CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

AIR ASIA - PART 4 [UPDATE : FEES @pg 1]

Close [Copy link]
sape yg biasa naik AAx blh kasi review tak pasal seat? me dah google, ramai xsuggest utk long haul journey...

kalo pegi jauh2 better jgn naik AA la..xcomfort...biar yg mahal sket janji selesa sepanjang perjalanan...kal dekat2 xpe la..

Jauh mana, max yg sesuai dgn AA?

myMetro   Bisnes

Penumpang AirAsia  kena cukai PSC

BERMULA hari ini, semua penumpang AirAsia ke semua destinasi antarabangsa dari Malaysia akan dikenakan caj perkhidmatan p
penumpang (PSC) atau lebih dikenali sebagai cukai lapangan terbang.
  Semua tiket  termasuk cukai lapangan terbang baru iaitu RM65 seorang, naik daripada RM51 untuk penerbangan dari lapangan terbang antarabangsa Langkawi, Pulau Pinang dan Kuching.

Bagi Lapangan Terbang Antarabangsa Kota Kinabalu (Terminal 2) dan Terminal Penerbangan Kos Rendah (LCCT) KLIA, caj baru ialah RM32 naik daripada RM25 sebelumnya.
  Pengerusi AirAsia Bhd, Datuk Aziz Bakar berkata, adalah penting kepada penumpang mengetahui  pihaknya tidak memperoleh sebarang keuntungan daripada kutipan cukai itu kerana ia diserahkan kepada MAHB selaku operator lapangan terbang.

“Kami percaya kenaikan kos perlu diperjelaskan dengan menyediakan kemudahan berkualiti dan perkhidmatan yang ditawarkan kepada orang ramai,” katanya dalam kenyataan di Kuala Lumpur, semalam.

Nak tanya ada member mintak bookingkan, masalahnye nama dia ada @... bila nak submit x boleh sbb xleh letak symbol? So how?

kalo pegi jauh2 better jgn naik AA la..xcomfort...biar yg mahal sket janji selesa sepanjang perjalan ...
multinik2 Post at 3-12-2011 08:40

Minggu lepas saya pi Korea naik AAX. Penerbangan 6 jam. Kalau org yg berkaki panjang (tinggi), badan besar, agak kurang selesa. Saya bernasib baik hari tu ada banyak tempat kosong di belakang, jadi saya memindahkan diri ke tempat yg kosong, 2 seat saya seorang, fuhhh lega kaki saya. Ada juga seat yg tengah2 tu kosong, siap dia orang memanjangkan diri (baring) 4 seat seorang. Masa balik seat sebelah saya kosong, lega lagi saya, agak lapang dan tepi tingkap.

Follow Us
Nak tanya ada member mintak bookingkan, masalahnye nama dia ada @... bila nak submit x boleh sbb xle ...
suziela123 Post at 3-12-2011 12:34

suziela...........kalau nama kawan tu misalnya Aminah@minah....letak je Aminah.
abaikan simbol @ dan nama kedua dia.
no problem.....DIJAMIN tiada masalah.

me dah dpt point waktu g bandung hr tu. RM2-1 Biggie. Rasanya add on tu kita beli kemudian pun xpe.  ...
gdah Post at 2-12-2011 21:45

Tengah berfikir, nak apply kad Biggie ni atau tak? Alasan utamanya saya selalu beli tiket AA, tapi guna DD, tak mau dah guna CC Kebaikkannya kita akan dapat point, keburukannya/kekurangannya?

Reply 2007# dee556
TQ Kak...
Tapi nama dia seri buana @ shahril bin...
Kalau saya letak shahril je ke boleh ke?
Ke memang ke letak seri buana?

Minggu lepas saya pi Korea naik AAX. Penerbangan 6 jam. Kalau org yg berkaki panjang (tinggi), bad ...
norim Post at 3-12-2011 13:44

kalau seat xpenuh ok la ye. seat xblh recline ke? ramai yg ckp camtu.

Tengah berfikir, nak apply kad Biggie ni atau tak? Alasan utamanya saya selalu beli tiket AA, tapi ...
norim Post at 3-12-2011 13:51

klu pakai card ni, confirm kita xberhutang pun. cumanya, kita kena selalu alert la baki duit dlm kad tu. as for me, sbb nk collect point je pun. so, skang ni klu g mana2 pasaraya, isi petrol atau pape transaction yg terima visa, me akan guna kad ni. xperlu risau pun psl hutang. kad ni menggantikan cash money je. kita xyah bw cash banyak2. transfer je cash dlm kad nih.

keburukan, mungkin point sikit. sbb Rm2=1 biggie. suppose RM1 bagi la 1 biggie . pastu klu nak withdraw duit dr akaun kad ni, kena charge. xingt brp ringgit...hehehe... pastu, klu duit dlm kad tu ada bnyk, kena jg kad tu elok2 la. hilang kang, bnyk lak kisahnya..kelemahan selebihnya, xtau la. mungkin org lain blh tambah sbb me pun br jugak pakai kad ni. xreti nak komen lelebih. .

Reply  dee556
TQ Kak...
Kalau saya letak shahril je ke ...
suziela123 Post at 3-12-2011 15:15

wow.....classic sungguh nama tu.
either one boleh..........letak seri buana boleh
letak shahril bin xxxx pun boleh

Reply 2012# dee556
OK... TQ kak dee...

klu pakai card ni, confirm kita xberhutang pun. cumanya, kita kena selalu alert la baki duit dlm ...
gdah Post at 3-12-2011 16:04

Ohhh, ok, faham dah. Terima kasih ya.

kalau seat xpenuh ok la ye. seat xblh recline ke? ramai yg ckp camtu.
gdah Post at 3-12-2011 15:56
Boleh rendahkan, tapi yg biasa2 je.. taklah sampai baring. Kalau nak selesa, cuba upgrade/apply tempat duduk tu, ke premium.

Reply  dee556
TQ Kak...
Kalau saya letak shahril je ke ...
suziela123 Post at 3-12-2011 15:15

Suka nama ni Seri Buana. Klasik je. Agak2 muka orang ni macam Nordin Ahmad tak?

Reply 2010# gdah

Saya naik 8 jam OK je...  blh recline sikit la...my tic  RM600 to GC..mana nak dpt..Oklah tu...

Reply  gdah

Saya naik 8 jam OK je...  blh recline sikit la...my tic  RM600 to GC..mana nak ...
reezalhans Post at 4-12-2011 12:08

ye la. kita pun mmg xleh nk expect lelebih kan. u get what u paid la..hehehe...cuma risau sbb plan nak travel long haul dgn my 4 year old  son. tp, lagi sethn la kot. insya-Allah.   nak naik mas, or nakk upgrade premium seat, confirm la tak mampu.

Kalau kita dah beli standard seat, mcm mana kalau tak tukar or upgrade ke premium seat? Ada sesapa yg pernah buat ker?

bila AA nk wat big sale lagi arrr??