CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jfreemanns

KENAPA ORANG KERISTIAN TERLALU ASYIK HENDAK MURTADKAN ORANG MUSLIM?

unoryah posted on 10-1-2014 09:58 AM
tak apa lah jika awak tak nak faham
memang susah nak faham perkara ni bagi mereka yang tak mau fa ...

Jika kristian tu satu kebenaran, dah lama aku join. Tapi tak logic. Tuhan blh menghina kan diri di dunia yg fana ini malah blh korban kan diri agar disalib. Cuba lihat bagaimana  mulia gambaran tuhan dlm islam.  Ia nya tak pernah dilihat manusia selain nabi muhammad. Jika ditakdirkan kita dpt lihat tuhan secara live sekarang, kita tak akan dapat menceritakan kpd siapa2 yg tak dapat melihatnya utk gambarkan rupa tuhan itu.

Rasul akhir zaman  beritahu, manusia diizinkan lihat tuhan secara live hanya disyurga nanti.

Nota: jgn salah faham, aku tak niat hina kristian, tapi hanya berbincang saja.

nak tanye kwn2 yg beragama kristian...kwn aku dari ukraine (masa sama2 bljar kat UK),dia ni mmg kuat sembahyang bagai...1 ari dlu,aku pernah tanye,"btl ke jesus tu anak kpd tuhan,sbb dlm islam,tuhan tidak mempunyai anak" ni jwpn yg diberi,"kristian yg tulen,xkira dari mahzab anglican,RC atau ape skali,mengangap jesus adalah ciptaannya,bkn ank kepadanya,tetapi ramai org kuat kristian ni telah berdebat sehingga mengelirukan versi baru"

P/S: ape pendapat org2 kristian ttg ni?

deshuk posted on 24-5-2013 02:14 AM
Pandangan aku,

Kite sebagai org Islam mesti mengikut ajaran Islam yg tepat bersumberkan Alquran  ...

ni btl2 aku setuju pandangan hang...

mrJOKERfromHELL posted on 12-1-2014 10:57 AM
nak tanye kwn2 yg beragama kristian...kwn aku dari ukraine (masa sama2 bljar kat UK),dia ni mmg kuat ...

Istilah Yesus anak Tuhan hanyalah gelaran yg diberikan. Ia bukan bermakna tuhan beranak dan diperanakan dan itu bukan kepercayaan xtian.

Aliran utama dalam xtian percaya Yesus adalah sehakikat dengan Tuhan, alfa dan omega.

kecuali Arius percaya Bapa mencipta Yesus dan melalui Yesus segala sesuatu dicipta.

cmf_shalom posted on 12-1-2014 11:08 AM
Istilah Yesus anak Tuhan hanyalah gelaran yg diberikan. Ia bukan bermakna tuhan beranak dan dipera ...

terima kasih cmf_shalom... dan,adakah yeweh itu ada digunakan didalam injil?setahu aku,yeweh pggln tuhan kpd jews...klu salah maafkan aku...

mrJOKERfromHELL posted on 12-1-2014 01:04 PM
terima kasih cmf_shalom... dan,adakah yeweh itu ada digunakan didalam injil?setahu aku,yeweh pggln ...

Yahweh atau Yehova tu adalah salah sebenarnya.

Dalam Alkitab Ibrani ejaan adalah YHVH...tiada siapa pun yang tahu bagaiman menyebut YHWH dngn betul.

Sebutan Yahweh atau Yehova hanya diperkenalkan pada zaman moden ni.

YHVH ni tdapat dalam Alkitab berbahasa ibrani. Namun ia sama denga maksud tuhan

Follow Us
sktg posted on 11-1-2014 07:27 AM
Jika kristian tu satu kebenaran, dah lama aku join. Tapi tak logic. Tuhan blh menghina kan diri di ...

tak tercapai dek akal bukan?

bagi kamu, salib itu penghinaan dan tak logik
bagi kami itu bukti kasih Tuhan

kamu selalu cakap Allah itu Maha Kasih, apa buktinya?

soonhock posted on 24-4-2013 07:32 PM
kisah beberapa rasul Kristus sanggup mati syahid di jalan Tuhan kerana berita injilnya.

Yohanes murid Kristus yang menulis kitab Wahyu semasa dalam buangan di Pulau Patmos bukan?

unoryah posted on 15-1-2014 11:12 PM

unoryah
Bagaimana dengan pintu taubat yg sentiasa terbuka? ataupun oksigen yg mencukupi untuk kita bernafas?

Assalamualaikum WBT...

Ini aku copy and paste..

