CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lipan_bara

Tayar blakang sebelah x bergerak

i rasa itu bukun tayar u la yg bunyi...i pernah hadapi situasi macam u..nak explain dekat u pon i x reti..maklumlah, perempuan..yang i tau hantar kedai jela..i rasa u tak perlu tukar tayar la.rasanya bearing kt tayar tu yg problem..or something benda kt tyr tu..x perlu la sampai nk tukar tayar melainkan tayar u dah takde bunga (botak)..

anna_tan89 posted on 19-8-2013 07:05 PM
Tayar belakang tak bergerak nampak bahaya lah.. tayar i pun ada masalah.. bunyi yg kuat.. I nk ingin ...

Belok ke kiri tayar bunyi bising bermakna bearing tayar belah kanan dah rosak. Masa membelok ke kiri, tekanan akan lebih di tayar belah kanan. Jadi bearing belah kanan akan berbunyi. Cuba pi check cepat.

Rate

1

Tayar belakang tak bergerak nampak bahaya lah.. tayar i pun ada masalah.. bunyi yg kuat.. I nk ingin ...

Yupp itu bukan masalah tayar mmg confirm bearing yg masalah kena tukar. Bunyi dia sgt bingit dan bising kan! Pergi je bengkel kereta nanti mereka akan atasi masalah bearing tu

Sy guna yokohama bagi vios sy, skrg dah 4tahun masih tak payah tukar tayar. Jenama ni dari Jepun jadi kualiti terjamin dan harganya juga berpatutan. Bridgestone juga bagus... Tapi kalo nak jimat wang, sy rasa recon tayar juga hampir sama dengan tayar baru...

ni nak tanya kat Tuan Tanah thread ni, problem awak dah setle ke belum?
cer citer sket apa maslahnyer aritu, berapa kena?apa brg yg ditukar?

pakai tayar duro sudahh

Follow Us
zulka posted on 20-8-2013 04:06 AM
ni nak tanya kat Tuan Tanah thread ni, problem awak dah setle ke belum?
cer citer sket apa maslahny ...

masalah sy dh pn settle...
x anta g kedai pon..jd FOC la..hehe..sy cite blk kt husband kena buat apa spt bro2 otai ajar tu la..n dia buat terus.hehe...
dia ketuk2 skit kt tyr tu..pastu undur depan blakng byk kli n ape lg ntah yg dia buat..at last, dpt gak kete tu bergerak....siap leh anta blk kpg lg..tinggal kete kt sana bg adik2 naek..this week nk blk tgk kete tu..hehe...
tengkiu ebery body...
tp skang ni, dok pikir nk overhall plak..mcm2 prob..suka mati enjin tgh jln,myk itam bocor la.ekon kejap sejuk, kejap panas, tingkp plk br dok buat hal sumer x leh bkk.kos mahal x?huhuhuhuhu..fenin fenin... cam nk let go je wira erobek tu..roadtax br je buat bln ni..syg..huhuh Last edited by lipan_bara on 20-8-2013 06:35 AM

kalo bunyi kuat biasanya bearing mia pasai. pe kata hantar pi workshop check dulu ? kalo kena tukar tayar, tukarlah tayar yg berjenama.. jgn kedekut.. bahaya tau.. lebih baik jgn pakai tayar recon, kualiti teruk dan cepat rosak.. tiada guarantee pun..

mikke87 posted on 21-8-2013 05:26 PM
kalo bunyi kuat biasanya bearing mia pasai. pe kata hantar pi workshop check dulu ? kalo kena tuka ...

nak pakai tayar seken boleh je....
aku sendiripun pakai tayar seken...
tapi kena pandai pilih....cari tayar import :- Japan,Germany...
tengok Manufacturing Date...jgn amik yg dh lebih pada 3 taun..
bunga mesti amik yg 70% keatas.....
kalau dapat ciri2 diatas boleh beli....
aku memang tak pakai tayar local...dari dulu smpai skang....even barupun aku tak bekenan...

tayar recon tak bagus. bahaya dan tak berbaloi. cepat rosak .. nanti letup dlm perjalanan lagi teruk.
Skrng ni, I pakai Michelin XM2 untuk Honda City saya.. sudah 3 tahun, nasih nampak baru je.. tak rasa licin masa hujan tak pernah ada bunyi langsung.
mai tengok kat sini http://www.michelin.com.my/Produ ... er=Primacy%203%20ST

