CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

ISTERI TAK FAHAM MASALAH AKU..STRESSS!!

syasya2137 posted on 7-10-2012 11:22 PM
aku juga paling benci kalau lelaki ckp ayat ala sebab nak jadi/tunaikan tanggungjawab lah,cinta susa ...

typical egoistic malay man

pr3ttytw33ty posted on 8-10-2012 01:23 AM
yg ni ape pulak masalahnye?

adeh..makin byk somi2 sakit jiwa kebelakangan ni ekk..jgn dibunuh ...

Hahaha tu la yang menakutkan.. Bnyak dah kes suami sampai buat camtuh.

Apapun kalau ada tanda2 suami ke arah memukul.. Mengasari.. Menakutkan isteri.. Jangan pandang ringan. Ada bukti semua buat aduan segera. Mungkin kita nak bagi peluang tapi report kenalah report.. Peluang belakang citer.

Kes TT  tak dera fizikal tapi mental.. Tak berikan hak isteri dengan betul. Patut isteri report ke pejbat agama awal2 lagi..

Rate

1

RE: ISTERI TAK FAHAM MASALAH AKU..STRESSS!!

rafiz28 posted on 6-10-2012 01:54 AM
aku tahu dia masih sayangkan aku, sebab aku cari beberapa gambar2 kawin aku dia dah ambil bawak se ...

Kenapa kau rasa jawaban kau tu fakta TT? Sekarang kau masih rasa fakta tak? Tak kan?? Sekarang baru kau dapat rasa cinta mati kat dia kan..

Tapi sayangnya,dalam fikiran dia(mungkin jugak ada dalam hati dia sekali) kau sama je dengan lelaki lain... Adalah fakta. Adoii

slippergombak posted on 6-10-2012 01:52 AM
ada seorang kenalan aku, tapi dia chinesse laa... dia antara org awal buat MLM apa tah nama MLM tu ...

Malam apa tu?? Ke skim cepat kaya??

rafiz28 posted on 6-10-2012 01:44 AM
Moh Ler Muflis...

BUAT LAWAK LA PULAK TT NI.. EKEKEKEK

klau aku kat tempat wife TT, aku pun akan tawar hati..apa guna menunggu lg bila suami seperti dah x perlukan

Follow Us
Boleh tuju lagu???
tt silalah dengar lagu Hafiz AF-Kuakui
Sebijik kot...
Mungkin hafiz tujukan lagu ni khas utk org MLM...
Maaflah jika aku kijam disini, tp silalah dngar lagu tu ye..
Mungkin akan meleleh airmata dan air hidung tt..
Aku dr dulu x penah percaya MLM ni blh buat org kaya
Sbb aku ada kawan yg gila MLM ni..
Duit yg masuk sama banyak dgn duit yg keluar
Kot celah mana boleh kaya aku xtau la..
Masuk sehari ratus2 tp yg kuar pon x kurang
Duit minyak, blnja makan, blnja topup, bil telefon sbb nak call org sana sini
Last2 duit abis
MLM ni plak ada naik turunnya..
Time naik tu mmg buat duit habis habisan
Time jatuh tu?
Pastu sibuk join MLM lain plak..
Maaf ckp tp org y join MLM ni mmg bertuhankan duit.
Cakap apa sikit semua duit duit duit..
Ini duit, itu duit, bla bla bla duit duit duit..

My friend tu bercinta dgn org MLM jg.
Xtau la mungkin product sama dgn tt, malas nk ckp product apa.
Boyfriend dia pon sama, muda 4 tahun drpd dia.
Xde lainasyik ckp pasal duit.
Nama je bercinta tp xde masa nak spend time mcm couple lain
Bercinta puntime diantara nk jumpa downoine atau upline je
My friend ajak tgk wayang ke hape ke sume xnak..
Jawapan dia "2jam yg nak spend tgk wayang tu, kalau i cari downline bleh dpt 2-3 ribu tau".
Tu belum jdik bini tu.
Kalo dh jd bini, alamat jd tukun je la..
Mmg makan hati. Skrg dh break dah.

Nasihat saya, cari harta dunia tu berpada2...
Lepaskanlah isteri tu dgn cara baik.
Kalau tt main2, xnak pegi kaunseling, xnak pegi mahkamah, isteri tu nnt berdendam.
Lg tambah meluat dia nanti.
Kalau ada jodoh, rujuk..
Sekian...

