CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaknor

ibu graduate hantar anak ke asrama?

to all moms out there..... i pernah deal dgn budak2 cream of the cream yg apply utk buat medic and dentistry ke ireland ..

to tell you the truth, the best student among them all was a boy - anak yatim yg ibunya bekerja kat kebun sayur ke penoreh getah. I even cried when I read the interviewers comments ok! One of the sentences was "looking at his pleasant personality, and his excellent results, and his family background, by HOOK or by CROOK we must get him to Ireland!" NAngis takk prof2 tu tulis macam tu? and this boy was JPA sponsored and his rivals were other JPA sponsored who went to Taylors, Sunway and Help for their A Level and also the private students yg most of them buat O level kat UK or private schools like cempaka etc (dia buat A Level dekat KYUEM the only JPA applicant form that college that yr i think, the rest kawan2 dia semua MARA)

compared to budak2 mangkuk lain yg ade interviewers tulis "COCKY!" "I interviewed him and he interviewed me back. LOL" ada yg pi interview bwk violin (boss aku geleng kepala kat belakang)...

i', not sure if i am making my point or not...nak cite lagi pasal budak ni tp sekang aku kena pi masak.. hehehe... but what i'm trying to say.... in my real life evidence, the boy who had mosquito marks and evidence of hardship on his hands and face actually made me smile, cry and very proud as compared to all other straight A students yg ada yg tersangat pandai tp tersangat sengal tak kesah la mak diorang ada pangkat ke ada PHD ke.

cerita pasal budak2 cream of the cream ni dan mak bapak diorang tersangat la byk leh buat buku sebenarnya

aku ada masters tak abis.. tp aku sukaaa sgt bila anak teruna aku cakap "wahh... mama kalau ajar irfan, irfan terus pahamm.. cikgu ajar byk kali irfan tak paham2 pon"

Mak nye akan kembang sampai ke malam (tp mak dia reti ajar maths je..sbb modern maths dulu mak dia yg tak pandai selalu dpt jawab soalan cikgu/homeowrk yg budak2 straight A's pon tak dpt buat... he he he) - masalahnya mak dia tak consistent nak ajar selalu, cuma buat bila ade free weekend sebab weekdays terlalu busy dan huru hara. InsyaAllah kena lebih rajin lepas ni...

hohoho....saya tak suka dgn mak2 camni...

sorry ekk, kita tak kenal kan...tapi i memang ...
my-alja Post at 21-2-2012 12:13

awak betul...semua cikgu tpun ak suka saya. Mereka tertekan saya Pengerusi PIBG sekolah rendah
(dah 6 tahun) dan Naib Pengerusi PIBG sekolah menengah (dah 4 tahun)...itu pun Pengerusi tu seorang Prof
kata dia perlukan jawatan tu utk SKT dia dalam kategori Khidmat Masyarakat....kalau tak...saya
akan lawan kaw-kaw untuk rebut jawatan Pengerusi PIBG tu.

bila saya bercakap kat meeting PIBG saya tak mahu dengar sesiapa bercakap atau hp sesiapa pun
berbunyi. Saya datang meeting PIBG pakai 'Bush Jacket' pegawai tentera saya. Saya layak apa!
YDP Agong yang beri saya pangkat tu ...personally!

yelah saya jenis muka tak malu ke PPD, PPN,pejabat Menteri,sana-sini minta derma utk sekolah.
Jumpa wakil rakyat PAS,DAP, UMNO,PKR,MCA...semua saya boleh call tengah-tengah malam mintak
itu ini. Polis trafik datang lambat sekat jalanraya marathon sekolah, saya dah call OCPD jerit-jerit.

Lepas exam,saya atur lawatan sekolah ke Bomba, Rumah Kebajikan,Penjara, Pusat Sehenti.

Pernah cikgu disiplin bawak beberapa budak samseng jumpa saya untuk beri motivasi. General Norman, Ketua Askar semasa
Perang Iraq ajar sejak dia kadet lagi....Kalau jumpa askar intelek, kita bercakap bahasa intelek
dengan mereka. kalau jumpa orang samseng,kita kena cakap 'bahasa mereka' iaitu bahasa samseng.

Saya cakap "kau nak tunjuk samseng jom kita lawan, makcik boleh belasah kau seminggu masuk hospital. Kau
tahu tak, makcik dah biasa lawan Awang Afrika masa makcik ajar Karate kat kolej sana tu. Setakat kau ni...
Kalau makcik nampak kau buat hal kat sekolah,siap kau!"

esoknya mak bapak mereka mengamuk saya ugut anak mereka!

awak betul...semua cikgu tpun ak suka saya. Mereka tertekan saya Pengerusi PIBG sekolah renda ...
kaknor Post at 21-2-2012 13:09

kaknor... sekolah mana anak2 kaknor ni?

