CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 40290|Reply: 303

Rujuk atau teruskan hidup...saya dh mcm org giler..

salam...

sorilah nie mungkin thread yg terakhir dr saya lagu pun confirm sy akan dilahar oleh ahli2 forum tp x pe sy mmg nk dgr pendapat dr korang saya tgh serabut sgt2 dan x tido lgsg dr hr sabtu sbb sy buntu....saya nk berdoa solat istiharah @ solat hajat say tgh period so sy x tahu nk buat keputusan..

begini ceritaya..pd sabtu lps sy bawak anak2 pg rumah bekas mertua..waktu 2 bekas suami pun ada dia tgh mandi..so anak sy yg kecil suka sgt main telefon dia ambil telefon  bapak dia dan hulur kt sy..sy yg dh lama sgt x pegang handphone ex secara outomatik buka msg husband yg tertulis nama puan halija..msg tu berbunyi 'syg sabar yea sy busy sehingga 22hb sabar yea hehe'..emosi sy yg selama ni stabil tiba2 terganggu sy terus pg depan pintu bilik air ketuk2 suruh ex keluar..kami gado..sy sgt2 cemburu..sy tanya dia mcm2..ex pun mrh nape sy nk kacau privacy dia dan ckp sy x berhak ambik tahu hal dia lg sbb sy bkn suami sy lg..tp sy x bole terima saya nangis2..ex bersiap terus keluar umah..sebelum 2 lupa sy ade ambil no tel perempuan 2 dan sy call tnya mcm2..ex ade buka fb br dan diaorg berkenalan semenjak ex x balik rumah iaitu 5 bln lps..smpi nk pg court masa lafaz cerai ex bgtahu dia..mlm tu juga sy call perempuan 2 lg..dia ibu tunggal kpd 4 org anak sgt moden berusia 44thn tp baik dia berborak dgn sy dr pukul 12.30tgh mlm smpi 5 pg (5jam) kami bergayut..sy rasa sy mcm dh giler..

hr ahad plak kami berbincang berdua suami mcm jual mahal psl rujuk nie dia bg syarat mcm2 klu nk rujuk..smpi kami setuju utk pg jawi next week utk rujuk..masalah nya sekrg sy x tahu kenapa sy jd mcm nie..saya rasa mcm x boleh hidup tanpa ex..kwn office sy seorg yg tahu psl nie ajak sy pg darul syifa sbb dia pelik knp 5 bln lalu sy hidup dgn anak2 sy tenang je knp plak sekrg sy mcm org meroyan..apa sebenarnya masalah sy nie..adekah sy dh gila?

lupa nk bgtahu ex husband br berhenti kerja dan sedang mencari kerja..

tolonglah kwn2 bg pendpt yg pedih pun x pe asal kn sy sedar..

ko masih sayang ex ko la tu...
beb... ex ko pun tgh takde keje skrg ni...

ishhhh cube cari org lain tak boleh ker??..

** sorry tak folo dari kisah yg lepas..huhu

urm. better kau berubat.. takut kau ni kena guna2.. kalau xde ? adam rasa baik kau tampar pipi kau 1 juta kali. kasi sedar hidup jgn tanggung biawak hidup

nak terjun balik masuk mulut naga...
dgn laki yg tak bekerja...
soheh la lepas rujuk ko yang kena tanggung dia pulak...
sila la rujuk...
utk menanggung kembali biawak hidup...
benang yg lepas dok berkeluh kesah pasal laki tak guna...
ni gila talak pulak ko...
heran aku...
ye, ko memang dah gila...

apasal ko nak rujuk balik? stok-stok jantan gitu, lupakan je la. kalu dah kaki pompuan tu, memang payah nak berubah. bayar nafkah pun culas. esok dah rujuk sama balik kisah ko dok tanggung laki. baik ko teruskan hidup dengan anak-anak. anak-anak ko pun mungkin lebih bahagia tengok ko happy tanpa bapak mereka yang kaki pompuan.

cuba ko baca ayat kursi dengan 3 kul banyak-banyak. semoga dilindungi dari gangguan. sekurang-kurangnya sampai ko boleh solat.

aku sendiri pun benci dgn diri aku nie..mcm2 dia buat aku x sedar2 lg...aku sekrg kembali menangis je..anak2 hr ni aku tinggalkn umah mertua aku duduk termenung kt dlm bilik je pandang dinding..mmg btl ex aku ckp aku gila talak sekrg...

