CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alina84

Flat Berhantu Wangsa Maju

LoveLavender posted on 27-12-2012 10:36 PM
Flat kerinchi vista angkasa ada hantu ke? Uwaaarrrggghhhh!!!!!! Sy dok situ...takutnya...

vista angkasa??ermm..dulu sy tggl kat situ bfore pindah kat wangsa maju... tak takut sgt duk situ..tp ada jgk pengalaman seram..
cthnye..kalo bunyi guli tu biasa sgt la... aku duduk master bedroom..asal masuk toilet je.. orang atas pun mcm kat toilet..sbb air asik bunyi je.. toilet atas di flush.. ermm.. bygkan kdg2 kul 2..kul 3 pg.. tp sy wat taktau je.. tah la.. ms tu mmg pk orng atas je.. tp bile ingat2 balik.. pelikkan.. takkan la setiap kali..

lepas tu ade satu kejadian pelik dan misteri dan tak terungkai smpai skang.. n sampaikan terlupa nak cerita.. ehee.. satu malam aku tdo ngan adik n kawan..tetibe, dlm kul 3pg camtu adik aku kejutkan aku.. die cakap ada air dr atas.. aku pun bangun tgk.. air tu jatuh betul-betul dr atas syiling tempat adik aku tdo..haa... pelikkan.. kitorang siap amek gmbar lgk.. nmpak memang ada rekahan dr syiling atas tu.. dan air menitis-nitis dr atas.. masalahnye.. masa tu da kul 3 pg.. uma kitorang tu tkt 9.. bukan yg paling atas.. air tu dari mana je dtgnye..huhu takkan org basuh umah tgh2 malam kan.. aku suh adik aku tdo je.. n ckp kat die mgkn org basuh umah kot.. lbile pg2  tgk..air da xde la..

satu lg kejadian yg agak seram jgk.. time tu da nk masuk maghrib.. kawan aku nak bukak pose.. sliding door aku tak tutup.. kitorang borak2 kat table.. tetibe aku dengar perempuan bagi salam.. betul2 jelas.. tak tipu nie.. aku terus pandang kat luar.. balcony uma aku tu facing ngan tangki air..  lepas tu aku wat2 tak tau..n terus tutup pintu tu.. lepas tu kawan aku ckp die pun dgr ape aku dgr sbb die tgk aku mcm senyap tetibe.. erkkk..scary la time tu..esoknye adik aku ckp die ada terhidu bau wangi masa kat living hall umah aku.. huhu.. tp aku wat taktau je hal2 kat uma tu sbb tak kaco orang...

Try baca

http://virtualfriends.net/article/articleview.cfm?AID=41328

intan_smsb replied at 25-11-2012 10:50 AM
TT.. dulu pun aku penah dok kat wangsa maju.. kat seksyen 2 dan tingkat 5 jugak..
jiran aku sebelah ...

akupun seksyen 2.. tingkat 4.
tapi kawasan wangsa maju ni 'hidup' bila malam..
jadi kita tak takut sangat..

SitiRopeah replied at 18-2-2016 03:15 PM
akupun seksyen 2.. tingkat 4.
tapi kawasan wangsa maju ni 'hidup' bila malam..
jadi kita tak tak ...

aku da lma pindah now dok kota dsara
jauh beza rmh kt wangsa maju gn rmh skrg dr segi keselesaan dn persekitaran

alina84 replied at 24-11-2012 06:17 PM
x..dkt ngan LRT..  ermm..tp blok d rahsia kan..demi menjaga nilai harta dikawasan sekitar..

sori la nak tanya, mybe dah terlambat tapi sy nak tanya jugak..hehe flat tu blok berapa ye? kalau masih igt la.. sebab saya ddk dekt ngn lrt jgk tngkt 5 jgk

alina84 replied at 24-11-2012 06:17 PM
x..dkt ngan LRT..  ermm..tp blok d rahsia kan..demi menjaga nilai harta dikawasan sekitar..

sori la nak tanya, mybe dah terlambat tapi sy nak tanya jugak..hehe flat tu blok berapa ye? kalau masih igt la.. sebab saya ddk dekt ngn lrt jgk tngkt 5 jgk

Follow Us
alina84 replied at 24-11-2012 06:42 PM
ermm.. kisah terjadi di seksyen 1.. =)

selamat seksyen 1..kalau seksyen 2..gigih den tanya tt smpai dia jawab exact tmpat tu..hihi..

sebab ada rumah kat wangsa maju..disewakan kat orang..mana tahu tiba2 tenant rumah sewa den yang bercerita dalam ni..hahahah..

sy dok wagsa maju blok F15...ada blok F16 nk jual tp biras sy kata rumah tu ada antu...biras sy dok F14...

citer ni memang seram

wangsa maju dekat lrt?
abg & kakak ipar aku duk situ

naik balik thread ni..kalau tt masih aktif..xkeberatan ke bagi klu blok mana...
mmg hari2 lalu flat kat lrt wangsa maju tu utk p kerja

penjejak_awan replied at 26-12-2012 09:07 AM
lawaklah...hantu ada dimana-mana,....bukan area wangsa maju jer, area sentul, area batu caves (sini  ...

ko penjejak awan takpe la..jurus2 tinggi..hantu pun takut

Edited by Olaidora at 5-1-2020 07:47 AM
alina84 replied at 24-11-2012 06:42 PM
ermm.. kisah terjadi di seksyen 1.. =)

Dulu zaman alpha angle jusco..pas tu aeon..pas tu dengar2 ( 'dengar2' tu sbb dah 18 thn pindah dr w.maju) lani bangunan jusco tu dah nk diruntuh ek ? Membangun betullah w.maju smpai rasa gerun nak balik pindah semula ke rumah akak di sek.5 tu, memndangkan jln makin jem n crime yg mningkat...

