CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

lalulali posted on 4-7-2014 12:09 PM
Aku ada jugak menda nak dikongsikan neh :-

Hotel Seri Malaysia, Taiping (2008 atau 2009)

2 tahun lepas pernah stay sri m'sia taiping, depa letakkan kami kat bilik paling hujung padahal masa tu tak ramai guest pun sbb hari bekerja, bila masuk bilik je tetiba aku dah rasa semacam je dgn bau hapak & lembab mcm dah bertahun tak ada org guna bilik tu, terus minta tukar bilik lain, bila tanya kenapa bagi bilik hujung2, mrk kata kebanyakan bilik under renovation w'pun aku tak nmpak pun mcm ada krja2. reno. kat situ, walaupun bilik baru tu ok sikit tapi memang aku dpt rasa ada benda dok perati je even siang2 buta, perempuan2 kat front desk pun mcm tak nak berckp sgt cuma senyum2 kelat je mungkin mrk tahu sesuatu pasal hotel tu dan tak nak buka mulut  

Rate

1

cikQiela posted on 16-11-2014 12:20 PM
Nak kgsi gak~~ im ex worker di hotel sw***  g***** hotel n residence di KL~~working as front office  ...

stay kat sini oktober tahun lepas, walaupun hotel baru aku dapat rasa 'ketidakselesaan' yg tak boleh nak di'explain'kan bila stay sini, aku stay sini 2 mlm, masa hari kedua tu siap ajak family aku balik tapi diaorg kata ok aje stay situ, walaupun tak ada apa2 yg berlaku tapi sepanjg 2 hari tu memang rasa 'creepy' espc. waktu mlm even hotel ni masih baru dgn deko id terkini, so no wonder aku tak suka stay sini  

ni cerita kat langkawi pulak, stay kat hotel area kuah, betul2 mengadap laut boleh nmpak kapal2 tgh berlabuh view nya memang cantik, mlm tu ada event kat ball room so boleh nampak & dengar dari bilik  tapi sebab dah keletihan travel dari kl lepas isyak terus je tertidur w'pun tv on & riuh rendah kat pool & ball room..... tetiba2 aku terjaga sbb ada bunyi mcm berdengus kuat  kat telinga, bila bukak mata aku nampak mcm rambut panjang mengurai tengah slow2 gerak masuk dlam kipas siling masa tu aku rasa bdn dah berat mcm batu tapi telinga aku boleh dengar suara tv & org2 berborak kat bwh (bilik aku tkt 3) maknanya aku bukannya mimpi, bila benda tu dah hilang baru aku boleh bergerak, tengok jam baru pukul 10 lebih mcm tu, selepas tu terus lah tak boleh lelap mata, nak bangun pun aku dah takut gila mcm dah kena gam kat katil.......aku stay 2 mlm so mlm esoknya terus aku pasang bacaan alquran sampai pagi alhamdulillah dah tak ada gangguan, aku tak boleh imagine kalau mata aku celik masa 'benda' tu mendengus mengadap betul2 kat muka, nilah first time mata aku betul2 nampak entiti tu sbb biasanya kalu stay kat hotel2 tertentu aku cuma rasa semacam je tapi tak ada nampak apa2 .....Actually masa check in kitaorg request bilik mengadap laut tapi dah penuh sbb kan ada satu grup ofis dah booking so kita org dpt bilik mengadap internal courtyard, yang ada pun family suite besar (masa tu aku 2 org dgn suami je) mula2 diaorg kasi famili suite kat grd flr betul2 mengadap ball room  sbb kan kita org nak kan  view tu yg dibaginya bilik tu ....aku ada terbaca kalau bilik dah almost fully book tak  payah nak memilih sgt ambil je bilik yg diberi......   

Rate

1

Pengalaman aku bulan november lepas di Penang, stay K****** S****, near Queensbay mall utk 1 malam, check-in dapat room tingkat 10, masuk bilik, bau hapak, lampu tak cukup (bilik tak cukup cahaya), dalam hati aku 1 malam je, most of the time pun aku kat keluar meeting, bila settle urusan seharian aku, sampai hotel dah pukul 11.00pm, mandi, solat, baring, dalam pukul 100am gitu tetiba je ada bunyi perempuan nangis, sayu je, mcm kat luar hallway, terus aku baca apa yg patut, dah lah penat, nak tidur pun payah, bunyi nangis tu off and on,tengok jam dah pukul 1.45am, still ada nangis sayu tu, tah macam mana aku tidoq mati kot sampai ke subuh, pagi checkout, first and the last aku akan stay hotel tu, nasib lah aku penat sampai tidoq mati, kalau payah jugak kalau checkout malam tu nak cari hotel lain lagi.Bila aku google pasal hotel tu mmg sah berhantu, pernah ada guest perempuan stay kena rasuk sampai kena cari ustaz pagi2 buta utk berubat.

