CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arisahiga

sesiapa ada contact number pawang orang asli

Reply 120# hantukiller

Hehehe xpe.. kalau En. Hantu tak faham tak mengapa, sebab pandai atau bodohnya seseorang tu adalah anugerah Allah s.w.t.
Kerana itu  ulama' terkenal Nusantara bertaraf waliyullah, Haji Muhammad Yusuf bin Ahmad atau lebih dikenali sebagai Tok Kenali tidak pernah menolak sesiapa pun menjadi muridnya, dan tidak pernah dia memarahi murid2nya kerana bebal atau sukar utk menghafal atau memahami pengajaran kelasnya.  

PASTI KE TOK KENALI TU WALIYULLAH? SAPA YG BAGI CONFIRMATION????

PATUT LE RAMAI YG BELAJAR HAKIKAT INSAN KAN, 'WALI' TU YG MENGAJAR

Reply  ilya

muke anda memang lawa.. tapi jgn la sembur dia sampai gitu.. ;) sian dia..

...
artcrime Post at 14-6-2012 13:58

sorry art, sebagai org islam, dia harus tahu. apa yang dia nak buat tu salah.kalau dia kata nak cari perawat ok lagi, ni nak cr OA (nk sebut pn tk sanggup) utk balas. yennadeyyy!!

Tu bkn gambar aku, aku culik kat google jer pun.. harap maklum.. oohh Terima KAsih atas nasihat berguna, masa tu sy sedang geram...

Bomoh orang asli belajar di Darussyifa tu kira bomoh asli jugak kan?

Reply 123# ilya

laaa.. sian gamba org yg anda "pinjam" tu.. tak pasal kalau ade khilaf yg anda buat kene maki hamun ke muke tu..
takpe... saye paham wanita dan emosi itu perkara biase.. tapi kalau boleh kawal kite kawal.. betul? ;)

si TT ni mungkin serabut juga kot.. tu pasal org2 kat sini tak leh lahar terus.. biar dia ikthiar ikut cara yg betul.. harap dia tak terpesong la.. sebab bila pegi pawang laen tu kena tgk kepada situasi.. dia bukan minta pertolongan dari jin la.. xde la buat ritual2 pelik2 kene baca mantera2 tu da lain macam lak jadi nye kang.. tak pasal2 terkafir nanti kang.. kalau dia pergi jumpa si OA tu utk kasi matchkan jin2 tu kasi hantuk2 sesama sendiri tanpa mengsyirik kan diri sendiri tu kot?

ade ustaz2 disini? boleh bagi tau ia harus atau haram?

Reply  ilya

laaa.. sian gamba org yg anda "pinjam" tu.. tak pasal kalau ade khilaf yg anda ...
artcrime Post at 15-6-2012 18:41

kita tau ke bomoh oa tu baca apa? mentera ke ayat quran? kalo komfom bomoh tu islam, baca ayat quran & xde ritual pelik xpelah. tp pelik jugak.kat msia ni ada ramai perawat islam apasal nak kena cari bomoh oa jugak? xpercaya kpd kemampuan ayat quran ke?

Follow Us
Ayat ayat dari al Qur'an tu memang di percayai keampuhannya...
Yang sangsi sangat tu adalah mereka yang membawa ayat ayat tersebut.

Aku ada banyak buku berkenaan perihal agama Islam....tapi...
depannya di tulis " Dilarang meniru, mencetak ( dsb ) tanpa keizinan penerbit.

Apa....surah al Fatiha pun aku nak minta izin diorang ker kalau aku nak tulis sendiri atau aku nak mengajar anak anak murid aku?
Surah al Fatiha tu diorang yang buat????

Aku geram kalau macam ni maka dengan itu aku minta diri sebab aku nak solat....

Reply 122# hantukiller

Samada Tok Kenali itu waliyullah atau tidak, hanya Allah dan Rasul-Nya sahaja yang mengetahui. Yang penting, beliau diakui oleh para ulama' dan masyarakat Islam di zamannya sebagai seorang ulama' Nusantara yang soleh, bertaqwa dan banyak menabur bakti kepada masyarakat Islam di Kelantan. Adakah En. Hantu ingin menyangkal pernyataan saya tentang kesolehan dan waraknya Tok Kenali??

Dikisahkan oleh Abdullah Al-Qari b. Hj. Salleh, anak saudara Tok Kenali bahawa di saat kematian beliau, jenazah Tok Kenali telah diiringi dan disolatkan oleh lebih dari 3,000 org dari anak2 murid yang dahulu dan sebelumnya di pondok pengajiannya. Jenazah beliau diiringi oleh ramai sahabat handai dan ulama' yang mengaji bersama beliau ketika di kota Mekah dan dicemari duli oleh Sultan Kelantan ketika itu yang turut mengiringi jenazahnya.

