CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

A..aa mmg bahaya tapi lebih kpd yg berbentuk manusia...

Sy citer pasal pengalaman jiran sikit... benda ni baru jer berlaku.. Untuk memudahkan pemahaman sy cerita sikit keadaan apartmen sy ni... apartmen ni setinggi 24 tingkat... setiap aras ada 10 buah rumah yg dibina berhadapan satu sama lain... maksudnya 5 buah disebelah kiri dan 5 buah di sebelah kanan... belah kiri ni mengadap laut manakala yg belah kanan pulak mengadap bandar...

Aras saya ni pulak hanya ada 8 buah rumah sbb 2 buah rumah lagi dijadikan rumah pam... lokasi rumah pam ni betul2 di hadapan rumah saya.. so kalau saya bukak pintu mmg nampak rumah pam jer lah... 7 buah rumah diparas sy ni semua dihuni kecuali rumah yg hujung skali... rumah kosong ni sy namakan rumah jiran C.. jiran C tinggal kat lain... sebulan sekali dia akan balik bersihkan rumah dia tu

Kisahnya mula camni...Jiran saya saya namakan jiran A mmg selalu balik lewat malam... satu hari tu anak lelaki jiran A balik dlm pukul 3 pagi.. sebaik sampai Jer kat paras rumah kami derang dengar bunyi kicauan burung di rumah jiran B... jiran B ni mmg ada bela burung... so ank2 jiran A ni putuskan diorang nak pi tgk la burung tu.... kat gate rumah jiran B depa ajuk la burung tu sambil dengar kicauannya yg merdu... lepas seketika depa pun nak balik la rumah depa... bila pusing jer badan terus tergamam sbb nampak cam makhluk perempuan hodoh rambut kusut betul2 di belakang depa...

Lepas kejadian tu jiran A buat kesimpulan yg makhluk tu dtg dr rumah kosong milik jiran C. Rumah jiran C ni berhadapan dgn rumah jiran B. Rentetan drpd peristiwa tu, jiran A cerita rumah dia kadang2 berbau wangi dan yg terkini anak dara dia ternampak makhluk tu kat dapur sampai demam3...

Suami sy ni atas niat menolong dia pergi la berjumpa ustaz yg selalu ubatkan dia tu (saya pernah ceritakan yg suami sy ni pernah sakit teruk sbb buatan org... ustaz ni la yg tolong dulu).. suami saya lukis plan paras kami dan bagi kat ustaz tu untuk di scan.... menurut ustaz tu.. semua rumah di paras tu bersih kecuali rumah pam (ada 4 ekor) dan rumah jiran B yg bela burung tu ada seekor...
Rumah jiran A tu plak mungkin yg mengikut balik jer..

Rumah pam tu biasalahkan sbb rumah tak berpenghuni jadi benda tu mmg ada... yg kat rumah jiran B pulak kata ustaz tu jin yg jaga rumah... mungkin sbb jiran B ni ada mintak bomoh mana2 pagarkan rumah dia... tulah nak mintak ubat ni pun kena hati2 jugak... salah mintak, jin la yg mai.... ustaz tu dah cabut jin2 tu dah...alhamdulillah dah clear...tapi suami sy tak cerita kat sapa2 apa yg dia buat takut ada yg berkecil hati ka apa...

Sekian... bela burung tu berdosa yer... sy dgr ceramah kat radio haritu...so sapa2 yg bela kena la lepaskan... Last edited by midori_katana on 23-11-2013 07:30 AM

Rate

1

Tingkat 3,
Blok 4,
flat taman semarak 2
nilai n9..
Lupa tahun bila tapi ada kuar paper juga kes ni..
Ada sorang pakcik indon kena tikam dengan puaknya dalam rumah pastu menjerit mintak tolong takde sape nak tolong. 3 hari mayat terbiar dlm umah sampai bau busuk.

Lepas tu tiap jam 1pagi 1 floor dengan org mintak tolong sayu2. Akak ai dok sana terus pindah xtahan..

Rate

1

midori_katana posted on 23-11-2013 07:18 AM
A..aa mmg bahaya tapi lebih kpd yg berbentuk manusia...

Sy citer pasal pengalaman jiran sikit... ...

apt area kaw ni jln nak p queensbay ka....betui pernah dgr ustaz cakap, somi akak cukup pantang kalu tengok org bela burung dlm sangkaq...

jojo67 posted on 23-11-2013 07:54 PM
apt area kaw ni jln nak p queensbay ka....betui pernah dgr ustaz cakap, somi akak cukup pantang ...

Bukan kat queensbay... tapi dekat jeti

midori_katana posted on 23-11-2013 08:00 PM
Bukan kat queensbay... tapi dekat jeti

huhu....bukan ka tempat tu meriah( sibuk) ja...situ kaw ramai cina kan....ada satu tokong kat simpang jalan kan....

jojo67 posted on 23-11-2013 08:08 PM
huhu....bukan ka tempat tu meriah( sibuk) ja...situ kaw ramai cina kan....ada satu tokong kat simp ...

Mmg ramai cina... mamak pun ramai...biasalah penang... tapi jiran cina sy ok belaka... yg sebelah rumah ni lagi laaa baguih sangat Last edited by midori_katana on 23-11-2013 08:13 PM

Follow Us
Aku pun nak cerita juga tang apartment abg n akak aku tgl kat puchng...kalu x seram sory la.hehe

aku tiap kali cuti sem or cuti semingu balik la rumah akak n abg aku ni kat puchng sbb family aku kat sabah..
Dalam tempoh cuti tu..hampir tiap2 malam aku tidur lewat..smpai 3or 4pg..sbb kebanyakan cerita2 yg aku minat main time2 waktu ni..

