CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: huszua

Masalah Memilih Insurans Peribadi

mujer_in_espejo posted on 13-10-2012 10:57 PM
dilema aku skg nk amik insurns ke tak.. smpi skg aku xda insurns pribadi. sbb xtau kepentingan insur ...

Alaaaa tak payah amik insuran ni skg ... ambik lah bila kita tahu yg 3 bulan lagi kita akan jatuh sakit.

mujer_in_espejo posted on 13-10-2012 10:57 PM
dilema aku skg nk amik insurns ke tak.. smpi skg aku xda insurns pribadi. sbb xtau kepentingan insur ...

kalau nak tau all out pasal insurans ni.. seeloknya berjumpa face to face dgn agen insurans... boleh direct tanya semua pertanyaan dan kemusykilan... jawapan dpt on the spot.. nak ajak berdebat pon boleh...

tapi kalau nak tau sikit demi sikit... tanya kat sini pon takda hal... malu bertanya sesat jalan...

secara ringkasnya kalau tanya saya apa kepentingan insurans peribadi.. jawapan ringkas saya:

PERLINDUNGAN KEWANGAN

supaya sekiranya ditimpa musibah, kena pulak kehilangan kerja... sekurang2nya, tidaklaa kita jatuh terjelupuk terus... ada backup ... kan org selalu ckp... saving2... kiranya insurans ni saving untuk kesihatan malah lebih dr itu... bahkan kalau saving biasa... setakat mana yg kita save, setakat itu ajelaa boleh pakai... tapi insurans.. you boleh pakai lebih drpd you save... malah in critical cases... dia siap bagi free policy lagi...

belum masuk cerita takaful Ummah lagi.... bukan setakat save nak pegi buat umrah/ haji je... malah kalau kita meninggal sebelum sempat menunaikan haji / umrah ... diorang akan tolong buatkan upah haji lagi.. dan byklaa lagi pekdahnya...

cyra posted on 15-10-2012 03:00 PM
kalau nak tau all out pasal insurans ni.. seeloknya berjumpa face to face dgn agen insurans... bol ...

sebenarnya..apa nak tanya eh?

Tahun tahun sebelum ini, company aku guna ING. selaku pekerja lama kat syarikat ini, aku takder la was was pasal kepantasan dan kecekapan ING mengeluarkan GL.tapi, masa tu, aku belum kawen lagi.
sedang elok ajer aku ada anak2.. companya aku switch to another insurans & third party administration. mmg hampehlah.
certain hospital kat shah alam dah reject third party administration nie. termasuk hospital aku selalu pergi utk anak2 ( dah ada file pun)
jadinya utk anak2 aku, dah ada insurans. ambik prudential.

aku ajek takde lagi..   nanti la aku pikir2.

Hana posted on 16-10-2012 09:59 AM
sebenarnya..apa nak tanya eh?

eh.. eh... hanaaaa... hehehe

kot tatau nak tanya apa, uols arrange appointment laa dulu.. nnt my husband start mula cerita.. kot ada yg tak paham uols tanyalaa... kot dah paham sumer.... konfem uols nak amik la2 tu jugaaak

Hana posted on 16-10-2012 10:02 AM
Tahun tahun sebelum ini, company aku guna ING. selaku pekerja lama kat syarikat ini, aku takder la w ...

jgn pikir lama2 hana.. kang nyosaaallll

macam apa jadik kat my old friend... dia blom 30 tauu... tapi dah kena diagnose sakit buah pinggang.. every two weeks pegi buat dialisis.. ke every week.. iols dah lupa lak... since masa kena diagnose tu takda insurans.... now kalau nak amik.. mmg tak lepas laa... kesian sgt....

lagi sorang my friend.. nak amik utk parents dia.. dah berumur laa.... tapi mak dia aje yg lepas.. ayah dia nya tak approved sbb ada risk yg tinggi.... sbb tu penting amik insurans ni awal2 sebelum ada tanda2 risk penyakit tinggi2...

Follow Us
cyra posted on 16-10-2012 10:43 AM
jgn pikir lama2 hana.. kang nyosaaallll

macam apa jadik kat my old friend... dia blom 30  ...

