CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theflash

[P'LAMAN SBNR]Misteri PENAMPAKKAN Tokong Siam depan Rumah oleh THEFLASH

skeezotone posted on 15-1-2013 06:52 PM
ekceli.. ko sbenarnya keje per manja?

keje kat klinik je..

manjaredd posted on 16-1-2013 07:04 AM
keje kat klinik je..

ooo.. dr la ni.. klinik mana?.. aku nk g amik mc ni

skeezotone posted on 16-1-2013 12:59 AM
ooo.. dr la ni.. klinik mana?.. aku nk g amik mc ni

aku bagi kaunseling je..

manjaredd posted on 16-1-2013 09:16 AM
aku bagi kaunseling je..

ooo.. kounselor la ni.. best2

makin panjang thread ni.. ada cerita lagi ke? :-) ingat dah sampai penamat dah

skeezotone posted on 16-1-2013 02:52 AM
ekceli.. ko sbenarnya keje per manja?

ko lak keje ape skeez ? pengexplore kawasan2 berhantu ?

Follow Us
Askm TT..
1. rasanya ada satu kisah yg akak TT lebam pipi dia bila blk umah pg esoknya. (mlm tu bpk TT baling lesung kat antu tu). Napa akak TT yg lebam?
2. Rasanya x perlu la gaduh2 hal kematian manan tu. Mana la tahu b4 his death dia smpat tobat, nk buang pojaan2 kat bilik tu kn. P antu raya tu x nk lepaskn dia.
3. Antu2 dlm citer ko ni mmg seramm sbb siap tnjuk fizikal. kisah aserama pn sama gak. biasanya org nmpk byg2 je atau imbasan. siap leh pusing2 leher lg.

theflash posted on 2-1-2013 05:59 PM
bagus la kalau rasa seram jugak
hehe berbaloi gak aku menaip dengan penuh keseraman

kakak ko sekarang ok ke x? sapa buat de....
itulah manusia...semoga hati kita x berpaling dari tkut kepada ALLAH S.W.T

periapahit posted on 16-1-2013 10:49 PM
Askm TT..
1. rasanya ada satu kisah yg akak TT lebam pipi dia bila blk umah pg esoknya. (mlm tu bp ...
  1. Askm TT..
  2. 1. rasanya ada satu kisah yg akak TT lebam pipi dia bila blk umah pg esoknya. (mlm tu bpk TT baling lesung kat antu tu). Napa akak TT yg lebam?
  3. 2. Rasanya x perlu la gaduh2 hal kematian manan tu. Mana la tahu b4 his death dia smpat tobat, nk buang pojaan2 kat bilik tu kn. P antu raya tu x nk lepaskn dia.
  4. 3. Antu2 dlm citer ko ni mmg seramm sbb siap tnjuk fizikal. kisah aserama pn sama gak. biasanya org nmpk byg2 je atau imbasan. siap leh pusing2 leher lg.
Copy the Code
huhu

ok
jawapan num 1

melalui pemberitahuan Imam Zain. manan menggunakan ilmu memuja tubuh badan/roh.masa malam bapak sya baling lsung dekt hantu itu.. di seru menggunakan roh kakak. jadinnye. benda tu kene baling. pipi kakak yang lebam. macam mana leh memuja roh , tarik roh. wallahualam. sihir ni memang tak trercapai dek akal

soalan num 2

hahahaha itu ada yang mempersoalkan. sya hanya cerita. tak tau lak ada yang nak jadikan isu bila nak sentuh2 bab2 agama. manan kafir la. xboleh tanam situ la. huhuhu

soalan num 3
sekolah saya tu memang angker. memang dari dulu memg cerita yang cm tu kami dgr. dan hantu2 nya. perempuan rmbut pajang. pucong. nenek kebayan. budak kecik. memeng itu je dr dulu. sebab apa? wallahualam

aliesyameera posted on 17-1-2013 10:56 AM
kakak ko sekarang ok ke x? sapa buat de....
itulah manusia...semoga hati kita x berpaling dari tk ...

dah ok SYUKUR

siapa buat? HUHU DALAM THREAD SAYA TU DAH DI CERITAKAN. ORG DEKAT KAMPUNG GAK.
cuba bace pelan2. huhuhuhu
mesti dpt jawpan

Salam...

Baca siang2 okeh je... Malam tadi boleh pulak terimejin makhluk duduk mencangkung, rambut menggerbang dengan tangan bergerak kiri kanan macam menari. Nak gi bilik air pun seram. Ceh! Aku penakut rupanya...

Nice story TT...

Nicki_Meow posted on 17-1-2013 12:07 PM
Salam...