Reply  nurryn

sapa kata mrsm utk org susah?....penipu aaa

dr zaman i dulu, semua an ...
my-alja Post at 20-2-2012 23:07

tu la alja.. kt cni baru i dgr psal mrsm or spb utk org2 susah jer..
which is zaman2 i dulu, dier x kesah pon u anak saper.. janji results ok n nk msk asrama..

then maybe you can edit the title of this thread to something more suitable. - STAY-AT-HOM ...
Delifrance Post at 20-2-2012 23:50

igtkn i sorg jer yg thinking like dats.. mmg kena tukar la tajuk ni..
to tt, i m graduated mom

Follow Us
anak awak pulak macamana? target nak besarkan depan mata atau memang nak masukkan asrama
mas ...
kaknor Post at 20-2-2012 23:15

insyaallah i target nk mskkn diorg ke mrsm form 1 nnti..
psal aku lbh yakin ngn asrama rules dr aku hsbn n wife yg kuar pagi n blk senja ni..
i m not superwoman blh nk monitor anak dr opis on their activities di siang hari.. esp biler tgk anak2 yg dok melepak shopping complex siang2 brcampur gaul.. ni, x semestinyer anak2 ibu bekerja jer.. ader jugak yg maknyer housewife x leh nk cntrl anak dr melepak kt luar siang2.. ni refer to jiran2 n kenkawan yg dok complain xleh nk control anak2 diorg laaa...
mlm2 pon, my quality time ngn anak2 time solat berjemaah n dinner.. sesambil tgk homework diorg.. bygkn aku smpai biasa dlm 7pm.. mandi2 solat.. dinner.. dh kol 8... thn isya' kejap.. tingtong2.. kol 9... kol 9 -10pm diorg wat homework.. tu blm lgi if diorg tuition.. weekend ustazah dtg ajar ngaji dh 2 jam... my time wt them is toooooo short.. better la diorg stay wt better hand.. x kesah lah org nk ckp aku ibu yg x brtanggungjawab ker aper... yg penting Allah tu tau aku kerja for their future jugak nnti if diorg x dpt scholar.. mana la tau kn... long term..
my seposen..

Rate

1

hmmmm...since dari tadi i pantau thread ni
rasanya dah mcm lari topik dah ni

harap2 dpt la berdiskusi tentang topik di atas ye
klu agak2 nak terrrr offf topik tu...renti2kan lah ye

hohoho....saya tak suka dgn mak2 camni...

sorry ekk, kita tak kenal kan...tapi i memang ...
my-alja Post at 21-2-2012 11:13

aku nak cakap....aku mcm setuju ngan ko....hihihihi

hmmmm...since dari tadi i pantau thread ni
rasanya dah mcm lari topik dah ni

harap2 dpt la berdi ...
mek_ja Post at 21-2-2012 13:44

relaks laa momod ja

biasalah...thread camni, byk kisah2 berkait...

jarang nampak momod dlm parenting nie...tetiba buat visit takkan nak bagi warning saja kot
bagilah peluang mak2 season dlm nie berdiskusi pasal anak2 kami...

yg lain2 semua thread pasal anak nak baca ABC...cerai susu, botol susu, pampers...

plus jarang ada mak2 cam kaknor nak kongsi isu2 camni....

peace k

Reply 63# kaknor

cayalah , syabasss.....!!!

suka plak i baca kisah kaknor......very d proactive

saya mula2 anak amsuk skola, proactif gak...lelama penat nak melawan arus
nie skola duk carik cikgu ganti...i nak volunteer tapi...my work tak habis2 lagi nie...

kalo kaknor berkelayakan dan kuat semangat, teruskanlah jadi pengerusi PIBG tu
susah nak carik mak/ayah yg proaktif camni.....yg benci pun ramai, dun worry

i yg buat keje takde kene mengena dgn mak2 lain...pun ada tak puas hati...
padahal bukan dpt gaji pun...muaahahhahahah

Post Last Edit by mek_ja at 21-2-2012 14:17
relaks laa momod ja

biasalah...thread camni, byk kisah2 berkait...

jarang nampak momod dlm ...
my-alja Post at 21-2-2012 14:05

ngah rileks la ni cik alja...

kena la bg warning awal2...better safe dari melarat khennn...

mmg bagus thread ni...tp itulah dah mcm terpesong topik pulak kaedahnya

bak kata alja tadi...nti kang org termuntah ijo pulak

jarang nampak ek ? ado je...just SR je la..pantau2 mana patut
klu nak sembang 24 jam kat dlm ni...harus bos kasi surat cinta kot

awak betul...semua cikgu tpun ak suka saya. Mereka tertekan saya Pengerusi PIBG sekolah renda ...
kaknor Post at 21-2-2012 13:09

jika tk kisah utk share

teringin nak tau...ank2 kaknor ni sek kat mana ?