Saja nak kongsi dengan kalian sesuatu yang saya rasa sangat penting untuk kita fahami dan ketahui. Alhamdulillah, beberapa bulan yang lepas, dengan izin Allah SWT, saya dibukakan hati untuk berjinak-jinak kembali dengan Al_Quran; iaitu bertadarus dan bertaddabur dengan kitab suci ini. So, setiap kali saya baca tafsir di mana ayat2 Nya apabila Allah membahasakan "Kami" di dalam Al-Quran, saya mula tertanya2. Masa sekolah dulu, memang ustaz ada cakap kenapa. tapi yelah, kita sebagai manusia kan selalu lupa sebab lalai kan? So, saya pun mula la mencari-cari dan Alhamdulillah, saya temui penjelasannya dalam sebuah blog iaitu http://syadamoore.blogspot.com dan juga sebuah buku novel dakwah "Syahadah Gadis Ateis" tulisan Imran Haaz (korang patut baca buku ini kerana cara penulisannya mudah untuk difahami). Setelah meminta kebenaran penulis blog berkenaan, maka saya share kannya di sini yek!

KENAPA ALLAH GUNA PERKATAAN KAMI DALAM AL-QURAN?

Tahukah Anda Semua?>ernah tak korang baca terjemahan Al-Quran yang ade certain2 ayat tu Allah bahasakan diri-Nya sebagai 'Kami'? Agak2 kenapa yek? Jom TERJAH!

Sebenarnya bukan dalam AlQuran je Allah guna pkataan 'Kami' nih, actually dalam kitab2 sebelum nih pun ade jugak, macam Taurat dan Injil. Sebab tu orang Kristian salah faham mentafsir perkataan 'Kami' ataupun dalam bhs Inggerisnya 'We'. Bg diorg, perkataan ni perkataan plural atau kata jama' yg mewakili lebih dari satu pelaku.

Dalam Bahasa Arab dan Hebrew (bahasa kembar bahasa arab, mempunyai struktur bahasa yg agak sama dgn bhs arab) terdapat DUA bentuk plural : -

a ) PLURAL : yg mewakili bnyk pelaku
b) ROYAL PLURAL : menunjukkan pangkat dan kebesaran seseorang ataupun dipakai sbg kata ganti diri pertama bg mereka yg berpangkat serta dimuliakan dan mempunyai kebesaran.

* baru tahuu kewujudan royal plural nih!

Perkataan 'Kami' bnyk digunakan oleh Allah dlm AlQuran. Semasa AlQuran diwahyukan, org Arab awal2 dah tahu
dgn 2 jenis plural yg wujud dlm tatabahasa mereka. So org arab dah tak keliru dgn pkataan 'Kami' yg digunakan dlm AlQuran yg menunjukkan KEBESARAN dan KEHEBATAN-Nya. BUKAN bermaksud sekumpulan Tuhan..!

Contoh lain pulak ; Queen Elizabeth , Ratu UK pun guna kata ganti diri nama beliau dgn pkataan 'We' dlm ucapan rasmi. So pkataan 'We' kat situ jelas menunjukkan 'kebesaran kuasanya' ..hehe. bukan bmaksud dia jd wakil utk sekelompok raja atau ratuu.. Faham tak?

Actually info2 atas nih shall b credited to penulis novel SYAHADAH GADIS ATEIS-imran haaz atau nama sebena dy mohd aswanizam bin alias.

Notes: ayat2 ini dikekalkan untuk menghormati penulis asal dan thanks to syadamoore.blogspot.com

nova86 posted on 1-2-2014 02:18 AM
Assalamualaikum WBT...

Ini aku copy and paste..

guna perkataan kami untuk menggambarkan kehebatan kuasa?
so, kalau digunakan 'AKU' kuasa itu tak seberapa?

mashimaru83 posted on 31-1-2014 06:06 PM
Bagaimana dengan pintu taubat yg sentiasa terbuka? ataupun oksigen yg mencukupi untuk kita bernafa ...

terima kasih

cuma, mereka yang menyembah batu dan kayu pun tahu menjawab seperti ini

unoryah posted on 4-2-2014 04:55 PM
terima kasih

cuma, mereka yang menyembah batu dan kayu pun tahu menjawab seperti ini

Mmm... itu tidak tepat. Batu dan kayu bukanlah Tuhan, jadi mana mungkin batu dan kayu mampu menghasilkan oksigen ataupun mengampunkan manusia.

mashimaru83 posted on 4-2-2014 05:56 PM
Mmm... itu tidak tepat. Batu dan kayu bukanlah Tuhan, jadi mana mungkin batu dan kayu mampu mengha ...

owh....

saya perjelaskan, mereka yang menyembah berhala(bagi mereka itu lambang tuhan yang hidup dan berkuasa)
pun akan menjawab seperti yang telah sdra nyatakan

unoryah posted on 4-2-2014 04:53 PM
so, kalau digunakan 'AKU' kuasa itu ta ...

