CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

Syumaimah posted on 27-1-2014 12:50 PM
Ye ke.. rasa malas lak nak pi tapi somi aku yg beria ia... hehe

hikhikhik iyer....
mber2 aku duk kat SP pun p jalan2 kat Penang...

tp mkn murah la.. g mkn kat area Jam Besar Sungai Petani..
klu kt sini.. aku suke pekena bihun sup ngn yong tau foo.. sedap!

satu g kedai mkn kt area Sungai Lalang..
klu exit tol SPU... belok kanan... dalam 5 minit ko leh nampak gerai mkn sebelah kiri ko..
klu amik set mkn tuk 4 org, baru Rm40 sekali ngn air..
ade ikan siakap (besarrrrr tau!)... sayur.. tomyam..sotong goreng kuyit, daging masak merah (igt2 lupe la menu die..)  
bawak husben p jalan mkn kat sini.. katenyer murah! hehe
mmg le.. klu kat KL mane nak dapat harga mcm tu..huhu
ni aku cite kedai mkn kat SUngai petani la.. kt tmpt lain byk gak...hehehe

ni thread seram kan? hikhik

family iols pergi bermalam di c**** w**** Ipoh. Lepastu kakak iols nak terkencing di malam buta, pergi kencing and then dengar bunyi cina berborak mcm ada fiesta ramai-ramai gila borak pung pang pung pang bla bla bla. dia dah setel kencing dia keluar and jenguk, hapah tak ada apa lansung kt situ, dengan keseraman beliau lari dan sambung tidor.

mmg kt situ adalah bekas pelombong bijih and pekerja diorg mostly dr China, so tu dengar bunyi org cina beborak mcm baru balik dari melombong tuh. iols kata nasib la dengo bunyi jer, kalau muncul tetengah kencing tu, bukan stakat kencing, tercirit skali agaknya hahaha

Rate

1

dah khatam semua pages. mohon ada lgi org yg ceritaaaa heheeh (walaupun aku penakut)

Nak share experience masa pergi company trip ke Bangkok & Pattaya.

Bangkok; Prince P*llace Hotel
Pattaya; Si*m Pura Hotel

Terjadi tahun 2010. Masa pergi office dah siapkan hotel pairing. So i pair dengan kawan dept i. So oklah. Sampailah beberapa hari nak depart dia bagitau dia tarik diri sebab ada family problem. I dah start risau sebab memang cukup2 je. Budak office yang lain cakap jangan risau nanti tido la bertiga ke atau diorg teman. I pun tawakal jela. First day bertolak malam so sampai Bangkok checkin pukul 11.30pm. Hotel ni cantikkkkk gila cuma masa checkin taktau la kenapa front office tu mcm kelam je. Maybe sebab dah malam. Lepas checkin I dapat bilik hujung sekali. Masa masuk tu kira okaylah takde rasa apa2. Katil ada 2 single bed. So yang katil sebelah i letak bag, baju semua. Malam ni takde gangguan.

Esok tu kitorang bertolak ke Patayya pulak. Sampai sana dah maghrib. Check in semua so still the same. I je takde partner. Nak jadi cerita decoration bilik i dapat tu dekat kepala katil ada instrument mcm gitar. Memang besar la siap ada pemetik gitar lagi tergantung. Ada 2 kat kepala katil 2 single bed. I pulak gatal tangan duk main gitar tu. Tapi tak usik yang katil kosong.

Wing bilik i tu ada 2 bilik. Tapi bilik sebelah diorg tido berempat kat tingkat bawah. So i je sorang situ.

Lepas jalan-jalan malam tu balik bilik lewat dalam pukul 1.30am. Masa dengan kawan yela huha huha. Lepas masuk bilik start dah meremang lepas tu rasa sejuk semacam. Lepas dah mandi i pun baring la nak tido so i tutup kepala dengan sweater. Hampir nak terlelap i dengar gitar katil sebelah ni berbunyik mcm ada org petik. Tapi petik sekali je la. I pun cam terus bgn. Tgk takde apa pun. Pemetik tu pun tak bergoyang ke apa. Pemetik tu digantung tau dekat gitar.

