CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3322|Reply: 11

dicakar kuku panjang

pagi semua..

sy nak share tentang satu benda pelik terjadi pada saya tk lama dulu. cerita ni pendek je...dalam pukul 5 pagi camtu antara waktu macam kita dah nak bangun subuh..sy rasa seperti ada sesuatu berkeliaran didalam bilik. time tu mcam sedang mengatakan sesuatu dan marah.

dalam antara sedar dan tak sedar tu...sy dapat rasakan benda tu mencakar kaki (betis) sy dengan kuku yang panjang tiga kali. sy bole imajin seolah kuku tu tarik dari atas hingga ke bawah betis. pastu sy terus terjaga dan sudah pasti tiasda apa pun yang sy nampak didalam bilik. cuma sebelum sedar tu sy rasa sesuatu ada kat bilik.

utk pengetahuan semua...rumah yg sy duduk tu memang ada "sesuatu" tinggalan oang lama yg menyewa dulu. cuma sy dan anak2 tk amik kisah sgt..sesekali camni la dia ganggu kadang2 benda tu berbisik kat telinga anak sy yg no. 2..macam ni "haaarrrhhhhhh" tiga kali jugak. tapi anak2 sy pun tk berapa kisah benda tu.

waalupun tak berapa kisah tapi takut tu ada jugak, bila rajin baca Quran rasa tenang sikit..kalau lama tak baca benda tu buat kacau lagi.

itu je nak share..nak tau ada ke kat sini yg pengalaman macamni.

kalo pikir positip, menda tu nak tt rajinkan diri ngan mengaji.. senang kate tamo tt lalai.. bagusler menda tu

cagOO posted on 7-2-2013 09:41 AM
kalo pikir positip, menda tu nak tt rajinkan diri ngan mengaji.. senang kate tamo tt lalai.. bagusle ...

ya..lebih kurang camtu la..tapi patutnya sebab bila baca quran tu benda tu jadi jauh sikit..bila kita tak baca lama...dia mai dekat2 lagi.

kne cakar ye.. hmm.. adik aku pnh jgk kne cakar.lepas die main2 kt area semak belakang rumah... azan maghrib je, die masuk dalam umah dan pegi mndi, tengok badan dah calar balar dek di cako oleh makhluk ghaib.

rospinki posted on 7-2-2013 10:14 AM
ya..lebih kurang camtu la..tapi patutnya sebab bila baca quran tu benda tu jadi jauh sikit..bila k ...

tu maknenyee puan rospinki kena dabel tripel kan lagi bertadarus.. kalo payah sgt ajak die join skali

aku pun pernah kene jugak..masa tu tgh lepak minum kat kedai tomyam..kebetulan dok kat table yg ujung skali..blkg tu plak ada byk pokok bunga yg besar2..tau2 pedih jer blkg badan..skali tgk amik ko..bercalar2 bdn..mlm tu mimpi antu pastu aku pon demam bsknyer..

Follow Us
cakaran suh bangun solat tahjud tu tt...

Cakaran kat badan ni biasanya cakaran halus pontianak kan..?sya dah beberapa kali terkena kena cakar masa tidur kut..bila bangun  pg,mandi rasa pedihhhh..rupanya ada kesan cakar dan halus tapi panjang di lengan dll..persoalannya biasanya jin pontianak ni cakar waktu manusia jaga ke atau masa tgh tido?

sasukekun89 replied at 7-2-2013 10:19 AM
kne cakar ye.. hmm.. adik aku pnh jgk kne cakar.lepas die main2 kt area semak belakang rumah... azan ...

tu calar kena semak tu kot
biasalah calar bila ms kena selalu xperasan pun
dh kena air br rasa
tu pun kdg xperasan jgk
bila tgk merah2 kt kulit br lh tau

hagitchewww

asher replied at 7-2-2013 10:27 AM
aku pun pernah kene jugak..masa tu tgh lepak minum kat kedai tomyam..kebetulan dok kat table yg ujun ...

serangga dr pokok tu gamaknya

saya pun pernah kena time tido... sakit gila... berdarah2... hantu betul kucing-kucing saya... diorang pergi main gado2 kat kaki saya... calar-balar jadinya...

aku terkena masa gi kursus kat 1 resort di bangi ari tu.. organizer bg 1 bilik besar utk setiap peserta.. otw pi bilik tu, aku rasa lain mcm je corridor tu.. dah la bilik aku plg hujung.. tp bila masuk bilik, rasa ok je.. xde la rasa pelik2.. so, told myself either it's a psychology thing or benda yg ada tu cuma ada kat corridor je.. mlm pun tido ok je, xde terjaga lgsg (penat oiii kursus abis tgh2 mlm) wpun aku on semua lampu yg ada dlm bilik.. langkah berjaga2 sbb bendera jepun dan rasa mcm x secure lps blk bilik mlm tu..  tp time nak mandi pagi esoknya, tetiba rasa pedih, kat dada... tgk2 ada 1 garisan halus panjang daripada atas dada sampai ke dkt perut.. terkejut aku.. sbb masa salin baju tido semlm, mmg confirm xde calar ni n xde plak zip baju terguris dada ke apa.. kalo ada, mesti awal2 dah rasa sakit masa kena guris tu sbb calar dia panjang sungguh.. lagipun baju aku mana ada zip kat depan.. mmg x sedap ati sungguh time tu.. tp tawakal je la dok bilik tu smentara kursus nak abis.. bila aku blk umah 2 hari lepas tu, calar tu pun dah xde.. mcm x logik sbb biasanya mesti calar tu ilang skit skit dulu sblm completely disappear kan.. ni ilang terus.. tp aku x cerita kat mak aku.. kang risau plak dia..