CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gammbir33

Susah ke nak buang saka?

apa punya spekulasi ni 90% apa ni wey agak2 ar

Kata org "kalo tak kenal maka tak cinta"...
kata org lagi "kalo nak kalahkan musuh kenali dulu musuh tu".
Kenali dulu saka tu baru tahu kelemahannyer..susah menghapuskan saka sebab kiter tak tahu kelemahannyer, sebab kiter rasa saka2 tuh ade "power" sedangkan kiter manusia dah dijanjikan dgn "seelok2 kejadian"

Berlindung,berdoa,berharap kepada allah seikhlas hati..antara ubat yg sangat ampuh dlm menangani saka2 nih..

Mungkin ustaz tu tahap ilmunyer hanyer sampai ke tahap usir sahaja kot...tapi persoalan ade ...
gammbir33 Post at 26-4-2012 08:26

isyk xbaek la berprasangka buruk ngn ustaz tu. xde nye dia nk bela saka. caj rawatan pn xmintak. sapa sukarela, bg je. bab bunuh tu ai dengar dlm keadaan separuh sedar. yg selebihnya Allah je yg tau. tp b4 dia buang tu, dia dh islam kn jin tersebut.

sipencari Post at 26-4-2012 13:24

90% yer, kemungkinan besar tu ade...mari kiter tengok,apekah sebab adanyer saka/jin yg mendampingi/mencampuri urusan manusia.
1) kerana keturunan
2) kerana belajar ilmu2 mistik
3) kerana berkahwin dgn org yg bersaka
4) kerana jin memang suka dengan anda cth: jin asyik
5) kerana menerima sesuatu barangan2 yg mengandungi jin dari seseorg . cth: batu permata
6) yg paling ramai ialah kerana mengamalkan sesuatu ayat,zikir2 dll dengan niat yg salah cth: nak cantik,nak hebat,nak pandai,nak jadi perawat, dan macam2 lagi. sepatutnyer ayat,zikir,selawat semuanyer itu boleh di amalkan tapi niat perlulah ikhlas kerana allah, kerana nak memuji allah,kerana nak mengingati allah..di sebabkan niat yg salahlah jin2 bertandang pada pengamal utk merealisasikan hajat si pengamal.

jadi agak2 sampai tak 90% tu?

yup tapi saka dan pendamping dua 'pekerjaan' berbeza taraf...heheheh

yup tapi saka dan pendamping dua 'pekerjaan' berbeza taraf...heheheh
ariapersanta Post at 26-4-2012 13:47

adekah aria maksudkan pendamping itu ialah "qarin"?

Follow Us
Reply 65# ariapersanta

en.aria, saya dah lama keliru pasal pendamping. sebenarnya pendamping ni apa? kalau bukan saka, dari mana dia dtg? seorang perawat pernah berkata kpd saya mcm ni lepas dia scan tubuh saya: katanya dia tgk jiwa saya putih. maksudnya pendamping ni dah sebati dlm diri saya. tapi xde pulak dia terangkan panjang lebar & saya pun xbertanya. jadi sampai sekarang saya tertanya2, apa benda yg mendampingi saya? cik pon ke? dan yg paling penting pendamping tu ada lagi ke dgn saya? apa tujuan dia mendampingi saya?

Reply 66# gammbir33

ada saya terangkan kat 'rumah' saya ... http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=640098
maleh nak taip balik... hehehehe

Reply 67# misslivina

yang pasti bukan cik pon...

maleh nak cte lebih2 kat open  forum nanti ada lak yang kata saya kawan dgn jin tu sebab tahu banyak pasal jin,

Reply 69# ariapersanta

ayark....ada lagi ke? kalau xkeberatan boleh tak kita sambung kat pm? kalau xmenyusahkan la. sbb dah bertahun2 saya tertanya2 pasal ni. sbb kalau saka & sihir tu ramai yg faham mcm mana dorg boleh ada kat diri kita & tujuannya. bab pendamping ni info xberapa banyak. lagi satu, sejak malam tadi telinga sebelah kanan saya xberapa dengar. berdengung mcm bila kita naik bukit. and badan pun makin lenguh, berat kat belakang. lebih berat kat belikat kiri. kalau rasa xsesuai cerita kat sini, saya pm en.aria ye. tq

Reply  misslivina

yang pasti bukan cik pon...

maleh nak cte lebih2 kat open  forum ...
ariapersanta Post at 26-4-2012 14:05

kikiki.... kalo tahu xsemesti nyer kwn dgn jin....

