CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

[KOLEKSI]Cerita-cerita Mistik bersama Hantu Killer Part 3

Close [Copy link]
pasang cd ruqyah lebih mengundang kedatangan jin? bleh tlg jelaskan lg tak?
msrosse Post at 11-7-2012 10:51
Aku dah terangkan banyak kali la pasal ni, tapi tak ingat kat thread mana......TAPI TAK PERLU DIPERCAYAI YE

Memasang CD / MP3 Ruqyah untuk apa??? tentunya inginkan agar rumah tu terhindar dari jin jun july kan....PAGARAN GHAIB

So, jin apa yg boleh terhindar dari pendengaran cd tu? tentunya jin lemah dan tahap bawahan, memang le ada kesan juga menghalau jin tu, tapi pula, apa kesan pada jin yg kuat, yg atasan, yg dah immune dengan bacaan Quran? tak de kesan langsung malah jin kategori ini makin berduyun hadir akibat membantu konon konon menghalau jin bawahan tersebut. Masaalahnya ialah polong pocong yg tahap rendah boleh jugak berkerumun, sebab dah lali dengan bacaan, untuk jadi penjaga rumah jugak.

Bukti??? memang tak de bukti la, nak buktikan macamana kan, bukan boleh ambik gambar pun jin tu... tapi yg kerap memperdengarkan CD/MP3 kat rumah tu pasti akan merasai kelainan..... seolah olah ada penghuni lain serumah dengannya walaupun bacaan tersebut terus terusan dialunkan, malah akan bertambah dari hari ke hari.... ni bagi yg rasa la, atau yg kene gangguan la..

Malam tadi ada kes

Pesakit rasukan yg teruk, saka yg sangat banyak, tersangat sangatttttttt banyak, penuh tubuhnya dengan jin jin saka, ia diiringi oleh ibu, adik beradik dan ipar....

Salah satu jin tu berteriak sekuatnya pada ibu pesakit ketika aku dan rakan membakar sarang jin ditubuh si ibu "jangan bakar rumah aku!!! tu rumah aku!!!! kami mengezasst diperut ibu yg membusung dah lama.

Lepas tu jin tu marah si ibu, ko yg salah, ko yg panggil aku!!! terkejut si ibu...  yg ditubuhnya juga dihuni beribu ribu jin saka... ye ibu ini seorang guru mengaji, dan tak lekang tiap malam mengamalkan ayat ayat yg 'ada kuasa' mendinding rumah dan diri...

Ah malas la nak cerita panjangggggggg, mengaibkan orang nanti

pasang cd ruqyah lebih mengundang kedatangan jin? bleh tlg jelaskan lg tak?
msrosse Post at 11-7-2012 10:51

Aku rasa dah banyak kali en.HK terangkan pasal benda nih. ngapa boleh mengundang jin,jun di sbbkan cd rukyah tu..
kiter tukar sket soalan tu boleh???

Ape sebab jin jun tu tak boleh datang bila terdengar cd rukyah tu??? rasanyer kalo paham sebab tu mungkin boleh paham kot.

Reply 171# hantukiller

maaf wak, tak pandai nak bercerita..anak saya tu 3 thn, memang mulut suka berceloteh, tu yg susah nak percaya tu, adiknya yg masih baby takde plak mcm reaksi takut takut

terkejutnya bila wak ckp kemungkinan saka. kenapa saka je, bukan gangguan lain? sbb dulu2 masa tak tau penah gak pasang cd rukyah kat rumah..ni kes sbb barang2 mcm kunci selalu hilang, dan dijumpai kat tempat yg tak logik, maknanya kita dah tgk 2-3 kali dah tpt tu sebelum tapi tak de...alih2 lepas 2-3 hari ade kat situ...tu yg kawan saya suruh pasang cd rukyah, kot kot ni sbb perbuatan jin notty

masa SR kat MPS, saya rasa penah baca wak kata tak pandai scan, tapi bila wak ckp mcm ni rasa mcm wak boleh gak kot skit skit..