Reply 72# mek_ja

dun worry...yg muntah ijou nie anak2 depa konpem grad BTU, ATU..

kami2 nie masih mencari haluan...

ngah rileks la ni cik alja...

kena la bg warning awal2...better safe dari melarat khennn...
...
mek_ja Post at 21-2-2012 14:14

wahai moderator, tak usahlah nak block walau dah nampak pendapat dan mula keluar dari tajuk...
biasa selalunya sesiapa yang bukak tajuk baru memang akan di soal siasat dari A-Z....
selalunya begitu sebab forumer akan baca satu persatu fedback sendiri...
banyak tajuk dalam nie terlalu "simple" utk anak bawah 6 tahun dan sekarang tajuk menarik utk anak bawah 17 tahun..
yang banyak benda nak di kongsi utk semua..........setiap ibu atas muka bumi ini tak sama cara mereka mendidik anak...
yang pasti isu kak Nor ni memang "hangat" mana tak nya sebab dia dah letak tajuk "IBU GRADUATE HANTAR ANAK KE ASRAMA ???"
sudah pasti orang akan tanya kenapa, kenapa,kenapa dan kenapa ?????
if ada kat sini mak yg tak graduate bagaimana?????...........fungsi sekolah berasrama di Malaysia ni memang dah lari habis....soal kemampuan mak-mak mendidik anak dirumah....siapa bakal menentukan nya adakah ibubapa atau kena hantar sekolah berasrama baru anak itu berjaya ???.........

wahai moderator, tak usahlah nak block walau dah nampak pendapat dan mula keluar dari tajuk...
...
hasmania Post at 21-2-2012 15:49

cik kak...
dun wuri sya takkan lock pun
lgipun sya tak de mention kan nak lock ini thread

cuma sya harap klu dah agak nak terrrrkeluar tajuk tu...hope back to the topik lah..
sbb kdg2 tu off topiknya jauh tersasar sgt..tk larat mak nak kejar

mmg la topik ni hangat...tu sbb la i masuk kat sini

tang mana yg terkeluar topic tu meh cite

Post Last Edit by Delifrance at 21-2-2012 17:11

jenis-jenis ibu-bapa:

1) supportive parents- yg ni anak masuk asrama ke tak mau masuk asrama ke semua dia support and jadi tulang belakang anak2

2) not supportive/ unsupportive parents - anak kena dengar cakap mak je sebab mak je yg tahu semua. "kau kalau tak masuk dpt masuk asrama, jgn panggil aku mak tau!" errkk nauzubillah

3) inactive parents - lantak la anak tu nak sekolah kat mana result macam mana... mak tak kesahhh...

4) active parents - err.. macam sesetengah mak yg sgt proactive lah

5) psychotic parents - errkk ... NAUZUBILLAH

6) helpless parents - kesian yg ni

7) ignorant parents - yg ni ramai gak rasanya

8) kiasu parents - ni makin ramai kat mesia ni..ikut singapore

7) ? sila la tambah kalau ada lagi

1 sampai 4 aku dpt dr website apa tah tadi... yg lain2 tu di tambah sendiri ikut suka hati aku... hahahaahah

tang mana yg terkeluar topic tu meh cite
Delifrance Post at 21-2-2012 16:50

Kitapun tak paham pasal apa kata dia kata dah terkeluar dari topik tu...mey listkan had mana yg dah terkeluar tuh????
sayapun tak nampak langsung topik ni dah tersasar dari asal.......kami semua bagi pendapat berdasarkan pengalaman sendiri dan juga pengalaman orang lain yg hantar anak keasrama dan juga bagi sikit nasihat pada tuan punya rumah munkin atau tuan rumah sedar atau tidak sikap atau tindak tanduk kak nor sebagai tuan rumah mengemukan issue ini untuk di bincangkan....sebab kak nor nak tahu pendapat awam semua so tak ada istilah kami keluar dari tajuk asal...........last sekali kak nor mengaku dia seorang yg terlalu sibuk dgn aktivity persatuan kesana kemari buat amal untuk masyarakat............so now dia dah mengaku dia dah tak ada masa dgn anak-anaknya jadi asrama lah tempat dia mengelak dari bebanan mendidik dan memastikan masa depan anaknya terjamin kelak........dia juga mengaku yg dia senantiasa mahu menang dalam apa juga perkara atas sebab dah terbiasa dgn sikap dan tindak tanduknya yg tegas..........saya rasa semua forumer bagi fedback yg bernas belaka munkin mereka dah tahu sebenarnya kak nor cuba untuk meringankan tugas nya mendidik anak dgn cara menghantar anak keasrama...........soal takut di sindir jiran tetangga itu cuma alasan semata-mata......memang lumrah alam kalau makbapak asyik 24jam berpersatuan dan sebok cari duit anak di rumah tidak dapat lagi dibentuk .......masa habis diluar dgn perbagai persatuan.......isk,isk,isk selalunya yg gile persatuan ni memang kena duduk asrama lah....atau ada cekgu datang rumah bagi tution dari UPSR sampai lah SPM kalau tidak memang kasihan sangat...

Reply 78# Delifrance

meh aku tambah ekk....

7)over-protective... parents cam aku dan hubby

8) over-gadgets parents...nie my bro dgn anak2 dia, semua subcont kat gadget ipad, ipod..i, i, ilol

9)over-branded parents...yg penting baju anak2 babygap, mothercare, etc...otak karat, lepas ke cikgu

10)over-sentitive parents...takleh langsung anak dia kena jentik, 7 keturunan dia meroyan...