I guna michelin juga! Tayar mereka tahan lasak dan taham lama. Sekarang ni apa pun mahal, terutamanya harga petrol semakin tinggi. Setahu saya tayr michelin sangat petrol saving.

kimsian86 posted on 22-8-2013 06:56 PM
tayar recon tak bagus. bahaya dan tak berbaloi. cepat rosak .. nanti letup dlm perjalanan lagi teruk ...

aku pakai tayar 2nd ni dah lama...dah bepuluh taun dah..
tapi as i said, aku pakai tayar terpilih sahaja....Pirelli or Dunlop..which is performance tyre...
walaupun tyr 2nd...price almost 200 each...
so far tak pernah pula meletup tengah jalan....bocor pun tak pernah...
btw aku nak tanya korang ni Michelin punya promoter ke apa? dok promote Michelin tak habis2...
bukan semua org mampu beli tayar Michelin baru...
aku pakai sportrim 18, tayar size 225/45/18....kalau aku beli tayar Michelin baru harga dia RM721 each X 4 Pcs = RM2884
tayar 2nd aku boleh dapat RM600 4 pcs...brand Dunlop SP Sport or Pirelli dgn bunga 80-90%...
btw..aku tak suka pakai Michelin.... bagi aku Michelin is not Performance tyre but comfort yes!
tayar Michelin kalau ambil korner 140kmh goyang....Dunlop SP pun ada goyang sket..Pirelli terbaik!!      

zulka posted on 23-8-2013 09:18 AM
tapi as i said, aku pakai tayar terpilih ...

Psssstttt....kat kedai mana ko dptkan tayar2 nie. Share la...

Bell posted on 23-8-2013 09:28 AM
Psssstttt....kat kedai mana ko dptkan tayar2 nie. Share la...

ado tigo tompek...
1 - Rawang (depan Bustand Rawang)
2 - Danau Kota (kalau dari KL Festival, sebelum trafik light simpang 4, kedai belah kanan)
3 - PJ - (Best Tayar, Jln. University Sec.19), - selalu pegi kat sini, sebab byk stok...

kalau 3 tompek tu takdo, kadang2 pegi Puchong, Tmn. Perindustrian Puchong..sini pun byk stok, tapi jauh benor  

zulka posted on 23-8-2013 09:43 AM
ado tigo tompek...
2 - Danau Kota (kalau dari KL  ...

bro zulka aku nak tanya la,aku ada pakai 2 jenis tayar yg berbeza jenama pengeluar,salah satu jenis tayar ni threadwear dia 480 dan satu la 300..
apa maksud threadwear??mana satu yg bagus?

Fariz07 posted on 23-8-2013 11:08 AM
bro zulka aku nak tanya la,aku ada pakai 2 jenis tayar yg berbeza jenama pengeluar,salah satu jeni ...

threadwear - kadar kehausan bunga tayar : (semakin tinggi nilai, semakin lambat haus)
makno eh makin tggi nilai makin baguss

* bak ketupat palas sbiji....hehe

zulka posted on 23-8-2013 09:43 AM
ado tigo tompek...
2 - Danau Kota (kalau dari KL  ...

Dekat Klang tarak kaa? Bukan ke Tayar kat Klang paling murah?

Bell posted on 23-8-2013 12:13 PM
Dekat Klang tarak kaa? Bukan ke Tayar kat Klang paling murah?

aku tak minat gi klang...sesak

zulka posted on 23-8-2013 11:37 AM
threadwear - kadar kehausan bunga tayar : (semakin tinggi nilai, semakin lambat haus)  ...

ooo camtu rupanya..lagi tggi nilai lagi mahal harganya..

zulka posted on 23-8-2013 09:18 AM
tapi as i said, aku pakai tayar terpilih ...

Amboi... you punya nasib baik shj.. tak pernah ada accident walaupun pakai recon tires... I pakai recon tires satu kali, sudah kena accident. Mungkin luck saya tak bagus lo... bagi I kalau betul compare dengan tires mahal dengan recon.. I will choose tires mahal.. michelin XM2, walaupun mahal sedikit tetapi baloi...