CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BoogieChild

[MERGED] Keris Tamingsari

besi boleh buat orang kebal, pakai lah baju besi....

Jadi assuming memang betul besi tu ada force field....mana diaorang jumpa? Dan kenapa takde banyak lagi?

p.s. Mana pulak datang myth defender Melaka bersenjata melee weapons aje...ada buku teks sejarah lama wa jumpa dalam koleksi arwah bapak wa kata...sejarahwan Portugis sendiri kata Melaka dilengkapi dengan artileri.

namun.. semuanya masih samar2..

adakah Hang Tuah dan Taming Sari betul2 wujud?

ataupun hanya propaganda British pada zaman dahulu?

sama seperti Nabi Khidir a.s..

sampai skrg masih org mengakui ada pernah terjumpa..

kewujudan yg sangat misteri..

sekurang2nya mengenai Nabi Khidir a.s ada tertera dalam Al-Quran..

Hang Tuah xde keturunan ke?

semuanya masih samar2..

mungkin hanya sebuah kisah yg di wujudkan British utk memainkan Psikologi bangsa Melayu zaman itu..

salam..sape ckp hang tuah x wujud..masa aku form 3 cikgu sejarah aku ada tunjuk slide surat kesultanan melayu melaka mengenai pengutipan cukai di pelabuhan melaka..n kat situ tercatit nama hang tuah...makna nye hang tuah mmg ada tapi kepewiraan dia masih diragui la sbb hanya sumber lisan...pasal taming sari lak mmg keris tu pendekar majapahit nye nama dia taming sari..n kalau korg nak tau silat taming sari ni lagi cantik dr silat hang tuah..(pernah tengok silat seru dia seru silat taming sari, silat hang tuah, kung fu monyet,tomoi n etc....)

Reply #224 kui_ax's post

itu surat kat zaman skrg sape2 bleh buat..

aku pun nak buat surat yg Abraham Lincoln bagi..

Reply #224 kui_ax's post

silat taming sari tu camana? silat hang tuah lak camana? diorg ni main keris sebilah ke dua bilah??

Follow Us
Aku pun nk tulih gk la..
bagi aku Taming Sari ni hanyalah keris biasa tiada kuasa2 mistik.. Hanya kewibawaan pemilik die yang menjadikan keris itu hebat.. Ramai org kate Hang Tuah kebal bile pakai keris tu.. Bagi aku Hang Tuah tak kebal, tp kerana kehahandalan ilmu persilatan die membuatkn die susah utk ditikam oleh mane2 keris.. Buktinye, masa die lawan Taming Sari tu die xpakai keris Taming sari tu pn still die bleh kalahkn tamingsari tu..

Masa Hang Jebat pakai keris tu utk lawan Hang Tuah, Jebat pn xdpt ditikam oleh Tuah.. Bkn sebab die kebal, Hang Jebat mmg terkenal dgn kehandalan die bermain senjata.. Hang Tuah plak handal dlm buah buah pukulan dan ilmu diorang hampir setara dan Jebat bg keris tu kat Tuah balik sbb die tau Hang Tuah xkn dpt tikam die tnpa Taming sari tu(kire hang tuah dh sebati@biasa ngan Tamingsari).. Tambahan plak Jebat lebih rela dibunuh oleh Tuah dr membunuh Tuah..

Tapi aku tak tolak teori keris ade unsur2 mistik..
Bagi aku manusia yg memiliki keris tu yg mengamalkan unsur2 mistik dlm penjagaan keris tu..
So, bagi aku org yg memiliki keris tu yg mistik sbnrnye..

tak wujudlah ... satu mitos sahaja macam pedang sakti anime komik bodo tu ... bidaah kalau percaya, fullstop

Reply #227 azhardanil's post

yeezzzzaaaa...keris takde kuasa apa pun..org yg membawa keris tu yg penting..
keris tamingsari tu ada, kat perak ada, kat melaka ada, kat jawa ada sbb tu adalah nama... yg mitosnya kehebatan keris tu..

tamingsari & mayangsari....pawakasari & gemalasari

Balas #226 DakKampung\ catat

Ade ke silat taming sari ngan silat hang tuah..?
Klu xsilap aku Hang Tuah ade dua ilmu persilatan.. Silat Gayong dn Silat Cekak.
Masa Hang Tuah lawan si Taming Sari tu die gune langkah persilatan dlm Silat Gayong..

Soalan:"Dengan langkahan persilatan yang manakah Datuk gunakan bagi menikam Tamingsari?"

Hang Tuah:"Datuk gunakan langkahan ibu gayong sendi gedang tunggal, semar alam tunggal, belah bumi kipas nandung, raja kipas nandung."

kalo korang baca biografi pasal arwah dato meor abdul rahman taming sari dan hang tuah ni ada disebut..
wallahualam.........

