CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

tt x pegi jumpa ustaz ke? mana la tau kene sihir tt n ex husband? sbb zaman skang ni byk pompuan yg sawan keje nk rampas laki org. walaupun pompuan tu dah ada suami sendiri.

sedih cerita tt...

TT seorg wanita yg cekal dan tabah

salam TT..

Saya peminat setia TT kat bod MPS..saya baru ja tahu kisah TT. maaf jika saya mengingatkn crite sedih TT...saya kagum dengan ketabahan TT menghadapi dugaan yang besar ni..sebak bila saya baca suka duka crite TT ni..masa baca thread seram TT..mmg saya tak dapat tdoq mengingatkan crite seram TT..walaupun saya kenal TT di thread seram, tetapi kisah duka TT ni terasa ke jiwa saya..betapa kesedihan dan ketabahan TT menusuk disanubari saya. Saya amat kagum dengan TT yang berjiwa kental ini..Saya harap TT dapat mendidik anak TT menjadi orang yang cemerlang dan berjaya di dunia dan akhirat...semoga TT ceria selalu..

Daripada, peminat setia sukesuke..

TT, saya ni peminat ur Badi Mayat thread. Awesome stories and daripada cerita-cerita u, I know u had a good relationship with your husband and bila terbaca bab cerai, it really shocked me.

Walaupun saya lelaki, a married man, I truly support your decision and I wish all suffering women do stand up for yourselves. I always told my wife to be prepared for anything. Kalau saya mati dulu or jodoh tak panjang, I want her to be ready. Have a good career, savings and etc. Bukan bermaksud yang saya akan curang or vice versa. Maybe sebab I tgk sendiri how my mum suffered bila my dad buat mcmni dulu (dia pun anggota).

Be tough, be bold and be happy for yourself. Dont look back and you always have our backing here.

Good luck.

hi tt... i lum khatam thread tt kt mps... tp tkejut bila smpai part yg tt ade msalah... skrg dh 2014... hope tt dah ok...

juz nk gitau i sgt suka bca citer tt kt mps tu.. rsa sedih bila tau kisah tt yg ni... maaf klu ganngu n ungkit kisah lama...

n psal psoriasis tu, i hrp tt dh jupe pakar kulit n dh dpt ubat yg serasi... ok tt, take care, bye..

Follow Us
hai tt

dari mps ke sini, dari seram sejuk ke banjir air mata...

tt idola saya, mana tau pada masa akan datang suami sy buat perangai juga

sy doakan tt terus tabah dan bahagia dengan anak2..rajin2 update kat sini juga perkembangan tt

wish korang nyer family semoga aman damai.... Dark still meneruskan perjalanan mencari caloon suami keh3

tabahnye awak.
semoga laluan yg bakal awak lalui dipermudahkan.
btl kata awak, tiada gune menangis & bertanye diri sendiri di mana silap & salah.
sbb ape yg tjadi kdg2 tiada sebab yg munasabah, bkn slh sesiapa.
bersabarlah yer...

paku_karat posted on 20-2-2012 02:50 PM
kak..boleh x sy tumpang mencurahkan rasa kat umah akak nih?
saya xkawen lg kak,tp kami da bercinta  ...

cinta jika tiada restu & redha org tua, jika dpt diikat dgn tali perkahwinan skalipon, ianye xkan aman.
cr lah seseorg yg blh menerima awak.
jika sdg berkawan dgn seseorg, jdn sesekali menolak utk bertemu dgn familynye .
lihat penerimaan, cara layanan, body language family tersebut dgn kehadiran awak.
jika awak rs selesa & mereka menerima awak dgn mesra walaupon br pertama kali bertemu, jaga lah.
sbb xsume org tua menerima bakal psgan anak2 mereka dgn mesra.

salam kak..time kasih nasihat tuh..tp gud newnye da selamat nikah da pon dgn org lain.. knl kjp jek then dia trus ajak kawen.. skang tgh tggu hari nak bersalin..

paku_karat posted on 17-10-2014 10:38 AM
salam kak..time kasih nasihat tuh..tp gud newnye da selamat nikah da pon dgn org lain.. knl kjp jek  ...

ye ker...
tahniah lah yer...

Oh tabahkan la hati..masih ramai yg mempunyai dugaab yg lagu berat

sukesuke posted on 23-2-2012 11:42 AM
Reply 81# cucur

memang betul..tapi serius,xde maaf dah..cemana nak ckp yek..aku nih teramat susa ...

Hai TT,nasib kita sama,naluri seorang isteri kan,mesti tahu bila suami curang,moga2 urusan penceraian saya berjalan lancar rabu ni.

Daisyna posted on 4-11-2014 01:07 AM
Hai TT,nasib kita sama,naluri seorang isteri kan,mesti tahu bila suami curang,moga2 urusan pencera ...

Lepas seorg, seorg bercerai...bertabahlah, mungkin Allah ada perancangan yg lebih baik untuk adik di masa depan, siapa tahu

sukesuke posted on 22-2-2012 12:17 PM
Reply 65# zaiha

thanks...yup,mmg sakit bila teringat balik..bila mata sendiri da lihat apa yg te ...

salam tt...

manja ingat nak jadi silent reader saje tadi...
manja turut bersedih & empati dgn ape yg terjadi pd TT..

good for you sbb TT x biarkan the pain and heartache yg TT hadapi take over your life and cloud your thinking...
manja stuju...dgn langkah yg TT ambik skrg..& sependapat dgn TT dlm kes ni...

"where there is no trust there is no love"....quote yg manja ambik dari movie mana ntah x ingat...

teringat jgk pd kisah Robsten....sape yg x tau..KS curang pd Rob...masa ni mmg terkejut manja..(peminat kristen stewart )

masa kisah ni baru terjadi..kite sndiri x tau ending die mcm mana...tp manja cube letak diri sndiri kat tempat Rob..
bagaimana perasaan die?..ape yg die akan buat? sama ada terima balik KS atau tidak...??

mmg betul la mcm TT kata..rasa mcm kisah dicurangi tu akan menghantui..kite sampai bile2...
kalau si Rob ni terima KS balik....tp skrg....masing2 dh teruskan hidup masing2 & cari pengganti...

melalut ke sana pulak siang2 hari ni..

lebih baik sakit yg amat sekali...dari sakit yg amat berkali2...

Perpisahan tu memang menyakitkan, terutamanya jika kita yang teramat menyintai dia.

Hati mak pun terluka tapi apa boleh buat? Dah nasib mak macam tu. Pasrah je lah.

Salam TT..

Sy baru je mengikuti cerita TT dari badi mayat..bila sampai ke page 77 terus sy terpanggil untuk semak balik benang ni...dari takut cerita seram sampai menitiskan air mata..

Few years berlalu...sy doakan agar TT lebih kuat skrg disamping anak2...

2011-2012...sy juga pernah melalui dugaan rumahtangga yg hebat...namun janji Allah...skrg bahagia di samping anak2...dan masih bersama suami..

Doa sy agar TT terus kuat dan tabah..

Maafkan sy naikkan semula benang ni dan mungkin juga mengungkit kisah lama TT..