CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

aku rasa Allah tu maha adil..buktinya,aku x pernah rasa tenang n bebas sampai ke tahap nie..mmg hati ...
sukesuke Post at 3-3-2012 00:58

TT, bel pun doakan TT menang
tp bel sikit risau sbb you dah keluar dr rumah...
patut your tak perlu keluar dr rumah...sbb nnt takut2 ur soon to be x tu blh charge you ingkar...
something like that la dlm law syariah kut
my mom byk buat kes2 gini dulu
so tiap kali ada kes gini dia mmg pesan sgt2 jgn keluar tinggalkan rumah...

tapi ye la..undang2 mana ada perasaan kan?

memang dengan Allah adalah tempat pengaduan paling aman... tapi kadang kala.. kita juga me ...
hest Post at 5-3-2012 10:52

emmm..sorry to say..i xperfect, manusia biasa yang mungkin lagi rendah tahap keimanan dari u..hehe..tapi, part ni, selalu i gelak sorang2...selalu kita nak juga buat sumthing utk puaskan hati kita...macam statement u tuu..hehehe..bila la agaknya kita leh berserah yang sepenuhnya ekk?? ada petua??

emmm..sorry to say..i xperfect, manusia biasa yang mungkin lagi rendah tahap keimanan dari ...
cokchibor Post at 5-3-2012 12:24

aaa.. rasa awak salah baca kot atau tak perasan....

memang dengan Allah adalah tempat pengaduan paling aman... tapi kadang kala.. kita juga memerlukan sokongan kata2 dari kawan2..

saya tak cakap
bila la agaknya kita leh berserah yang sepenuhnya ekk?? ada petua??

As Salam sukesuke.....jgn fikir mende yg tak berlaku lg....mungkin akan terungkit..mungkin juga  ...
akula203 Post at 5-3-2012 08:22

terbaaaekkkk...n naktambah...i believe kita hawa, dijadikan dengan kekuatan yang rasanya mungkin tak ada pada lelaki..daya penarik..sampaikan sehebat2 lelaki, sanggup buang malu, bersusah payah utk dapatkan kita...
kalau dia boleh buat macam tu dulu, i meant, tebalkan muka, mengorat, inform parent dia utk masuk meminang n so on, kenapa lepas 1, 2 tahun, even 10, 20 thn kita tak boleh pertahankan power utk tewaskan keegoan mereka??

aaa.. rasa awak salah baca kot atau tak perasan....

saya tak cakap
hest Post at 5-3-2012 12:28

emm...i rasa i paham..ayat 'kadangkala kita memerlukan sokongan dari kawan2' tu, maksudnya utk bantu kita jadi lebih tabah, kann?? so, yg i paham, kalau kita perlu ada xtra support laaa, sebab keyakinan kita pada yang pertama tu kurang..errr, kalau salah, sori ehh..hehehe..
sy cuma tertanya, sebab isu yang sama juga saya alami wp kes berbeza..still, dalam banyak keadaan, sy bergantung pada makhluk...tu yang saya tanya kot2 ada petua untuk penambahbaiki diri..

emm...i rasa i paham..ayat 'kadangkala kita memerlukan sokongan dari kawan2' tu, maksudnya ...
cokchibor Post at 5-3-2012 12:49

ooo... hest yang tak paham soalan...

jujur kalau hest... hest pun pernah je... jadi macam ni.. tp situasi dan kes lain juga..

1 skali hest ingat balik apa dosa hest dah buat...
2 hest ikhlaskan hati terima dugaan ni
3 hest redho ini adalah kifarah dosa hest
4 hest solat taubat sambil merayu minta ampun semua dosa
5 solat istikharah.. minta Allah bagi petunjuk dan gerak hati untuk selesaikan masalah ni
6 solat hajat.. minta Allah bagi kekuatan..dan ketabahan.. serta bantuan...
7 selalu zikir dalam hati... sebab tak nak hati kosong dan terpikir menda2 sedih tu..

kalau hest.. macam ni yang hest pernah buat...

Follow Us
ooo...  hest yang tak paham soalan...

jujur kalau hest... hest pun pernah je... jadi  ...
hest Post at 5-3-2012 12:53

terbaekkkk la hest

terbaekkkk la hest
C1k_J4h Post at 5-3-2012 12:57

memang hest pernah mengalami kak... dan buat.. alhamdulillah.. Allah lapang kan hati dan fikiran.. serta bagi idea macam mana nak settlekan menda2 tu..