Diceritakan, Tok Kenali di akhir hayatnya menghidap kudis di kakinya. Tetapi di saat kematiannya, kudis tersebut mengeluarkan bau harum yang luar biasa yg dapat dicium oleh seluruh ahli keluarga dan anak muridnya.
(sumber etik-detik Sejarah Hidup Tok Kenali, 2001)

Jadi secara kesimpulannya, bodoh atau pandai seseorang itu menurut Tok Kenali adalah anugerah Allah s.w.t. Jadi kita kena bersyukur dengan setiap anugerah yg diberi dan jangan mengeluh menyesali pemberianNya.

Kalau tak faham apa yang saya perkatakan, usah kecewa..itu anugerah Allah. Kalau faham apa yang saya katakan, Alhamdulillah. Semoga memberi pengajaran kepada yang membacanya.

Reply 128# evilcooler

hebatnya hamba Allah ini..
    tersentak pulak saya bc kisah ini..
    buku detik2 Tok Kenali 2001 ni ada dijual ke...

Reply 1# arisahiga

Macam mane tahu kawan tu gune bomoh orang asli? x kan tak ada orang tiruan kot?

Post Last Edit by hantukiller at 20-6-2012 16:45
Reply  hantukiller

Samada Tok Kenali itu waliyullah atau tidak, hanya Allah dan Rasul-Nya sahaja ...
evilcooler Post at 16-6-2012 15:35
Betul, tahap waliullah hanya Allah yg tahu, sebab tu kita tak tau tok kenali tu waliullah ke bukan, kalau benar dia wali ye Alhamdullilah...

Tentang kefahaman aku dengan kefahaman ko yg berbeza pasal cerita tuan anjing tu, sebab aku melihat dari sudut berbeza dengan ko, tu aje, bukan la aku tak faham apa yg dimaksudkan tu, sebab tu pertanyaaan aku yg pertama tu tentang tuan anjing tu Allah... tu pun kalau anjing liar lah, kalau anjing tu ada tag nama tuan dia, tentulah tuan dia manusia

Sama je pasal jin sihir, kalau dah ada tag tuan dia ahli sihir tertentu, tuan dialah ahli sihir tu la, tapi kalau jin yg liar, entah datang dari mana, tentulah tuan dia yg sebenar Allah juga.

Takkan kalau anjing menyerang kita beramai ramai, sedangkan tuan anjing tu depan mata kita (orang le), kita tak jerit kat dia, help me, help me!!....  rasanya kalau masa tu la, aku yg kene serang anjing tu, nak fokus doa dan minta tolong Allah pun tak sempat, menggigil beb

Reply 129# jerukkedondong

Salam saudara..
Ada dijual. Kawan dapat hadiah ketika harijadi yang ke 25

Reply 131# hantukiller

Quote: "Takkan kalau anjing menyerang kita beramai ramai, sedangkan tuan anjing tu depan mata kita (orang le), kita tak jerit kat dia, help me, help me!!....  rasanya kalau masa tu la, aku yg kene serang anjing tu, nak fokus doa dan minta tolong Allah pun tak sempat, menggigil beb"

I LOIKE

Nampak gayanya... perumpamaan yg org dulu2 pakai dah tak serasi dengan org sekarang. Orang dulu2 kena bagi perumpamaan... terima jer dengan penuh takzim dan diletak atas batu jemala.

Orang sekarang... dia lebih critical minded hehehe.

letter2 posted on 24-4-2012 07:51 PM
Seni meneruskan hidup dan seni membuat pilihan.  Kalo tt nak oa area pahang, sy ada. Dari endau, rom ...

pm sy bro... problm sy sama dg TT...

kenapa orang gelar bomoh orang asli batin? bukan ke batin ni ketua adat? ehehe... yg sebenonye gelaran pawang orang asli ni 'poyang'. Kat bera ada sorang 'poyang' Islam... tapi tah la.. tak pernah lak tengok dia sembahyang, pepehal pun kat kg dia.. dia la ketua orang Islam merangkap pengerusi surau...

arisahiga posted on 21-4-2012 09:22 AM
ade masalah.. orang cakap, kalo orang asli punya penangan, bomoh lain tak berani lawan. hanya orang  ...

btol ke ape yg awk ckp ni?oa ni dia buat cmne?

nk tnye...klu org tu trkene buatan org asli cmne nk lwn nye?

letter2 replied at 24-4-2012 07:51 PM
Seni meneruskan hidup dan seni membuat pilihan.  Kalo tt nak oa area pahang, sy ada. Dari endau, rom ...

Tuan. Boleh sy dptkan contact number diorang? halimkudin@yahoo.com

letter2 replied at 24-4-2012 07:51 PM

Boleh sy dapatkn no diorang? Halimkudin@yahoo.com

sayang_anak replied at 17-2-2018 01:33 AM
Tuan. Boleh sy dptkan contact number diorang? halimkudin@yahoo.com

saya pun nak