CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.d

Seksanya hidup tanggung hutang gara2 MLM

saya join semua MLM ie amway, cosway, tupperware tapi tu semua untuk kegunaan sendiri

kalau ada yang nak beli pun saya bagi harga ahli je

Kalau macam cosway tu ok la..sebab kebanyakan barang pun boleh guna hari2 kan? Harga pun not bad..agak reasonable dan kualiti pun bagus. Tak jadi ahli pun..support member beli dengan dia je

lady_lily posted on 25-7-2013 12:00 PM
mmg tak baik aniaya orang mcm tuh sekali. MLM nie sebenarnya tak buruk tapi perangai orang yg buat M ...

stuju dgn awk lady_lily..

bg sy MLM ni platform bagus tuk kte bina customer service,management n financial skill. tapi apapun kte yang baru masuk perlukan bantuan dan bimbingan dari leaders. kesian pd mereka yg dpt leaders x leh pakai..

alhamdulillah, mary kay menyediakan barisan leaders dr golongan wanita yg sgt berkepimpinan dan baik hati. dan sy sgt bertuah jumpa leaders yg byk membantu dan menyokong sy..

DeWaveless posted on 19-9-2013 11:37 AM
stuju dgn awk lady_lily..

bg sy MLM ni platform bagus tuk kte bina customer service,management  ...

Gud to hear that dear....keep up your sharing with others that need u yerr becoz we are here to enriching women's lives not leave them badly. Tanpa mereka kita takkan ke mana2. Ada a few MLM people bila dah recruit, bila dah dapat duit dia orang, ditinggalkan macam tu jerr. Habis manis sepah dibuang. Bila dah berjaya tinggi melangit dilupakan yg bawah. Sendiri tau jerr laa kan MLM mana.

So I really hope people yg buat bisnes macam nie please make their dream come true. Mereka mempunyai impian sama seperti kita. Semakin banyak kita menolong orang semakin murah rezeki kita nanti InsyaAllah.

dellashrill posted on 2-8-2013 01:39 PM
Haizi tu maskot Instagram masa mula2 diperkenalkan kat Group Gossip.

hanis haizi tu dia jual premium beautiful..tp kebaikan minah ni dia akan tlg org2 bwh dia..smpi berjaya..ramai org bwh dia mmg bjaya lah,x pernah dgr komplen psl dia...siapa yg duduk bwh dia kompem g obersea uolss...tp kne kuat lah kalu nk berjaya...mentor kalu kat ats baik,x nak mkn sorg..insyallah smua anak didik pun bjaya...kalu mentor pentingkan diri...mmg lingkup lah..aku pun ada sorg kwn kne tipu psl MLM ni...wat pinjaman 30 k, mase umur 20 tahun..skang kne tggung interest dr bank sebulan kne bayar rm700..gaji dia 1200 je,bygkan lah cmner nk survive dgn duit camtu..kesian dia,mak pak dia x tau pun dia wat pinjaman byk camtu..kesian siot..x kawen lgk..byr 700 tetiap bulan camtu aja..isk isk

lady_lily posted on 25-7-2013 12:00 PM
mmg tak baik aniaya orang mcm tuh sekali. MLM nie sebenarnya tak buruk tapi perangai orang yg buat M ...

dear hanis haizi ker u ckp ni?kalu btol lah dia kan...u x yah takot..sbb dia akan tlg org bwh dia kw2 punyer..dia takkan biar kan org bwh dia terkontang kanting..ai x masuk pun MLM ni..tp slalu dgr cite psl dia..ramai yg puji dia bagus..