Ya.. benar.. patut ambik insurams awal.. sediakan payung sebelum ujan

satu lagi nak share...

sometimes ada org yg tak pasti nak letak berapa budget yg sepatutnya... ada jugak takut terlebih letak budget... yg nih uols need not worry.. sbb kalau agen yg berpengalaman... dia dpt suggestkan the right budget untuk policy.. just the nice amount untuk FINANCIAL PROTECTION dan tak berlebihan sampai beat the purpose... so kalau ada uols yg tetiba nak letak lebih... the agent most probably akan suggest to lower the budget... macam apa jadi to my husband's client last night.... pokoknya the agent akan sehabis baik pastikan budget yg you letak takkan membebankan...

aku ada 2 polisi takaful dari syarikat y sama..produk setiap syarikat takaful/insurans lbh krg sama, sume ajen akan mengatakan syarikat dorg y terbaek..terpulang pd kita untuk menilai..matlamat dorg sama iaitu untuk melindungi pemegang polisi bila dilanda musibah (kemalangan/pembedahan/ect.)..bg aku penting setiap org skrg2nya ade 1 polisi takaful/insurans jika mampu..(aku tau bkn semua org mampu..)
nk jd kan cite, kesedaran aku pasal takaful/insurans nie bila aku kemalangan jalan raya..aku betol2 menyusahkan ibu n ayah..compare ngan angah aku y ader insurans, die kemalangan..mak n ayah aku x kuar satu sen pon.. moral of da story, sediakan payung sebelum hujan..

betull... setuju... sediakan payung sebelum hujan...

saya pulak tersedar akan kepentingan insurans ni bila mana client2 husband asyik buat claim sorang demi sorang.. kejap accident... kejap denggi.. kejap itu.. kejap ini.. walaupon i covered by the company but since i mmg ada plan untuk berenti kerja suatu masa nnt dan dok umah je... so better amik awal untuk elakkan kena bayar policy mahal by the time dah benti keja nnt... huhuhu

saya pun sama gak ... dpt pengajaran dari orang lain .... 7 tahun lepas Adik ipar saya cedera sebab main bola sepak ... kos rawatan 25k Prudential tanggung dan duit elaun + elaun MC dia RM 8k tu yg buat saya ambik insuran tu

salam semua..

aku ada msalah psl insurans ni...msalah nye aku nk terminate insurans cimb aviva...mcm mna eh??

sape2 boleh tolong x?

aechae posted on 2-11-2012 11:37 PM
salam semua..

aku ada msalah psl insurans ni...msalah nye aku nk terminate insurans cimb aviva... ...

salam aechae.. you amik insurans tu through phone call atau appointment?

kalau phone call... boleh bawak policy tu terus ke cimb.... biasanya just kena bawa hardcopy policy tu pegi cimb... hope that helps..

Rate

1

cyra posted on 2-11-2012 11:59 PM
salam aechae.. you amik insurans tu through phone call atau appointment?

kalau phone call... b ...

amik yg thru phone call la psl nye ni huhuhu...mula2 amek yg utk accident tu, byr rm50/month dah almost 1 year da pn..ni ok lah lg, sbb i mmg dah ada yg medical card pru-bsn tu... pastu last month dpt call lg dr cimb aviva ni offer yg utk health ke apa plak, tmbah lg rm71..n dah terckp 'yes' aje semua...adoiii

masalah nye yg mula2 punya dlu tu pn, polisi x smpai2 pn...yg bru ni utk yg health ape tu, dia ckp tggu kontrak bru smpai in 30 days...what if x smpai2 jugak?? leceh la mau pegi kt cimb sna tu, cuti dah xde huhuhu...

ni la mslh x bleh say 'NO' kt org yg ofer thru fon ni ..

aechae posted on 2-11-2012 11:37 PM
salam semua..

aku ada msalah psl insurans ni...msalah nye aku nk terminate insurans cimb aviva... ...

pegi surrender kat bank je la, lenkali kalo x nak cakap je la x berminat..........

card_reader posted on 3-11-2012 01:41 PM
pegi surrender kat bank je la, lenkali kalo x nak cakap je la x berminat..........

ahahaha...yela card...aku ni bodoh sket bab2 klu org duk ckp kt tepon ni...x bleh nk refuse gtu...org tu plak cakap mcm xda noktah, aku pn ye,ye,ye aje lah....dah terkena hohohoh...

aechae posted on 3-11-2012 01:49 PM
ahahaha...yela card...aku ni bodoh sket bab2 klu org duk ckp kt tepon ni...x bleh nk refuse gtu... ...

dia cakap pon pakai skrip je, xkan la ko xleh nak pusing dia..........

card_reader posted on 3-11-2012 02:01 PM
dia cakap pon pakai skrip je, xkan la ko xleh nak pusing dia..........

mmg aku x reti pn nk pusing2 ckp org ni

laju betul dia ckp...xde tmpat nk selit2 nyampuk....tu la kelemahan aku

aechae posted on 3-11-2012 02:07 PM
mmg aku x reti pn nk pusing2 ckp org ni

laju betul dia ckp...xde tmpat nk selit2 nyampuk.... ...

cakap banyak2, ko letak tepi je............

card_reader posted on 3-11-2012 02:14 PM
cakap banyak2, ko letak tepi je............

huhuhu...skangmcm mna nk terminate ni??? kna tggu kontrak tu smpai dlm masa 30 hri jugakke??

apasal la ku bodoh dlm bab2 gini