CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 51429|Reply: 93

pinggan pecah ms tgh makan

Salam..sade kemusykilan... Tadi petang saya tgh mkn..lebih kurang pukul 5 petang..sya mkn kt umah, masak sendiri...tgh syok mkn, pinggan yg sy mkn tu pecah berderai...
Sy terkejut sbb pinggan tu meletop n nasi takde la panas pun..sy call husband..husband kata maybe sbb frequency gempa kot..kbtulan ade gempa kt aceh kan ptg td... Call mak sy, dia da tak sdp ati..dia ckp mcm petanda tak elok..mcm santau..sepupu pun pk mcm tu..sy tak pernah tau...so nk mintak sape 2 yg ade experience tolong saya.. Esok mungkin sy akn ke darul shifa..saje nk cek..riso la..hrp2 teori husband betul...sbb sy rakde musuh rasanya..

mmg orang tua kate petanda tak elok...tp aku lg pcaya psl frekuensi tuh....

mistiknya. cepat2 g berubat & jgn lupa hapdet cite ye.

dulu penah order air..br nak pegang gelas tu tetiba pecah berderai...
malu arrr sebab org sume tgk.. deme kate ganehnya ppuan ni...
padahal blom sentuh pun..masa tu tade cite gempa gempi pun..

sepupu sy penah kene mcm ni..tpi cawan..dia da buat air..masa nk minum tu..bontot cawan tu sahaja yang pecah..pemegang n atas cawan tu sume ok je..tak lama lpas tu dia kene santau..badan kering da xder daging..tulang n kulit...husband dia htr balik kat mak mertua dia..then xlama tu dia cerai kan spupu sy tu..alasan nye..spupu sy tu da mcm mumia(xle berfungsi la mksud nye..sendirik paham la ek..heheheh)berkat doa..ALLAH pjg kan umo spupu sy ni..berubat sana sini..last2 tau juge sapa yg buat dia...hemm...now alhamdulilah..sihat n HOTSss dari biasa..kuikuikui...

orang kata baca bismillah tujuh untuk nak tau sama ada makanan tu ada santau atau tidak
wallahualam
mungkin ada yang tahu pasal ni

Follow Us
sepupu sy penah kene mcm ni..tpi cawan..dia da buat air..masa nk minum tu..bontot cawan tu sahaja ya ...
bondabonda Post at 12-4-2012 09:53

erk...berdebar plak..smlm wat research pasal ni..n terbaca mg ada kaitan ngn santau..org yg nk kenekan tu tau kita punya hr lahir..n mmg sy
Ahir ari rabu..ish..mintak dijauhkan..

apa2 hal pegi juga la ke darul syifa tuh, nanti jgn lupa update kat sini ya.....

sepupu sy penah kene mcm ni..tpi cawan..dia da buat air..masa nk minum tu..bontot cawan tu sahaja ya ...
bondabonda Post at 12-4-2012 09:53

erk...berdebar plak..smlm wat research pasal ni..n terbaca mg ada kaitan ngn santau..org yg nk kenekan tu tau kita punya hr lahir..n mmg sy
Ahir ari rabu..ish..mintak dijauhkan..

apa2 hal pegi juga la ke darul syifa tuh, nanti jgn lupa update kat sini ya.....
idril Post at 12-4-2012 10:54

Insyaallah mlm ni nk p pas  husbnd blk keje..

dulu penah order air..br nak pegang gelas tu tetiba pecah berderai...
malu arrr sebab org sume tgk. ...
ana_una Post at 12-4-2012 07:44

ada doa dr ayat tengah2 al-quran yg mana bila dibaca ketika nak minum air yg ada racun boleh jadi gelas tu akan pecah

ada doa dr ayat tengah2 al-quran yg mana bila dibaca ketika nak minum air yg ada racun bole ...
alzan Post at 12-4-2012 11:24

ayat yg mana satu?

ayat yg mana satu?
ana_una Post at 12-4-2012 11:32

berwarna merah dlm al-quran tu...

klu pecah seribu mgkn ade something nk jd....

berhati2 tt...mintak perlindungan dr Allah...

berwarna merah dlm al-quran tu...
alzan Post at 12-4-2012 11:58

oooo ok tq..

hmm...misteri ni....

btw, family aku pernah kena macam ni, long time ago ..

masa tu makan malam, dok 3  beradik, arwah bapak aku, dengan mak aku, semua ada 5 orang. Pinggan nasik ada 5, mangkuk kari ikan, mangkuk sayur, pastu piring ikan goreng.

Masa nak makan, time aku pegang nasik nak suap mulut, tetiba start dari pinggan aku meletup, pastu mak aku punya pinggan, arwah bapak aku, adik pompuan aku, last sekali adik lelaki, pastu mangkuk lauk meletup serentak lepas tu, kaca terus berderai halus huhu. Ngeri sungguh, nasib baik tak sempat suap nasik tu, kalau tak mau berbuih mulut huhu.

at last, lepas buang semua kaca tu ( termasuk alas meja ) ke sungai .. terus gi beli nasik kat kedai je hehe

Rate

1

btw, family aku pernah kena macam ni, long time ago ..

masa tu makan malam, dok 3  beradik, arwah ...
cm_puding Post at 12-4-2012 16:08

pastu takde jd pape ke?

aku dulu pon pernah kna dulu, waktu tuh, aku makan keropok kelantan yang digoreng tu, pastu aku letak sos, aku makan dekat luar laman umah arwah umah opah aku, waktu tu arwah opah aku masih ada, aku lepak dgn dia la kat luar umah, pastu ada call opah aku masuk dalam umah, aku duduk sorang2 makan keropok tuh, tiba2 pinggan tu pecah terberai, kira pecah banyak2 depan mata aku tapi x de la meletup, aku terkejut time tuh...

bila fikir balik x kan sbb keropok tu, sbb keropok tu da sejuk, nak katakan sos, bahagian bawah pinggan bawah sos tu masih ok... pastu nak makan mcm mana keropok da bercampur kaca x berani nak makan...

hmm slalunya pinggan tu pecah sebab ada orang santau makanan tu......mungkin sbb awak ada baca doa makan n bismillah jadi benda tu tak jadi sbb pinggan dah pecah....nasib baik pinggan tu pecah....kawan saya pun penah jadi macam tu....tgh minum kat kedai gelas pecah tetiba...