Follow Us
Kesian baca kisah TT. Semoga kisah ni jadi pengajaran kepada forumer. Jangan terlalu mudah nak berhutang untuk bisnes MLM.

dear TT and all ..
MLM ni mcm business biasa jugak ... u effort lebih, u dapat komisen .. u kena tlg downline..
langkah awal nak msk business adalah guna MODAL SENDIRI ... bukan berhutang

dulu sy pon -ve sgt dgn MLM ni .. sy x dak modal 20K nak joint hai-o ..
sy x dak modal besar nak buka comp sendiri/jual produk sendiri .. lgpon kalau jual barang ada risiko stok x habih la, pusing modal la, marketing la .. susah nak buka biz sendiri .. tambah2 juai produk .. kat mesia harini cepatja produk seiras yg keluar.. cth dulu lotion felinna top gilaaa .. past tu ada org tiru kuarkan ferinna jual murah sket.. fungsi sama ja

jadi fikir2, lps study, saya pon dah terjebak dgn MLM slps jumpa produk skincerity ni.. sy joint pon sbb modal rendah (RM3500 - guna duit simpanan slps 10thn bekerja..terukkan dah 10thn keja simpanan x sampai 10K .. nak pulak skrg barang semua nak naik hargaaaa jeee.. kalau x buat modal business pon duit tu habih jugak.. ), tak payah pening2 pikir restok produk, buat sale produk.. group leader yg sgt menolong downline..group leader yg coaching sy..leader ni sanggup turun padang sama2 buat closing dgn prospek..bg task kena buat (dgn cara ni ada kita nak rasa tertipu?? kalau hat jenih suruh signup then ko buatla apa nak dgn produk tu.. hat tu konform menipu) .. nak pulak company sy ni baru nak launch next 2014... so sy antara pioneer laaa

kalau nak msk MLM, kajilah beberapa perkara :
1. produk (cari produk yg boleh guna semua org jd target market luas) / modal (modal yg tak mencekik sampai nak kena wat loan)
2. syarikat  (cari sykt yg dah kukuh , tp baru nak masuk malaysia then kita jadi pioneer.. cth mcm tupperware, kalau hari ni masuk dah ahli ke berapa puluh ribu/ratus ribu dah .. nak ke jadi yg dah ntah level bawah keberapa ratus dah?? )
3. biz plan  - paling penting faham biz plan ... yg tu la rezeki kita

so... to all .. jgn pandang -ve pada MLM .. study dulu.. selidik dulu sblm bertindak ...
** sapa nak joint saya??? ngeeeee **
-tiada daya dan kekuatan melainkan dengan Allah swt. -

Aku join gak menda alah MLM nie, baru tahun nie masuk ke Malaysia, cuma yang aku perati upline aku seme jenis anak2 orang kaya, mak pak loaded, so malas kerja ngan orang jadi wat ler MLM sebab kawan2 pun dari golongan berada, stakat produk 9++ tue celah gigi jer, kalau kita yang kadang2 makan hari pun nak kena pikir memang terasa berat skek la MLM nie, dan yang paling tak menahan walaupun kita buat kerja kita tak buat MLM diaorg tuduh malas, siap tepek bermacam2 "motivasi" dalam FB, haduih lama2 jadi meluat plak aku, nasib la kawan yang tolong bayarkan masa join Bisnes MLM nie target dia mesti pompuan, produk barangan kesihatan / kecantikan, kalau yang tue memang cepat ler ahli berkembang

Klu dah ada modal tu baik wat bisnes sendiri.

MLM sudahnye kelaut jugak.

Saya baru jer join 1 MLM... Gamat Emas Sdn Bhd.... 100% milik bumiputera melayu Islam.... company strong... wujud sejak 1999.... hutang dengan bank RM0....  ada lebih dari 20 produk berasaskan gamat. kilang status GMP.... berkerjasama dengan SIRIM.. jaga kualiti... projek penternakan gamat emas di pulau pangkor....

kelisa2006 posted on 2-1-2014 12:04 PM
Saya baru jer join 1 MLM... Gamat Emas Sdn Bhd.... 100% milik bumiputera melayu Islam.... company st ...

meh sini sesapa nak produk berasaskan gamat....  tiap hari saya makan pati gamat perisa oren dan spirulina perisa black current....

12 Tips Untuk Berjaya dalam Bisnes Networking
Sekarang saya akan menulis mengenai tip-tip untuk berjaya dalam bisnes networking atau pun lebih dikenali sebagai MLM di Malaysia

Pilih sponsor anda yang betul.Perkara ini amat penting kerana ia merupakan penentu kepada hala tuju bisnes anda. Sponsor yang bagus akan membantu anda untuk berjaya

Pilih syarikat yang betul.Buat sedikit kajian mengenai syarikat tersebut,dan buat perbandingan dengan jiwa anda.