Rate

1

dulu iols kawan ngan workaholic.... siang keje malam jaga kedai topup dia.... ujung minggu jaga kedai topup lg... memang kami takda masa nak berdating... tak macam org lain..... iols ade suarakan kebosanan iols... iols cakap matilar camni... camne nak hidup bersama ngn org camni?.... heols amek pendekatan bawak iols sama dalam biz tu.... heols bagi masa sikit utk makan2, utk tgk wayang.... not all time keje je lah... nampak je iols cam tepu je pasal  byk kt kedai... dia akan cakap next time kita g jalan2.... pastu baru gi kedai.... so okla utk iols.... dah kawen lg senang nak manage la.. x de halangan kan?... x dpt siang.... mlm2 dia bwk iols kuar... biar gi lepak kat dataran merdeka je... dan makan steamboat kt lorong jalan esfahan..... janji heols bwk iols kuar.... ngan ank pun sama.... round2 ngn moto petang2... layan main games.... camtu jela hubby iols wat.... tp kalo ade long hols.... dia bwk kami cuti2 dlm mesia je pun... selalunye PD je.. tp dh syukur dah.., atau lik kg...

uols... ni ayat hubby iols...keluarga itu penting.... duit itu penting.... tapi antara kuarga dan duit.... kene balance... sebab kuarga buat dia bahagia.... duit pengikat bahagia....

iols doakan uols berjaya dalam misi menawan balik hati wife uolss.. cuba je jangan jemu..... lama2 lekuk batu juga kalo kene air hari2.... tp smpai masa uols dh give up... uols tanye wife... masih nak bagi second chance? dgn syarat uols kene berubah 360 degree la.... kalo dia kata yess... ubah diri...... bagi dia keje... atau involvekan dia sama2 ngn uols... ade baby cecepat.... bina hidup baru.... kalo dia kata no.... uols lepaskan jela dia..... dgn rela hati... mungkin itu lebih membahagiakan.... bagi dia time break... mana tau tgh2 alone tu cam uols ade peluang nak tambat hati dia lagi kan??.....

good luck!!!!

Rate

1

salam ..aku pun kalu jadi bini tt larikkk......tak ingin aku dok rumah je....kalu ada anak lagile.....

sedey lak aku bc. aku harap x la smpai cerai berai segala ya

selepas baca kesemua thread awak, saya amat simpati.. berkenaan isteri awak membawa haluan sendiri (saya harap ia sementara), maybe your wife nak cuba 'cold turkey' method kot.. who knows dia akan kembali pada awak..
saya dulu pun begitu stress sangat apabila berhadapan masalah dalam perhubungan.
tapi selepas berkongsi di forum ni, saya kembali ceria dan bersemangat.
saya harap awak dapatkan semula semangat untuk terus mengambil hati isteri awak.
semoga berjaya rafiz28... jagan give up memujuk ya.. saya yakin dia pasti menjadi milik anda semula.

Rate

1

salam...tmpang smpati gak ngn tt... smoga brjaya mnjernehkan smula hbungan..harap tt update ye..

maaflah dengan komenku ini tapi maybe silap awak jugak..
suami isteri solat x?

simpati pada bini TT (wpun tak abis baca semua page)..hehehe..
cuba beli bunga kt dia..sambil letak gmbr akad nikah. be more romantic. fuel up the romance..
hntr dirty text kt dia so tht she will rmmbr saat awal2 kawen..

but more importantly, luang kan la sket masa utknya...

siyesly rafiz, ko nih ego melangit..dln duk nak pujuk2 bini tu sempt gak ko ckp dier x fhm ko la apa la..macam la ko pernh nak faham bini ko ...no wonder la bini ko lari ..lg satu, ak rase mmg pangai org lelaki melayu nih ego melangit x bertempat mmg sebati ...even salah x prnh nk ngaku..ingat Allah bg lelaki jd keltua keluarga takat tuk bg nafkah wang  ringgit je ker..menda2 lain x perlu ker...mmg mentaliti yg x blh nk ubah

TT bukan lah suami yg tidak bertanggungjawab cuma kurang menitikberatkan soal hati dan perasaan... something small to you may be something huge to your wife... have you ever heard ppl say "Its that thought that counts..." ? Ni lah ragam berumahtangga....

TT byk buang masa cuba mencapai cita2 utk jadi senang dan kaya raya dgn cepat sehingga TT lupa bahwa jiwa isteri TT kosong...tanpa diisi dgn ilmu kerohanian, tanpa amalan ibadah, seseorang tu mudah utk mengikut bisikkan Syaitan... seseorang yg keras hati akan lembut bila dia sentiasa ingat pada Allah dan baca ayat2 suci Al-Quran.... baru jiwanya akan tenang dan tidak lah sampai nk bunuh diri dan sebagainya...

