CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ajoi

azan subuh + lolongan anjing

anjing kat area rumah aku pun, dekat2 nak azan tak kira la waktu subuh ke apa, lebih kurang 10 minit before azan, dia akan start melolong.. kira macam petunjuk masuknya waktu solat lak.. kalau dia bunyi, tau la dah nak masuk waktu.. huuhu anjing pun tau bila masuk waktu solat, tapi manusia lak boleh tak tau, masih berkeliaran kat luar time tu.. malu la sikit kat anjing..

kat area perumahan ris nih boleh dikatakan setiap hari bila laungan azan subuh berkumandang mesti anjing dok galak menyalak.......... kadang terfikir kenapa sampai menyalak teruk camtu sekali anjing tuh........... dia nampak apa erkkk?????

ada sekali aku pegi kenduri,waktu azan zuhur ada anjing dekat rumah cina dia sahut azan,tpi takat Allahhuakkbar je...memang jelas die sebut Allah...

http://www.youtube.com/watch?v=aLX8xMAFKJg

x ader apa yg pelik pun...........

ada sekali aku pegi kenduri,waktu azan zuhur ada anjing dekat rumah cina dia sahut azan,tpi takat Al ...
gabob94 Post at 12-3-2012 23:27

betul ke gabob?jelas ke sebutannya?

haiwan ngan tumbuhan kan mmg berzikir kpd Allah SWT...cume kite yg x dengar dan x memahaminye!

Follow Us
knapa saya perhatikan, anjing selalunya melolong waktu azan subuh aja..waktu azan lain x pulak..musykil musykil

maybe anjing ni tergolong dlm kumpulan yang diharamkan.. that y aku hampir tak terpikir yang haiwan ni pun makhluk allah gak.. ada hak untuk dia jawab azan.. haha tul ke teori aku ni..  lagi satu.. dr dulu org akan kaitkan klu anjing ni menyalak panjang or menyalak pastu menyahut disebabkan nampak sesuatu.. maybe setan ke.. or whatever.. sbb tu bila dgr anjing menyalak masa azan subuh.. aku anggap dia nampak setan bertempiaran sbb wat OT then xperasan dah masuk subuh..

knapa saya perhatikan, anjing selalunya melolong waktu azan subuh aja..waktu azan lain x pulak..musy ...
haniryan Post at 13/3/2012 02:12 PM

jangan tinggal sembahyang subuh, pembuka rezeki katanya, aman sahaja konsepnya

haha betul2 selalu je dgr anjing ni mnyalak panjangggg n mcm sayuuupp je dgr lolongan anjing ni bile suboh...

di sebab kan nk siang kan so xde la creepy mane pon..

waktu maghrib biasa kedengaran juga.

Btw, umah I pon ada anjeng, tapi xde pulak nyahut or jawab2 azan nie....
Kurang pendengaran kot....
Huhuhu

Aku pun dulu ada bela aning, tapi time azan dia tak menyahut gak haha

Area umah aku time Subuh and Maghrib mesti anjing trlolong2..
Ade yg kate tgh jawab azan, ade yg kate nmpak setan lari lintang pukang..

Wallahualam.

Kawasan i hari2 dengar lolongan anjing semasa azan Subuh, time Maghrib tak pernah.
Disebabkan i duduk area berdekatan Empangan i anggap, anjing2 tu nampak benda ghaib. Wallahualam. Cuma mymom kata jangan tegur.

eh nak mencelah..tapi pusing siket ceritanya,

bakal mak mertua aku kalo kena elok malam2 dia akan melolong
pernah sekali ke dua kali aku lepak2 kat depan tengok tv ngan tunang, tiba2 dengar 'olololololo' terus aku grab tangan tunang pegang kemas2..sbb aku ni jenis senang kena, bak kata hantukiller, aku ni ada 'magnet'

ceritanya, ada benda yang dendam dengan keturunan tunang aku ni..dia akan kacau ntah sampai bila. so dalam mimpi tu mak mertua aku cam tengah berperang ngan anjing hitam. biasanya dalam 12-3 pagi (coz kol 3 pagi dia akan bangun solat sunat tahajud sampai ke subuh). adik pompuan dia pun kerap gak kena. skang kami dok risau kot2 anak pompuan kami lak menurun nanti. nauzubillah..

nak suroh berubat, probnya bakal mak  mertua aku ni pun ahli2 tarikat..mesti lagi terer and dia sendiri pernah mintak ustaz tengok2kan aku..so, camner?

dulu aku ada terbaca seorang forumer bagitau, dia kenal satu org nih yg boleh bercakap dgn haiwan mcm kucen..

cuba korang cari org tuh dan suruh dia communicate dgn anjing2 yg melolong tuh, apa dia nampak masa bilal tgh azan..

dulu jiran2 cina aku bela banyak anjing, sama gak, asal time azan (mcm asar dan suboh), maka melolonglah para anjing itu..sekarang anjing tu dah pindah ikut tuan dia, takde dah dengar..dgr pompuan menangis dan menjerit pun ada dulu...kalau pompuan mengerang sebab lain, i don no lah...

Btw, umah I pon ada anjeng, tapi xde pulak nyahut or jawab2 azan nie....
Kurang pendengaran kot.... ...
kivio Post at 14-3-2012 05:20

taik telinga hanjeng tu byk sangat...sayup2 je dengar azan

anjing pun pandai...ni banyak orang kita bila azan wak pekak, bercakap2..langsung x hormat azan