CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sapsamsok

Jawa Timur - Surabaya, Probolinggo, Banyuwangi, Jember, Malang, Batu, Madura dl

ahkak baru pulang dari surabaya...

mendaki semeru....bromo ngan kawah ijenn...

mmg best , berbaloi2, tapi PONEK ya rabbiiiii

semua kena mendaki nokkkkk....

namun pemandangannya amat mengujakannnnnnnnnnn....

ingat nak book kat airasiago tapi xtau nak duk hotel area mana...ingat nak g bromo...so perlu ke duk di surabaya centre...blur terus pasal surabaya ni...harap sape2 dapat membantu...

Keenah replied at 29-9-2015 01:32 PM
ingat nak book kat airasiago tapi xtau nak duk hotel area mana...ingat nak g bromo...so perlu ke duk ...

kalo smp sini tengahari / petang / malam, dah x perlu. Baik merayau dulu dengan kereta sea, lepas tu bertolak midnite ke Bromo dalam jam 10 / 11 mlm. Smp sana dah wee hours in the morning. Terus naik Penanjakan 1 (prebooked jeep / last minute).
Hotel yang boleh dipertimbangkan

1. Hotel Bromo Permai 1
2. Hotel Lava View Lodge
3. Lava Hostel
4. Hotel Cemara Indah
5. Pondok Wisata Adas
5. Homestay berlambak gak kat sana...

Tapi klo Surabaya sini pagi, boleh gerak terus ke Bromo. Lepas tu layan sunset & overnite kat sana. Bear in mind, bas ke Probolinggo lebih kerap di sebelah pagi. Menjelang tengahari, frekeunsi dah berkurang. Apatah lagi malam.

Kalo sampai sini petang / malam dan tak mau sewa kereta, naik je shuttle bas ke Terminal Bungurasih. Rp 35,000 kalo x salah. Cari penginapan losmen kat situ. Banyak. Esok pagi2 cari bas ke Probolinggo. Tiket bas bayar dalam bas. Jangan terima bantuan dari siapa2 pun kecuali petugas berseragam. Apa2 jangan tanya orang lain, tanya je petugas. Ingat kena bangun awal ye. Tapi lepas layan sunrise esok, kena turun awal dari Bromo. Sbb mat2 minah2 saleh tu biasanya takkan lama di Mt Bromo. Alang2 diorang dok ada tuh, angkot bison tu lebih cepat penuh & turun ke Terminal Probolinggo. Kalau ada fulus, boleh charter bison tu je.

sapsamsok replied at 30-9-2015 09:27 AM
kalo smp sini tengahari / petang / malam, dah x perlu. Baik merayau dulu dengan kereta sea, lepas  ...

thanks sapsamsok....rasanya  better book tix saja la kan...sapsamsok guide sana ke??

sapsamsok replied at 30-9-2015 09:27 AM
kalo smp sini tengahari / petang / malam, dah x perlu. Baik merayau dulu dengan kereta sea, lepas  ...

menarik cadangan ni... igt nak amik flight dlm kol 6 ptg dr lombok la nnt..

Keenah replied at 30-9-2015 11:12 AM
thanks sapsamsok....rasanya  better book tix saja la kan...sapsamsok guide sana ke??

Nak kata guide pun kekadang ye kekadang tidak.
Nak kata TA pun kekadang ya kekadang tidak.

Saya bantu semampu saya / sampai dengan batas pengetahuan saya. Tak semestinya kena deal atau apa pun. Obligation free.

Kalo nak sesi teh tarik je on arrival, no problemo. Janji saya free dan timing cun. Boleh jemput kat airport... Lepas tu pi pekena teh tarik kat Bangi Kopitiam... Hehehe.

Follow Us
tetiba rasa nak beli tiket ke Surabaya, tapi nak santai trip aje...tak nak daki2 bagai

ape pasar yg femes kat sana ye? nak cari otel yg paling dekat

bottombikini replied at 2-10-2015 10:42 AM
tetiba rasa nak beli tiket ke Surabaya, tapi nak santai trip aje...tak nak daki2 bagai

ape p ...

aku pi surabaya namun surabaya town itself tak sempat pegi...
sbb mmg nawaitu nak naik2 gunung bukit berapi bagai ni...hehehhe
so dari airport surabaya terus ke pekan malang dalam 3 jam setengah gak la...

tryla panjat2...best lah...

bottombikini replied at 2-10-2015 09:42 AM

ape p ...

ada bbrp yg ckp terkenal.

bergantung kepada keperluan

Pasar Turi Baru
Pasar Atom
Pusat Grosir Surabaya
Pasar Kapasan
Pasar Genteng
Pasar Pabean
Pasar Loak
Pasar Jongkoki
Pasar Gembong

dll...

akubest replied at 3-10-2015 12:59 AM
aku pi surabaya namun surabaya town itself tak sempat pegi...
sbb mmg nawaitu nak naik2 gunung bu ...

aku dah bertaubat nak panjat2 ni...first & last was kinabalu

so now nak gi jenjalan santai je..soping2, jjcm, rempit2...

sapsamsok replied at 3-10-2015 09:15 PM

tq sap ..dah book airasiago dok kat redplanet flight+tiket Rm225/person

ada rekomendasi/supir tuk jalan2 sekitar yg dekat tak? gi ladang apel ke..stroberi ke..kopi ke..

sapsamsok replied at 3-10-2015 09:15 PM

mr wong,
muzium angkut tu best x? lg satu, taman safari prigen atau bogor yg lagi best.. hehehehe

baru beli tiket ke surabaya rm111.93 . pegi 30/10 - 2/11. plan nak duduk area city centre surabaya jer.

hotel ape yg best kat sane. boleh jalan kaki jer ke tempat2 yg best.

fave hotel ok x?

bottombikini replied at 6-10-2015 09:39 AM
tq sap ..dah book airasiago dok kat redplanet flight+tiket Rm225/person

ada rekomen ...

bila sewa supir tu, sebaiknya plan dulu jadual perjalanannya... alang2 da sewa supir manfaatkan sepenuhnya. apatah lagi klo nak keluar dari kota Surabaya. Cam Bandung / Jogja gak.
Takat dalam town... jalan kaki atau combine dgn taxi pun oke kot. Lain la kalo nak lari dari hujung timur barat utara selatan. Kalo takat shopping mall je, naik taxi je pun da cukup.

aiware replied at 6-10-2015 07:56 PM
mr wong,
muzium angkut tu best x? lg satu, taman safari prigen atau bogor yg lagi best.. hehehehe ...

