CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akeefz

Pejabat Johor Bahru yang SERAM( cerita baru kat post #96)

Ni pengalaman saya bekerja di ofis. tmpt keja saya kat kwsn perindustrian di....... dlm negeri johor..
sy ada bilik sendiri kt ofis sy ni. ada sehr tu sy kena kerja lebih masa, sbb nk siapkan report utk setengah thn.
dlm pkl 930 mlm camtu la. sy terperasaan mcm ada kepala menjengah dr sebalik dinding luar dr bilik sy tgh kerja ni.
bilik sy ada tingkap yg besar dan tak de langsir. jdk blh nmpk la apa yg kt luar tu. byk kali jgk kepala tu menjengah2
dr dinding kt luar tu. sy toleh je mende tu tak de. smbg buat keja dia jengah semula. last2 dh tak tahan sgt sy kemas brg2
blk rmh trs...dgn report tak siap lg....nsb besok bos msk lmbt jdk ada la ms nak siapkan report tu.

bl tghr ms lunch, citer la kat pekerja pengalaman sy mlm tu. rupanya diaorg dh lali dh dgn menda tu.pekerja2 ni semua otai2
sbb dh lama kerja kt kilang ni. byk la diaorg citer kat saya misteri kt tmpt keja sy ni...nnt ada ms sy citerkan lg..

Rate

1

akeefz posted on 25-9-2012 05:39 PM
Outstation ni... Tunggu yek hehe

lamanye outstesen ..... misteri sungguh kosi tsbt....

akeefz posted on 3-9-2012 11:33 AM
NI CERITA PASAL KUSYEN....

mana sambungan nye?? xkan masih ostesen lg..

alahai... ceta kusyen tu mana??? sambung ar...

kosi kusyen ..... lamanye TT outstesen

ku masih lg berkabus dgn misteri kerusi sabut.......

Follow Us
Salam sumer.. Terima kasih la sudi nak tunggu cite saya yang tak seberapa ni.. Leceh outstation tak bawk laptop, kena tunggu lik rumah dulu...

Ok la, sambung cite.. Semenjak saya mula bertugas kat unit itu, kusyen tu memang dah lama ada. Diletak dalam surau, khas untuk jadi bantal untuk lelap sejam dua.. Bagi saya yang bermalam, memang sah la jadi bantal tido saya.

Walaupun kusyen tu dah lama, tapi sabut dia masih utuh dan kukuh. Tiada sapa yang tahu mana datangnya, mungkin orang yang terdahulu bertugas diunit ni yang letakkan kusyen tu kat situ..

Bila dah lama skit bertugas disitu, baru ada senior tegur saya, "berani lak ko tido ngan kusyen tu?"

Saya tanya kenapa la kenapa.. Senior tu mula bercerita...

Dia kata barangsiapa yang tido beralaskan bantal itu, mesti mengalami mimpi ngeri. Mimpi tu pulak berbagai-bagai versi tapi isinya sama. Mesti jumpa lembaga la, penampakan la...

Walaupun kusyen tu letaknya didalam surau, tapi dah ramai yang terkena bila gunakan kusyen tu. Contoh pengalaman, seorang senior tu boleh la saya katakan imam veteran, dia cakap elok-elok je dia lelap, dia mimpi berbaring dalam surau itu dalam posisi yang sama. Walaupun dia tido tu waktu pagi, suasana mimpinya malam. Tingkap yang menghadap surau pulak ada satu spotlight yang tinggi. Dan diatas spotlight itu la cik pon mengilai sambil memandangnya.. Dia kata mimpi tu seolah-olah real. Dan walaupun dia imam, tapi sejak dari itu dia elakkan tido gunakan kusyen tersebut.

Pengalaman mimpi kedua, seorang lagi senior saya bermimpi, suasana malam yang gelap, sunyi dan sepi. Senior saya sedang duduk berdekatan pintu cermin opis saya memandang keluar. Dia jelas nampak bayang pompuan berambut panjang berjalan perlahan-lahan menjauhi opis saya. Yang bestnya, walau dalam mimpi, senior saya boleh jugak berkata dalam hatinya, "ahh! Orang je tu.. Bukan antu!!" bagi menyedapkan hatinya hehe...

Pengalaman yang lain tak dapat saya kutip pasal bila saya masuk, ramai senior dah tukar.. Jadi dapat dua cerita.. Cukup la tu....

Tapi alhamdulilah, setakat saya tido disitu, pagi atau malam, lum lagi saya alami mimpi-mimpi sebegitu... Agaknya tido mati la kut kan kan

akeefz posted on 15-10-2012 05:44 PM
Tapi alhamdulilah, setakat saya tido disitu, pagi atau malam, lum lagi saya alami mimpi-mimpi sebegi ...

alahai dik..ko sker no cter sket2 kn.nk kasik saspen ke ape? Last edited by noddyFARHANA on 16-10-2012 08:00 AM

noddyFARHANA posted on 16-10-2012 07:58 AM
alahai dik..ko sker no cter sket2 kn.nk kasik saspen ke ape?

Hehe, kan citer dah abis tu..

Thread yg best! I suka.

terbaiklah

Yang pasti flat yang sudah tiada tu memang legend, 2 flat lumba dan bukit merupakan kawasan perumahan yang amat menarik

Seronok bc citer tt. Sambung lg klu ade

wow.. posting last saya 17-10-2012... 8 tahun dah haha... sekarang ni dah menetap di bukit kayu hitam.. setelah beberapa kali bertukar tempat tugas. tak sangka masih ada yang baca post lama-lama saya ni..

boleh la lepas ni saya post pengalaman yang lain pulak...

ada satu cerita yang saya rasa termiss.. masa bertugas di bay johor bahru..

coming soon

sambung bradah jangan tak sambung... saya tungguuu

akeefz replied at 22-7-2020 01:16 PM
ada satu cerita yang saya rasa termiss.. masa bertugas di bay johor bahru..

coming soon

ok TT ada masa sambung lagi ye.. xkisah la cerita kat opis lama atau opis skg..  kalau ada psl kuarters pun ok

akeefz replied at 3-9-2012 11:33 AM
NI CERITA PASAL KUSYEN....

apsal kita tak dpt tengok gambar kusyen tu?