CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 110065|Reply: 1213

- Kes Settled -

Close [Copy link]
Post Last Edit by sourplum at 15-1-2012 18:20

Assalamualaikum & Salam Sejahtera,
Harap MOD x delete thread ni, sebab sy btl2 in deep trouble.

X tahu dh mana nk tuju, dh habis ikhtiar dn inilah jln terakhir. Demi Allah sy bkn nak reka cerita tp ini btl2 trjadi kat sy skg.

Sy tgh ada hutang dgn 3 along berjumlah RM6k, tp yg betul pinjam cuma dgn along pertama RM1k sj 1 bln stgh yg lepas, lepas tu x dpt byr ikut ms ditetapkan dia paksa pnjm dgn along lain utk bayar. So smpai skrg termasuk bunga dari 3 org along, dah cecah RM6k dan diberi masa sehingga Isnin ini 2/1/2012 untuk settlekan, kalau tidak diorang akan bertindak.

Saya ada wife dn 1 orang anak, mereka pun dah tahu sebab along2 ni asyik dtg rumah aja, tp sy dah call father in-law suruh datang ambik wife & anak malam ni atau esok pagi, sebab bimbangkan keselamatan diorang. Skrg sy menyewa di area Nilai, sy x boleh lari dari sini sebab along2 ni ada pegang fotostat ic sy & wife. Alamat dlm ic plak memang alamat betul kat kg. Along2 ni dh cakap kalau sy x bayar dan lari, mereka akan upah orang cari sampai kampung, dan masa tu hutang bukan lagi RM6k tapi boleh double.

Wife memang dah marah sgt dgn perbuatan sy ni, tp benda dah berlaku. Memang mulanya marah, tp skrg dia betul risaukan nyawa saya.

Dah cuba buat report polis, tp polis ckp selagi belum ada gangguan fizikal, report x guna. lagipun kalau mereka betul2 kacau, polis susah nak detect mereka, jadi polis nasihatkan carilah duit dn bayar diorang sbb along2 ni mcm2 boleh buat. Catr rumah, baling petrol, culik etc. Rumah yang dok skg rumah sewa, nanti kesian lah owner. Kalau sy lari dr sini pun, rumah kat kg plak yang kena serang, tmbh2 kalau kena kg bini.

Dah cuba pinjam sdara mara, tapi memang susah lah nk dapat. Ada pinjam2 ngan kawan, smpai hr ni cuma dapat kumpul rm500 aja. banyak lagi tak cukup.

Mungkin ada yg ckp sy bodoh ker apa sbb pinjam along, dan saya akui. Waktu tu sy terdesak sgt nk guna duit sbb dh hbs duit belanja. Bkn sy tk kerja, memang sy kerja tp kerja yg based on commision, dapat elaun jek rm500 dan untuk income lain kena buat sale. Jual buku pendidikan ke sekolah. Ni kerja baru aja buat sejak 3 bulan lepas, ingat kan senang tapi bila buat, aduhai susahnya. kebetulan time hujung tahun sekolah dah habis budget plak tu. So dlm masa 3 bulan, RM500 aja lah gaji untuk belanja, sale komisyen mmg tak ada, sbb sale tak lepas kuota. Kena buat rm1k sebulan sale, baru dapat komisyen selebihnya. Tiap2 bulan tak sampai. Hari ni last plak tu kerja, dah habis probation dan sy ambik desicion quit, lgpun ada masalh dgn along ni, x tahu apa nasib lps ni. Lps tu malu plak tu, nak meminjam duit dgn syarikat 1 sen pn tk dapat.

Sy dah puas berfikir mcm mana nak buat, jadi ini lah jalan terakhir. Saya merayu sangat2 kepada kawan2 kat luar sana tu, kalau boleh bantu lah saya.  Kalau ada yang sudi, sy tak tahu lah macam mana nak balas, tuhan aja yang boleh balas jasa kalian.

Tolong lah saya, saya ada masa 2 hari saja lagi, lepas tu tak tahu dah apa nasib saya.

Reply 1# indeep

nak kena setelkan 6k trus ker ari senin ni?? byk tuhhh..minimum takder ker??

Reply  indeep

nak kena setelkan 6k trus ker ari senin ni??  byk tuhhh..min ...
blazzard Post at 30-12-2011 18:42

Ni sebab dah tertangguh, semalam diorang bagi tempoh sampai hari Isnin suruh dapatkan. Dah minta bayar sikit2, tapi diorang tak nak, nak kena bayar semua jugak. Mission imposible ni tuan saya nak kumpul RM6k, sekarang baru ada RM500 kat tangan. Dah berdoa kat tuhan mintak dimudahkan masalah ni, cuma sekarang ikhtiar sajalah yang tinggal.
Ada rasa juga nak pergi mengemis kat jalan2 sana, tapi takut polis pulak tangkap. aduhai tak tau nak buat apa dah. silap yang dah tak boleh dibaiki lagi.

Minta tolong kat orang tua dah, tapi diorang pun bukan berduit sangat. Dah tanya saudara2 kat kampung, pun sama jugak. Lagi kena ceramah kat telinga, tapi dah memang patut dah pun.

Reply  indeep

nak kena setelkan 6k trus ker ari senin ni??  byk tuhhh..min ...
blazzard Post at 30-12-2011 18:42

Hutang along ni....kalau nak settle, kena settlekan hingga ke akar umbi.....kalau tinggalkan, amount yang kecik akan jadi dinosour....

Dia beranak & beranak & beranak........

