CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

"Tak Lengkap Kalau Tidak Ke Mekah"...

Reply 157# eddysheddy

so betullah tu assumption aku ko still single?...  its ok... ko muda lagi..in long run ko akan tahu...

Post Last Edit by eddysheddy at 22-8-2011 13:28
ingt CT tweet utk fan je ker, dia tuhh smbil2 inform msg kt her family skali la, ada sorg kwn CT kat ...
uwekkk Post at 22-8-2011 13:16

ala uwekkk.. derang sume ni perasan bagus tahap apapun aku tak tau.. aku haraplah kan.. derang ni biar Tuhan ajar sikit bila dah sampai sana akan keceluparan kata mereka mengumpat orang yg tgh menunaikan umrah di mekah. meh kita doakan mereka diuji kat sana sampai kepala hotak derang asik ingat nak twitter je. baru derang tau langit tinggi rendah jgn suka cakap besar tak sampai sana lagi

Reply  eddysheddy

so betullah tu assumption aku ko still single?...  its ok... ko  ...
otomantaro Post at 22-8-2011 13:25

yes.. i'm single.. apa kene mengena dengan dah kahwin nanti.. maksud ko kalau aku dah kahwin nanti aku takkan ckp macam tu laa.. come on.. ia takde kaitan pasal dah kahwin atau belum.. ia cuma peringatan sesama manusia.. korang lupa, dalam masa korang sibuk bercakap ttg anak.. ada orang yg tidak atau belum dikurniai anak.. jadi apa nasihat korang kepada mereka? pernah korang fikirkan?

Reply  eddysheddy

so betullah tu assumption aku ko still single?...  its ok... ko  ...
otomantaro Post at 22-8-2011 13:25

sila jwp post aku yg 155. aku nak tau apa jawapan ko..

korang lupa, dalam masa korang sibuk bercakap ttg anak.. ada orang yg tidak atau belum dikurniai anak.. jadi apa nasihat korang kepada mereka? pernah korang fikirkan?
eddysheddy Post at 22-8-2011 13:34

tak pernah, sbb bukan Tokti.

Reply  eddysheddy

eddy

CT dah sampai ek.. raudah tu best tau... taman syurga.. ada rezeki  ...
otomantaro Post at 22-8-2011 09:05

yes.. aku tau semua mmg correct. kalau tak correct aku takkan ckp

Follow Us
Post Last Edit by uwekkk at 22-8-2011 13:48
ala uwekkk.. derang sume ni perasan bagus tahap apapun aku tak tau.. aku haraplah kan.. derang ...
eddysheddy Post at 22-8-2011 13:25

x per la, kita doakan biar dorg t'lintas rasa b'salah cukup la...mana tau kan terasa sgt nihh nk b'tweet n b'msg bagai..tp mngingatkan pernah mngata CT so dorg segan la nk b'tweet kt Mekah/Madinah..malu kt diri sndri kekdahnya...bagus jg kan gitu...haha

Reply 164# eddysheddy

akan terwujudkah tombol pintu tanpa alangnya?... boleh kah berdiri sendiri tanpa foundation... itu yg ko patut jawap utk orang yang tanya tak solat lima waktu tapi solat terawikh...

x per la, kita doakan biar dorg t'lintas rasa b'salah cukup la...mana tau kan terasa sgt nihh nk ...
uwekkk Post at 22-8-2011 13:46

kadang2 kita tak payah doa pun.. Tuhan akan balas sendiri.. dah byk dah terjadi pasal org yg cakap besar sebelum sampai mekah. tak caya tanya ustaz2 yg biasa bawak org gi haji..

ada org ckp besar tak nak mengumpat sampai sana.. sekali jadi lagi mulut tak reti2 nak mengumpat
ada org berkata takkan mengeluh walau susah nak dapat makanan.. sekali betul2 susah sampai tak dapat jumpa nasi langsung

yg ni biar derang rasa otak derang nak twit je.. kalau yg henpon takde twitter tu.. sanggup cari siber kafe berulang2 kali. baru padan muka

pelik betul aku, asal thread ct je gaduh...asal thread ct je gaduh....ct nyanyi gaduh, ct jual mekap gaduh, ct nyanyi omputih pon gaduh, ct twit pon gaduh....

yg lagik pelik tu askar2 ct 24/7, siap bersedia menangkis segale serangan terhadap ct...xde keje ke korang?? tiap2 thread, yg tangkis serangan tu org yg same plak aku tgk...die punye defensive reply.....perghh laju...

Reply  eddysheddy

akan terwujudkah tombol pintu tanpa alangnya?... boleh kah berdiri sendi ...
otomantaro Post at 22-8-2011 13:52

hahaha.. ko ni tau jawap soalan ke tak.. aku mmg akan jawab camni kalau soalannya lain.. tapi skrg ni soalannya ialah

Tuhan nak terima ke??

