CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_king_kong

EUROPE.....here I come..(Ver.2)

Close [Copy link]
whiteberry posted on 19-3-2013 12:26 AM
Tapi ada sakit ke apa2 sebab tak dress in layers sejuk beku ni?  Never tried before haha... Selalu ...

winter kat perth sendu jah.
perth meditrannean weather gitu, ummah lokal nya jah yg over berjaket bagai.

Vokuro posted on 19-3-2013 12:27 AM
Frankfurt sendu sangat, iols cikcur situ half day pun udah mcm tak tahu nak buat apa last last iol ...

Frankfurt takde ape...aku pergi sana pun sebab kerja...kalau tak aku mau ke dusseldorf mau pun berlin..

selain dari old town dan museum2 di sepanjang main-rhine river...Frankfurt is pretty much a boring city...

malam2 disebabkan boring..aku pun bercikcuran di sekitar red light district depan hauptbanhof tu...dan keboringan frankfurt juga menyebabkan aku rajin mengunjungi klinik Dr. Muller sambil melihat-lihat barangan-barangan medical yang dipaparkan lepas dinner kt one of the halal asian restaurant kt area2 situ...tak pun cruising dekat drug alley tengok mat pit tengah layan...then en-route pergi area depan messe tengok freelancer-freelancer tua mencari rezeki...

then bila dah mati akal...balik hotel, layan "citer antu" kat tv lepas midnite...

Rate

1

LelaRentaka7 posted on 19-3-2013 12:34 AM
owh korang pegi berempat rupanya...
sape si moonlighter ni pulak?
nape tak plan sekali...kalau d ...

moonlighting = si bulan le

aku kenal keyboardmouse lepas beli tiket...kira ngam2 time sama...yg lelain..tak tau la...takkan nak paksa suruh beli tiket same jugak kot

whiteberry posted on 19-3-2013 12:39 AM
Yes kingkong,

ada je hotel yang murah2 dalam 20 euro each.. i mean per room is 60 euro la tapi ...

oh ye ke...danggg..

nak kena scrapped balek plan...

tq

cmf_king_kong posted on 19-3-2013 12:27 AM
setakat ni berdua lagi...si moonlighting masih lagi tentative (pegi beli tiket cepat la wei)

ad ...

nak komentar pasal curhat uols pasal travel partner ini.
mmg ada ummah yg balik travel dgn kawan terus gaduh, pernah terjadi kat kawan perempuan iols.
susah kot kalau clash personality ini.

saya takat ini travel laur negara tak pernah keseorangan, mesti ada jah yg nak mengekor.
konsep iols, iols akan beli tiket dahulu then baharu war warkan kat rakan rakan, nak ikut then ikut lah tapi ikut cara iols travel konsepnya begitu,
takat ini yg ikut iols passive jah mmg ikut sahaja plan iols, tiada bantahan gitu, so takde lah clash apa apa.
lagipun iols ini jenis tak suka susahkan ummah, masa pergi paris dahulu ikutkan day one weols bertiga namun saya buat keputusan buat hal sendiri dan stay asing2 sbb 2 rakan iols itu nak "bersama", malas nak kacau daun lah kan?

so ai sewa bilik pprt tpt lain mereka sewa apartment bagai di paris, hanya bye bye kat airport lepas tu janji ptg tu nak jumpa somewhere.
senang, bila rasa tak boleh follow iols buat hal sendiri hanya join mereka bila perlu dan sesuai dgn jadual iols.

in short kita jua kena pandai evaluate tatacara kawan kita lah and work around it sebegitu.

Rate

1

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 04:44 PM
oh ye ke...danggg..

nak kena scrapped balek plan...

ni study tak abis ni...tu yg paling the essence of yadda yadda yadda

kena tgk balik area mane nak stay nnt senang cari yg bajet for backpackers...

