CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akulah7E

Brand 'pampers' yang terbaik untuk anak anda ?

1. MAMYPOKO
2. DRYPERS

Anak saya dah 2.5tahun. Memang 2 brand ni takpernah tukar yg lain

www.kau5ar.com

I dijangka bersalin awal October 2014. So, I beli Huggies Newborn pack kaler hijau. Hrp2 tak mudah bocor laaa.
Tp, bila baca kt sini, ramai yg guna Drypers & Pet Pet. Ada yg pernah Huggies pack hijau utk Newborn ni tak?

@kakakmanis  tahniah nak bersalin tak lama lagi..kene try n error baru tau..mslah leaking tak jd sangat kalo kita tukar kerap 3-4 jam tp kalo baby berak kene tukar cepat2 la...cuma mslh ruam yg teruk tu..sian baby nangis2 sakit montot beruam...

Dah lama tak menjinakkan diri dalam dunia pampers ni..hujung bulan ni insyaAllah bersalin anak no 4. Setelah rest 7 taun..hari tu beli drypers dgn pet2 untuk persediaan selepas bersalin. Cukup 6 bulan nk campur pakai cloth diapers pulak. Target masuk 2 tahun dah free diapers mcm abg2 dan kakak dia..

So far beli Mamypoko dan Drypers

julia5094 posted on 6-9-2014 06:49 PM
Dah lama tak menjinakkan diri dalam dunia pampers ni..hujung bulan ni insyaAllah bersalin anak no 4. ...

Tahniahnak dpt baby baru..

Aku dah pakai cd full dr pagi ke mlm.. Yg bamboo aku buat tuk tido mlm n baby aku amat2 selesa.. Baby aku baru 3 bulan tadi pg kk check n dptkan injection nurse n doc beria tanya apa ni.. Bl aku ckp ni cd ada nurse kata sm ke mcm lampin kain.. Kalo baby alergik teruk pakai lampin kain la kat umah.. Aku ckp ada lampin kain tp ni moden nya.. Glamour sikit... Hehehe.. Nak berlampin boleh tp x up to date la kan.. Lgpon x leh la mengepau abahnya kalo berlampin kain je.. Hehehe

Follow Us
poyohabis posted on 10-9-2014 12:44 PM
Tahniahnak dpt baby baru..

Aku dah pakai cd full dr pagi ke mlm.. Yg bamboo aku buat tuk tido m ...

TQ @poyohabis...akhirnya setelah 7 tahun tak ada bb..hi..hi..Tahniah sebab merajinkan diri nak bercloth diapers. Ramai parents kat luar sana yang tak mau berCD sebab susah katanya. Tapi iols tak kisah, asalkan bb selesa dan boleh berjimat lagikk... Kalau la iols ni surirumahtangga..memang akan berfull CD, apakan daya nk tinggal kat pengasuh. Terpaksa la pakai diapers pakai buang masa rumah pengasuh.

julia5094 posted on 10-9-2014 04:43 PM
TQ @poyohabis...akhirnya setelah 7 tahun tak ada bb..hi..hi..Tahniah sebab merajinkan diri nak ber ...

Dah scan ke baby apa yg bakal kuar nanti.. Pd aku x ssh pon ber cd ni.. Sonang jo mesin basuh kan ado... Ml2 ari tu rajin la bsh tgn lps tu dah sampai musim malas ni.. Mskkan je semua yg dah guna dlm bag loundry ikat n campak dlm mesin.. Abis citer siap bsh jemur je.. Kemalasan dah menjelma...  Hehehe

poyohabis posted on 10-9-2014 11:01 PM
Dah scan ke baby apa yg bakal kuar nanti.. Pd aku x ssh pon ber cd ni.. Sonang jo mesin basuh kan  ...

Dah scan..bb boy..hi..hi..so jd 3 boy and a girl....1st boy, 2nd girl, 3rd boy..4th coming soon boy...meriah..meriah..ha..ha...

julia5094 posted on 11-9-2014 10:44 AM
Dah scan..bb boy..hi..hi..so jd 3 boy and a girl....1st boy, 2nd girl, 3rd boy..4th coming soon bo ...