Ada satu malam tu abg n akak aku dah tiduR sbb esoknya diorg dah nak kerja...aku p la jemur kain kat koridor belakng yg tutup dgn grill..lebh kurang dalm kul 1pagi.. Tetiba aku dgr anjing melalak..sayup2.sampi bulu roma aku da naik..yang tu aku x kisah sangat tapi yg aku kisah ada bau busuk pulak yang aku terhdu macam datang dari luar gril..

So..aku tingalkan pakaian dan tdo dengan akak aku malam 2..hehe...yang geram nya sampai sekarang kalau aku balik rumah 2..dalam pkul 12-2 pagi ada je anjing melalak...dah la cete aku best2 main kat astro..time 2..huhu..
Last edited by QziraH on 24-11-2013 01:00 AM

QziraH posted on 24-11-2013 12:57 AM
Aku pun nak cerita juga tang apartment abg n akak aku tgl kat puchng...kalu x seram sory la.hehe

...

apartment yg kaler oren or peach tu ke? Yg ada kolam mandi berdekatan padang.

SEPT13 posted on 24-11-2013 01:38 PM
apartment yg kaler oren or peach tu ke? Yg ada kolam mandi berdekatan padang.

Eh padang ada gak kat dpn blok 2.tp kolam mandi x pasti plak..ala apartmnt 2..biasa je.ramai gak yg menghuni kat sna..cuma bila pukul 11 da mula sunyi mcm x da orang langsung..

Kenapa?u duduk sana ke?

Alhamdulillah aku duk flat dlu 3 tahun tp x de apa apa pun wp aku penah balik 1 pg sbb sekolah aku buat dinner... cuma flat aku tu sokmo sokmo la ada kes pembunuhan. .. ngeri aku sbb tu aku berpindah

tapibukanaku posted on 22-11-2013 09:16 PM
lahaii..iols nanti pun balik malam2 buta, kadang2 kul 3-4 pagi baru balik...
kena pikir banyak ka ...

xyah takut kat dorang... lbh menakutkan makhluk yg nama manusia...
as long as area tu bkn kawasan itam.. gerak je..
dan sblm msk umah.. wat la pape yg patut... br pindah..

halimi78 posted on 29-11-2013 05:44 PM
xyah takut kat dorang... lbh menakutkan makhluk yg nama manusia...
as long as area tu bkn kawasan ...

terima kasih.
tapi betul jugak, manusia lagi menakutkan. boleh jadi pelbagai rupa

tapibukanaku posted on 29-11-2013 05:50 PM
terima kasih.
tapi betul jugak, manusia lagi menakutkan. boleh jadi pelbagai rupa

me pon dok umah tengkat2 nih jugak.. dr sewa sampai uma sniri..
ada2 je citenya... tp amik jln tgh... umah kita dbuat kat tpt dulunya umah dorang..
jd x boleh tidak.. g memana pong akn jumpa dorang.. sengaja x sengaja..
yg ptg.. masuk umah jgn lupa bg salam... tu yg plg ringan..

halimi78 posted on 29-11-2013 05:55 PM
me pon dok umah tengkat2 nih jugak.. dr sewa sampai uma sniri..
ada2 je citenya... tp amik jln tg ...

betul tu. kita masuk tempat orang buat lah cara masuk tempat orang
cuma mula2 tak biasa lama2 dah serasi, rasa takde apa2 pun

tapibukanaku posted on 29-11-2013 05:58 PM
betul tu. kita masuk tempat orang buat lah cara masuk tempat orang
cuma mula2 tak biasa lama2 da ...

org tua2 kata... alah bisa tegal biasa kot eh...

halimi78 posted on 29-11-2013 05:59 PM
org tua2 kata... alah bisa tegal biasa kot eh...

betul tu. tapi kalau tak serasi jugak, berbau 'sesuatu' kat situ

tapibukanaku posted on 29-11-2013 06:01 PM
betul tu. tapi kalau tak serasi jugak, berbau 'sesuatu' kat situ

pasai tu kata.. sblm pindah masuk.. perbuat la apa yg patut...
jd apa yg jd kebelakang tu senang sket nak nampak...

SambalBelimbing posted on 13-6-2013 02:06 PM
kemuncaknya bila ada 1 malam tu.. bunyi orang berdengkur tu maha kuat sampai kitorang ni terkejut sa ...

mungkin pendinding tu ade kat topi koboi tu kot
tu tuan umah xkasi alih

Malmari posted on 20-6-2013 08:34 AM
Cerita ni takdelah scary sangat. Tapi saja nak berkongsi..  Dulu Mal pernah duduk di fla ...

macam kenal je kawasan ni
ade kawan duduk area ni
sampai skang duk update db
'die buat bunyi dah'

Dulu pernah duduk kat rumah flat kat kerinchi. Masa tu saya terlibat dgn kerja kerja migration jadi balik pun lewatlah. Kalau tak silap, nak dekat pukul 3 baru sampai rumah.
Saya duduk tingkat 17. Masa sampai kat depan pintu rumah, saya perasan ada india berpakaian sari putih sedang berjalan di koridor tingkat 15, kalau tak silap sayalah. Masa tu taklah fikir apa apa cuma rasa pelik dan tertanya tanya juga apa yang aci ni buat pukul 3 pagi.
Esoknya, masa saya balik kerja kecoh makcik makcik kat situ bercerita yg kononnya ada yang nampak aci tu pukul 3 pagi kat tingkat 15. Rupanya Aci tu meninggal dunia sehari sebelum tu. Dua minggu juga saya mengelak dari terlibat ngan kerja kerja migration sbb tak nak balik lewat.

Rate

1