Reply 135# akula203

kalo terlanjur skali dua,mungkin leh aku maafkan..tp,,?bagaimana pulak dgn text yg di send oleh laki aku pd pompuan 2 yg menyatakan menyesal x make love dgn that girl dr awal2..? bagaimana pulak dgn text yg mengatakan yg aku nie adalah bekas isteri dia,dan dia x pernah ingin anak dia nie lahir,n anak nie adalah keinginan aku,bkn dia..?terlanjur ker tu..?

aku ada maruah..aku xkan sekali2 menyayangi org yg merendahkan martabat aku sbg seorg isteri..aku syg n hormati diri aku lebih dr sgala2nya..aku xkan mampu bertolak ansur dgn org yg x tau erti menghormati diri aku..dia dah tewas pada nafsu dia sendiri..org mcm tu ker yg patut aku tunggu utk perjuangkan nasib aku n anak..?biarlah org kata aku angkuh,dari hati aku x ikhlas memaafkan dia..baik aku lepaskan dia perrgi,kalo dia menyesal,baguslah..biar dia bina idup baru dgn that girl..blajar dr kesilapan..tp bkn teruskan idup dgn aku.

kak, u sgt tough.... im proud of u kak... even bayam yg xd kt tempat akk ni pon boleh terasa sedih bace cite akk... buat yg terbaik utk mase dpn u kak... semoga Allah sentiasa disisi u...

you'll never walk alone

Reply 149# sukesuke

sedih sgt aku baca pasal laki ko kata dia taknak anak tu sukesuke...
lepas tu kata ko ni ex dia pulak...
skrg sibuk nak ugut2 ko nak amik hak jagaan anak pulak?
boleh tak aku nak kata perangai bakal ex ko ni macam musibat...
marah sungguh aku...

apa pun kuatkan semangat...
simpan sume bukti2 yg ada...
aku doakan yang terbaik untuk ko...

Reply  akula203

kalo terlanjur skali dua,mungkin leh aku maafkan..tp,,?bagaimana pulak dgn text  ...
sukesuke Post at 5-3-2012 20:00

hanya jauhari yg mengenal manikam....u know him best.....saya doakan sukesuke akan dipermudahkan segala urusan....banyakan la berdoa....bukan apa..kekadang kita ni lupa untuk meminta.....asik mengeluh je....doa byk2 pas tuh tawakal ..InsyaAllah apa yg kita minta tu dimakbulkan.....

smlm aku blk umah atas nasihat pej agama..supaya xde percanggahan bukti apa ntah n utk elakkan aku dituduh nusyuz..n mlm td jugak2 la lelaki tu balik..nak aku halau,nie umah dia gak..kebetulan aku still demam n malas la sesangat nak bergaduh..(sbenarnya aku mmg jenis berat mulut pun) so aku biarkan ajela dia main2 ngan anak n aku pun kemaskan bilik lg satu utk tempat aku tdo..walopun dgn muka toya,lelaki tuh x jemu2 nak amik peluang bercakap dgn aku tp aku mengelak n buat2 sibuk..

yg menjadikan aku hangin,adalah satu pompuan nie tetiba sawan dtg umah aku smata2 nak bergaduh dgn lelaki tuh..adoii..serabutlah aku..kalo gaduh pelan2 xper,nie terjerit2 mcm org sawan,penyudahnya aku angkut beg baju g kuar tdo hotel..mcm nie ker nak suruh aku duk umah lg..?

tapi kan akula... agak2 sampai dah termengandung dan mengugurkan kandungan... agak2 bape k ...
hest Post at 5-3-2012 10:50

o
oo i ccc...too much kannn....ok la..nasihat aku tuh tak sesuai utk sukesuke la rasanya...cuma sama2 la kita doakan sukesuke dapat selesaikan semua perkara ni dgn baik.....

o
oo i ccc...too much kannn....ok la..nasihat aku tuh tak sesuai utk sukesuke la rasanya...cuma s ...
akula203 Post at 6-3-2012 16:36

amin.. ya rabbal alamin

smlm aku blk umah atas nasihat pej agama..supaya xde percanggahan bukti apa ntah n utk elakkan aku d ...
sukesuke Post at 6-3-2012 16:35

pompuan lain ke kak? ke pompuan tu?

Reply 156# hest

pompuan tu lah..dia sentap laki dia blk umah nie...mcm aku lak yg rampas chenta hati dia lak dah..

i pun heran ngan pompuan yang terlibat tu...mana dia letak maruah dia ehh??

Reply  hest

pompuan tu lah..dia sentap laki dia blk umah nie...mcm aku lak yg rampas chenta hati ...
sukesuke Post at 6-3-2012 16:55

ceh.. tak malu betul...

kalau aku pun angkat kaki kak.... pening je kepala

tapi apa pejabat nasihat tu betul kak.... akk kena buat tau...

abes masa akk kuar bawak beg tu.. laki akk pandang je ke?

Reply 159# hest

dia tahan,tp aku nak g jugak2..yg pompuan sorang tuh terjerit2 lak meraung kat situ..adoii...ape la nak babitkan aku lg ntah..serabutlah..!