Reply  LeEd

automatic dpt ker? bukan benda tu pilih org yg dia rasa betul2 bole teri ...
myakayina Post at 11-7-2012 09:51

gitu laa kira2 bahagi darab tolak nye (matematiklaa kan..kikikiki) semua auto dapat.. yelaa ko pun tahu..saka tu bukan sekor dua...bukan sikit kan?? banyakkan??
tentu2 laaa dia tak g kat sorang je... yg mana jin tu suka dia hinggapla..

pasal yg ni pulak
"mcm ustaz yg ubatkan aku dulu dia pesan jgn putus berzikir utk elak benda tu dtg dekat aku dgn family"

berzikir jgn putus tu bgs..tp klu bole jgn laa berzikir utk elak benda ni dekat ngan ko.... biarlaa zikir tu semata2 kerana Allah...
semata-mata nak ingat Allah..dan nk dekat-dekat-dekat ngan Allah...

Reply 171# hantukiller

maaf wak, tak pandai nak bercerita..anak saya tu 3 thn, memang mulut suka berceloteh, tu yg susah nak percaya tu, adiknya yg masih baby takde plak mcm reaksi takut takut

terkejutnya bila wak ckp kemungkinan saka. kenapa saka je, bukan gangguan lain? sbb dulu2 masa tak tau penah gak pasang cd rukyah kat rumah..ni kes sbb barang2 mcm kunci selalu hilang, dan dijumpai kat tempat yg tak logik, maknanya kita dah tgk 2-3 kali dah tpt tu sebelum tapi tak de...alih2 lepas 2-3 hari ade kat situ...tu yg kawan saya suruh pasang cd rukyah, kot kot ni sbb perbuatan jin notty

masa SR kat MPS, saya rasa penah baca wak kata tak pandai scan, tapi bila wak ckp mcm ni rasa mcm wak boleh gak kot skit skit..
kaizerz Post at 11-7-2012 12:11
Saka ni hampir semua orang ada, dan jin Qarin rata rata juga adalah jin saka, so jangan peliklah kalau aku kata tu jin saka.

Tentang barang seperti kunci tu hilang, biasanya agkara jin saka juga yg menetap bersama serumah kita, tapi jenis yg suka main sorok sorok barang ni jin jenis bunian(yg kafir di panggil ifrit, yg islam dipanggil jin islam).

Anak anak tak sama, ada yg leh nampak, ada yg tak leh nampak bergantung kekuatan rohnya, yg leh nampak adalah yg lemah...

Scan yg sebenarnya seperti tengok screen tv, so aku memang le tak nampak, tak reti dan tak diberi anugerah....

Ape sebab jin jun tu tak boleh datang bila terdengar cd rukyah tu??? rasanyer kalo paham sebab tu mungkin boleh paham kot.
gammbir33 Post at 11-7-2012 11:28
Kita ni tertipu selalu.... sebab yg mengajarkan bebenda ni adalah agamawan yg disegani, tanpa mengkaji sebab dan akibat dari segi mistiknya...MISTIK

Allah dah terangkan dalam Quran, beribadahlah dengan tulus ikhlas, malah ada juga penerangan bahawa iblis dan segala penyokongnya tak mampu menewaskan HANYA orang orang yg ikhlas.....

Jin Islam, ifrit, iblis, azazil serta hantu atau dewa yg dah tua boleh juga membaca ayat ayat Quran tanpa kepanasan pun walaupun mereka bukan islam.... boleh sama berzikir....

Follow Us
pasal yg ni pulak
"mcm ustaz yg ubatkan aku dulu dia pesan jgn putus berzikir utk elak benda tu dtg dekat aku dgn family"

berzikir jgn putus tu bgs..tp klu bole jgn laa berzikir utk elak benda ni dekat ngan ko.... biarlaa zikir tu semata2 kerana Allah...
semata-mata nak ingat Allah..dan nk dekat-dekat-dekat ngan Allah...
safamm Post at 11-7-2012 12:13
Zikir tu maknanya ingat, zikrullah maknanya ingat Allah. Kalau kita ingat Allah dengan ingatan yg tulus ikhlas, pujian yg ikhlas dan jujur, pastinya jin jun july tak berani mendekat, tapi kalau zikir kerana nak mengelak jin, maknanya tak jujur, lantas jin masih boleh mendekat

salam...

dah lama nk tny soklan nie... tp tertangguh2....
somi sy selalu mimpi hantu.... siap mengigau sebut "allahuakhbar".. kekadang x dgr ape yg dia ckp... tp bile sy tny bila dah siang dia ckp dia bc ayat qursi....

ada ape2 sbb ke wak? memula sy igt mainan tdo je.. tapi ada gak member ckp mungkin gangguan....