Follow Us
kalau nak hotel murah kat tgh kota paris boleh check appi hotel ini.
tpt strategic walaupun area red light kat rue st denis.
dan rate nya pun murah.
nak makan mlm pun senang kalau fefeeling takut kena rogol kalau jenjalan jauh sikit, not far from hotel ada kedai arab.
tak mahal mana pun around 6 or 7 euro kebab dan air, kebab itu kamu makan sampai mengeluh sb banyak sgt, penat kunyah tka habis habis juga, actually boleh dua kali makan baharu habis kot.

Rate

1

Vokuro posted on 19-3-2013 12:47 AM
nak komentar pasal curhat uols pasal travel partner ini.
mmg ada ummah yg balik travel dgn kawan  ...

Well...susah nak predict pasal travelling dengan kawan ni..

sebelum pergi meriahla..planning bagai nak rak...excited macam nak multi-orgasm..

bila dah sampai..mula la sekor-sekor tunjuk belang...yang sorang ni nak tak menyabar nak pergi tangkap gambar kat tah mane2, yang sorang tak abeh2 nak cari betina kat red light district, yang lagi sorang menggelabah jetlagged tak tentu pasal nak tido kt bilik je kejenye...last2 smua sakit hati...yg paling jahanam, belum masuk 3rd day masing-masing dah tak bertegur...

tu satu hal...ni tak masuk lagi yg travelmate yg best terus bertukar jadi hazab lps  kena pickpocket...pasport ilang, wallet ilang, bag ilang...tak pasal2 nak terus balek kl...which is ok la..tapi takyahla paksa org lain pun balek jugak....

aku paham yg masing2 ade keinginan tersendiri when it comes to travelling tapi takyahla memaksa...aku x kisah kalau one day or two spend time buat hal sendiri then malam jumpa balek or keesokan harinya...tapi ini smua nak kena ikut plan dia jee...hmmmm

so since then aku stop travelling dengan kawan...setakat travelling pergi tgk member kawen dgn lepak kt mamak takpe...travelling pakai pasport, takpela..aku pergi sorg je..

Rate

1

Vokuro posted on 18-3-2013 04:55 PM
kalau nak hotel murah kat tgh kota paris boleh check appi hotel ini.
tpt strategic walaupun area re ...

nak makan mlm pun senang kalau fefeeling takut kena rogol kalau jenjalan jauh sikit, not far from hotel ada kedai arab.

kalau takot kena jangan nak mendiva dok pakai baju kuning tuh....
but generally mmg OK kalau kite alert with our surroundings

cmf_king_kong posted on 19-3-2013 01:04 AM
Well...susah nak predict pasal travelling dengan kawan ni..

sebelum pergi meriahla..planning ba ...

oh sebegitu, mmg kawan2 kamu hazab lah juga, nasib baik kawan iols yg nak mengekor iols ini jenis passive, stok2 semuanya aku berserah gitu.
lagipun diorang jenis malas planning, so senang lah saya plan sorang2, kalau nak ikut then ikut, tak nak ikut sudah.

Vokuro posted on 19-3-2013 01:10 AM
oh sebegitu, mmg kawan2 kamu hazab lah juga, nasib baik kawan iols yg nak mengekor iols ini jenis  ...

Kawan-kawan saya juga sama lebih kurang jenis yg passive.

Malas nak planning but i love planning so kira balance lah kot..

Konsep mereka pakai, berserah. Hahaha. Tu yang best tu. Semua ikut mana iols nak pergii.. Sukaaa sesangat. So far mmg camtu pon semua,...

I yang initiate nak pi travel, depa semua pakat ikot.. So far paling ramai weols pergi is 14 orang!!! Hahaha. Cik Kiah sangat but it was fun.. Sebab semua mcm sekepala alhamdulillah.

Harap2 nnt takde lah jumpa travel partner yg problem sbb nnt akan kacau mood kita jugak...

