CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: huszua

Masalah Memilih Insurans Peribadi

mbk posted on 25-11-2012 10:20 PM
Ok... saya harap penjelasan saya nie dapat dimanfaat untuk semua.

Bagi pendapat saya insurans p ...

Thank You.....amat jelas penerangan tu....barulah faham..........

Chinook posted on 26-11-2012 11:15 AM
Thank You.....amat jelas penerangan tu....barulah faham..........

syukurlah.. happy to help

Nak tanya otai2 kat sini, insurans company mana yg plg bagus kat mesia now? Great eastern ok lg tak? Aku nak amik insurans utk satu family... Thks bg yg sudi menjwb..

Sherasi posted on 28-11-2012 01:16 AM
Nak tanya otai2 kat sini, insurans company mana yg plg bagus kat mesia now? Great eastern ok lg tak? ...

Nak tahu bagus ke tak bagus insuran ni kena tgk claim rekod dia orang .... So kena lah ambik syarikat yg besar2 yg kebiasaan nya tak banyak problem bila claim... GE ? ok lagi ... cuma skg ni ramai yg pilih PruBSN sebagai pilihan mereka.

Mcm mana nak tahu claim record diaorg bgus ke tak? Klau aku amik insurans utk family aku, tp anything happen contoh accident ke, operation ke ATAU sakit teruk2 aku tak claim, tp pkai company insurans, blh tak insurans yg aku nak amik ni aku tukar ngan dptkan duit? Korang faham tak soalan aku ni?

Sherasi posted on 29-11-2012 01:42 PM
Mcm mana nak tahu claim record diaorg bgus ke tak? Klau aku amik insurans utk family aku, tp anythin ...

Boleh .. ambik benefit yg bagi elaun Harian kalau stay dlm wad sehingga RM 400/hari.

Ambik elaun MC (sebab kemalangan saja) yg capai RM 2400/minggu

ELaun operation

Elaun  ICU

Follow Us

Macam Mana Nak Tahu Agen Insurans Bertanggungjawab Atau Tidak?

Salam..

Macam mana kita nak tahu yang agen insurans kita tu adalah jenis orang yang jujur dan bertanggungjawab punya?? Yelah, kenal pun ikut forum saja, tup tup amik insurans dengan dia..

So, korang semua yang ade experience amik insurans tu, macam mana kita nak kenal perangai agen tu?? Kalau ada tips bolehlah kongsikan sebab aku ingat nak amik insurans bawah satu agen ni tapi tulah kenal2 pun ikut forum aje.. Risau jugak takut mula2 aje ok, nanti lepas sain agreement semua, mulalah buat tak tahu aje..

Tq..

Last edited by aPeS on 23-12-2012 11:17 PM

thread merged dgn thread insurans sedia ada

aPeS posted on 23-12-2012 11:16 PM
Salam..

Macam mana kita nak tahu yang agen insurans kita tu adalah jenis orang yang j ...

Suruh ejen tu dtg jumpa anda ... then ikut gerak hati anda ... paling penting ejen tu fulltime.

Pakej medical card bergantung kepada budget dan keperluan...falsafahnya adalah..."cheap things is not always better...but the good things is not cheap..." (^^,) ada sebab kenapa ada medical card mahal dan ada medical card murah...ada medical card 10% cotakaful dan ada medical card 100% coverage...secara logiknya...anda pakai medical card mana2 pun kalau masuk hospital, bil yang dikenakan tetap sama...kalau pakai PruBSN hospital charges RM50K, dan kalau pakai medical card lain pun hospital tetap akan charge RM50K...jadi apa yang membezakan diantara satu syarikat dengan syarikat yang lain?? ini adalah satu persoalan yang client perlu clear dan perlu diberitahu kelebihan dan kekurangan setiap pakej yang mereka bakal signup...jangan hanya beritahu satu sudut yang nampak GAH diatas kertas...namun disatu sudut yang lain...hanya jauhari mengenal manikam... (^^,)

Jauhari pun dah kena ambik Medikal Jugak

ibm632 posted on 23-1-2013 09:59 PM
Jauhari pun dah kena ambik Medikal Jugak

Jauhari kena ambik medikal takut kena tikam...

Alhamdullillah sy tergerak hati nak insuredkan anak sy since baby.. sbb sekarang dia dikategorikan sebagai pesakit astma kronik walUpun baru nak memasuki umur 2 thun.. setakat ni dah 4 kali admit hospital since umur baby 6 bulan.. prubsn senang nsk claim, paling lewat 3 minggu dah dpt check from prudential utk hospital allowance..
cuma charges utk bilik kat hospital kekdg mengalahkan hotel.. so kepada sesiapa yg nak baru nak ambik polisi, pls spend extra money utk rate bilik sbb kat tawakal rate bilik perseorgan utk toddler is rm300, manakala utk dewasa is rm400. Mungkin juga cuma tawakkal je yg mahal sbb x pernah ke hosp lain..

Just my 2 cents opinion.. yg penting, sesiapa yg belum ada insurance tu better ambil, esp kpd baby2 baru lahir..

NOKIA posted on 4-2-2013 05:01 PM
Alhamdullillah sy tergerak hati nak insuredkan anak sy since baby.. sbb sekarang dia dikategorikan s ...

Good Testimoni utk Good Company oleh Good Client

NOKIA posted on 4-2-2013 05:01 PM
Alhamdullillah sy tergerak hati nak insuredkan anak sy since baby.. sbb sekarang dia dikategorikan s ...

Sharing yg terbaeeekkkkk

ibm632 posted on 4-2-2013 09:32 PM
Good Testimoni utk Good Company oleh Good Client

Tq..

mbk posted on 5-2-2013 04:19 PM
Sharing yg terbaeeekkkkk

Sharing is caring..
masa memula dulu pun blur gak..

NOKIA posted on 5-2-2013 08:40 PM
Sharing is caring..
masa memula dulu pun blur gak..

biasaklah.. tue memula dulu.. bak kata org tua.. tak kenal.. maka tak cinta

Batu yang keras sekalipun, kalau hari hari dititiskan air, lambat laun akan berlekuk dan berbekas juga. Mengambil iktibar dari hukum alam ini, maka aku buat kesimpulan; Hati yang keras macam mana pun, kalau hari hari aku titiskan Takaful, lambat laun akan lembut dan sain juga"

sape2 kt sini insurance consultant? PM me pllease...