CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: madknownz

Mostly Perempuan nak Kahwin Lelaki Kaya, so Lelaki Miskin nk kahwin dgn sapa??

x semua x byk gak kan. alasannya kerana cinta. hahahah.dunia...dunia. pelik aku
hanzedison Post at 12-3-2012 09:13

mula2 mmg alasan demi cinta apapun sanggup dihadapi bersama.
lepas dah lama2 kawen, bukak thread meroyan kat bod Perbincangan keluarga.

Reply 581# ruffleen

haaa mcm tu la. nak kata lagu kerana cinta hidupku pun berubah...cinta mengajarku erti apa ke benda ntah. hahaha.tu la susah nk cari yg ikhlas ni. eh OOT la plak aku ni

lorrr sian gamaknya lelaki miskin ni ek
hehehe for me... xsemestinya kaya mendatangkan kebahagiaan sampai ke atas sana.. biarlah sederhana kehidupannya, duit tu mmg perlu sbb untuk menampung kos hidup bekerluarga.. yang penting pegangan agama dan bimbingan membawa keluarga ke jalan yang lebih baik... dan bahagia der~~~

Memang kaya bukan jaminan bahagia dlm sesebuah perkahwinan. Tapi pada aku, kalau nak menangis pun biarlah dalam BMW bukan kat tepi jalan sambil jalan kaki..banyak bezanya wahai wanita2 sekalian

kalau nak menangis pun biarlah dalam BMW bukan kat tepi jalan sambil jalan kaki.
shop_girl Post at 20-3-2012 01:58

ayat tak menahan.............

Begitulah realitinya zaman sekarang ni... Lelaki yang kaya lebih stabil dan serba sempurna untuk aweks berbanding ngan lelaki miskin... Keluarga aweks pun bangga dapat menantu kaya... Huhu

Follow Us
we live in materiallistik world...

perempuan kaya musti la nak laki semekin.......tak caya......wkakakakakakakakakka

kaya ka mesikin ke lantak korang laaa..jangan dok tunggu hajat di hati sampai umor 40 pon xkawen2 sudah laaa

lelaki yg miskin tuh...kayakan la diri anda...hahahaha tak kaya pun at least BERDUIT...
now nih laki plak jd PISAU CUKUR....HAHAHHA

rajin keje..perangai oke..bertanggung jawab...xde masalah....

aihhh.. zmn skrg ni jgnkn pompuan nk kwen dgn lelaki kaya TETAPI lelaki pun x hingin dgn pompuan mis ...
lipstickz Post at 13-9-2011 15:00

btuiiiiii kate adik ni haaa....baguih haangg..

jangan perdaya bila lelaki wat muke cedih taww...drama indusetan je tuuu

punye lah baik pompuan, suami isap dadah , tadak keje pun depa layan..malah bunting lagik

tt ni sure spesis 3 abdul kut haa..kan adik kannnnn?

baru kene uji ngan koge awek dia cengitu..dah merajuk hati ..eeeeeeeeek eleeeeeee

dengo cakap oang lama ni baik2..esp budak2 jantan memuda hari ni

kaum ibu ni depa tak pandang harta tu maksud harta fisikal seme tuu..maksud tersirat JAMINAN SEKURITI untuk masa depan

yerlaaaaa..nanti kawin banyak pakai itu ini..nak boyot..kene kembar tiap taun haa macam mano? setidak nya depa nak NAMPAK sekuriti tu..awek tu dah angau emosi khayal cinteeeeeeeeeeeeeee so sekarang ni dia tak nampak ler tapi mak ayah pamili dia nampak ler

ce kawin gak pasai cinteeeeeee laa kununn..anak baru satu kang teruihhhhh masuk porem ni kendian luah sakit hati dia pasal masalah duitttttttttt..masalah kewangan..masalah itu iniiiiiii..baruuuuuuuu dia berpijak di bumi nyata..baru ko tau haaaaa

masa cinte kentut pun salu wongiiiiii..muke macam pecah rumah pun dia kata macam abang aaron ajissssss haaa..