Then i nak terlelap balik benda yang sama jadi. Gitar tu berbunyik lagi. Jelas dengar & bukan mimpi. Lepas tu i duduk balik tgk. Kali ni..........

pemetik gitar tu bergoyang goyang perlahan lahan. Macam ada orang guna.

Masa tu dah fikir nak lari tapi duk fikir nak pergi mana. Bilik sebelah takde org. Mengigil gigil teruk sebab takut sangat. Lepas tu i cakap maybe angin kot. Which agak bodoh tapi sebab nak sedapkan hati. Cut long story short. Benda ni terjadi setiap setengah jam mcm tu lah. Roughly sebab i tak tgk jam sgt. And lepas 2 3 kali jadi i buat tak tau & tido jugak even terjaga2 bila dengar bunyik gitar tu. Berani kan i? Hehe. Dah la telinga ni jenis mendengar & light sleeper.

Esoknya kitorang bertolak balik ke Bangkok & balik ke hotel yang sama - Prince P*llace Hotel. Tapi dapat bilik lain pulak. This time i dapat bilik hujung still. Kali ni lagi teruk kena kacau.

Sama la i tetap tidur sorang. Kalau korang curious kenapa i tak join menyelit bilik org lain sebabnya i seorang je malay. Yang lain semua chinese. Dorg sume okay mmg ajak tido sekali tapi i risau diorg tak selesa. Lagipun nak kena himpit atas single bed. I rela seorang even kena kacau. Haha.

Masa masuk bilik tu i dah start tak selesa. Terasa badan tak sedap je. Bilik pun nampak kelammmm je & lantai mcm rasa lembab. Sebelah bilik i tu emergency stairs. Malam tu balik bilik pun sama lewat dalam pukul 1am. Lepas i dah mandi tgh baring. Tiba2 pintu i ada org ketuk. Tapi kuat gila ketuk. Mcm bang bang bang. Macam org tendang pun ada. I pulak masa tu ingat budak office i yang dtg. I pun bukak je terus. Takde siapa siapa pun!!!! Lepas tu macam ada angin dekat muka i. Takde la lama in between sebab i terus immediately bukak. Takkan org yang ketuk tu dah lari.

Dalam 20 minit sekali lagi org ketuk kuat2 mcm tadi. Kali ni i tak bukak. Tapi terus lari nak tgk dekat door viewer tu. Takde siapa jugak!!!

Tak lama lepas i tengok tu, belah kanan i kan emergency stairs tu. I dengar ada org ketuk2 dinding dari tepi tu. Kuat tau. Masa tu dah kaki dah lembik dah ni kenapa sebenarnya.

Lepas tu ada org bang lagi pintu i. I dah duduk dekat katil je. I try call bilik kawan i. Memula tu mmg ingat no bilik dia. Dia kat tingkat atas. Lepas tu dah takut sangat tu i jadi tak ingat. Mcm 801 ke 810. Takkan 108 plak. Lepas tu i belasah je call 801 & 810 tapi dedua no yang i try semua engaged!!! Engaged tak sudah sudah. Memang tak dapat go through langsung.

Pastu bunyik2 dari dinding dekat emergency stairs tu beralin dekat tingkat pulak. Nasib masa tu langsir mmg fully tertutup. Duk ketuk2 kat tingkap pulak. Memang kuat la bergegar gegar tingkap. I duduk tingkat 7 kot. Ya Allah masa ni mengigil tak tau nak cakap. Mulut duk baca apa yang patut.

