CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Job seekers -- nape reject interview offer?

leon_mclaren78 posted on 15-5-2014 03:56 PM
Tapi kan Kiah... ai rasa candidate2 especially freshie yg baru nk apply keja tu, x perlu la jadika ...

kalau company kecik x sampai 20 org boleh la tak berkira kerja..kna company besar yg ratus @ ribu mampuih kena buli
kat tpt aku ni HR dkt 20 org....4 plant total headcount 3k ++ ...agak2 nak sibuk tolong section @ department len x?

Innrukia posted on 15-5-2014 05:05 PM
kalau company kecik x sampai 20 org boleh la tak berkira kerja..kna company besar yg ratus @ ribu  ...

agreed with u...kalu company kecik bole lah tak berkira....kalu company besar, tak perlu sibuk nak buat kerja org....focus kat kerja sendiri, sudah...

aku dulu adelah sorg kawan ni mintak tlg carikan keje utk kawan die. kawan die ni kire org susah la jugak dpt smbg blaja diploma tp tak habis, asal plak dr kg mane ntah terceruk la jugak, dgr die ckp pun mmg pekat tul loghat kedahnye. mai penang keje jual tiket bas je. aku pun mcm kesian so aku pun cdg nak recommend kan die keje kt company aku, tp as store clerk jelah.  xpela at least die ade pengalaman keje kt office kan? dah mintak HR aku standby nnt aku nk submit resume kt die takpela aku jd reference budak tu. skali tu kawan aku plak beritau yg kawan die tak berminat nk keje kt opis. eh kenapa plak? sbb dh suke keje jual tiket bas ramai kawan2 katenye tepuk dahi la aku. aku plak termalu kt HR aku.

kisah ni 2 thn lepas n org tu still keje mcm tu jugak. mungkin die suke kot keje mcm tu tp smpi bile kan? wallahualam

annehuda posted on 23-5-2014 04:09 PM
aku dulu adelah sorg kawan ni mintak tlg carikan keje utk kawan die. kawan die ni kire org susah la  ...

tu nama dia selesa dengan environment.. jenis xpikir nak upgrade diri sendiri.. kalau dah kawin.. baru terkial2 atau dah anak ramai baru terkial..

end up.. berguling atas jalan marah KERAjaan pasal barang mahal..

reject offer satu hal, ada setengah org keja kejap benti keja benti
menyusahkan betoila spesis lompat ni

Aku dari gaji rm1500, gi kerja tempat gaji rm1200 sebab aku amek pembinaan.....last2 aku x tahan sebab kebajikan pekerja x jaga, bos jaga temolok masing2, last2 aku mereng

Follow Us
teringat aku start keje as fresh grads dulu... 2007
first lepas praktikal, belum dapat transkrip akhir lagi
gaji masa tu starting RM1550 rasanya
lepas tu second job after dah ada final transkrip gaji nya dapat RM1850, kontrak 6 bulan
after confirmed for the job dan dah dapat ijazah, total salary dah dalam 2700-2800 gitu
medical semua pun dah dapat benefit bila di'offer' jadi permanent staff
time flies, after dah banyak tahun kerja ni kiranya sekarang dalam golongan "berpendapatan tinggi" yang tak layak dapat banyak bantuan-bantuan kerajaan (income bracket 5000 above and household income 7000 above)

tapi tak faham juga definisi berpendapatan tinggi tu camner dorang derive
sebab struggling jer tiap bulan untuk setelkan loan rumah, kereta etc
tak rasa macam "pendapatan tinggi" pun
pada saya "pendapatan tinggi" ni sepatutnya orang yang boleh hidup selesa dan mempunyai banyak lebihan pendapatan.. ni nak beli-beli barang pun banyak nak kena berfikir dan kadang-kadang kena tunggu bonus tahunan Last edited by syaiful on 12-6-2014 04:34 PM

kenapa reject? iolls penah reject 3 iv sb msa tu baru je start kje 3 hari kat comp skrg ni... patu dpt offer lg, lepas rya cina soh g interview, pe kejadahnya iolls nak apply cuti baru/ mau kena hamun dgn bos, ke 3 sb under current salary...

ada mana2 kje ksong x? kerani je pon xpe jnji gaji 1.3k n above.. hehehehe iolls multi tasking tau.. sb comp yg sekrg ni sume iolls buat, dr clerking, admin, sales, video editing, receptionist, pa, cleaner pon iolls gak...

