CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: taikor

Geng lama bod Agama

gunblade712 posted on 1-4-2013 04:34 PM
eh bolehlah kita lepak2 kat uptown damansara. ajak si @Truth.8 skali.. boleh borak2 sambil layan c ...

ok..jom lepak dkt mawar dangdut ...minum 2 orange sampai tengok orang dangdut

Truth.8 posted on 1-4-2013 10:46 PM
ok..jom lepak dkt mawar dangdut ...minum 2 orange sampai tengok orang dangdut

boleh. bagitau aku kat mana, jam brapa. aku bukan kaki dangdut macam kau so aku tatau kat mana mawar dangdut tu.

tapi, sesuai ke nak berbincang kat tempat dangdut? bukan tempat tu bising ke? apsal tak pilih tempat yang senyap sedikit? mudah untuk berbincang.

ataupun, adakah 'way of life' kau ajar kau supaya berbincang mengenai agama di kelab dangdut?

gunblade712 posted on 2-4-2013 12:18 AM
boleh. bagitau aku kat mana, jam brapa. aku bukan kaki dangdut macam kau so aku tatau kat mana maw ...
boleh. bagitau aku kat mana, jam brapa. aku bukan kaki dangdut macam kau so aku tatau kat mana mawar dangdut tu.

dangdut ok lah...salah ke  pegi tempat itu??? kalau malu ....kau pakai baju melayu n kopiah putih masa keluar dari rumah....lepas itu  tukar lah pakaian...macam cerita p ramlee itu...keluarga 69

tapi, sesuai ke nak berbincang kat tempat dangdut? bukan tempat tu bising ke? apsal tak pilih tempat yang senyap sedikit? mudah untuk berbincang.

Yesus sendiri ke tempat orang yg berdosa : And it came to pass, as Jesus sat to eat in the house, behold, many tax collectors and sinners came and sat down with him and his disciples.Matthew 9:10

...niat itu kena bersih....
ataupun, adakah 'way of life' kau ajar kau supaya berbincang mengenai agama di kelab dangdut?

the way of  life ajar manusia dekati orang yg berdosa supaya kita  berhemah dengan baik supaya mereka dpt berfikir ...bukan menghukumi mereka  sebaba manusia tetap manusia ada  kelemahan....

agama pula...adalah mereka kutuk agama lain....bukan berhemah ...itu lah nama nya agama...

Last edited by Truth.8 on 2-4-2013 09:18 AM

Truth.8 posted on 2-4-2013 09:16 AM
dangdut ok lah...salah ke  pegi tempat itu??? kalau malu ....kau pakai baju melayu n kopiah puti ...
dangdut ok lah...salah ke  pegi tempat itu??? kalau malu ....kau pakai baju melayu n kopiah putih masa keluar dari rumah....lepas itu  tukar lah pakaian...macam cerita p ramlee itu...keluarga 69

bila masa aku cakap aku malu? aku tanya kau, kat mana dangdut tu. aku tak layan dangdut so aku tatau. kau kena bagitau aku kat mana supaya aku boleh datang. yang meroyan sampai cerita p ramlee ni pasal ape? kat mana kelab tu? pukul brapa dan hari apa nak jumpa?

Yesus sendiri ke tempat orang yg berdosa : And it came to pass, as Jesus sat to eat in the house, behold, many tax collectors and sinners came and sat down with him and his disciples.Matthew 9:10

Ya, aku tahu. Tapi Yesus tak pegi kelab dangdut apabila dia mahu bercerita tentang agama, kan? Yesus tak pegi tempat yang bising bingit bila mahu berbicara tentang kebenaran. Kalau ada, sila tunjuk kat aku, bila Yesus pegi ke tempat yang bising2 dan hingar-bingar untuk menceritakan tentang kebenaran.

Aku tak cakap pun pegi dangdut tu satu isu, aku cuma risau nanti kat kelab dangdut tu kita berdua tak boleh concentrate dalam perbincangan sebab bising!

the way of  life ajar manusia dekati orang yg berdosa supaya kita  berhemah dengan baik supaya mereka dpt berfikir ...bukan menghukumi mereka  sebaba manusia tetap manusia ada  kelemahan....
agama pula...adalah mereka kutuk agama lain....bukan berhemah ...itu lah nama nya agama...

The way of life which is ISLAM memang ajar kita supaya mendekati orang2 yang melakukan kesalahan supaya mereka kembali ke pangkal jalan. Islam tidak mengutuk agama lain, bahkan agama lain yang mengutuk Islam. lihatlah dalam forum ini, brapa ramai orang yang menghentam Islam? Kau, contohnya, daripada dulu lagi berhempas pulas nak menjatuhkan Islam di dalam forum (macam takde life pulak) ni tetapi Alhamdulillah usaha kau sia2. Allah lemparkan usaha kau tu ke wajah kau sendiri, maka kita nampaklah bagaimana kau dengan jijiknya kantoi menukar ayat Bible mengikut kesesuaian kau.

Semoga kau berubah.

By the way, kat mana dangdut ni? aku tatau. hari apa dan pukul brapa nak jumpa? macam mana aku nak kenal kau? tengok muka orang putih bersinar2 ke macma mana ni?

nak ikut....