CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: instafx333

[SABAH] Panas! Penerbangan dr KK Sabah ke KL , sekerap 20 minit setiap penerbangan .

Sulusia .. Sulusia ..Sulusia ..Sulusia ..Sulusia ..Sulusia ..Sulusia ..

Peterpan17 posted on 3-5-2013 02:45 PM
Sebab apa mereka tak tau?? Sebab hari2 disumbat dgn TV1,2,3,7,9,ASTRO,Utusan, Metro,Berita Harian  ...

Untuk pengetahuan kamu sahaja, tempat yg nuwar dan najib tu pergi mempunyai capaian internet yg lebih baik berbanding dgn apa yg aku perolehi di bandar yang dipanggil "BANDARAYA" nih.

Free WIFI yg boleh diguna... bukan setakat pacak tiang. Celcom broadband RM48 pun speed laju. Bukan mcm kat kaw "BANDARAYA" tpt aku nih. Wilayah Celcom yg tak boleh connect broadband.

Apa2 pun.. sokong la sapa yg anda fikir layak. Konsep aku mudah je, aku menilai setiap calon yg ada termasuk bebas sekali pun. Kalau bebas aku fikir boleh berkerja dan berkhidmat utk kawasan yang diwakilinya, undi aku dan isteri aku akan untuk dia.   

404 posted on 3-5-2013 02:47 PM
hehe jawapan kau lebih kurang macam aku.. hihi

Org2 yg tak mau percaya ni senang saja.  Tunggu lah esok jd mcm Lahad Datu. Aku senang saja bro, klu Malaysia makin lama makin teruk smp jd mcm Greece. Aku pindah je ke negara lain. Kita ada duit utk migrate pindah saja. Sapa yg melolong ketuanan Melayu tp duit takde, duduklah kat negara yg hancur.

wunan88 posted on 3-5-2013 12:26 PM
kalau tunggu time tue sumenya dah terlambat broo..nasi dah jadi bubur

bangla2 sume dah jadi war ...

bukan suruh tunggu tapi cari bukti yang kukuh dan jitu ke ape.......nak cakap something mesti ader statement yang konkrit...nie main melulu je buat statement.....kalau dah rasa semua bangla dah jadi warga malaysia...carik bukti baru boleh nak pertikai ketidak tulusan  SPR, parti2 atau kerajaan  dengan bukti yang ader.......selalunyer org akan ambik bulat2 aper yang org lain cakap tanpa usul periksa.....asal .....ader org naik kapal terbang semua nak gi mengundi....kalu kita rasa proses undian yang dijalankan SPR tidak tulus...cari kelemahan dia.....rujukan proses2 yang dilalui boleh timbul kecurigaan.....dan kecelaruan.....jangan hanya kata....tapi kita tak nampak....org lain kata....kita iakan....padahal kita tak tau benar or salah......

wunan pernah nampak sebelum nie...maksud saya org bangla pegi mengundi????

zach2008 posted on 3-5-2013 02:52 PM
Untuk pengetahuan kamu sahaja, tempat yg nuwar dan najib tu pergi mempunyai capaian internet yg le ...

Klu begitu mereka mempunyai pilihan. Mereka blh dengar dan baca setiap manifesto dua belah pihak. Tp yg menjadi tanda tanya, apakah kempen BN yg konon2 PR akan hapuskan hak org Melayu tu kekal kat kepala durang??

Klu yg totok ni,  tak mau perubahan. Biar miskin,dikerah,asalkan pemerintah BN. Mereka rela miskin dan mkn nasi dgn ikan masin saja asalkan pemerintah BN tanpa mereka tau yg sebenarnnya BN ni jual Melayu. So kelebihan modal BN ialah menakut nakutkan org Melayu dgn hal2 begini. Siapa yg totok akan percaya, tp yg blh berfikir mereka ini tau buat keputusan.

