CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lienaalin

Misteri Maid

selalunya kalau org indonesia yg dtg malaysia mesti akan bawa pendamping dari sana sebab nak jaga diri dia kat sini

dah ramai maid tukar ganti, bila cukup haul la...banyak jugak kisah2..ada satu maid dulu, budak lagi dia kata selalu nampak JuOn atas lemari bilik dia..mungkin peninggalan maid sebelumnya kot

memang hampeh kalau dapat maid mcm ni

cuma kat umah kene hidupkan amalan kerohanian biar panas maid tu

nak share pasal helper...

kat rumah aku kami gune helper yg dtg semggu 2,3 kali n die buat keje yg kami x larat buat lah.... lipat kain, gosok baju skolah n baju keje (malassss oooo), mop rumah, cuci kipas sebulan sekali, cuci bilik air, kemas stor n brg dapur yg dah gune...mostly yg berat2 lah....sb kami satu rumah semua ade mslh kesihatan...

bab masak mmg kitorg masak sendiri...alhamdulillah setakat ni 3 org helper tu xde masalah...kitorg mmg layan mcm family...makan same2,..sembang...tgk tv same2...xde la nmpk gap majikan n helper...

cume yg 2 tu dh balik kampung...die nanges2 peluk aku suruh jage diri...dh die nanges aku pon nanges la jugak... helper yg ni pandai urut...selalu die urut aku...aku bagi upah lain dri gaji bulan2 die....kadang die xmo amik...tapi kite faham la die gune tenga kot...penat mengurut org ni...kalo die xmo amik..aku ckp "bibik belikan cucu bibik mainan" baru die amik...kalo x, die sanggup bergaduh xmo amik duit tu...die balik kmpg pon sbb rindu cucu2 die...die pon dh 12 tahun kat sini....tu die decide nak balik kmpg

yg sekarang ni pon ok....cume suke mengelat sket....yg ni aku marah dgn die pasl ape tau? sibuk melayan kerenah anak die!! anak dah kawen kot....in fact dh 2x kawen...mengade2 nak cincin lah ape lah....patut mintak la kat laki...ni mintak kat mak die....itu lantak die la kan tapi yg aku jadi bengang.....sbb nak kumpul duit melyan kehendak anak die tu.....mak die a..k.a helper aku ni ... die pulun keje merata tmpt...so bile smpai rumah aku...die dh penat...dtg je komplen sakit badan la...pening kepala la...pastu kdg dtg, mintak ubat...itu takelah...mmg kat umah bnyk stok ubat...

tapi keje x siap lagi die bantai tido...kalo sekali dua tu ok lah...ni skang smpai kami dh tau sgt cengkelat die tu...kdg2 die pinjam duit...mintak advanced....kite bagi je la...dh die tgh sesak...ni skang anak tu nak beranak....lagi la die keje bnyk tmpt....

mentang2 kami ni x bnyk songeh....die amik kesempatan camtu je la....

Maid nenek meols okey jur.. keja okey suma tp one day meols duk 2nd floor bukak tingkap.. From tingkap bilik tu meols leh nampk pagar belakang rumah sbb rumah nenekee ada laman depan blkg, rumah nenek tengah2 then berpagar belakang depan. Meosl tgk maid tu bentang kain putih membentuk segi empat pastu dia solat dalam tmpt segi empat tu.. Dia solat xikut kiblat cm  kita tp ikut belah opposite. Pastu dia solat pelik, xcam urustan solat biasa. Pastu meols diam tgk smpai habis, dh siap meols pegi mengadu kat arwah mama, mama ckp diam ko budak, jgn ngadu gan nenek. Tp meols adalah sejenis budak yg suka merepot so meosl gtau nenek... Dia check bilik maid tuh, jumpa cm2 benda pelik.. yg ni meols xtahu dia jumpa apa sbb dia suruh semua cucu dia keluar dri rumah except anak dia. Tp meol sure dorg jumpa kepala kecik and a few benda lain yg pelik sbb meols dgr uncle auntie duk borak2 psl tu. After that day rumah nenek kena 'bersihkan' oleh  a few ustaz, dan sesi clear out mengambil masa dlm dua tahun lebih.

adindaHikaru replied at 25-10-2012 12:54 PM
ishhh geramnya dengan maid mcm tu... apa motif dtg bekerja klu nak porak poranda hidup org, sgt tida ...

aku pernah ambik madi filipin.
Aku tak bagi masak, tak bagi masuk dlm bilik tidur. mmg aku kunci bilik tidur xnak dia masuk

mak mentua aku datang, dia mengadu, aku pelik. tak bagi masak dan tak bagi masuk dlm bilik tidur.
siap dia siasat dari mak mentua, d mana aku simpan CCTV .

Syukurlah sebulan je dia kerja dgn aku. Aku sangatlah rasa x selamat

Follow Us
maid aku lagi misteri...daripada aku kurus ambik dia sampai gemok gedempol tak boleh gerak...aku rasa ada hantu atas badan dia sampai satu keje tak boleh buat..time makan abis dibedalnya...lagi misteri maid aku suka sgt tengok tibi...semua rancangan tengok..lepas tengok tibi terus sakit2 badan...misteri sungguh...last sekali aku dah tak tahan..aku ubatkan badan dia dengan penerajang...haaa..bukan setakat hantu dengan dia2 hilang sekali....sekarang aku dah takde maid..so dah takde misteri dalam hidup aku...

xoic726 replied at 11-4-2019 09:47 AM
maid aku lagi misteri...daripada aku kurus ambik dia sampai gemok gedempol tak boleh gerak...aku ras ...

ini lawak

semoga sentiasa di bawah lindungan tuhan