CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: prettyuglybabe

Pengalaman kedai makan cekik darah

xyah takut la naik moto.....aku dlu takut nk drive kete.....sejak dah drive kete selama 3  ...
tuan_wu Post at 12-1-2012 15:28

risau gak tu. kat sini orang bawak kete cam hantu. mentang-mentang keter dorang besor dan mahal (walaupun utang). pastu lama dulu, sorang bos aku tergolek jatuh skuter pasal corner pasir. ngeri aku.

aku penah makan 1 kedai ni ..gile kentang murah n cedapp

nasi ..udang sambal 4 ekor..kupang goreng belada 10 eko..sebiji telur rebus masak sambal..sayur peria masak telur 2 sudu..1 cucuk cendawan goreng..air nescafe

total : RM8.50

mmg terbaek kedai tu..xkan la jauh dari umh..klo x ari2 aku tapau

biasanya camnilah yg jadik kalau tukang kira bertukar....pernah jadik kat aku gak la...aku mmg regular customer dan makan mende yg sama dan tahu reganya...alih2 ari tu cashier bertukar org dan dia caj lebih RM2 dr rega biasa...aku bgtahu lah rega biasa aku makan byk tu...terus dia cakap..."OK la kalau camtu....ikut rega tu la..."

mahalnya babe.. yg tuan wu tu pon.. lagi la..

kalo figu selamber je tanye mcm mane dia kira...
byr tu bayar la jugak sbab makanan kan.. pastu mmg tak pegi dah

tu la.. next time klu kena harga camtu, harus babe tanya cam mana dia kira.. masa tu dah terkejut plus bengang giler

biasanya camnilah yg jadik kalau tukang kira bertukar....pernah jadik kat aku gak la...aku mmg regul ...
medangmru Post at 12-1-2012 15:49

aku dengan opismate pun kira regular la jugak walaupun datang berselang-selang. semua pekerja dia pun kenal kitaorang. tapi masalahnya tauke dia ni terlebih tamak or tak reti nak kira main belasah je tekan calculator. :@

Follow Us
Post Last Edit by g2606 at 12-1-2012 21:21

mcm i pulak ..ke belah opis i nie da kedai makan gak ..nama KEDAI TAMATO...klau org puchong jaya or sekitarnya mayb tau arr nama kedai nie...kedai belah opis i nie nk kata baru buka tu idaklah ...nk dekat setahun gak..

apa yg buat i bengang n meluat dh lah charges mahal..makanan ciput ye amat..biasa klau tghari i selalu order tomyam + nasi putih RM6.30... yg jadi msalah ..isi dh kurang kuah je byk...di letaknya isi ayam dlm 5 or 6 hirisan cmpur gan serai sebtg n temato sehiris...
klau rega yg dia charges berbaloi gan mkanan yg ok bak kata org byk sikit oklah i x kisah sgt nie tidak...mcm xnk bg org makan je...

lg satu dh lah bab pekerja klau amik order muka asik kelaut je masam mecuka...klau amik order hok jante muka manis sokmo..benci i....since now mmg x prnh order laei mkanan kat situ ..sanggup i redah bw keta pie beli nasi tmpt lain or i amik pendekatan cook kat opis...boss pun x kisah klau staff masak kat opis ..blh save sikit....

Rate

1

aku penah mkn kat restoren konon2 taraf kerabat diraja kot makan... kat n9 ni la.. mmg la lokasi dia strategik..bnyk parking.. n mmg sedia maklum rege dia mahal sket.. bese kalu kita mkn lauk kangkung goreng belacan, paling2 mahal pun sepinggan dlm 6 hengget or 7 hengget lebih.. tp kat restoren ni 9 hengget.. kira ape2 lauk mcm ayam goreng kunyit ke, sotong goreng tepung ke bih kurang 9 hengget la kalu portion utk 1.. hari tu kitaorg p la situ nak celebrate membe pindah..kitaorg dlm 10 org je kot.. order lauk pun tak bnyk sgt tp ada la tambah ikan kerapu(ke siakap tah) 2 ekor..masak 3 rase.. kecik je pun ikan tu.. skali time bayo, rege mknn kitaorg 342 hengget!! terkejut gak tp bayo jela.. tp tanye la gak ape yg mahal sgt? ikan tu brape hengget? dia kata ikan dia caj sekor 80 hengget.. dia kata mmg rege pasaran pun 60 hengget sekor.. beghak la haiiii... aku p kedai lain order ikan yg same, caj tak sampai 20 hengget pun.. sejak tu, kitaorg dah tak  pegi dah restoren tu.. cekik darah! bnyk lg restoren lain yg sedap dan murahhhhh!!

Rate

1

Logik tak harga ni....