Reply  gammbir33

ada saya terangkan kat 'rumah' saya ...
maleh nak taip balik... hehehehe
ariapersanta Post at 26-4-2012 14:02

page berape ? eek..

Reply 72# gammbir33

last pagethread tu ada 'tikus' haritu sbb tu agak terbiar...
tapi sbb banyak orang yang PM suruh sambung maka disambungkan lah ....

Reply 58# hantukiller

salam semua...nak tanye kat wak tomm..
1.dalam bulan 1 aritu saya kena santau..berubat, alhamdulillah dah baikk..pastu dlm bulan 4 ni..baru je kena lagi..dah 2 kali..boleh tak kalau saya jumpa wak, wak boleh tengok balik samada santau tu ada lagi ke..nak datang lagi kee...atau dia dah redi bila2 dia suka je..dia serang lagi...
2.org. umah selalu je kena lebam2..tak kira, kat tangan..kat kaki..kekadang anak saya pon terkena skali..bila nak datang bulan..sakit kepala laa..sakit badan laa..pastu periodnya tak pernah betol..kadang2 cepat..kadang2 lambat..adakah itu tanda adanya saka...
3.anak saya lelaki..umor 10 tahun...suka melawan bila ditegor...keras kepala..suka ternampak2 benda2 org tak nampak...pernah termenangis sebab kata dia dia nampak 'alean'..adakah ini pon tanda2 ada saka..
4.anak saya pompuan..umur 6 tahun..kurus jee..kecik macam tak cukup makan..tapi memang dia tak suka makan pon...adakah ni pon tanda2 ada saka..
ok..wak tom..tu je soalannya..

Reply  hantukiller

ya setuju dgn Wak HK.... penilaian awal mmg ada unsur saka dalam cte tu bukan ...
ariapersanta Post at 26-4-2012 13:05
Hanturaya macam beruk, tapi besar berbulu tebal, kalau menyerupa india, biasa dewa dewa hindu(ORB)

sipencari Post at 26-4-2012 13:24

96%, kalau tak puashati dengan 90% hehe

isyk xbaek la berprasangka buruk ngn ustaz tu. xde nye dia nk bela saka. caj rawatan pn xmintak. ...
adakukisah Post at 26-4-2012 13:27
tu bukan berprasangka, tapi kenyataan, bukan bela saka, tapi bersaka, serupa tapi tak sama

Reply  gammbir33

last pagethread tu ada 'tikus' haritu sbb tu agak terbiar...
tapi sbb ban ...
ariapersanta Post at 26-4-2012 14:27

Jadi maksud aria, pendamping ialah jin yg dtg kerana kiter mengamalkan sesuatu amalan? gitu..sementara saka pula jin yang bermastautin tetap dengan manusia gitu?

rasanyer jin yg dtg sebagai pendamping tuh, lama kelamaan akan jadi jin saka juga, yg akan mengacau si pengamal tu juga nanti.

90% yer, kemungkinan besar tu ade...mari kiter tengok,apekah sebab adanyer saka/jin yg mendampingi/mencampuri urusan manusia.
1) kerana keturunan
2) kerana belajar ilmu2 mistik
3) kerana berkahwin dgn org yg bersaka
4) kerana jin memang suka dengan anda cth: jin asyik
5) kerana menerima sesuatu barangan2 yg mengandungi jin dari seseorg . cth: batu permata
6) yg paling ramai ialah kerana mengamalkan sesuatu ayat,zikir2 dll dengan niat yg salah cth: nak cantik,nak hebat,nak pandai,nak jadi perawat, dan macam2 lagi. sepatutnyer ayat,zikir,selawat semuanyer itu boleh di amalkan tapi niat perlulah ikhlas kerana allah, kerana nak memuji allah,kerana nak mengingati allah..di sebabkan niat yg salahlah jin2 bertandang pada pengamal utk merealisasikan hajat si pengamal.

jadi agak2 sampai tak 90% tu?
gammbir33 Post at 26-4-2012 13:39
fuh!!!!!!! penerangan yg mantap

Reply  hantukiller

salam semua...nak tanye kat wak tomm..
1.dalam bulan 1 aritu ...
kolan Post at 26-4-2012 15:09

wak tomm..soalan saya tak sudi ke nak jawap..he he he..kisah benar niii...