Post Last Edit by otomantaro at 22-8-2011 14:01

Reply 163# eddysheddy

ke"single" ko yang menyebabkan ko kurang sensitip.. andai pasangan itu sedang mencuba utk mendpt anak.. jgn quote ayat yang "anak2 dan harta bakal jadi kayu api neraka"... kalau ko dah menikah.. ko akan tahu hakikat yg mendpt zuriat ni.. mmg terlalu didambakan pasangan.. apa perlu ko letak anak kayu api neraka...

andai ko dah menikah.. ada pastinya akan ada hikmah sikit.. ko akan quote ayat yg lebih kurang maksud "anak2 lelaki adalah anugerah allah, anak perempuan anugerah allah.. andai mandul juga anugerah allah"..

yang anak n harta bakal jadi kayu api neraka tu.. sesuai ko gunakan ... dlm konteks seperti gambar dibawah ini.. contoh ok contoh...  atau yang ni... ...

baru kena gaya penceritaannya....  contoh terdekat ok....yang ni baru patut menyesal kat akhirat nanti beranak.. andai kata mati mak pak.. tak nasihat kan anak.. tapi kalau mak pak dah nasihat.. anak still buat pangai kayu api neraka.. tu tanggungjawab sendiri ... bukan salah mak pak..

pelik betul aku, asal thread ct je gaduh...asal thread ct je gaduh....ct nyanyi gaduh, ct jual mekap ...
savannah701 Post at 22-8-2011 13:52

sebab aku tak kesah wlau dtg satu batalion anti skalipun

u ols...kita saksikan je lah nanti...kalau betul CT tu sedar yang dia perlu sedar diri/muhasabah diri hasil dari ibadah dia g umrah bertahun2 tu...alhamdulillah...kita2 anti kat sini bukan cakap kosong...atau nak kena tunggu lepas umrah yang ke-50 kot?

u ols, kalau hati bersih insyaAllah OK je kat sana, ibadah dapat dijalankan dgn tenang, balik boleh merubah hati dan sikap...bukan balik je dok terkinja2 bergelumang dengan maksiat, pakai tudung separuh, baju ketat...ni mgkn sbb x ikhlas dan menunjuk2, kt sana pun asik bertwitter bagai....kesian dia Tuhan tak bagi kesedaran apa motif pergi ke Mekah, dlm bulan puasa pulak tu...

g Mekah untuk enjoy2, amek2 gambar, update story2 kat sana, citer aku wt umrah 18 kali, buat terawih tak tinggal 21 rakaat lagi (walaupun sblm g Mekah nan hado g terawih kan)....very the tak perlu...kelas ko, duit banyak Tuhan bagi...agaknya duit g umrah pun boleh cover 3 org naik haji....

takde maknanya nyah ooiiiiiiiii.........

Reply  eddysheddy

ke"single" ko yang menyebabkan ko kurang sensitip.. andai pasangan itu s ...
otomantaro Post at 22-8-2011 13:59

aku tak kata anak tu kayu api neraka.. aku kata, anak tu mungkin boleh membawa kita ke neraka KALAU kita tak tunaikan amanah mendidik dia sebaiknya..

uols.. dengar sini

Berkata benarlah walaupun pahit

Reply 172# eddysheddy

mek, aku nak tanye....ko jgn lahar aku plak...
ko ni pekeje ct ke? sbb aku tgk dr dolo, asal benang ct je ko paling hebat skali...

xkan la ko ada mase 24jam bersiap sedia jadik asoka ct neh?....ko xde keje lain ke mek?..

moskil aku...ko ni staff die yg dibayo untuk menangkis serangan la..aku rase...

sbb asal ct kena attack je..ko yg moyan lelebih....ada ke wujud org cenggini??

ko jgn marah aku mek...aku just tanye jah...

Reply 170# otomantaro

jawabnya u ols...

selalunya orang yang tak smayang wajib ni jarang nak g smayang terawih...x smayang tu dh sah2 kapir kan....
kalau ada yg pegi pun mgkn desakan sape2, atau nak menunjuk2, atau nak g makan2 moreh...

u ols...kita saksikan je lah nanti...kalau betul CT tu sedar yang dia perlu sedar diri/muhasabah dir ...
refleCtion Post at 22-8-2011 13:58

ko tunggulah nanti kalau ko pegi mekah..
tu pun kalau Tuhan izinkan kau
mungkin lepas tu ko rasa betapa hinanya diri ko
sampai Tuhan tak bg ko jejak tanah suci tu
barulah ko tau betapa ko lebih hina drp org yg kau sangka hina

(abaikan.. kalau ko dah pegi mekah)

Reply 175# eddysheddy

at one time.. when we eager to talk.. sometimes we're not able to listen...
listen.. to be more wiser... ...

if we listen more.. we will know what others want from us...

Reply 178# eddysheddy

mengucap nok...
hakikatnya setiap manusia tu hina...
tapi ada sesetengah org, feeling2 mulia bila boleh g Mekah banyak kali (sape2 jew)...
tapi hasilnya kita boleh lihat sendiri takde apa2 perubahan....tetap maintain hina di sisi agama Allah...

i ols??alhamdulillah....hanya merasa hina  disisi Allah s.w.t

nauzubillah...