Nasik kosong ( 1/2 ) + ikan tenggiri batang ( bukan tenggiri bunga ok ) + kuah kari kosong  Limau Ais = RM9.50...tak hengat nyer rega....tenggiri batang ni jauh lebey murah dr tenggiri bunga....tenggiri batang ni plak mmg keras skit tank mcm bunga ...

Kedai Mamak la ...apo laie....

..sanggup i redah bw keta pie beli nasi tmpt lain or i amik pendekatan cook kat opis...boss pun x kisah klau staff masak kat opis ..blh save sikit....
g2606 Post at 12-1-2012 17:17

kat opis ada dapur gas ke?

Logik tak harga ni....

Nasik kosong ( 1/2 ) + ikan tenggiri batang ( bukan tenggiri bunga ok ) +  ...
medangmru Post at 12-1-2012 20:02

aku penah gi makan kat restoran kayu taipan. nasi, sayur 2 jenis (sikit-sikit), telur ikan goreng, sotong kari, RM17++ {:4_193:}

Post Last Edit by Risma at 12-1-2012 23:47

akak dah dua kali terkena kat kedai mamak kat Damansara Damai........... sekali tuh akak perasan di charge air nescafe O kosong (gelas kecik) - RM3.00 ........ kat kedai2 lain rata2 dalam RM1.50 - 2.00 je kalau nescafe O kosong nih

sekali lagi terkena akak order kuew teow goreng (RM4.50) + ayam goreng (RM5.00) + air kosong (RM0.30)........ sepatutnya jumlah dia RM9.80sen......... korang tau apa yang tertulis kat bil bila campur2 semua tuh RM17.80 sen...... bila akak dah nak melangkah dari kaunter then akak cam tersedar yang kiraan tuh salah......... suruh brother kat kaunter tuh kira semula2......... barulah betul RM9.80 sen........ sikitpun taknak mintak maaf, muka dah lah kelat......... kalau ko buat begini kat customer cina mau dan2 tuh kena maki .....akak rasa yang tukang buat bil nih bangla tak sekolah agaknya......

serik akak nak gi makan kedai tuh lagi...........lebih rela makan roti cicah nescafe buat sendiri kat ofis........

Rate

1

aku penah gi makan kat restoran kayu taipan. nasi, sayur 2 jenis (sikit-sikit), telur ikan g ...
prettyuglybabe Post at 12-1-2012 08:18 PM

ni kiira mini hotel kot.........

kawan aku cite kat aku...
bapak dia pi kedai mamak...
amik nasik sikit + sayur tauge sikit + tauhu seketoi...
dia kena cas RM6...
tak campor air lg tu...
terus bapak kawan aku ni letak pinggan tu depan mamak tu...
dia cakap,

'u mkn la sendiri'

terus dia blah...

kat opis ada dapur gas ke?
prettyuglybabe Post at 13-1-2012 00:12

guna dapur electrik....dapur gas di larang guna..hee3

guna dapur electrik....dapur gas di larang guna..hee3
g2606 Post at 13-1-2012 10:13

ok la tu. boleh gak masak yang simple-simple. kat opis babe ada microwave je. jadi kekadang bawak lauk dari rumah, bole la panaskan. tapi, rajin masak tu sekali sekala je.

kadang2 sbb dia tgok bnyak lauk , dia nk senang kira dia quote je la rega sesedap rasa dia, bila pelanggan da x dtng mula la ckp peniagaan dia da kena guna-guna la, orang khianat la padahal sbb sendiri ada sikap tamak.

aku pnah terkena, kdai ni harga seketul ayam rm3.50, ada satu hari ayam da dkt nk habis, tinggal yg kecik2 je ( x sampai separuh dari saiz biasa ), maka aku pun amik 2 ketul sbb 1 ketul mmg x ckup, dlm hati aku ckp mb makcik tu ada timbang rasa sket,

sekali makcik tu charge ayam rm7 jgak sbb aku amik 2 ketul, terus aku tinggal kan aje nasi berserta ayam 2 ketul tu atas meja kaunter dan terus x dtng situ lagi dah.

Reply 37# H4dRi

sekali makcik tu charge ayam rm7 jgak sbb aku amik 2 ketul, terus aku tinggal kan aje nasi berserta ayam 2 ketul tu atas meja kaunter dan terus x dtng situ lagi dah.

Mesti makcik tu terkujat-kujat kan.......
Kena ajar mcm tu je diorang ni....

Reply 29# medangmru

Tenggiri batang tu ikan tongkol ke medang?.....

Reply  medangmru

Tenggiri batang tu ikan tongkol ke medang?.....
jazaa Post at 13-1-2012 10:53 AM

tenggiri gak.....