Lagi satu aku nak tambah, BN dok sibuk2 Selangor takde air. Kat Pahang tu ipar aku cakap dah bertahun2 takde air. Kat Sabah mslh air tak selesai2. Negeri Sembilan pun sama. Dia dok sibukkan negeri org, tp negeri sendiri pun diabaikan. So ko fikir fikirlah sendiri.

sebab tu Zul katak 101% confident yang dia akan jadi wakil rakyat nanti. "No IF..I will be the next wakil rakyat of Shah Alam. I am very confident of Dato Najib"

http://www.youtube.com/watch?v=ALVoqBuIt1o

Follow Us
macamanan dia boleh konfiden sangat2 dia akan menang kalau takde hidden plan? dia bukan tak tau orang shah alam semua tak suka dia.

Peterpan17 posted on 3-5-2013 12:22 PM
Masa tu dah terlambat sebab bangla atau mana2 warga asing dah jd org malaysia. Mereka akan share f ...

bukan suruh tunggu tapi cari bukti yang kukuh dan jitu ke ape.......nak cakap something mesti ader statement yang konkrit......selalunyer org akan ambik bulat2 aper yang org lain cakap tanpa usul periksa.....asal ....

good luck 2  you 2 untuk cari bukti...buktikan yang SPR or parti2 kerajaan tidak tulus...bukan hanya berpndukan pada statemnat org lain.....kalu dapat memang tabik springg....

zach2008 posted on 3-5-2013 02:52 PM
Untuk pengetahuan kamu sahaja, tempat yg nuwar dan najib tu pergi mempunyai capaian internet yg le ...

i like your statement......

hmmnnn...isu pengundi hantu ni dh lama... kalo betul ada mesti org2 bekas BN ni tau cara n kaedah mengwujudkan pengundi hantu ni.. why not pilih 10-15 org yg berani sanggup menyamar jd pendatang asing n selitkan  diaorg ni dlm pengundi hantu...lepas tu bila dpt IC free and masa mengundi kat tempat2 panas yg ada ramai reporter dalam dan luar negara tu... tetiba declare depan diaorg kata saya lah pengundi hantu..tunjuk bukti semua ic free n kamera tersembunyi ... buat style2 Private investigator... satu lagi kalo statement yg dtg dr pihak ketiga cthnya anak saya yg jd pilot la... mokde sy yg keje kerani LCCT la... anak sedara  jiran  punya statement kata nmpk itu ini depan mata la bla lal lala... bla...bla...bla... xder bukti kukuh... xder nyer nak percaya... kalo bawa mahkamah gerenti  buang masa jer... bukan apa takut jadinya fitnah... maaf yer

BeasT posted on 3-5-2013 02:59 PM
bukan suruh tunggu tapi cari bukti yang kukuh dan jitu ke ape.......nak cakap something mesti ader ...

Apalah ko ni. Ketinggalan kapal ke?? Yg Anwar buat statement tu kan ada semua bukti2 ditangan dia. Ko pergi cari balik apa bukit yg mereka kemukakan. Tp SPR dok mengelat nak jwb. Aku minta satu saja mcm post aku kat atas td. SPR jawab dgn bukti & fakta utk counter apa yg PR dah bg. Jgn dismissed mereka begitu saja. Klu betul apa yg PR cakap tu salah,  counter semua dgn bukti & fakta.

amon_79 posted on 3-5-2013 03:02 PM
hmmnnn...isu pengundi hantu ni dh lama... kalo betul ada mesti org2 bekas BN ni tau cara n kaedah me ...

Ko salah. Isu pengundi hantu ini lbh sinonim dgn Sabah. Uncle Chavey pernah halau pengundi2 hantu yg msk ke kampung mereka nak undi. Chavey ada pernah cerita pengalaman pakcik dia menghalau pengundi ini di thread yg sebelum2 ni. Psl tu suluk berlambak sgt kat Sabah. Jumlah mereka mengatasi penduduk Sabah sendiri.

sitihawa posted on 3-5-2013 02:46 PM
set. amin

jadi pertugas SPR...eh??

