CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7933|Reply: 16

Macam Mana Nak Tahu Agen Insurans Bertanggungjawab Atau Tidak?

Salam..

Macam mana kita nak tahu yang agen insurans kita tu adalah jenis orang yang jujur dan bertanggungjawab punya?? Yelah, kenal pun ikut forum saja, tup tup amik insurans dengan dia..

So, korang semua yang ade experience amik insurans tu, macam mana kita nak kenal perangai agen tu?? Kalau ada tips bolehlah kongsikan sebab aku ingat nak amik insurans bawah satu agen ni tapi tulah kenal2 pun ikut forum aje.. Risau jugak takut mula2 aje ok, nanti lepas sain agreement semua, mulalah buat tak tahu aje..

Tq..

Last edited by aPeS on 23-12-2012 11:18 PM

TT,

boleh contact sy
majority klien sy kat sini..huhuh

Ejen tu kena fulltime ...
then ajak ejen tu jumpa tu dulu, lepas tu ikut gerak hati anda.

hahahaha....sama gak dilema dgn agent2, mcm mana nak kenal customer yg betul2 serius nak ambil insurans dan faham kenapa perlu ambil? Caranya mcm bro ibm cakap, jumpa dulu, sembang2 dan ikut gerak hati.

Bagi yang dah ade insurans / takaful tu jgn risau kalau tetiba agent hilang, g je mana2 booth insurans / takaful yang sama, then tanya2 @ minta tolong ape yg ptt. Berdasarkan pengalaman, InsyaAllah diaorang akan tolong setakat mana yg boleh.

TT, sebenarnya, TT lah yg kena tahu apa itu insuran dan juga term2 yg ada pada insuran yg TT ambil..
Agent just makan gaji based on Komisen dari jualan diaorg je.
TT tak boleh nak bergantung sangat pada agent. Kalau agent tu dah Mati,, mcm mana?
so,, TT kenalah educate diri sendiri ,, macam mana cara nak masuk hospital,, macam mana nak claim,, macam mana nak tahu cash value..
yg penting sekali,, TT kena tahu tentang produk yg TT beli..
baca semua dokumen2 dan penjelasan yg terdapat pada brochure dan buku policy.

terunadesa posted on 30-12-2012 08:04 PM
TT, sebenarnya, TT lah yg kena tahu apa itu insuran dan juga term2 yg ada pada insuran yg TT ambil.. ...

Bab mati tu sesuatu yang pasti. Bila customer tanya, kalau saya berhenti jadi agent satu hari nanti, macam mana?

Saya akan jawab, InsyaAllah saya xkan berhenti jadi agent sebab ni punca rezeki saya, tapi tak mustahil kejap lagi saya kena langgar lori dan meninggal (dengan nada melawak la)...

Yup, seeloknya customer kena fahamkan betul2 pasal insurans/takaful ni sendiri. Senang dan faham nak rujuk ke mana kalau ade sebarang pertanyaan satu hari nanti.

Follow Us
hi...

boleh terangkan beza insuran prudential dgn prudential bsn?

tq...

adahanis posted on 21-1-2013 12:34 PM
hi...

boleh terangkan beza insuran prudential dgn prudential bsn?

Beza insurans Prudential dan Prudential BSN Takaful ialah, Prudential menjual produk insurans konvensional manakala Prudential BSN Takaful pula menjual produk-produk Takaful (insurans yang mematuhi syariah Islam).

Apa yang penting sebelum membeli insurans atau Takaful, sebaiknya berjumpalah dahulu dengan ejen tersebut. Try to built relationship dengan ejen tersebut. Jika anda rasa selesa, dan gerak hati anda rasa ok, Insya'Allah oklah tu.

Selain tu cuba dapatkan maklumat2 yang anda perlu tahu berkaitan produk insurans/Takaful yang anda nak ambil tu. Jika ada yang masih kelam atau kabur, jangan malu bertanya banyak sehingga anda faham. Ejen yang bagus Insya'Allah boleh memberikan penerangan dan pencerahan tanpa berselindung.

mdnm2u posted on 22-1-2013 09:39 AM
Beza insurans Prudential dan Prudential BSN Takaful ialah, Prudential menjual produk insurans konv ...

hi u....

many thanks for ur reply... skg i faham

tpi boleh i tanya satu lagi soklan?

mcm mana nak tau orang tu agen insuran full time atau part time.
ye la cthnya tiba2 dia approach kita masa kita sedang berjalan di mall
bila kita respon skit sapaan dia, dia akan drag kita dengar 5minit dulu

masa tu tak mungkin dia akan berterus terang dia part timer aje sbb nak cari customer kan

mcm org2 biasa yg mmg tak tau susah jugak nak pastikan dia bercakap jujur atau tidak

boleh forumers bagi tips utk ini ....

thank u tlg bagi pencerahan!!!

adahanis posted on 22-1-2013 09:49 AM
hi u....

many thanks for ur reply... skg i faham

pada saya takda bezanya agen part time or full time... dua2 pun cari rezki... tapi tak taulah kalo ada yang menipu... pada saya puan perlu tau apa yang puan nak.. sama ada perlindungan, saving, education, medical or etc... puan boleh pilih insuran atau pun takaful (mengikut syariat islam)... terpulang... kalo puan berminat dengan takaful, puan boleh cuba untuk dengar mengenai produk maa takaful iaitu takafulink hajj, puan boleh contact saya @ sms di 012-7303878

Ejen Part Time
- tak perlu berfikir panjang untuk resign sebagai ejen
- tak perlu pikir risau kalau client marah sebab any time boleh cabut
- Buat kerja ikut mood sebab ini adalah side income dia ..
.... Byk lagi

Ejen Full Time
- Kena fikir panjang kalau nak resign sebab tanggungjawab terhadap amanah client
- Kena jaga hati client sebab daripada client jugak lah bisnes nya akan berkembang
- Bekerja bersungguh sebab itu lah aje periuk nasik mereka.
... byk lg

wirDATul posted on 4-2-2013 02:59 PM
pada saya takda bezanya agen part time or full time... dua2 pun cari rezki... tapi tak taulah kalo ...

tq so much.... info yang berguna

ye la kdg2 sign up tpi tak tau apa priority kita mmg rugi la kan...

ibm632 posted on 4-2-2013 09:41 PM
Ejen Part Time
- tak perlu berfikir panjang untuk resign sebagai ejen
- tak perlu pikir risau kal ...

means... mmg perlu pilih agen yg betul kan...

tq bagi info tambahan...

zaman dulu agen dtg amik byrn premium... kalo dia tak service..1 atau 2 kali/bulan, mulalah leceh/malas nak bayar yg tertangguh so lapse.. bila lapse terus gap...lepas gap.. malappppp... burn gitew2 aje wlu dah 3/4... rugi kan

skg senang mcm2 cara ada tpi still isunya...services kan...

so, kena kenal agen jugak la...

jenglut posted on 24-12-2012 07:05 PM
TT,

boleh contact sy

you di KL eh ?

astana-legasi posted on 23-3-2013 12:02 AM
you di KL eh ?

Ye kat KL

TT kena tahu psl produk serba sikit. Then pastu tgk la gaya orangnya yg jd ejen tu. Insyaallah akan berkesan. Biasanya gerak hati akan betul klu niat kita baik..