Rate

1

Nak share jugak laa...

ikutkan banyak jugak la peristiwa2 pelik yg aku and hubby kena. tapi kami jenis malas nak melayan sgt lebih2 lg hubby. kalau aku cerita apa2 ke mesti dia akan deny, haa tu laa selalu sgt baca kat forum tu...aduiii kena sudaa..
hehehehe
ok tu mukadimah je

ni slh satu cerita yg aku ingt la berkenaan dgn hotel.
aku selalu gak la ikut hubby outstation. ada sekali tu check in kat 1 hotel kat penang. kami check in dh malam, dlm kul 12 kot. so ok jela check in. x ingt tingkat berapa. yg peliknya ada housekeeper tolak troli malam tu, ok la aku mls la amik port sgt. malam tu tdo jela, even aku dgr bunyi org bukak tututp pintu (stor kot) kat sebelah pintu bilik aku. esok nye xde apa pun even aku stay sorg dlm bilik, hubby pegi settle keje dia..

malam ke-2 tu, tgh tdo, aku tdengar bunyi tv ter ON sendiri...aku tutup la balik..dlm mamai2 tu aku pk, eh bukan td dh off tv ke...kejut hubby, dia ckp, timer kot....errrr ok positive sgt...kalau nk kata tertindih remote, remote tv aku letak kat side table okeh...
then aku pun sambung jela tdo...x jadi apa lagi laa...

cuma yg aku pelik, tv ada timer ke?
pastu, malam2 ada housekeeping ke?
housekeeping buat keje mlm2 ke?

ok itu saje, x seram tp pelik je..
hehehe

Rate

1

Aku kat vistana,penang sekarang ni.
masih sama mcm last 2 years aku mai sini..cuma yg apartment dh diconvert jadik vip suite ke ape ntah tadi..aku harap sgt suite yg aku duduk mlm ni bukan apartment yg sm yg aku penah duduk dulu..sbb apartment tu dulu agak skeri meri..masuk2 jerk meremang romA..dr masa park kat basement lg dh rs seram sbb gelap skit car park bwh tu..

Follow Us
Clover_Hill posted on 18-12-2014 04:51 PM
masih sama mcm last 2 years aku mai sini..cuma yg apartment dh  ...

Ada apa2 kasi report kat sini naaa...

Clover_Hill posted on 18-12-2014 04:51 PM
masih sama mcm last 2 years aku mai sini..cuma yg apartment dh  ...

aku dok vistana (apartment 2 bilik) bulan lepas...
aku dok ngn husband kat master bedroom..tandas attach dgn bilik kami la kn..
pelik aku, kalau ktorg semua keluar jalan2, balik masuk bilik mesti tandas bau busuk...siap ada sisa2 lagi dlm mangkuk tandas tu
nak kata sewerage rosak, kalau bangun pagi xde pulak...
haaaa cane tu sape blh tlg jwb kn

hatikudus posted on 18-12-2014 04:57 PM
Ada apa2 kasi report kat sini naaa...

Hang janganlaa..ku harap tadak pa pa laa...

Tapi mlm ni nk merayau carik mkn..kelik nk park kete kt basement tu ku risau banyak..!creepy giler...

boocasper posted on 18-12-2014 05:41 PM
aku dok vistana (apartment 2 bilik) bulan lepas...
aku dok ngn husband kat master bedroom..tandas ...

Hat aku stay skrg ni 3 bilik...aku dok bilik blakang,katil besaq gak tapi bilik kecik skit dr master..master bui ke pil aku..errrrrrrkkk..jgnlaaaa jdik cm hang wehh..x daye acik nak meroyan deee...huhuhu...

Clover_Hill posted on 18-12-2014 06:13 PM
Hat aku stay skrg ni 3 bilik...aku dok bilik blakang,katil besaq gak tapi bilik kecik skit dr mast ...

kah3...setiap kali balik mesti aku meroyan kat org yg ada kat situ...(adik ipar/ pak mak mertua)

ni sape guna toilet x reti flush td nih!!!!

masing2 cakap x masuk pun bilik ktorg...
jeng3 jaga2 ye

MengkuduMasam posted on 1-8-2011 01:00 PM
Puteri Pacific JB.. 5star kot..

