CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siva_nes1

Gangguan akibat amalan atau peninggalan nenek moyang mertua

Reply 60# siva_nes1

Bukan malsah kerabat tau tidak. Tetapi kalau dah jadi pawang diraja nie, kekadang ada benda mengikut yang kita tak sedar. sebab kita tak nampak dia. La;au sellau nampak orang besar, tu namanya jembalang tanah....benda-benda nie suka mengikut orang tanpa disedari oleh kita.

Reply 59# Luckman

Laaa...... baru perasaan tanah pusaka di mana terletaknya rumah milik emak mertua ada disebut dalam post salah seorang forummer di sini. Ni secara kebetulan ke atau satu petanda? Jangan tanya saya post yang mana ye.....

Reply 61# Luckman

Tak tau la saya benda tu ikut sape tapi saya percaya masalah saya dan isteri ada kaitan dengan gangguan dari peninggalan nenek moyang atau amalan emak mertua.

Reply 62# siva_nes1

Saya tak akan tanya cume bagitau jer....sebab datuk nenek isteri saudara tu pawang bomoh. Tanah tapak istana tu sendiri dah banyak benda lepak kat sana...sebab tu susah nak pergi....mungkin ada kesilapan teknik masa berubat dulu sebab tu benda ni mengikut. Dioarang ingat pendampaing tetapi bukan......he he he

Reply 64# Luckman

Memang pun diorang ingat benda yang hadir dalam emak mertua tu benda baik. Siap panggil dengan nama 'tuk' lagi. Bila orang scan isteri tak nampak apa-apa pun tapi dia cam dipengaruhi sesuatu je hingga langsung tak peduli saya.

Reply 65# siva_nes1

kalau tak ada buat yang bukan2 boleh ler rentap. Kalau dah sebati memang sukar sedikit sebab secara fizikal orang yang ada benda-benda ne akan merana sedikit. Tapai kalau tak dibuat jamuan2 ker..insya-allah boleh buat.Kene dengan orang yang mahir la...

Follow Us
Rasanya betul apa yang dikatakan 800wg tu...
tp bukan senang nk minta izin..tambah2 tuan punya badan pun tak cayer...huhuhu...
emmm...tp rentap cara kasar..sakit gak tuh..
tp saka yg duk ngan dia ni saka jahat nih.
Sbb pernah gak jumpa saka lain,siap saka tu sendiri yang cakap...klu tak nak dia,gi la antar dia balik kat tempat asal dia (kelakar plak..sopan sungguh saka ni).

Saka yang lagi satu plak..siap nangis2,sedih sangat kena berpisah...katanya dia sayang sangat budak tuh..budak tu baik.siap pujuk lagi budak tu,suh terima dia dan jgn buang dia.Mana ada org normal yang nak..nk lari adala..(lg kelakar giler)

Boleh tak bagi nama penuh isteri dan nama penuh mak dia..
klu sy ada masa...insyaAllah sy just nk tgk jer apa yang ada.tp sy tak pandai berubat org yer...just nk tolong2 tgk dan menyibuk jer.

Reply 68# SriAdila

Nanti saya PM. Kalau boleh bagi emel SriAdila gambar pun nanti saya kirim. Terima kasih kerana sudi tengukkan.

Post Last Edit by siva_nes1 at 19-6-2012 10:20

Reply 66# Luckman

Tak pulak saya nampak atau dengar cerita keluarga ni buat jamuan untuk saka. Jamuan antara adik beradik diorang adala. Kalau berparty dengan pakaiain tema selalu la. Favorite diorang ni ialah ala Bollywood. Perasan cam filemstar hindustan siap gelek menari tarian India lagi.  Saya takla ada sama sebab masa ni isteri dah tak tinggal dengan saya lagi. Saya tau pun bila dapat masuk FB diorang dan tenguk gambar-gambar dalam akaun ni. Lagi satu kalau diorang ni memang tak mengaku pun ada saka walaupun kita sendiri tenguk depan2 makhluk tu masuk dalam emak mertua dan cerita-cerita pelik dari diorang ni. Saya tak sibuk tanya pun pasal benda-benda pelik sebab saya sebenarnya seorang yang pendiam. Saya dengar diorang cerita sesama mereka. Dulu tak kisah pun bila diorang cerita tetapi bila teringat isteri dapat lembam-lembam kat peha dan lengan dan mimpi salam orang tua baru nampak ada kaitan dengan cerita-cerita diorang. Lagi teruk bila isteri langsung tutup hati dengan saya dan tak balik2 rumah sampai sekarang. Bayangkan saya sebatang kara tinggal sendirian di rumah kelamin kami dengan dia tidak mempedulikan urusan makanan, pakaian, rumah dan kesihatan saya.

Post Last Edit by siva_nes1 at 19-6-2012 10:10

Reply 67# SriAdila

Hairan juga bila orang scan tenguk tak ada apa yang kat isteri kalau dibandingkan dengan emak mertua yang diorang tenguk memang ada benda. Tapi sikap isteri pada saya memang keterlaluan dan langsung tak hormat saya. Kalau tak ada tanda-tanda lebam dan mimpi orang tua memang tak terlintas pun isteri ada benda pengaruh dia. Dulu dia sayang sangat pada saya. Baru-baru ini ada sepupu cerita yang isteri saya dulu ada bagi tahu kat adik ipar sepupu ini yang kerja sama tempat dengan isteri yang saya seorang suami yang baik. Bukan kat adik ipar sepupu ini dia cerita saya baik tetapi juga kat ramai kawan-kawan dia. Jadi bila jadi kes isteri keluar rumah memang ramai terkejut besar sebab diorang anggap kami sebagai loving couple. Isteri kalau peluk sayang saya dia tak peduli buat depan saudara-mara atau kawan-kawan. Saya pulak malu cuma senyum lebar aje sebab saya ni memang pendiam orangnya. Kalau dibandingkan dengan saya, isteri lebih banyak bercakap.

Reply 69# siva_nes1

e-mail sy di Melorkaseh@yahoo.com.
tak perlu gambar...nasihat sy jgn beri gambar pada sembarangan orang.terutama gambar penuh dr hujung rambut sampai hujung kaki.

Reply 47# BabeBlanket

ade gak kes macam ni sy dengar..
sian empunya badan

saya terus menanti...moga en.tt sembuh..dan keluarga kembali bahagia..
moga doa saya dimakbulkan ALLAH

moga doa saya dimakbulkan AL ...
DumBell Post at 19-6-2012 12:30

amin....

semoga TT tabah...Insyaallah..berkat kesabaran TT...ada sinar menanti..

Reply 75# zulka

Amin. Ya Rabbal Alamin. Terima kasih Zulka.

Reply 72# SriAdila

Saya ada PM kejap ni.

Post Last Edit by siva_nes1 at 19-6-2012 13:18

Reply 73# DumBell

sy cuba reply ur e-mail..buat refuse...huhuh...cam ner ni..ada e-mail lain?

moga doa saya dimakbulkan AL ...
DumBell Post at 19-6-2012 12:30

Amin. Ya Rabbal Alamin. Terima kasih Dumbell.