salam...

dah lama nk tny soklan nie... tp tertangguh2....
somi sy selalu mimpi hantu.... siap m ...
shida81 Post at 11-7-2012 13:03
entah, biasanya gangguan jin dalam dirinya sendiri......

entah, biasanya gangguan jin dalam dirinya sendiri......
hantukiller Post at 11-7-2012 13:06

maksudnya x de ape2 la kan..... ...
bagusla...... lega..... ingatkan ada gangguan ape2... manjang je mengigau lawan hantu..... terjerit2 pagi...sebut "allahuakhbar"

maksudnya x de ape2 la kan..... ...
bagusla...... lega..... ingatkan ada gangguan a ...
shida81 Post at 11-7-2012 13:10
Aiks???? kan dah kata tu, gangguan jin dalam diri

biasa2lah kan...kalo kiter asyik ngan kereta baru ke, motor baru ke, boleh gak ngigau bawa kereta/motor. tu otak punyer kerja.

sama jeee kalo kiter asyik baca ayat qursi sbb nak bakar hantu2 nak halau jin2, dalam tidur pon boleh juga terbawa2 bergusti ngan jin2 tuh..tapi dlm kes ini bisanyer ade ganguan sebb amalan tuh dah mengundang jin2 untuk bertandang..hehehe

Assalam HK,

saya nak minta pandangan tentang masalah adik ipar saya (S).

masa cuti sekolah penghujung bulan mei haritu si S ni komplen kat MIL dia susah nak bernafas. mcm nafas dia tersekat kat kerongkong, tak lepas.. jadi si S ni kalau nak lepaskan nafas tu dia melolong panjangggg gitu. g la klinik hospital semua, doktor cek kata takde pape.

so si S ni dibawak jumpa sorang bomoh kat ijok. bomoh ni kata ada saka nak kat S. bomoh ni boleh tolong buang saka tu dengan syarat S kena berubat dgn dia seminggu n barang2 pusaka yg MIL simpan kena bagi kat dia. ada beberapa barang yg dia mintak termasuk satu keris pusaka.

lepas seminggu S pun balik umah tapi keadaan dia makin teruk. MIL yg mula2 nak kasi barang2 pusaka tu kat bomoh terus mcm berubaah hati takmo kasi. si S pulak dah berubah sikap cakap marah2 n selalu bercakap sorang2. satu hari tu tau2 keris pusaka tu dah takde. dah ghaib (dipercayai telah di ambil oleh bomoh ijok).

adik beradik S bawak pulak berubat cara rawatan islam kat rawang (3mlm berturut2) dan kat bangi 1 kali.. ubat psychiatric pon ada makan jugak... still sampai harini keadaan S makin teruk sampai MIL buat keputusan nak masukkan S dalam wad gila sbb dia dah tak sanggup nak jaga.

ada ustaz dekat tg karang bgtau MIL masa si S ni berubat kat ijok dah macam2 jin iblis yg bomoh tu turunkan kat S n sekarang kat kepala otak S tu ada iblis duduk. satu je cara nak baikkan si S ni ialah dengan mintak bomoh tu ambil balik apa yg dia dah letak kat badan si S.

tapi malangnya, sorang pun tak sanggup nak bersemuka dengan bomoh ni.

so saya nak minta bantuan.. sesiapa yg ada cadangan mcm mana nak bantu S.. kesiann dia muda lagi, tapi tak boleh sambung belajar apatah lagi bekerja sebab sakit.

MIL pun kesian.. dahla dia mmg banyak penyakit, dugaan macam ni buat dia semakin depress...

Reply 185# hantukiller

ooo terima kasih penerangan pjg lebar..walaupun ade stghnya nak kena paham betul2..
kes kat rumah saya ni  kan..perlu ke berubat...atau cukup dgn kita banyakkan mengaji...

apa pendapat tuan

Assalam HK,

masa cuti sekolah pe ...
cikwawi Post at 11-7-2012 14:17

kalau suh bomoh tu amik semula benda2 dia.. mati2 dia x kan ngaku tu dia punya..boleh menjejaskan pendapatan bulanan dia tu

dan kalau dia kata nak amik semula pun.. adakah 100% dia akan bersihkan yg memang drpd dia?  
jumpa jek HK tu.. bleh gak dia bagi clear yg berlonggok2 kt S tu

sian btul bace crite cikwawi.. tape... kite tunggu otai jawab soklan

Reply 193# cikwawi

Adoiiiii...tok moh sorang, ramai2 ustaz tak leh lawan ke? siap nak suruh nego lagi ngan tok moh tuh..akal ade ke? mane tok moh mau daaaa..reputasi menjunam karang..

sila bersiar2 di jalan antoi JB, insyaallah..HK akan cuba membantu tuuu, kan wak kan,kan,..kesiannnnn adik ipar cikwawi tu.