Sedar bahawa Bisnes Network memerlukan masa, Bisnes Networking atau MLM memerlukan masa kerana ia merupakan bisnes yang sebenar.

Mempunyai gameplan anda sendiri. Tuliskan strategi-strategi anda sendiri bagaimana anda mahu untuk mengembangkan bisnes anda.

Baca buku mengenai seseorang yang telah berjaya dalam bisnes network ini

Sebab anda amatlah penting. Kenapa anda termasuk dalam golongan ini. Kehidupan yang lebih baek,kebebasan kewangan,ataupun keselamatan dalam kewangan anda sendiri

lanjut di blog saya Tips Berjaya dalam MLM

mmmm, sy pon join MLM. banyak gak. tapi mostly utk jadi ahli & dapatkan benefits sebagaia hali (nak harga murah laa tu). hahahaha

cuma kali nie je sy tebukak hati (chewah) utk join Phytoscience. main reason - biasalaa. n beli produk utk kecantikan (pompuan laa katakan). pastu nkkan harga murah. so masuk ler ahli. sbb modal pun kecik je. tak sampai RM 300 & dia bagi produk terus.

lepas jadi ahli - terus dimasukkan ke dlm group yg upline organize. so - terbukak ler hati nk buat as side income. sbb xde kluar modal lain dah. sy terus ler gagahkan hati - promote je. kekekekeke

alhamdulillah, tak regret. and sy tak berhutang utk masuk bisness nie. macam sy ckp ler - modal tak sampai RM 300. dpt produk lagi. and setiap kali sy berjaya close deal, sy dpt untung RM 100. alhamdulillah. tak banyak mana, tpi berbaloi ler ngan modal asal sy tu.

so - pucuk pangkal, kena tau company tu sendiri,produk dia, pelan pemasaran dia & join group2 yg upline organize. timba ilmu. PALING PENTING.... jgn berhutang utk masuk bisness. tambah2 kalo makan ribu2. buat naya jer.

kalo nk join sy - PM je.

rata2 aku baca mlm ni mesti kena jual produk
aku join satu company....produk dia travel...
ye berjalan2 je...hahaha best gila
pegi bali hotel 5 bintang 5hari4malam rm150
x kan dapat kat agoda punya

Apa susah.. jgn la bagi org berhutang.. xde ler timbul isu x bayar hutang.. so company debt collector pun leh gulung tikar.. jual harga keta murah.. org boleh beli tunai.. so bank xleh amik kesempatan bagi pinjaman dan kenakan riba..Court mammoth leh iklan berserta dgn harga penuh bayaran setelah diambil kira hutang selama 7 tahun dan faedah... jual harga rumah murah.. kurangkan birokrasi supaya kos pengurusan tidak meningkat.. memang la hutang wajib bayar.. tapi unsur riba dlm perniagaan pun hukumnya haram gak..

Ailin posted on 16-1-2012 01:44 AM
satu lg nak share kat sini...berusaha ..berusaha,,berusaha..itu adalah senjata utk dpt kejayaan yg s ...

sorang berjaya atas penipuan beribu yang lain buat apa,baik jadi pelacur jer mcm tu,

nk tanya...ader sesiapa tau pasal one2u? ada unsur2 MLM
ada kwn baik nk join, sedih.....
dh nasihat, dlm keghairahan utk kita merubah ekonomi keluarga, jgn smpi org ambik peluang ats ketulusan kita bekerja
kwn mmg org yg kuat bekerja, ibu tunggal
faham keinginan dia utk bg kehidupan yg lebih selesa utk anak2..

wan_fizah posted on 22-4-2014 03:04 PM
nk tanya...ader sesiapa tau pasal one2u? ada unsur2 MLM
ada kwn baik nk join, sedih.....
dh nasiha ...

nah baca ni..kat forum sebelah..

forum sebelah

akula203 posted on 24-4-2014 06:02 PM
nah baca ni..kat forum sebelah..

forum sebelah

TQ awak..