Reply #230 azhardanil's post

bab silat hang tuah & taming sari ni kena tnya pd kui_ax's..sbb dia ada sebut..tu yg aku tnya tu

bertikam tu dlm 'hikayat hang tuah'...ada sumber lain lagi tak selain dari 'hikayat hang tuah', citer hang tuah pramlee tu & biografi dato meor??

lagi satu...'interview' tu ngan sapa? yang ngaku dia 'hang tuah' ke? sesilap hang buah yg jwb

[ Last edited by  DakKampung at 20-3-2009 16:44 ]

bagi aku la , mana2 / barang yg berkuasa sakti ni just a medium which is kite tak mampu nak menjelaskan teknologi n xtau perjelasan sainsnya
medium maksud aku cam henpon , di guna untuk berhubung ngn yg jauh (amek mudah la k) , klu bagi aku klu henpon tu dah wujud tp kite still tak paham teknologinya n perjelasanya melalui sains ,
mungkin n MAY B kite akan anggap henpon tu satu menda mistik ...

or ...

kite ni bute atau sengaja membutekan hati dari penjelasan yg tak dapat dibuktikan melalui sains ...

cth nya , klu kite tengok orang jual permata cincin , xkire la permata pe pun
n some akn cube membuktikan permata die ni hidup
how?antaranya dieorang akan pakai perahan air limau nipis
n then bile batu tu bergerak2...ada yg kate batu tu hidup ...

But ... still ada perjelasan dari sudut sainsnya bagi yg melihat dari sudut itu
mungkin unsur dari batu itu bertindak balas ngn unsur asid limau menyebabkannya bergerak

so ... pikirkan ...  alam ni penuh rahsia utk dirungkaikan
klu semua rahsia n ilmu dah terbuka sekarang what left for next generation ...hehehe

sekadar pandangan klu silap tegur la ya ...

aku pernah dgr yg keris tamingsari ditempa dari pelbagai bahan
dan dari satu sumber n sekadar teori , dari bahan itu , ada batu angkasa(mayb tahi bintang kot) ...
n mamat yg bgtau aku tu die cakap pemilik batu angkasa tu cakap bkemungkinan ia nya bahan yg ditempa utk dijadikan tamingsari kerna katanya , dan siap dibuktikan , bile kite memegang batu angkasa ni , memang tak lut ditikam n dhiris .. wallahualam

Keris Tamingsari tiada kuasa ajaib.

Ianya cuma SAINS ADUNAN LOGAM.

Handset aku boleh tangkap gambar dan hantar kepada orang lain secara ghaib. Adakah handset aku ini PAKAI JIN?

keris tamingsari ori tu kalo kita pegang, takde apa hebat pun..sekadar keris biasa je.. yg buat jd hebat sebab DIRI tamingsari & DIRI hang tuah..tu je..

Originally posted by azhardanil at 20-3-2009 10:57
Ade ke silat taming sari ngan silat hang tuah..?
Klu xsilap aku Hang Tuah ade dua ilmu persilatan.. Silat Gayong dn Silat Cekak.
Masa Hang Tuah lawan si Taming Sari tu die gune langkah persilat ...

bukan 2 ilmu persilatan...dia menuntut dgn 77 orang guru...dan yg plg femes adi putra yg kita tau....tu guru dia yg last..
antaranya silat sepadi..pasak bumi...silat sepadi kelebihan ilmu kebatinannya ialah lawan atau musuh tak boleh tikam rapat ke badannya iaitu jarak hnya sebiji padi dari badan...jadi orang akn nmpk kebal....ilmu persilatan hang tuah bnyk dia amalkan sblh johor...seperti kota tinggi, batu pahat...dll...crita ni aku dpt dari guru2 yg ngajar silat seniri.. dan bunga tari yg diguna hang tuah adalah tari betina tak mcm tari lain2 seperti gayong iaitu tari jantan.... wallahualam....

klu 10 org guru yg aku tanya 10 org akn klua ngn citer berlainan pasal Hang tuah yg klu sebolehnya mau dikaitkan ngn perguruan mereka ... wallahualam mana satu nak pakai?
tp bukankah kehebatan dato laksamana hang tuah terletak pada Huruf "ta"

Originally posted by shiri at 23-3-2009 16:18
klu 10 org guru yg aku tanya 10 org akn klua ngn citer berlainan pasal Hang tuah yg klu sebolehnya mau dikaitkan ngn perguruan mereka ... wallahualam mana satu nak pakai?
tp bukankah kehebatan d ...

Reply #238 shiri's post

cuba try test p tanya...