Tapi kalau travel benua eropah ni paling ramai pon 4 org je kot I can go. No more than that. Hehe.

LelaRentaka7 posted on 19-3-2013 01:05 AM
nak makan mlm pun senang kalau fefeeling takut kena rogol kalau jenjalan jauh sikit, not far from  ...

europe pretty much safe i guess...as long use common sense...

but then aku teringat pulak kt my boss...pernah kena mugged dekat zurich in broad daylight ...3 tahun posting kat sau paolo, brazil tak pernah kene ape2..sekali baru kena posting kat switzerland tak sampai 6 bulan dah kena mugged...maybe isolated case kot...tapi lawak jugakla dengan ironinya..

by the way, kawan aku pernah kena pickpocket kt paris...first day, tak sempat nak bergambo kt champs elysees dah kene copet kt  gare du nord....dan mase dia nak buat report kt embassy...beratur org..smua org malaysia yg senasib...dan embassy malaysia is super efficient in handling his case...sampai dia tak sure samada malaysia embassy mmg super efficient or mmg dah selalu sgt kes copet-mencopet ni smpi diaorg dah cekap

whiteberry posted on 19-3-2013 12:39 AM
Yes kingkong,

ada je hotel yang murah2 dalam 20 euro each.. i mean per room is 60 euro la tapi ...

whiteberry, tell me which hotel you stay kat paris. haritu dah pernah duduk appi hotel(EUR50). kali ni nak try hotel lain plak plus i don't think my group nak ddk hotel camtu.

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 11:49 PM
dan aku jugak perasan yang orang jerman takdela tinggi mane...berdasarkan pemerhatian aku pada 2 b ...

oh...i jumpa byk yg tinggi2...tapi lupa kat belah mana....i jumpa masa naik train, most of them office worker....diorg on bus trip....naik train jer....kalu kita kat Malaysia, nak gi Penang for bus trip mesti naik flight....

setakat ni berdua lagi...si moonlighting masih lagi tentative (pegi beli tiket cepat la wei)

ad ...

ada jer private room less than 100 euro....i almost never spend 100 euro per room per nite....

Vokuro posted on 19-3-2013 12:21 AM
But then uols iols sebagai turis lagi fefeeling tak sejuk dari ummah lokal yang ketara masa pergi  ...

Perth byk Arbo....diorg kan suka mabuk2..jerit sana, jerit sini....jalan kaki ayam....kalu terserempak, ku jalan jauh2....takmo jalan sebelah diorg, yerlah dia kan mabuk....karang angin kus-kus dia dtg kot dia baling botol kat aku, dah ker kes naya....

Perth is also boring for me....

Vokuro posted on 19-3-2013 12:27 AM
Frankfurt sendu sangat, iols cikcur situ half day pun udah mcm tak tahu nak buat apa last last iol ...

agreed....dlm byk2 tempat kat Germany yg ku pnh pergi, Frankfurt paling boring....nothing much to do there...

ad ...

berapa anggaran bajet utk ur itenerary ni sbb tgk cam byk je country

wymer posted on 19-3-2013 09:11 AM
berapa anggaran bajet utk ur itenerary ni sbb tgk cam byk je country

maybe dalam 2 ribu euro...majority of the expenses pergi kat accommodation dan logistic..

itinerary masih lagi tentative

cmf_king_kong posted on 19-3-2013 01:18 AM
europe pretty much safe i guess...as long use common sense...

but then aku teringat pulak kt my ...

bab kena pickpocket ini insurance MAS cover tak? kalau ambik insurance AAX dahulu cover hokay.
namun takingat berapa maximum mereka gantikan.

yg konsep kena pickpocket di paris itu gimana iya? kalau jenis yg kerja KL selalu naik public transport ke apa i think mereka patut dah tahu kot konsep nya gimana.
fefeeling wallet letak kat bontot kah?
kalau pakai jeans sendat ok lah letak kat bontot, org nak copek pun susah.