Baca siang2 okeh je... Malam tadi boleh pulak terimejin makhluk duduk mencangkung, rambu ...

jangan lupa lidah panjang dan muka pucat di tarah pisau.

manjaredd posted on 15-1-2013 12:39 PM
ha... sib baik mama ingatkan...
ok saya citer..
tumpang lalu sat flashh sambil citer...

knp diorg still bg roti sume tu.... seramm gak antu omputih ni

salam tuan rumah,
blh x tolong delete gmbr2 cik hantu2..saya takut la..............
gmbr2 tu mengaggu tumpuan saya nk membaca..
kat rmh satu lagi , blh x tolong delete gak gmbr2  tu...

setakat baca, saya blh lagi..tp bila ada gmbr2..membuat saya jadi lemah semangat la

toolong yer...

hari ni saya baru nk baca cerita2 kat sni..lps baca cerita penanggal tu

ROSMAWATIE posted on 17-1-2013 04:10 PM
salam tuan rumah,
blh x tolong delete gmbr2 cik hantu2..saya takut la..............
gmbr2 tu meng ...

alo

pic tu page berapa ek. huhuhuhuh

takut ke. maaf lah. huhuh
saya nak bagi pembaca faham dan masuk ke dalam cerita

<< salah thread...hahahahah>> Last edited by sunakochan on 17-1-2013 04:37 PM

TT, membaca cerita tulisan awak ni memang syok!!, tapi kalau kena menghadapi saat seram dan takut seperti apa yang awak lalui memang tak syok!!
penceritaan yang sangat bagus.
tahniah!! kerana berjaya menggetarkan jantung kami ketika membaca cerita kamu.

zie_haqqin posted on 17-1-2013 05:09 PM
TT, membaca cerita tulisan awak ni memang syok!!, tapi kalau kena menghadapi saat seram dan takut se ...

terima kasih sudi bacaaaaaaaaaaaaaaaa

theflash posted on 6-1-2013 06:26 PM
FINAL CHAPTER.

*KEJADIAN INI TERJADI SELAMA DUA TAHUN DAN PENULIS MENULIS KEJADIAN2 GANGGUAN YANG ...

assalammualikum...flash,selama saya bca threads MPS ni belum pernah lg sy rasa teruja,dan ingin tahu.setiap carita yg awak tulis dah mcm wayang dlam kepala.gambaran,rumah,kedai pk lan sial tu....mase awk jual ayam,kakak,mak awak semua keadaan yang berlaku seius....semua tu dh mcm drama...dalam kepala sy.selalunya kedaan akn jadi mcm tu bile sy bca novel ramlee awang murshid je...semua bayangan kejadian,mcm jadi depan saya....seperti dpat rasa kesakitan kkak awk.
bukan tu,bca cite hntu org jadi seram,tapi sy jadi geram,marah,sedih...sakit hati. awk dan keluarga memng kuat.masih wujud lagi ke mereka?yg paling saya sedih dan buat airmata sy mengalir n seram sejuk...bile de sanggup korbankan anak sendiri untuk syaitan. dan isteri?astaghfirullahalzim....pada sy memang aib org tak baik untuk kita buka....tp untuk pengajaran seeloknya de org ni harus di beri pengjran...
adik sy yg no4 kene gangguan juga.siapa yg boleh tengok,siap kata itu bukan adik sy..dh letih berubat.sy endahkan...cume,sy xkasi de duduk sorng..coz kwn de tu akan dtg.
shukur xde pape jadi .jarang org boleh escape dr bomoh siam ni...sesungguhnya allah membantu hambanya yg tidak putus meminta pertolonganya dan xdk putus asa atas ujiannya...kim slam kt kakak wk...

aliesyameera posted on 17-1-2013 05:40 PM
assalammualikum...flash,selama saya bca threads MPS ni belum pernah lg sy rasa teruja,dan ingin ta ...
assalammualikum...flash,selama saya bca threads MPS ni belum pernah lg sy rasa teruja,dan ingin tahu.setiap carita yg awak tulis dah mcm wayang dlam kepala.gambaran,rumah,kedai pk lan sial tu....mase awk jual ayam,kakak,mak awak semua keadaan yang berlaku seius....semua tu dh mcm drama...dalam kepala sy.selalunya kedaan akn jadi mcm tu bile sy bca novel ramlee awang murshid je...semua bayangan kejadian,mcm jadi depan saya....seperti dpat rasa kesakitan kkak awk.
bukan tu,bca cite hntu org jadi seram,tapi sy jadi geram,marah,sedih...sakit hati. awk dan keluarga memng kuat.masih wujud lagi ke mereka?yg paling saya sedih dan buat airmata sy mengalir n seram sejuk...bile de sanggup korbankan anak sendiri untuk syaitan. dan isteri?astaghfirullahalzim....pada sy memang aib org tak baik untuk kita buka....tp untuk pengajaran seeloknya de org ni harus di beri pengjran...
adik sy yg no4 kene gangguan juga.siapa yg boleh tengok,siap kata itu bukan adik sy..dh letih berubat.sy endahkan...cume,sy xkasi de duduk sorng..coz kwn de tu akan dtg.
shukur xde pape jadi .jarang org boleh escape dr bomoh siam ni...sesungguhnya allah membantu hambanya yg tidak putus meminta pertolonganya dan xdk putus asa atas ujiannya...kim slam kt kakak wk...
terima kasih sudi bace

saaya keena 2 tahun gangguan ni

insya ALLAH. boleh terlepas dri cengkaman. usaha jgn putus. takde yg lagi power dari ALLAH

berkenaan aib tu. semua nama dalamcerita saya memang bukan nama betul. semua nama rekaan.

dan cerita ini berlaku di depan mata saya..

perc ayala. saya juga penah give up