Peterpan17 posted on 3-5-2013 02:57 PM
Klu begitu mereka mempunyai pilihan. Mereka blh dengar dan baca setiap manifesto dua belah pihak.  ...

Semua org ada pilihan masing2. Kriteria pemilihan sudah tentu kepada siapa yang boleh memberi apa yang mereka perlukan.
Tak perlu nak cakap kuasa melayu, itu ceramah2 utk mereka yg totok sahaja. Org perasan urban pun boleh termakan kata2 tersebut.

Calon PKR kawasan tu ok je. Cuma kalau dulu dah kalah, sekarang mungkin akan berulang. Mewakili satu kawasan parlimen tidak membolehkan kita tertumpu kepada satu kawasan yang melibatkan kaum kita sendiri sahaja. Nampak sangat perkauman. PR tak sedar hal ni, ataupun memang takda calon lain yg layak. Kesian jugak, byk duit sendiri dah habis. Takpa kalau menang boleh klaim balik, byk projek masyukk.

Calon BN, yg dulu tak perfom, sekarang dah ganti calon baru. Beri penyelesaian baru dan JANJI baru. Cuma penerimaan belum tahu lagi.

Sebab tu nuwar dan najib berulang kali datang ceramah kat sini.

Bebas, calon yg org kenal. Tak kempen pun rasanya takkan hilang wang pertaruhan.

Peterpan17 posted on 3-5-2013 03:06 PM
Apalah ko ni. Ketinggalan kapal ke?? Yg Anwar buat statement tu kan ada semua bukti2 ditangan dia. ...

tiket pun tak tempah...cam ner nak terlepas kapal terbang??? heheheheh.....

anuar yang buat statement....buat penat je aku taip dari tadi.....
sorry la aku jenis tak percayakan anuar tu....susahlah nak percaya kat anuar nie...entah lah tak boleh nak percaya kalau kalu dari mulut anuar nie.......kau cuba bagi bukit kat sini yang bukti tu anuar dapat......

amon_79 posted on 3-5-2013 03:02 PM
hmmnnn...isu pengundi hantu ni dh lama... kalo betul ada mesti org2 bekas BN ni tau cara n kaedah me ...

yup betul tu....

BeasT posted on 3-5-2013 03:01 PM
i like your statement......

Aku cakap pandangan aku je. Aku bukan totok parti malah jauh dari jadi cai2 politaik.

Sekarang ni ada BN, PR dan Bebas. Aku lihat kesemuanya sama rata. Dalam skop aku, aku pilih mereka yg aku kira boleh perfom bagi mewakili kawasan aku ni, latar belakang dia dsbnya. Jauh sekali ada sentimen. Takde siapa yg betul 100% dan begitu sebaliknya

zach2008 posted on 3-5-2013 03:18 PM
Aku cakap pandangan aku je. Aku bukan totok parti malah jauh dari jadi cai2 politaik.

Sekarang  ...

betul....susah nak tengok org fikir macam awak nie...semua skrg asyik dengan politik...keluarkan statement yang dia sendiri tak tau....padangan saya pun tak lari dengan awak jugak....cuma wondering kenapa org selalu obses dengan politik sehingga berpuak2......sangat sedih bila tengok keadaan politik sekarang....politik yang tidak matang.....

BeasT posted on 3-5-2013 03:25 PM
betul....susah nak tengok org fikir macam awak nie...semua skrg asyik dengan politik...keluarkan s ...

paling menyedihkan bila pandagan tak selari, mula lah lawan akan dicop sbg bodoh, lembu dsbnya.

an2toncit posted on 3-5-2013 01:11 PM
tak jadi kat tempat ko tak semestinya tempat lain takde.....biasa tumpu kat hot seat je......mcm t ...

ni soalan maut aku...bideo ada bideo????