aku pernah reject 3 kali interviews sepanjang aku bekerja. yg 1st, aku dtg igtkan utk interview tp dia terus terima.aku dh gembira sgt psl masa tu aku belum grad tp dh dpt keje. tp kegembiraan bertahan 24 jam aje pasal lps tu aku dpt tau yg even position aku apply tu business exec, tp aku kena bt keje saleman dlu sblum dpt position exec tu. jenis yg kena g dr rumah ke rumah jual produk. the hell. aku rsa cm ttipu la pasal kat job street kata job description lain, tp on field bt lain.aku mmg x berminat keje jual produk gitu psl aku xpndai persuade org, so esoknya aku dtg pejabat dorang bgtau aku x berminat pasal ni bukan apa yg aku nak dan aku apply. tambahan gaji  berdasarkan elaun dlm rm350 n jualan. lain kali patutnya post la keje sbg salesman, bukan business exec. pffft. xde la aku apply psl aku pn tau aku x berminat sales

yg kedua, aku bru keje dalam 3 bulan, dpt call dripada.syarikat perkapalan kt klang. tp jawatan dia offe bukan dlm bidang aku. tpi aku ckp aku bru keje dan masih dlm tempoh percubaan jdi aku rsa aku xdpt nak attend interview tu

yg interview ketiga, aku dh keje kt tmpt keje aku skrg masa dpt invitation tu. aku ckp kt HR staff tu aku xkan dtg interview psl aku suka dgn kerja aku skrg. tapi kadang2 nyesal gak tolak interview utk petronas. . tp bila fikirkan lokasi pejabat kt KL mmg x la aku nak g.. lgpun aku jenis nak sharp balik. skip lunch pun aku sanggup asalkan aku balik sharp. heheh Last edited by tipuware on 26-6-2014 04:34 AM

tetiba rasa nak menempek la kat sini... sempena melawan ngantok ari nie..

last month time interbiu GLC, aku tolak offer depan2...sebab tempat tu GM dia best fren bos aku skrg....lagipun aku tak sampai ati nak tinggalkan bos aku memandangkan kesemua projek dia dalam tangan aku...

tapi gaji blh tahan... lebih 5 angka.. berpinar sekejap mata

last week pegi interbiu lagi.. kali nie pun GLC tapi rata2 org lepas keje sini blh jadi somebody dalam negeri... paling koman pun leh dapat pangkat datu or YB...

tapi rasanya gaji kecik dari yang aku nak...harap2 aku tak dapat keja tu sebab kalo dapat ssh pulak aku nak karang surat apsal aku nak tolak keje tu...

next 6 years nanti baru fikir nak berhujrah ker tak

pernah dapat interview kerja kt company oil n gas, office kt The Intermark
memang company idaman aku... tapi terpaksa reject sbb JD dia macam takde future
lagi pon time tu dah sign offer letter dengan company lain

artcrime posted on 31-5-2014 04:14 PM
tu nama dia selesa dengan environment.. jenis xpikir nak upgrade diri sendiri.. kalau dah kawin..  ...

ye, mmg pun..end up org mcm tu la akan jadi hasad dengki dan batu api bila tgk staff baru join dgn gaji yg lebih besar, pangkat besar, tapi umur lebih muda or sebaya dr dia
kat opis lama aku raaamai senior2 mcm nih
malas upgrade diri sendiri
pastu dengki dgn rezeki org lain

cmf_premierleag posted on 24-7-2014 12:38 PM
ye, mmg pun..end up org mcm tu la akan jadi hasad dengki dan batu api bila tgk staff baru join dgn ...

org gitu dia kena ajar.. yg ilmu dia ada tu sometime "ciput"..

leon_mclaren78 posted on 20-2-2014 11:24 PM
sowi, korang... ai nk lepas geram lg ni.... x tau la naper bebudak muda zmn skrg ni semua mata duita ...

Ada satu ofis dekat belakang tesco kajang. Akak xboleh sebut sebab owner dia sikit2 suka saman orang. Untuk pengetahuan uols, ofis ni pecah rekod pecat 20 orang dalam masa 2 tahun, yg berhenti 12 orang. Selidik punya selidik Ada mambang xguna dlm company tu. Yang bawa mambang tu shareholder baru.  Dh 4 tahun beroperasi sales pulang modal je.rugi dkt kos pekerja. Mengainaya orang lain bisnes lingkup ofis dia dekat dgn hotel belakang tesco kajang. Akak harap kalau siapa2 dpt job area belakang tesco kajang sila beware... Akak tahu sebab pernah jd pelanggan company ni.. Kalau uols dpt kerja company xde politik dalaman bersyukurlah...

leon_mclaren78 posted on 29-12-2012 12:06 PM
betul tu...

tp ekceli company kitaorg open gak kpd lepasan2 IPT diploma / degree. Starting sa ...

ade jawatan kosong lagi tak? dhani tertunggu-tunggu kerja yang ok

bleh x cakap sbb reject interview ialah sbb company yg panggil interview tu company melayu?

