CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baby_chimaera

How To Write a Resume and a Cover Letter -

nak tanya juga, rate untuk expected salary tu kita sendiri sesuka hati nak letak ke, ikut kita punya qualification?
cotohnya, budak lepasan diploma, tak kan nak letak expected sampai RM1800 kot... ke boleh je...? explain sikit... part ni la yang confuse selalu...
ye la, kita tentu la nak expect the highest salary kan...

Originally posted by imf at 6-10-2004 12:47 AM:
nak tanya juga, rate untuk expected salary tu kita sendiri sesuka hati nak letak ke, ikut kita punya qualification?
cotohnya, budak lepasan diploma, tak kan nak letak expected sampai RM1800 kot... ...

Sepanjang pengetahuan aku jadi interviewer....lepasan diploma skala gaji diaorang biasanya diaorang ikut skla gaji kerajaan...tapi lebih skit lah..skala gaji lepasa Ijazah pun sama...tapi kena ikut Company ler....kalau Bank mesti bagi banyak punya...kalau setakat lepasan diploma tu..fresh graduate...senang-senang ajer dapat RM1800..kalau ijazah..RM 2250 - 2800....kalau ader experience lebih skit....

Kalau nak letak expected salary tinggi ko kena tengok Company...Sdn Bhd atau Berhad...kalau setakat company cokia...kau letak expected salary tinggi....terus diaorang letak dalam tong sampah....kalau company beso...diaorang tengok working experience..kalau match dengan gaji yang ko mintak...ko mungkin disenarai pendekkan...shortlisted.

gud info..macih..ni paei kena bace balik ni..kena start buat resume dr skrg..sket lagi je nak melangkah ke dunia pekerjaan plak..

berguna nih..aku memang tgh nak cari keje dan tercari2 cth resume yg bagus...

whoa... 10q so much... its very useful.. :D

tonpang langkah mekasih bebanyak gakaku pon same nak abis blaja dah nih
kene study skit gak psal mende nih tq

Follow Us
then kalau nak carik keje kat multi-national company tuh, rajin2 laa brush up ur english..
very-very important...kalau tak, u may lose to non-bumi easily...
apa-apa pon goodluck!!

Originally posted by kimytooby at 24-1-2005 07:43 PM:
then kalau nak carik keje kat multi-national company tuh, rajin2 laa brush up ur english..
very-very important...kalau tak, u may lose to non-bumi easily...
apa-apa pon goodluck!!

:hmm: dr ari tu aku tertanya

Originally posted by medangmru at 23-10-2004 12:24 PM:

Sepanjang pengetahuan aku jadi interviewer....lepasan diploma skala gaji diaorang biasanya diaorang ikut skla gaji kerajaan...tapi lebih skit lah..skala gaji lepasa Ijazah pun sama...tapi kena  ...

:hmm: tak jugak semudah tuh nak dpt rm1.8k tuk degree...susah gak ..even ada kompeni yg amik kesempatan

Hi semua ... 1st time saya masuk sini, sebab tertarik dengan topik ini. BTW kita org (me & few friends) memang dah pernah duduk dalam line HR & Bisuness Dev ni for a number of years.

So sekarang kita org ada la juga buat social program esp untuk fresh2 grad or yg about to grad : Winning Interview Technique ... biasanya kat Klang Valley kita org buat FREE jer(no hidden cost, no hidden agenda, cuma nak tolong anak bangsa), tapi penganjur kena siapkan tempat and all the facilities.

So far ada a few private institutions(IPTS) took this opportunities, kita org ada juga approached IPTA tapi dia org tak pernah layan .... mungkin kita org tak der PhD kut ... tapi tak kisah la .. so siapa2 yang berminat boleh la PM kat kita orang. Kalau boleh kumpul kawan ramai2 buat satu program. Siapkan tempat & LCD projektor.

Lain2 tak payah kisah laaa .. tak ada makan dan minum pun tak kisah ... itu bukan tujuan kita orang pun. Cuma kita orang need ample time jugak la. Pasal masing2 pun busy jugak dgn program2 lain.

Ok guys thanks & have a good day

resume in BM

ada tak website or references for resume dlm bahasa melayu?

kalau nak apply gomen, kena buat resume in Malay ke?

besanya kalau gomen jarang dia mintak resume malay, isi borang jer, kecuali kalau jawatan tu besar2 pangkat macam pegawai ke ketua pegawai ke dan hanya dikhususkan kepada iklan tertentu je di mintak. itupun, biasanya jugak hanya untuk staff gomen yg dah lama berkhidmat je,.....

setau aku, jarang sangat resume malay, kompeni mesti mintak english term punya resume, nak tengok macamana kita punya writing skill and camner kita boleh direct-sell kita punya resume tuh... susah ka?

puteriseri This user has been deleted
Originally posted by bb_nessa at 14-3-2005 13:38:
besanya kalau gomen jarang dia mintak resume malay, isi borang jer, kecuali kalau jawatan tu besar2 pangkat macam pegawai ke ketua pegawai ke dan hanya dikhususkan kepada iklan tertentu je di minta ...

kalau telekom pun nak resume in english ke?

wah info yang cukup bagus.boleh wat rujukan ni

bgus topic ni,
kiter pernah kena interview macam bengkel motivasi jer,
pernah gak ditanya oleh penginterview tu, u ni betul ke suka out door activity?
apa yg tengok sampai dia tanya cam tu ek? sbb pakai tudung ke?
kalau pakai tudung susah nak dpt keje ker? ada kenalan berpangkat VP di international comp komen cam tu.
betul ke?

farihah This user has been deleted
rasa lega sgt dpt info kat sini time2 tgh blank nie... thanks to all my dear frensssssssssss  :hug:

aku amik resume template kat word tuh jer...ayat2 aku goreng yg mira bagi tuh...time inteview pon aku jwb sebijik cam tuh cam dlm resume..nasib diorg tak pasan...

Sebut pasal resume........aku teringat-ingat sebelum aku dapat kerja tetap ditempat sekarang nie (sekarang dah kerja 14 tahun tetap disini dgn kerajaan)....masa dululah aku kerja 9 tahun di swasta, aku suka mengubah-ngubah cara aku buat resume nie....kalau aku apply kat finance aku ubah resume aku dgn menceritakan hubung kaitnya dengan jawatan tersebut.......sebab aku ada 5 pengalaman kerja dalam bidang tertentu iaitu (kewangan, pentadbiran, penyelidikan,pemasaran dan kauseling)....kalau dibahagian pengalaman kerja tu aku akan tulis sebaik munkin rutin-rutin tugas aku......di bahagian yg paling penting ialah aku mesti tulis aku tahu semua bidang komputer (semua softwear) dan kelajuan aku menaip dan juga kelajuan aku menggunakan shorthand.....bahagian bahasa pulak dah sure aku tulis bahasa Inggeriss tu fasih bertutur, menulis dan membaca (itu sebenarnya paling mustahak)...

Saya nak cari sample resume yg agak simple jer....sebab saya nak kerja part time sbg clerk yg masuk data dlm computer tu...dlm syarikat Prudential...tapi tak tau nak tulis resume yg simple sebab sayer ni lepasan STPM 2005....harap bleh tolong saya utk cari sample resume yg lebih simple...thank you!

ader tak korang simpan contoh resume aand cover letter yang canggih and powerful.