CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nitrotech

aku betol2 terhina,jatuh tersungkur,dan saat yang paling aku tase terhina dalam

nitrotech posted on 1-11-2012 07:23 AM
tiba2 nak tau nama ni,kenal ker?hohoh

mane tau member rupenye.. ;) doksey takut lor.. bukan terus leh tau siape lor.. ;)

Kalu tt lebih rs terhina sbb mkn lauk pertunangan (ironi jg ni) drpd pertunangan tu sendiri, sy rs hati tt akan sembuh cepat .

xpe tt...
ko g la makan julap ke,
detox ke, bagi lauk2 tu keluar,
xde la ko terhina sangat...
hehehehhehehe..

ok aku melawak, ape pon jadik, itu kententuan ALLAH, dia dah  bagi ko nampak segalanya dari awal, jadi jangan la ko nak sedih, jangan nak kesalkan, sepatutnya ko kene happy, kene gembira, teruskan hidup, ko tak tahu kisah aku, kurang2 ko tak pernah bertunang, anggap semua yang jadi tu qada' dan qadar ALLAH yang sememangnya kita wajib percaya.. teruskan hidup, banyak lagi cabaran akan datang.. hidup bukan berakhir kat sini je bila semua tu jadi, tapi sebenarnya hidup tu baru nak bermula... insyaALLAH

bab2 menipu ni or berlakon ni..sebenarnya bkn terletak pd lelaki je..pompuan pun sama..maka dgn kata lain better kita kata manusia la..manusia ni mmg terror bab2 nie..terutama org yg dia x suka or org2 yg dia rasa mudah utk ditipu..

p/s: kalu awek tu ikhlas dan dia rasa dia dipaksa utk bertunang or pilih org lain atas permintaan keluarga sepatutnya dia perlu bagi tahu awal..dan x perlu nak sembunyikan..dan jgn bg alasan takut utk bg tahu..

tersungkur takper.....bole bangun balik....jgn mati...tak bole bangun2 lagi....

TerataiSenja posted on 2-11-2012 09:54 PM
Kalu tt lebih rs terhina sbb mkn lauk pertunangan (ironi jg ni) drpd pertunangan tu sendiri, sy rs h ...

betol jugak,sebab rase betol2 terhina dan di khianati,siap makan llauk lagi tuu,sekejap jer rase sakit nye,pastu da ok da,

Follow Us
kaishi posted on 7-11-2012 08:54 AM
xpe tt...
ko g la makan julap ke,
detox ke, bagi lauk2 tu keluar,

betol gak tu,setiap orang ada kisah masing2,
thnx la atas nasihat2 ni,pengalaman mengajar kita apa itu erti hidup,

apa yang boleh mek katakan pada TT, sama mcm beberapa forumer kata.. janganlh percaya bahawasanya x TT tu dipaksa bertunang, kerana mek pernah terlibat dalam drama sebegini apabila my clox fren nak bertunang dan menikah. Dia bercinta dengan 3 orang lelaki dan memang dikelntongnya habis pakwe-pakwenya tu.
Mek dan sorang lg member memang jd tukang kaverline. Rasa bersalah tp semangat setiakawan tu tinggi so, memang tak pecah rahsia. Sampaikan salah seorang bf nya tuh terpaksa minta tukar branch bila tahu my fren ni kahwin.

Dia bgtahu pada 2 org lagi yang dia diPAKSA dan create story real2 punya seolah dia tak rela dan nangis2 masa hari pernikahan. salah sorang bf dia tu call me, dan luahkan perasaan kecewa sedey dsbg .. dan ceritakan semula kisah kawan mek menangis-nangis semasa akad nikah dan kata juga yang mek ada di situ tenangjan dia.. sedangkan masa dia kahwin, mek tak berada di lokasi kejadian pun malah blom dapat cuti lagi. but of course me akan support cerita tu supaya tak pecah lobang. Sampai sekarang bekas2 dia tu tak tahu dia tipu ..

Saya tak berbangga dengan apa yg saya buat.. kerana saya tahu bagaimana sakit dan luluhnya jiwa kita apabila terpaksa berpisah dengan org yg kita sayang.. dan kemudian mengetahui bahawa kita sebenrnya ditpu ..