Tak lama lepas tu bang lagi dekat pintu. Kuat mcm tadi. I call lagi kawan i memang tak dapat engaged jugak. Tak tau kenapa. Nak call front office tak terfikir pulak. Lepas tu benda tu buat yang sama. Lepas ketuk pintu dia ketuk dinding dekat emergency stairs tu. Lepas tu cermin tingkap. Then pintu. Sampai la ke subuh mcm tu baru berhenti. I call bilik kawan i tu memang engaged sampai ke sudah. I pun tetaplah di dalam bilik tu tak ke mana mana menghayati gangguan tu. Dah tak tahu nak buat apa.

Esok tu i cerita dkt diorg sume. Diorang kata bilik diorang semua okay je. I tanya kawan i kenapa u engaged ke pakai phone hotel. Dia cakap okay je semalam phone bilik dia. Habis tu kenapa i call duk engage je?

Rasa exhausted sangat sebab i memang tak tido semalaman. Tulah pengalaman i dekat Bangkok & Pattaya. Horror sangat bagi i sebab sorang. Tapi atleast mengalami jugak. Hihi.

Sorry kalau tak seram. Haha.

Rate

1

ni kisah time cha ade congress taon 2013 kt A'F***** resort, melaka. kami di sana 3H2M

cha time tu booking bilik lain coz bw hubby sekali, maklumlah br kawen ingt nak honeymoon skali.. dan member2 office disediakan apartment...

ni hubby cha yg cerita coz dia yg ada sepjg masa dlm bilik, cha asyik duk dewan beraktiviti mcm2...so, mlm terakhir iaitu mlm ke-2, office kami ada dinner but hubby cha tak ikot skali...dia kata dia mkn kat luar je then bila cha abes dinner, dia akan ambil cha...tapi sbnrnye, dia tak g kua mkn, dia duk dlm blk coz malas nak drive sorg2...besides, kedai2 mkn kt area tu xde yg menarik.. dia ingt nk ajak cha teman lepas cha abes dinner tp dek krn kejadian yg menimpa dia di blk, dia tak jadik kua mkn..

ceritanya begini, lepas dia antar cha ke dewan dinner (dkt cowboy town tu) dia blk bilik...sedang sedap dia landing kt katil smbil tgk tv, tetiba dia dengar paip air terbukak... walhal kata dia, waktu msuk bilik, dia tak dengar pun paip tu terbukak sdgkn paip tu sebelah je dgn pintu masuk.. so, dia tak pk ape, bgn then pegi tutup paip tu..

dia smbg duk lyn tv lg then kali ni, jug pemanas air plak jatuh. yg ni dia pelik sbb jug tuh duk tgh2 meja berdekatan paip tu tapi mcm mane plak bleh jatuh ke lantai...pun dia tak pedulik, dia p angkat...

then dia duk kat katil lepas tu terpandang langsir balcony kami terbuai2... dia tak teringat dia ada buka sliding door balcony tu hari ni tapi dia buat tak endah, pegi kat sliding door tu then jenguk keluar... then dia decide nak smoking kat situ...

tgh dia layan buat pembenihan awan tu..dia terpandanglah kat bawah bhgn hotel.. dia nampak satu org berbaju putih (cam jubah gittew) berjalan smooth je...kire mcm melungsur tuh...dia xsedap hati then terus masuk & kunci sliding door. after that, cha call dia, terus dia g ambik cha tapi dia tak cerita mlm tu...

mlm tu, time nak tdo bunyi mcm hujan yg lebat sgt so mmg cha ingt tgh hujan lebat.. cha gtaw kt hubby kata, lebatnye hujan mlm ni tp hubby peluk cha ckp dah2..tdo, esok nk blk dah nnt penat takleh jln2 bndr.. cha xsuspect ape2..terus tdo...

sebenarnye, seblom dinner cha ke bilik member sbb dia tlg make-up..kt blk dorg sebok cerita, roti gardenia yg cream tu milik sorg akak ni, kena gigit separuh..kalu lipas ke tikus sure akan nmpk plastik tu bekas gigitan tapi ni elok je bukanye... duk jumpa kat lantai...