Reply  hantukiller

ooo terima kasih penerangan pjg lebar..walaupun ade stghnya nak kena pa ...
kaizerz Post at 11-7-2012 14:30
Banyakkan zikrullah dengan tulus, banyakkan juga membaca AlQuran lillahitaala

Assalam HK,

masa cuti sekolah penghujung bulan mei haritu si S ni komplen kat MIL dia susah nak bernafas. mcm nafas dia tersekat kat kerongkong, tak lepas.. jadi si S ni kalau nak lepaskan nafas tu dia melolong panjangggg gitu. g la klinik hospital semua, doktor cek kata takde pape.

so si S ni dibawak jumpa sorang bomoh kat ijok. bomoh ni kata ada saka nak kat S. bomoh ni boleh tolong buang saka tu dengan syarat S kena berubat dgn dia seminggu n barang2 pusaka yg MIL simpan kena bagi kat dia. ada beberapa barang yg dia mintak termasuk satu keris pusaka.

lepas seminggu S pun balik umah tapi keadaan dia makin teruk. MIL yg mula2 nak kasi barang2 pusaka tu kat bomoh terus mcm berubaah hati takmo kasi. si S pulak dah berubah sikap cakap marah2 n selalu bercakap sorang2. satu hari tu tau2 keris pusaka tu dah takde. dah ghaib (dipercayai telah di ambil oleh bomoh ijok).

adik beradik S bawak pulak berubat cara rawatan islam kat rawang (3mlm berturut2) dan kat bangi 1 kali.. ubat psychiatric pon ada makan jugak... still sampai harini keadaan S makin teruk sampai MIL buat keputusan nak masukkan S dalam wad gila sbb dia dah tak sanggup nak jaga.

ada ustaz dekat tg karang bgtau MIL masa si S ni berubat kat ijok dah macam2 jin iblis yg bomoh tu turunkan kat S n sekarang kat kepala otak S tu ada iblis duduk. satu je cara nak baikkan si S ni ialah dengan mintak bomoh tu ambil balik apa yg dia dah letak kat badan si S.

tapi malangnya, sorang pun tak sanggup nak bersemuka dengan bomoh ni.

so saya nak minta bantuan.. sesiapa yg ada cadangan mcm mana nak bantu S.. kesiann dia muda lagi, tapi tak boleh sambung belajar apatah lagi bekerja sebab sakit.

MIL pun kesian.. dahla dia mmg banyak penyakit, dugaan macam ni buat dia semakin depress...
cikwawi Post at 11-7-2012 14:17
Memandangkan kes ini nampaknya macam agak kronik, tapi masih lum la betul betuk berat, sebab kebanyakkannya hanya jin saka sendiri yg duduk kat tubuh S tu, yg dari bomoh dan perawat tak banyak mana

oleh kerana dah jumpa perawat islam dan psyktrik pun masih tak berkesan, nampaknya kene turun johor la tu, tapi aku bukan la nak mencari customer ye, cuma rasa belas kerana dah habis ikhtiar. Nak kata ada jin dari golongan iblis kat kepala dia, nampaknya tak de pun, hantu hantu aje....

Bunuh jek hantu hantu bomoh tu, dan segala jin saka dan dari perawat lainnya, INshaAllah setel, tapi dengan syarat belum melibatkan sakit fizikal(urat putus dll)... kalau dah sampai tahap putus urat saraf, aku pun tak reti nak ubat atau sambung balik

Itu pun kalau nak percaya la.... hehe, hantu macam aku ni jangan la dipercaya sangat

Reply  cikwawi

Adoiiiii...tok moh sorang, ramai2 ustaz tak leh lawan ke? siap nak suruh nego lag ...
gammbir33 Post at 11-7-2012 15:04
wei,  lain macam jek bunyinya tu.... mentang mentang si S tu anak dara... kikiki