Follow Us
Aku tau nape nko camni..nko sbnrnya msih cinta Dgn ex nko tu...bila ex nko ade Ppuan laen..nko jeles sb ex nko ade org laen dulu..try nko ade pengganti dlu dr ex nko..rasanya nko xkan meroyan camni...

aku mrh sgt patutlah dia x rasa sedih dgn kes perceraian kami sbb dia dh ade backup..aku plak x de lgsg curang atau berkawan dgn lelaki lain..maybe aku msh ade perasaan syg lg kt dia..

safiya posted on 3-6-2013 02:42 PM
aku mrh sgt patutlah dia x rasa sedih dgn kes perceraian kami sbb dia dh ade backup..aku plak x de l ...

x pasti kalo tt masih ade perasaan syg kate ex ... tp rsnye tt mungkin rs sakit hati sbb dia x nmpk pon bsedih korang dah bpisah ... ade back up gf baru lg ... maybe tt marah sbb kalo dah bcerai pon masih boleh rujuk, tp in ur case .... mcm ur ex udah x minat. maybe jugak tt rs sakit hati sbb nmpk gayanye dia dah ade pengganti, tp tt xde sesapa.

kalo nk rujuk ... buat ape ... ade kebaikan or lbh byk akan menyakitkan?

kalau aku.. sorry la kalau dah ludah pastu nak jilat balik...

move on dgn ur life la dear... anggap je la xde jodoh. xyah nak kenang2...

tunggu hana & bida masuk...tengok apa komen dorang...

lg satu maybe sbb family mertua lbh ambil berat ttg aku dan anak2..bole tlg jagakan anak2 anytime manakala family aku iaitu kakak2 aku lgsg x tnya khbr semenjak aku cerai x de bg kata semangat just call sekali srh bli produk herbalife..aku rasa waktu aku ssh keluarga suami yg sentiasa ade..

patutla rasa mcm ni.. family in law yg ambik. berat...  berat mata memandang .. berat lagi bahu memikul... kalau me di tmpat kamu .. me pun rasa mcm ni.... fd ni tak nak buat group ke.. utk org2 macam safiya.. takde tempat bergantung ... i mean untuk moral support...

aku ni mcm sebatang kara..xde tmpt mengadu..aku rasa klu aku mati kt rumah srg2 pun x kan ade yg perasan..

safiya posted on 3-6-2013 04:26 PM
aku ni mcm sebatang kara..xde tmpt mengadu..aku rasa klu aku mati kt rumah srg2 pun x kan ade yg per ...

sape kata ko xde tempat mengadu...
mengadu pada Allah...
ades...
jgn la singkat sangat fikiran cik kak...
nnti dah rujuk balik ko up lagi 1 benang psl problem laki ko curang gitu gini tak keja menyusahkan hidup ko aje...
cycle tu tak akan abes la jadinya...
pusing2 tang tu jugak la hidup ko...

safiya posted on 3-6-2013 04:26 PM
aku ni mcm sebatang kara..xde tmpt mengadu..aku rasa klu aku mati kt rumah srg2 pun x kan ade yg per ...

LMFAO...... mate, kalu camni ler ko kat doniya nan fana' ni....
tak leh nak imagine ko kat akhirat yang baqa' sinun...  hina mate, sangat hina!!!.  

cam ni ORANG ISLAM?? ko pegi tobat la mate... sbb selagi camni punya pangai
Allah pun akan benci ngan ko... jenis tadak IMAN -  yg ko sebok - dgn bekas laki ko yang
dah CERAIKAN ko... mcm ler   rejeki ko dgn anak2 ko tu bekas LAKI ko yang kasi..

mcm ler kalu tadak laki --- akan makan pasir... ni ler jenis yang tak cayer kat Allah
yang Allah bagi rejeki, yang Allah dah tentukan qada' dan qadar!!

jenis tak ingat ALLAH...  tak ngadu kat Allah  - tak tobat kat Allah
mmg Allah takkan tolong ko...

sampai mampos pun hidup ko akan HINA, mate... ----  sbb apa??

SEBAB KO HINA diri ko sundrik, mate!!

tak yah ler ko nak mintak nasihat kat sini...  tak jadik aper pung; bukan ko nak dengar nasihat orang pun, mate!
dah cerai pung ngan laki... patutnya  BERSYUKUR kat Allah  bley teruskan hidup
BERSYUKUR sbb ko dan anak masih bernapas dan dapat hidup  ko dapat berIBADAT
tapi yg ko sebok.... ialah ngan BEKAS LAKI ko yang dah CERAI kan ko.....

lastly mate,  SELAGI ko tak tobat  kat Allah  dan ko tak bersyukur kat Allah atas segala
musibah dan hikmah yang berlaku -- selagi tu ler  hidup ko penuh dengan HINA  mate!!!

tak yah mintak nasihat kat sini, mate---   ko mintak kat Allah  kalu ko ni orang ISLAM yang ada IMAN..
kalu ko tadak IMAN...    gua rest the case!!!  

JHC -- ada gak jenis pompuan camni... yikesssssss!!!!

Rate

1

Miss_Dabai posted on 3-6-2013 02:30 PM
Aku tau nape nko camni..nko sbnrnya msih cinta Dgn ex nko tu...bila ex nko ade Ppuan laen..nko jeles ...

mate!!

tu namanya bukan CHENTA....

tu namanya NAPSU.... ikut SYAITHONNNNNNNN   
jenis tadak iman!!

LMFAO... chenta!!! LMFAO...

Hamik..
Amazed dah menaip..

inilah yg dinamakan perempuan................. entah ris susah nak bagi komen cuma apa yg ris boleh kata.... ris sangat kesian kat kamu............

forget him...move on..try to be independent...get away from him and his family...