tp xcerita lah kt hubby rupanya dia plak lg hebat kne kaco.. patutlah siang tu bila kami nak balik, hubby cha jln tgk belakang bgnn bilik kami... bila dia cerita, baru cha perasan, blkg bgnn bilik kami mmg xleh nak lalu, sempadan dgn kwsn construction pihak resort nak bina bgnn... so, sape yg hubby nmpk jln2 kt situ mlm tu...

seb baik dia tak citer kt cha mlm tu...kalu tak..mau cha tkebil2 tak tdo spnjg mlm...lg satu, yg dgr bunyi ujan lebat tu... bila pg cha tgk...jln kering kontang...jgn kata ujan lebat, renyai2 pun xde rupe...

then ketika closing ceremony pagi tu pun, our VP siap cerita, dia tpaksa tukar bilik sbb bilik dia kena kaco ... biasalah, VP akan dpt bilik utk sorg kan..dia kne kaco time nak smyg..then, kat pintu bilik dia ada tanda cakaran lg...

Rate

1

Ni ape thread ni,seram ke thread brcerita?dah melalut2 ke hal2 mkn2 la,brg murahla sg petani la adoilaa mkcik2 nl sgt borak pm jerlaaa momod mne tlg pantau,tgh syok bce adee jeelaa yg melalut!

Pegi bod borakla oiiiii

Follow Us
mamaezah posted on 1-12-2013 01:05 PM
Aiiiii tak kan tu jaaaaaa.....mai mai maiiiii balikkkk...dah la muncul setaun sekali, ni singgah l ...

salam mamaezah. ni sure tak de kerja dah memanggil2 suh orang cerita hantu. kiki

ni aku nak outstation middle east. tak de hantu laa mamaezah. hantu takut dengan arab2 yg ada gamaknya. so aku menghampakan mamaezah lagi le rr jawabnya. kiki

madeinborneo posted on 19-3-2014 07:12 PM
salam mamaezah. ni sure tak de kerja dah memanggil2 suh orang cerita hantu. kiki

ni aku nak out ...

Awak memanggggggg.....pas ni entahhhh bilaaaa la nak muncul lg! Kau ku seruuuuu !

jargon posted on 6-2-2014 10:18 AM
Ni ape thread ni,seram ke thread brcerita?dah melalut2 ke hal2 mkn2 la,brg murahla sg petani la adoi ...

hehe...thread mistorak dah nie...

ok nk kongsi cerita gak ... bebaru nih rosse stay kat hotel yg ada swimming pool kat teluk intan ... masuk2 jer switch on elektrik tak ader! ... hotel tu tak black out & bilik2 org lain semua ok ... disahkan lps buat siasatan mengendap curik2 diluar dgn mendgr bunyi tv ... rosse mmg dah tau ada yg tak kena ... cuba tenangkan diri then tadaaa!! semua lampu menyala ... rosse just ermmm apa2 jerlah setannn

ok, mlmnyer tido mcm biasa (tak ingat mlm pertama or kedua) ... semuanyer ok2 aja ... hinggalah dlm pkl 4am antara tido + jaga mamai2 gitu tersedar ada bunyi baby nangis bersungguh2 nangisnyer ... lapar susu barangkali ... rosse mmg tau tu bukan bunyi baby manusia sbb drp tone suara & arah suara (sbb dah biasa) mmg lain drp yg lain ... so, tarik blanket teruskan tdo mcm tak ader apa2 yg berlaku ... lg pun ngantuk yg teramat ... mls nak layan ...

Rate

1

aiskrimpelangi posted on 28-1-2014 04:02 PM
ni thread seram kan? hikhik

family iols pergi bermalam di c**** w**** Ipoh. Lepastu kakak iols na ...