Hutang along ni....kalau nak settle, kena settlekan hingga ke akar umbi.....kalau tinggalkan,  ...
jazaa Post at 30-12-2011 18:49

Betul tuan, dulu ada pernah bayar sikit2, tapi untuk bunga saja..pokok langsung x jejas.

aku nak tlng tp aku sendiri pun mengalami masalah kewangan...

aku tlng doa jerk la semoga ada dermawan yg leh bg ko pinjam duit...

Follow Us
aku nak tlng tp aku sendiri pun mengalami masalah kewangan...

aku tlng doa jerk la semoga ada der ...
otai_g Post at 30-12-2011 19:08

tima kasih atas doa tersebut.
saya amat berharap juga adalah yang terbuka hati membantu walaupun sikit. huhuuhu

bro indeep...hg bg no akaun hg and no fon hg..kalo boleh cimb bank..email kt aku.aku bantu ckit2..hg cuma doakan aku hidup bahagia,rezeki murah,,itu saja.gud luck bro
teloq_kemurok@hotmail.com

bro indeep...hg bg no akaun hg and no fon hg..kalo boleh cimb bank..email kt aku.aku bantu ckit2..hg ...
john_pablo Post at 30-12-2011 19:39

Alhamdulillah tuan, 2 forum saya bukak, selepas 2 jam tuan jadi orang pertama untuk membantu saya. Alhamdulillah, syukur sangat2 tuan. Keihlasan tuan hanya Allah yang mampu balas, saya hanya mampu meluah saja.

baiknya hati abg pablo..semoga abg pablo hidup baHgia sepanjang hayat dan dimurahkan rezeki  

baiknya hati abg pablo..semoga abg pablo hidup baHgia sepanjang hayat dan dimurahkan rezeki  {:hoora ...
blazzard Post at 30-12-2011 19:53

Amin...saya pun doa mcm tu juga tuan

umur ko berapa?
bini ko tak keje je?

along 1 hutang ko berapa?
along 2 berapa?
along 3 berapa?

umur ko berapa?
bini ko tak keje je?

along 1 hutang ko berapa?
along 2 berapa?
along 3 berapa?
satusembilan Post at 30-12-2011 20:09

umur 36 tuan, wife dah tk keja dulu keja tp berenti sbb anak nak jaga anak.
along 1 1k------------>2k

ketiga2 along pun sama jadi total rm6k

umur 36 tuan, wife dah tk keja dulu keja tp berenti sbb anak nak jaga anak.
along 1 1k--------- ...
indeep Post at 30-12-2011 20:13

cuba ko jelaskan macam mana ketiga2 along boleh jumlah sama?

Reply 13# indeep

ada surat hutang along x ? kalau blh attach kat sini .. tutup nama u dulu sebelum tangkap gambar ..

Reply 13# indeep

ketiga-tiga along ni kawan baik ker?? motip 3-3 bg duedate yg sama

Reply 15# satusembilan

ada surat along dan buku 555 ... lol ..   

tgk along mana la.. i dah lama x sentuh bab hitam ini dah ..
kenalan masih ada .. tp kena tgk area la..  x semua leh bantu ..

kalau nak bantuan keselamatan .. leh aku adjust dengan kawan i kerja bukit aman .. dia leh tolong tunda saja .. tp still kena bayar dengan faedah yang tinggi ..
pada biasanya .. pinjam rm20K dalam seminggu bayar rm20.5K saja .. ni kes 2 bulan pinjam along .. rasa dia caj 10% per week .. terlalu banyak tu .. macam x logik lak ..

along mana lak tu x tau kira tu ?

cuba ko jelaskan macam mana ketiga2 along boleh jumlah sama?
satusembilan Post at 30-12-2011 20:16

along 1 mula pinjam 1K. pastu time tak boleh bayar bunga, dia suruh pinjam RM500 dari along 2
so along 2 asalnya RM200.....along 1 & 2 adalah dari syarikat yang sama, agen aja beza..

so bila time nak bayar along 2, along 2 suruh pinjam dengan along 3, RM1000...sebab dah sampai masa nak bayar along 1 & 2...

lepas 1 minggu, saya dah x boleh bayar along 1....dia bagitahu along 2 & 3....Suruh settle juga sehingga RM2 K seorang. sebab ada pengiraan hari yang rumit juga untuk saya jelaskan....nasib baik along 1, dia stop bunga sehingga rm2k, sebab kalau ikutkan dia, nak naik tinggi lagi, tapi 2 along tadi suruh bayar sama rata.

Yup bro....
Thread ni buat hati saya tersentuh.....tak  tau kenapa....
Bukan tak pernah ada thread ...
jazaa Post at 30-12-2011 20:13

Sebelum bukak kat sini, saya dah minta dengan tuhan dulu agar dibuka jalan untuk saya. sebab dah buntu sangat. Cara terakhir adalah pergi mengemis tepi jalan, tapi kalau terdesak sangat, saya buat juga. huhu . tapi saya try cara ni dulu. PC ni pun akan jual last minit, tapi sbb p4 lama nyer, laku lah dalam 100-200 jek

Reply 13# indeep

biasanya 2.5% faedah per week ..  .. camner dia naikkan sampai 10% per week ? ko ada tanya dia betul betul x ?

kalau pinjam 1000 sebulan faedah dalam rm100 - rm150 .. faedah 2 bulan perlu rm200-300.. kan minggu minggu ada bayaran minima ..

masalah ko pinjam 4K i dah kira u sepatutnya kena bayar dalam rm5K saja untuk 2 bulan  ,,, bila masa naik sampai 6K ? baik u kamcing dengan along tersebut ..