Wah meriah2 nanti abg n kakak semua dh beso senang la Mak nya nanti..mesti semua dh x sbr nak dpt adik baru... Selalu dl dgr baby boy cerewet sikit bab2 drypes ni bl dr sendiri mengalami baru la percaya.. Anak dara dl pakai pet2 n wee2 drypes pantz je yg sesuai..

poyohabis posted on 11-9-2014 11:11 AM
Wah meriah2 nanti abg n kakak semua dh beso senang la Mak nya nanti..mesti semua dh x sbr nak dpt  ...

Ye semua dah besar..semangat diorang nak tolong jaga baby..yang boy biasa ok je pakai diapers apa pun. Tapi kakak kulit manja, ada ezcema, so biasa guna drypers je yang sesuai..huggies pun tak sesuai..selalu gatal2. Last2 beli cloth diapers, ok pulak dengan kulit dia. Memang sep banyak, sebab share dengan adik sekali..

Untuk bb baru ni pun, basuh balik yang kaka dan abang punya..berpuluh2 keping dok ada masih elok lagi. Tu pun setengah dan bagi kat adik ipar..

poyohabis posted on 11-9-2014 11:11 AM
Wah meriah2 nanti abg n kakak semua dh beso senang la Mak nya nanti..mesti semua dh x sbr nak dpt  ...

So anak dah sepasang dah la ye..tahniah..

julia5094 posted on 11-9-2014 02:44 PM
So anak dah sepasang dah la ye..tahniah..

Ye dah sepasang leh tutup kilang.. Awak byk stok cd ye... Sy br try n serasi gan baby sy.. So skrg ni tgh gila nak menambah cd..hehehe

poyohabis posted on 11-9-2014 03:29 PM
Ye dah sepasang leh tutup kilang.. Awak byk stok cd ye... Sy br try n serasi gan baby sy.. So skrg ...

Awalnya nk tutup kilang..hi..hi..Dari tahun 2008 lagi dah start kumpul..masa tu cloth diapers ni tengah hot di pasaran..walaupun dah lama, tapi masih ok lagi. Mungkin insert dia je yang nk kena tambah sikit. Bila dah biasa pakai, tak de la rasa membebankan.

Sekarang ni pun duit pengasuh dah makin naik, barang pun dah makin naik, jadi memang salah satu cara untuk berjimat la.

julia5094 posted on 12-9-2014 09:05 AM
Awalnya nk tutup kilang..hi..hi..Dari tahun 2008 lagi dah start kumpul..masa tu cloth diapers ni t ...

hehehe sy ms mengandung alahan teruk sgt...lgpon doc pesan srh jarakkan coz bekas operate 5 thn dl pon x pulih lg daging melekat2 mcm nasi dr beras siam...skrg dah 30an..kalo kn lg jauhkan jarak dah 40an ms tu..dah tua la pulak rsnya...

saya ketinggalan la yer bab2 bercd nie..sy baru tau ms mengandung baby ke dua nie..memang ingat nak try lps 6 bulan tp mslahnya kulit baby sensetif sgt2..pakai semua jenama dd abis ruam2 pongong dia..sian dia menangis sakit...tu pon kerap tukarkan dd 3 jam sekali dah tukar...tu yg beralih ke cd cepat2..tp banyak org jual kat internet kan..kat kedai baby pon tak de stok sgt..ada beli mula2 dl ms tu tak tau apa2..tiap2 kali baby pakai asyik  bocor jer..dah prewash 6x pon bocor lagi..jenis button cd nie..lps tu try beli cd yg jenis klip2 velco yer kalo tak silap..yg nie ok sikit..tp bila baca kat internet katanya yg jenis klip2 nie ms baby elok la pakai..dah beso sikit nanti baby dah pandai bukak cd pulak..kene gak cari yg button...adoii pening pala tengah cari..n baca2 pun ada yg kata yg jenis choral lagi bagus...tp nak kene beli kat internet la...nie yg mslah lagi satu ari tu sebulan sebelum bersalin asyik kuar msk hospital...berpantang semua tak de aktiviti beli on9...maybank on9 dah terminate lak..kene pg ke maybank dl pulak.. awak beli insert n cd kat internet ke atau kat kedai baby..leh share info2 bab2 cd nie tak..sy org baru msh tercari2 lagi

mamypoko... ;)

drypers...

drypers juga....tp ada org kata diapex bagus. ada betul nya???

huggies punya kualiti makin teruk

pakai drypers utk siang..
mlm pakaikan bb iols mamypoko..

kalo compare dua brand nih, mmg iols prefer mamypoko lagik..
tapi melihat pada pricenya..tak mampu lah nak pakai mamypoko only