Seram jugak ek clear w*ter. Area tu pernah shooting anna & the king kalau tak salah. Camne ek keadaan tmpt tu skrg? Nak pergi tp takutttt seram ada apa benda ke.

aku dah share ke belum ye pengalaman aku tahun lepas pegi vietnam?

ni company trip aku menginap kt sebuah hotel yg tinggi die 44 tingkat, berdepan je ngan halong bay. nk dijadikan citer aku n opismate aku yg share bilik ni terpisahla plak ngan group lain. kitorg dpt bilik tingkat 40 la jugak pastu kitorg je yg dpt tingkat tu. sedih kan? so bilik tu utk 2 org dan bilik mandi die dekat ngan pintu. berdepan jelah ngan pintu. waktu tu aku tgh mandi, yg opismate aku tu tgh lepak2 tgk tv. tgh shower tu aku terdengar bunyi org ketuk pintu. kuatla jugak. aku heran eh ngape opismate aku td tak bukak pintu? so aku dah kuar tu aku tny sape dtg? awat tak bukak pintu? die buat muka pelik plak. mane ade org nk dtg td

2nd story, hotel yg sama jugak. kami ni pegilah tingkat bawah gi bilik kawan lain jap lepak2 smbl nak pinjam charger. on the way nk balik tingkat atas tu kami main ketuk2 pintu bilik. sbb mmg kt satu row tu suma bilik  org2 opis kitorg jah. esoknye adelah sorg akak tu tny korg mlm td main ketuk2 pintu bilik ni, ngape main tgh2 malam? aikkk... ape kejadahnye aku ngan opismate aku nak turun tingkat bilik 20 tgh2 mlm nk buat prank ni? dahle penat pusing2 halong bay ptg tu. akak tu pun citer la kitorg main ketuk2 pintu tu lama la jugak, jenguk kt luar takde org. pdhal bilik akak tu jauh 2-3 bilik la dr tangga kecemasan. lastly smpi akak tu suruh budak lelaki pegi cek kt tangga sape main ketuk2 ni. takde. dah takde main ketuk2, main lari2 dpn bilik plak. akak tu sedapkn hati ni mesti bebudak tingkat 40 tu yg buat prank ni. tp bile kitorg ngaku bukan kami yg main mcm tu, habeh sape plak yg main???? Last edited by annehuda on 21-3-2014 10:56 AM

Rate

1

Aku pernah duduk di hotel di Tokyo beberapa tahun lepas (maaf, lupa nama hotel apa). Actually biasala hotel di Jepun ni takdela besar mana walaupun harga mahal. Cuma dari segi kebersihan dan utility tu memang tip top walaupun hotel lama dan kecil. Aku stay 3 malam kat situ.

Masa masuk takde rasa pelik ke apa. Walaupun kat luar sibuk, kat dalam hotel tu tak bising, takde dengar orang jalan kat luar or pergerakan bilik sebelah/atas.

Dalam bilik air tu ada telepon (macam kebanyakan hotel la kan). Benda ni akan nampak each time masuk or keluar toilet sebab dia memang tepi cermin dan jamban dan facing shower area.

So malam tu aku tido takde ape ape la. Actually aku memang tido mati (which is dangerous la sebab kalau gi negara yang earthquake-prone macam Jepun ni, tak pasal pasal je membuta sampai sudah).

The next day aku bersiap-siap nak gi meeting. Aku notice telepon tu macam ganggang dia terjatuh. So aku betulkan la. Masa aku betulkan tu aku adjust nak pastikan dia tak jatuh lagi dan aku perasan tempat sangkut tu macam kuat.

Aku balik petang tu tgk ganggang tu jatuh lagi. Aku ingat mungkin housekeeping terlanggar ke ape. So aku betulkan balik.

Pagi seterusnya aku tgk ganggang tu jatuh macam hari pertama dan petang sebelumnya. Aku macam tak boleh kalau benda tak berada di tempat yang sepatutnya so aku betulkan la buat kali ketiga.