Ini yg saya jumpa mengenai 'royal we':
http://www.thefreedictionary.com/royal%20we
The first-person plural pronoun used by a sovereign in formal address to refer to himself or herself.

unoryah posted on 4-2-2014 06:03 PM
owh....

saya perjelaskan, mereka yang menyembah berhala(bagi mereka itu lambang tuhan yang hidu ...
unoryah
saya perjelaskan, mereka yang menyembah berhala(bagi mereka itu lambang tuhan yang hidup dan berkuasa)
pun akan menjawab seperti yang telah sdra nyatakan
Saya nampak dua isu yg berbeza di sini.

Isu pertama
Secara general nya kita berdua tidak mempunyai masalah utk mengatakan Tuhan itu memang Maha Mengasihi.
Anda bertanyakan apakah bukti Allah itu Maha Kasih? Memandangkan Allah itu adalah Tuhan (kepercayaan saya) jadi secara automatiknya Allah itu adalah Maha Mengasihi. Adakah terdapat keperluan utk membawa bukti bahawasanya Tuhan itu Maha Mengasihi memandangkan kita berdua telah pun percaya bahawa Tuhan itu memang Maha Mengasihi?

Isu kedua
Sudah tentu orang lain mempunyai kepercayaan berbeza (berhala, etc.). Jadi, di sini timbulnya isu kedua siapakah Tuhan sebenarnya? Apakah terdapat bukti menerangkan siapakah Tuhan?

so, kalau digunakan 'AKU' kuasa itu ta ...

KAlau guna aku di situ jelas menunjukkkan Allah itu satu... tiada pula digambarkan aku itu meggambarkan tiada kehebatan. Adakah anda tahu apa makna aku mengikut kamus..... aku itu ganti nama bukan ?? Kalau ayat berbunyi "Aku maha Kuasa" ---- adakah aku tu tak maha kuasa.

Cara anda bagaikan memusingkan kepala tidak2.. tapi dalam hati kata iye kerana ugama yang anda anuti sekarang ini masih dalam keraguan dan tidak pasti... sebab itu anda sengaja memusingkan ayat.

unoryah posted on 4-2-2014 06:03 PM
owh....

saya perjelaskan, mereka yang menyembah berhala(bagi mereka itu lambang tuhan yang hidu ...

JAWAPAN SAYA ;

Sesungguh tuhan bagi kami tiada perumpamaan atau nak dilambangkan.... kalau Tuhan boleh dilambangkan... dari segi aqal  manusia pun boleh berfikir... Tiada kesempurnan ugama jika tuhannya boleh digambarkan rupa sipulan....

Nanti manusia a b c Tuahannya tak sama... sebab gAmbaran masing2 lain...  Apa yang saya bagi tau semuga dibuka hidayah untuk anda kaji lebih dalam tentang Islam... Marilah bersama kami... jiwa anda yang bergolak tika ini dan sebelum2 ini akan tenteram.. Islam itu indah jika di hayati sepenuhnye.... jika dihayati luaran atau lahir saja islam... tidak akan dapat kemanisannya...

kalau anda mahu tau kemanisan islam... anda tanya laahhh saudara baru islam yang memeluk islam kerana dapat hidayaNya.

SELAMAT BELAJAR TENTANG ISLAM

Last edited by nova86 on 4-2-2014 11:42 PM

mashimaru83 posted on 4-2-2014 06:34 PM
Saya nampak dua isu yg berbeza di sini.

Isu pertama

ok

baca dari semula kenapa timbul pertanyaan saya tentang bukti kasih seperti dibincangkan

nova86 posted on 4-2-2014 11:37 PM
so, k ...

terima kasih
apakah dalam kamus dewan maksud perkataan 'kami' adalah spt contoh2 yg telah dinyatakan?

saya hargai perbincangan ini dan kerana anda sudah sebutkan tentang keindahan Islam, hidayah dsb, apakah keindahan yang diwar-warkan itu?

yang saya nampak Islam dikembangkan melalui peperangan..dan saya tidak boleh menerimanya

unoryah posted on 5-2-2014 07:37 AM
ok

baca dari semula kenapa timbul pertanyaan saya tentang bukti kasih seperti dibincangkan
unoryah

bagi kami itu bukti kasih Tuhan

Bagaimanakah salib (saya assume anda refer pada Jesus) boleh dikatakan bukti kasih sayang Tuhan?