Hi,

Jika anda nak bekerja dari rumah dan memiliki kemahiran berikut:

1: Mahir mengunakan komputer & internet.
2: Tahu mengunakan perisian Microsoft Office atau Open Office.
3: Boleh membaca dan menulis dalam berbahasa Inggeris.
4: Tahu apa beza antara Google & Web Browser.

Anda sesuai untuk kerja online freelance seperti:

1: Virtual Assistant (USD$100 per projek)
2: Data Entry (USD$50.00 per projek)
3: Web Research (USD$150.00 per projek)
4: Virtual Customer Service (USD$70.00 per projek)

Bagi mendapatkan maklumat lanjut tentang online freelancing sila layari link dibawah sekarang!
==> http://jobdirumah.com/adlyhisham

Terima kasih,

Yang Benar,
adly hisham abdullah
adlyhisham@yahoo.com

aku sebenarnye terpanggil nak citer psl pengalaman aku apply keje di sebuah syarikat pengedar barangan kemas kt penang ni. kampeni kecik je, namanye biarlah aku rahsiakan.

interview hari sabtu pkl 11pg tp aku sengaja dtg awal takpela tak salah kan? skali tu aku mai awal la tukang interview plak xsampai lg. dh smpi tu mcm biasa interviewla. aku rasa nilah interview terpendek yg penah aku lalui kot. aku punye fail resume pun die tak bukak, suruh introduce yourself pun xde. yg interviewer tu lak terangkan psl skop keje aku waktu keje pkl brape, weekdays 9pg smpi 6.30 ptg sabtu 9am smpi 1tghari. pastu discuss psl gaji oklah aku mintak gaji mcm tu die pun setuju. pastu pasal aku ade kenderaan ke tak, buta warna ke tak. boleh dikatakan aku nunggu interviewer tu dtg lg lama dr aku masuk interview tu.

skali tu ditakdirkan aku dpt keje tu. ok hr tu call aku. pastu boleh tak gaji yg dah dipersetujui tu die gi potong? dan die janji nnt dah confirm die akan naikkan la dpt mcm yg aku mintak. dahle yg call aku tu org lain bukan yg interview aku tu. aku dah tak sedap hati so aku ckpla boleh tak kasi offer letter dulu aku nk tgk term n condition dulu. skali tu dpt offer letter simple je ade tarikh bile lapor diri n gaji starting je. aku dgn tak sedap hatinye call la balik company tu. aku tnyla leh tak citer lg detail, let's say AL aku brape. die pun mcm gagap2 ckp slagi aku tak confirm takde leave. ye aku tau tu tp kalau katalah aku dah confirm nnt brape. according to labour law. according to labour law ade 7 hari je . aku tny gak ape benefit lain, mcm claim ke ape ke. die ckp EPF & SOCSO je. ape2 claim pun takde hatta medical claim pun takde. so terpaksala aku tolak keje tu. sape nak keje mcm tu? keje 6 hari AL 7hari setahun je. pastu die siap perli aku kalau aku rasa kampeni aku lg bagus why aku nak tukar keje kt tmpt die? manelah aku tau kampeni ko lg teruk keadaan die siap ptg2 gaji offer lg tu

sekian pengalaman aku reject keje org

menarik topik ni walaupun dh lama

honestly,

i sblm ni mmg keje sume tmpt hazab gilerrr..i ni pun bukan jenis byk songeh..jrg amek cuti..xpnh ponteng keje..jrg mc. camtulah sket2..but..my practice is that..before i went for the interview, i would google the company's name + bad words..for example syarikat &**^&%^ teruk/ xbayar gaji and mcm2 lg..

annnndddd..if keluar la bnde2 yg x elok..sometimes i pegi gak interview..sometimes i xpegi..tp bese i inform la..bkn budak kecik pun lg nk buat something tu halai-balai..camtulah..

annehuda replied at 26-8-2014 03:05 PM
aku sebenarnye terpanggil nak citer psl pengalaman aku apply keje di sebuah syarikat pengedar barang ...

aku tenguk waktu bekerja pun dah tahu kompeni ni x boleh caya hahahah