Balik meeting hari tu lambat sikit dekat jam 9 malam. Dan seperti biasa ganggang tu jatuh (!!!!) Masa ni aku macam dah letih, plus esok dah nak check out, aku biar je macam tu.

Hari ketiga aku nak mandi and get ready dalam kul 6 pagi camtu, aku tengok ganggang tu terletak elok je dekat tempat dia......

So memang misteri la benda ni, walaupun tak menakutkan sangat. Tapi nasib la takde yang menjelma.

Rate

1

lampu_liplap posted on 14-12-2013 01:46 PM
ok....ini citer panas nie...baru berlaku kat org opis aku minggu nie

Dia outstation ke labuan.  D ...

Grand dorsett hotel ka?

Selalu berfikiran kalau hotel kat luar negara tak de hantu2 ni,
rupanya sama gak misteri nya..

anarina posted on 29-1-2014 07:57 AM
Nak share experience masa pergi company trip ke Bangkok & Pattaya.

Bangkok; Prince P*llace Hotel ...

setakat bunyi2 ok lg...
just jgn munculkn diri..
jin siam barangkali

CahyaAlegria posted on 29-1-2014 03:10 PM
ni kisah time cha ade congress taon 2013 kt A'F***** resort, melaka. kami di sana 3H2M

cha time t ...

patotnya hubby ko jgn layan benda tu...buat x tau jek...
nti lelama benda tu diam dgn sendri...
aku pon penh kena
shower terpsg...sepjg mlm..aku buat bodo jek..dh siang br dia diam...
benda tu demam kot lama sgt kt bwh shower tu..

fifie_olin posted on 22-4-2014 12:49 PM
setakat bunyi2 ok lg...
just jgn munculkn diri..
jin siam barangkali

Aku kalau muncul ok lg,tp x suka kalau dia perlahan2 kat aku

epitosman posted on 23-4-2014 12:21 PM
Aku kalau muncul ok lg,tp x suka kalau dia perlahan2 kat aku

perlahan2 mcm mn tu..aku x phm
ko dh biasa tgk ke nok

Aku penahg hotel kat genting..kan kalau cermin yg gelap kite boleh nmpk biasan muka kita kn?dan kalau nk tgk kat luar tanpa bukak tingkap tinted kena tekapkan muka depan cermin kn?ok..cite dia gini.
Mlm tu lps keje aku duduk kat dlm bilik tu sorg2.opismate g jejalan cuci mata.aku jenis kalau mlm,sejuk..memang x akan keluar.sbb bosan aku tgk tv.aku pn pandang tingkap bilik aku.gelap je.teringin nk tgk luar.tp aku x nk bukak sbb sejuk.menggigil atas bawah.aku pn g kat tingkap tu..aku tgk cara biasa mmg x nampak luar.jd aku tekap/rapatkan muka ke tingkap..berderau darah aku!yg aku nmpk bukan permandangan malam,tp satu lembaga yg mmg ngeri,lidah terjelir dan bertaring turut sama tekapkan muka betul2 berhadapan aku..aku cepat2 pakai sweater,terus keluar.x kesah dah sejuk ke x.tv tu aku biarkan terpasang.

Cite kedua:
aku terserempak dgn opismate aku dkt kaunter tiket themepark genting.dorg tanya knp aku kuar.aku cite pasal kejadian yg aku cite kat atas ni.dia senyap..terus ajak aku g oldtown sana.dia cite kat aku..semalam,(malam) masa dia kat bilik sorg2 (masa tu aku g siapkan keje kat bilik kwn aku kat tingkat bawah).dia baru kuar toilet..dia dah siap pakai baju semua nk amek kunci atas meja kat sebelah tingkap.dia terpandang tingkap depan dia.dia nmpk dr imbasan cermin,yg "aku" berdiri sebelah dia sambil jeling dia..
patut la malam tu dia x nk balik bilik.bukan nye nk cute kat aku pasal yg dia nampak tu..hahahaa

Rate

1