dah kawinn..tau laki mat gian..tau laki keje tak menentu..dok asik jual barang kemas bini dan segala macam heeeeeh lagik

so baguih laa awal2 KELUARGA tu set rules..mau anak kami kaloooooooo..penuhi syarat ni

kalo tak mo..pi carik anak oang asli..kasik beruk sekoq dua maybe dapat ler nikah anak depa..tu kalo pak dia takdak astrok haaaa

kene yang dah pandai sepak trajang dunia moden..anak oang asli pun tak dapat..jadi pondannnnnnnnn ler gamok nya yeopppp

ahahahahahaha

note : MOOD PEREMPUAN BERUBAH MENGIKUT BENDERA(MERAH) ....MOOD LELAKI BERUBAH IKUT SELERA.........................................

Assalammualaikum...kisah dikutip dari member aku yg tgh sedih sbb family awek dia suh cari BF lain y ...
madknownz Post at 13-9-2011 14:38

Assalamualaikum

Bersangka baik bro. Anggaplah Allah nak beri kita yang lebih baik. Tanamkan dlm jiwa nak cari wanita yang beragama. Kalau dia beragama selalunya akhlak mesti baik. Bila akhlak baik confirm kita selamat di dunia dan akhirat.

Muka comel tu bonus je. Kot dapat yg seksi meksi lepas kawin ko jugak tensen orang lain dok usha.

Ada agama confirm selamat.

AKu takde lah baik pun, tapi cuma tersedar dari kesilapan aku jugak

pilihan tak ada atau tak beri hati untuk membuat pilihan yang sekufu?  ~tetibe~

Reply  hanzedison

sorry la bro....tak semua pompuan sanggup nak pikul biawak idop.
ruffleen Post at 12-3-2012 07:37

kheeeeennnnn....tambah beban lagi kalau lelaki tu ada 10 adik beradik yg masih skolah, mak bapak sakit bagai...tak kowseerr aku nak menanggung spesis camnih

p/s : lantak la kalau ada yg kata aku ni mata duitan ke hapa......mmg aku admit, aku nak hidup senang sbb dah blaja tinggi, keje bagus, at this level, bodohla kalau tetiba pilih nak hidup susah

mula2 mmg alasan demi cinta apapun sanggup dihadapi bersama.
lepas dah lama2 kawen, bukak thread ...
ruffleen Post at 12-3-2012 09:16

kheeeennn........at d end of d day,,,mengungkit pasal sapa nak bayar bil letrik/bil air/cukai pintu/beli susu anak (buat anak, pandai pulak!!!)
tengok saja rita rudaini ngan aidil tuh
sekor high taste
sekor sore mcm vapoks

bukan pompuan je nak kawen dgn lelaki kaya
lelaki pun nak kawen dgn pompuan kaya
zaman skang ni sume pakai duit
bodohla kalau ada yg cakap kat aku, duit x penting
hello!!! ko nak masuk spital,ko nak beli barang dapur, ko nak tengok astro segala tu sume pun pakai duit hoccaaayyyy

tapi masuk kubur tak leh bawa duit...camner tuh

Bagi aku kan duit itu memang penting tapi tak sepenting agama .. Kalau kita berpegang teguh dengan agama kita .. Insyallah keberkatan bertambah walaupun bergaji kecil daripada bergaji besar hukum Allah sume ditinggal .. Walaupun miskin didunia tetapi kaya diakhirat .. Walaupun belajar sampai PHD lepas tuh kaya laktuh tapi nak mandikan jenazah ibubapa pun tak reti buat takde gune bagi aku . Lepas tuh panggil orang masjid/surau tolong uruskan jenazah ibubapa padahal orang yang dia panggil tuh gaji ntah berapa sangat tapi keje dia amat mulia ...