Ini adalah pengajaran buat semua terutama TT, bahwasanya beristeri itu bukan hanya bertanggungjawab dari segi kewangan tapi juga mendidik isteri kearah kerohanian... nafkah batin bukan hanya dari segi seks tapi juga keTuhanan... ni belum lagi bab membesarkan anak2.... membesarkan anak2 bukan hanya beri duit, mkn pakai yg cukup tapi didikkan yg sempurna.... TT mmg terlalu naive.... jadi suami yg baik dan penyabar saja tidak cukup, tapi jadilah seorang pemimpin... bagaimana? Ambiklah contoh Nabi Muhammad saw.... Baginda pun kawin muda, masa umur 25tahun dan isteri baginda, Siti Khadijah ra lagi tua... tapi bagaimana baginda dpt menjadi suami yg baik yg dihormati isterinya? Baginda juga seorang usahawan... so fikir kan lah...  

Kita bole cari rezeki mcm nk gila tapi kalau tk ada keberkatan dari Allah swt, usaha kita hanya sia2.... mcm mana nk berkat kalau kita tk ingatkan Allah swt.... sembahyang 5 waktu mengingatkan kita supaya bersyukur dan ttg kebesaran Allah swt... apa2 masalah kita rujuk pada Allah swt... Semoga Allah beri kita petunjuk bagaimana nk selesaikan masalah kita, berikan kita ketenangan jiwa dan fikiran baru kita bole berfikir dgn baik dan dpt selesaikan masalah dgn bijak... Allah swt jua yg tunjukkan jalan penyelesaian....

Saya doakan semoga Allah swt lembutkan hati isteri TT dan kembali kepada TT... kalau bole saya nasihatkan pada isteri TT ialah, sang suami kalau tk pandai si isteri lah yg kena ke depan memberi tunjuk ajar mcm mana ibubapa mendidik anak2, mcm tu lah kena didik suami.... if the husband fails to think and analyse, the wife should take the place and help the husband to realise.... tambahan pula TT 5tahun lebih muda dari isteri maka tidak hairanlah TT kena byk belajar jadi suami yg hebat.... you should take sometime to stop for a minute to read and analyse what is to be done which has not done... kalau suami isteri tu hendakkan keluarga bahagia, kedua2nya kena berusaha mencapai apa yg dicitakan, buangkan segala ego dan selfishness....

Haizzzz... mmg lazimnya seorang suami tu tidak dpt berfikir dgn matang dan jauh... Saya sendiri alaminya....  my husband should be so lucky to have me.... we always share with each other our thoughts, our dream and our passion... but it is always me who guide him on how to achieve our dream... he has no initiative but a follower... dia akan buat apa yg saya suruh, tapi kekadg tidak jugak.... maklumlah suami ni mmg ada ego... mmg lelaki lah sepatutnya jadi khalifah tapi kalau dia gagal, isteri kena amik alih... for the sake of the marriage n happiness both must work hand in hand.... mmg org lelaki ni cannot multitask sbb tu seorang wanita bole keluar bekerja dan masih bole menunaikan tanggungjawab dirumah.... hebatkan wanita?

Lastly, kalau tk bole berkomunikasi melalui mulut, tulis surat cinta lah... luahkan kekesalan anda sebagaimana anda telah tuliskan disini... pikat dia balik mcm mana anda akan pikat anak dara... tunjukkan kesungguhan anda bahwa anda sgt mencintai si dia.... jgn berenggang lama sgt dgn isteri, sbb Syaitan sentiasa berpeluang utk menghasut...

Rate

1

faraway1 posted on 11-8-2012 10:06 AM
me rasa bukan isteri u tak faham masalah u..
me rasa lebih dia sudah lama rasa terabai rasa tidak d ...

setuju ngan  u...usually men take their wives for granted bila dapat wife yg penyabar and understanding...u tak blh selfish sgt...think about this..

pr3ttytw33ty posted on 8-10-2012 01:17 AM
statement yg memakan diri sendiri. pls2 taste ur words 1st b4 u spit them out

u r right....my cousin said the same thing to me (and maybe to his wife too) and u know what his wife said to me? if not becoz of the children, she would have run away.

asslm..sorry u all dah lama xupdate..apa yg bole i kongsikan..kami sudah bercerai..itu jalan yang terbaik..dan dia seperti gembira dgn apa yg berlaku..skrg tgh proses kaunseling lagi..tunggu dan lihat saja..sad..so sad..

rafiz28 posted on 15-12-2012 07:47 AM
asslm..sorry u all dah lama xupdate..apa yg bole i kongsikan..kami sudah bercerai..itu jalan yang te ...

takpelah b ro..biar dia pilih cara hidup dia..you pun pilih cara hidup you..

bro carilah pengganti yang sehati sejiwa.. anggap semua ni suratan takdir.

jika masih boleh diselamatkan perkahwinan bro tu maka cubalah untuk berubah.

bersabarlah..