Aku kene attend wedding best friend aku kat hotel tu. So terpaksa ...

wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww..takutttttttttttttttttttttttttttttttttt

T-Star cottage, langkawi ada apa2 x? wuuu

Aku teringat pengalaman aku masa bercuti kat PD tahun ni. First time aku mengalami benda2 camni masa menginap kat hotel CP sebab selama ni memang tak pernah terjadi kat aku.

Masa masuk tu memang takde pape. Kawan aku pun buka sliding door, selak langsir. Nak bagi angin masuk, kipas tak boleh pakai kekdahnye. Then aku dengan kawan aku pergi makan kat nearby restaurant.

Balik je dari restoran tu, aku melangkah masuk je, aku ternampak ada satu lembaga kat beranda. Aku sekilas pandang benda tu menyerupai aku. Tapi sekejap je then benda tu berlalu ibarat angin. Aku diam je masa tu tak bagitahu kawan aku.

Esok pagi baru aku bagitahu dia. Dia pun rupanya rasa ada something jugak sebab dia yang hampir dengan beranda. Bilik tidur utama tu dekat dengan beranda. Masa dia nak masuk bilik tu dia terasa something tak kena.

Tapi alhamdulillah itu sajalah yang berlaku, takde gangguan teruk.

Itulah first time encountered benda2 camtu sepanjang aku bercuti dekat hotel tu. Sorry laaa teman tak pandai nak mengolah ayat. Takde laa seram mana pun tapi saja nak menceritakan pengalaman teman.

Rate

1

alhamdulillah pengalaman aku takdela menyeramkan mcm korg....

TQ mod @BabeYSHa bg kredit

Comments

sesamer... rajin2la berciter yer.. :D  Post time 22-1-2015 02:28 PM

tq mod @BabeYSHa bgi credit...

Comments

sesamer... hihihi.. citer la apa2 lagi jika ada pengalaman sendiri atau sedara mara/rakan taulan :D  Post time 22-1-2015 02:29 PM

baru2 ni aku ad pergi melake...last mint preparation...aq gerak g melaka pkl 11 malam..so smpai melake pon kteorg crila hotel..mmndangkan pergi sesuke..bajet pun ciput..so crila hotel yg cikai2 skit...bjet 100 kebwah la... so cri punye cari.. jmpela stu hotel in***nd hotel...kt bndar malke tu..1st msuk reception dye..ad ptung byk...so tnyela...kt sni byk gst from indo..so dorg wt style indo skit..then lpas dpt knci blik n msk...rse xslese gle blik tu..xmnyenangkn..so iolss bkkla semua lmpu trmsk lmpu blik air..bkk je lmpu blik air..tup2 pntu blik air tu trbkk sndri..haa ko..terkezot ya amat...seriau gle time tu..last2 mnta tkr blik..tkt pape trjadi..ble da tkr blik bru oke skit..tu pon ble tdo ngn husb nk soh husb plok bgai..sebab rse tkt still ade...huuhuhuh

Rate

1

Edited by boocasper at 22-1-2015 02:38 PM
boocasper replied at 22-1-2015 01:28 PM
TQ mod @BabeYSHa bg kredit

ok mod @babeysha mmg ada cerita pun tp xde la mcm org lain...just kisah2 kecil2an je...menumpang kat rumah org...kat sini sikit, kat thread lain sikit...hehehe

Comments

Takpa...hehe.. sikit-sikit lama2 jadi bukit.. hehe.. kalo bnyak crita..leh bukak rumah/thread sendiri.. huhu.. ^_^  Post time 22-1-2015 02:47 PM

oke..nk ingt blik kisah lame2 ni..mse time kje kt sw*** ga**** re******... time tu demam trok..so memang xd tenaga nak kerja..memandangkan time tu xd knderaan lgi nk amek mc n time bekerja lak tu..so my person incharge pon bg 1 bilik block...for info..blik block ni blik yg xdjual kepada guest sebab ad kerosakkan atau dorg nk furnish balik bilik tu...n bilik ni serupa dgn apartment...yerla...service aprtment kot.. so ble msuk blik ni..da nek atas ktil knon2 nk tdo...tbe2 dri dpur dgr bnyi org ketok2...so kte gla check..tengok2 oke jer...xd bnde pon..so ingt myb blik sblh..tpi stiap kli mate nk trpejam..msti ad bnyik tu..last2 xtahan dganggu..tros klua blik tu...ble person incharge kte kenape xrehat dalam blik...aku cakap..xtahanla bende tu ganggu..tros dia gelak...ciss..hampeh...sengaje jer...