Opstt! berbalik pd sek. 1 , dulu awal 90an dengarnya flat sek.1  ada angker2nya di blok2 tertentu. Tuan rumah membela punya pasal. Asal penduduk sek.1 dulu adalah pemindahan setinggan,  agaknya pakcik makcik yg ada saka or mmbela dr zaman rumah lama dia org dibawanya sekali..Tapak w.maju tu asal memang ladang getah as mentioned by tt , ladang tu nama omputih, lupa lak namanya..akak tak pernah angkat pot dgn cerita2 hantu dr mulut org, sbb sepanjang hidup akak tak pernah encounter dgn makhluk2 tu..hishhh minta simpang....until one dayyy.....

Adik jantan akak habis spm apply kerja part time as a blue wave....tau apa ?? guard jaya jusco ..zaman tu jaya jusco baru2 buka..habis shift malam...tak pasti kul berapa habis nyer dgn melepak lg, last2 mengatur langkah balik dah after mid nite 2,3 pagi kut sbb dah sunyi sepi..masa ni dia org menyewa di desa setapak rumah teres atas tu kat station lrt w.maju (time ni lrt tak ada la), so siapa yg familiar area ni paham kan...dlm dia melenggang kangkung tu tiba2 adik akak  ternmpaklah prmandangan di salah satu blok , seorang wanita sedang melayan perasaan di verandah mcm mengelamun pun ada.Fikir adik akak kot gaduh dgn somi dia ka, boyfren ka...

Tiba2 dipanjatnya tembok verandah tu bagai nak terjun bunuh diri dr tingkat tinggi , apa lg adik akak kelam kabut lari konon nak pergi sambut ke apa , iyerlah niat nak menyelamat..aduiii mulia sungguh hati ..kui kui kui...tiba2 junamnya bukan ke bawah tp terus terbang macm burung melayang2 . Terkedu adik akak menyaksikan kejadian yg sangat2 tidak diingini tu,  mujur tak pengsan ..katanya tulah first time dlm hidup dia marathon sampai rasa tak pijak tanah , sedar2 dah smpai depan pintu rumah.

Kendian tu adik akak yg ini jugaklah terjebak dgn kisah hantu di desa setapak pulak .. memang seram dan tak sangka tmpat yg sibuk mcm tu ada rumah berhantu kat area tu ... nasib betul adik akak tu , tp lani memang 'samseng' habis malas nak sebut hantu depan dia nanti selamba jer dicabar hantu tu, nak lempanglah. Iyerlah org dah lali n jenis tak penakut ..lainlah awal lepas sekolah dulu...Oh ya! sek.4 pun ada kisah jugek tau ! hehehe

serikandi_gurl replied at 28-11-2012 04:06 PM
Lagi satu area wm yang pernah dengar dolu2, ada satu rumah teres kat desa setapak yang haunted. Tapi ...

wahhh ...adakah mungkin rumah teres yg sama desa setapak tu ?? atau ada banyak buah rumah berhantu kat taman tu ??

Nak coret sikit pengalaman akak lalui dulu...was2 tp nak cerita jugek..kut ada member forum yg suggest apa sebenarnya...

As akak mention kat atas hantu memang tak minat dgn akak (minta2 kekal mcm tu )...suatu hari tu akak , anak dua org kecik2 lg dgn somi ke rumah adik pompuan di Seremban. Pergi hari , smpai balik rumah di sek.5 ..rmh teres... dah pukul 1 pg lebih2...anak2 semua dah lena n siibu ni sekali...

Somi akak buka gate, pintu rumah n sambil gendung anak sulung yg trlena masuk sekali..akak yg mamai2 baru sedar tidur  terhegeh2 nak ambik anak yg kecik bawa masuk..tiba2 terdengar hilaian bergema di ruang udara..memang suara mengilai sungguh dramatik..bunyi jauh sayup memenuhi langit atas ..akak terStop kejap sambil cuba perhati ke langit n pasang telinga betul2....after few second otak akak ckp ohhh bunyi org pasang cd cerita ada org mengilai...masa tu astro takda lg

Entah ya teringat balik (sejak rajin baca forum mps ) ..adakah bunyi dr suara tv
atau benda tu ??  tak ada pun dengar2 kawasan rmh akak tu berhantu, cuma ada pernah org ckp (org arif hal ghaib2 ni) bukit blkng perumahan sek.5 n sek.6  tu kawasan penempatan bunian ke, ada nenek ke apa entah, lupa pulak akak ! kalau bukan bunyi dr cd , sah kena sakat tp tak tahu pun!!