TS Bogor atau Prigen? Rasanya bergantung gak le... Tapi kalo x salah, TS Prigen lebih murah dari TS Bogor dan TS Bogor pun lebih murah dari TS Bali. TS Prigen ni kena bayar tiket masuk local untuk driver selain kita sendiri. Tu yang x best. Hehe.

Kalo Muzium Angkut (Muzium Sejarah Pengangkutan) tu bagi saya mmg oke. Tapi, bear in mind bawa masuk kamera kena bayar. Rp 30,000/camera. Camera phone diorang bagi masuk free. Jangan cuba2 nak seledup. Diorang selongkar... Hehehe... 80% of the area merupakan area cam showroom kereta klasik. 10% tu ada cam indoor studio ala cowboy... 5% foodcourt... 5% parking area. Dari luar mmg nampak x menarik pun. Tiket masuk weekday Rp 50,000/pax, weekend / holiday menjadi Rp 75,000/pax.

drivethru replied at 6-10-2015 08:11 PM
baru beli tiket ke surabaya rm111.93 . pegi 30/10 - 2/11. plan nak duduk area city centre surabaya j ...

Fave Mex Hotel
Hotel Belkizaar
Hotel Tunjungan
Hotel Citihub
Hotel Sheraton
Hotel Majapahit
Hotel Garden Palace
Hotel Surabaya Plaza
Hotel 88 Embong Malang
Hotel Amaris
Hotel Cendana
Hotel Bisanta Bidakara
Hotel Sahid Surabaya

atau Hotel di sepanjang Jl Basuki Rahmat / Jl Tunjungan / Jl Pemuda / Jl Embong Malang

Hotel Ibis Basuki Rahmat, Hotel Bumi Surabaya dan Hotel Crown Prince dah agak jauh dari pusat kota.

sapsamsok replied at 7-10-2015 02:39 PM
TS Bogor atau Prigen? Rasanya bergantung gak le... Tapi kalo x salah, TS Prigen lebih murah dari T ...

di bogor pon kene byr utk driver. sy  pernha ke sana so mcm kali ni nak ke prigen tp nnt takut tmpt dan show x byk mcm di bogor sbb kali ni bwk kawan2 first time pegi sana... takut nnt hampa plak.. hahahahaa

sapsamsok replied at 7-10-2015 02:56 PM
Fave Mex Hotel
Hotel Belkizaar
Hotel Tunjungan

tq for info...

kalau dari bandara, boleh naik bas damri ke city center ke? turun di station bas mane?

saya plan nak nak duduk di fave mex hotel atau weta international hotel. sbb dua hotel ni dekat dgn tunjungan mall. senang nak jalan2 n cari makan. atau ade hotel yg lebih ok dgn bajet bawah rm150/night.

saya sampai di bandara juanda dalam jam 00.05 malam. ambil flight last dari kl. selamat x, kalau saya bermalam di surau bandara atau di kerusi bandara. sbb saya seorang jer. rase rugi nak ambil hotel mlm tu.

aiware replied at 7-10-2015 03:26 PM
di bogor pon kene byr utk driver. sy  pernha ke sana so mcm kali ni nak ke prigen tp nnt takut tmp ...

Try check out dari site diorang. Kalo x salah, show TS Bogor lebih banyak dari TS Prigen dan Bali... dan show tu pun kadang bergantung gelang yang kita pakai.  Kalo TS Bogor tu ada night safari. Prigen xde.
Tapi Pasuruan lebih luas dari Bogor.

Bogor : http://bogor.tamansafari.com/
Pasuruan : http://pasuruan.tamansafari.com/

Saya belum pernah ke TS Bogor, jd x leh nak bandingkan. Kalo TS Bali, dah pernah... Dah la mahal... xde apa pulak tu... nak ni kena bayar, nak tuh kena bayar.... Hehehe...

drivethru replied at 7-10-2015 05:21 PM
tq for info...

kalau dari bandara, boleh naik bas damri ke city center ke? turun di station bas ...

Bas Damri tu akan bergerak dari Juanda - Bungurasih. Dari Bungurasih, kena cari bas masuk ke Kota Surabaya dan turun di Joyoboyo. Dari situ kena cari angkut masuk dalam kota. Daripada pening2 mungkin sebaiknya lepak airport tunggu smp pagi, terus amik taxi ke hotel. Direct to the point. Save masa dan terus cergas merayau...
Dan kalo boleh, jangan biarkan staff taxi stand tu tolong carikan taxi. Setahu saya, charge diorang lebih mahal Rp 20,000 dari harga sebenarnya. Scam? X tau le nak kata... Service charge? Mahal...
Kat situ ada touch panel. Operate sendiri je. X tau tanya diorang.

Daripada stay kat Weta, baik stay kat Fave Mex. Weta masih jauh dari Tunjungan. Belum lagi nak kena cross 2 jalan 4 lane. Silap haribulan kena saman sbb x guna Overhead Bridge. Hehe.