CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: deecokelat

[Buku] Buku dari Lejen Press

Dah baca awek chuck taylor, rokok nan sebatang, cekik. Skang baru nak baca Bayang.

Novel2 tulisan Nami ni senang faham sebab sangat direct, takda tersirat puitis bagai. Antara tiga novel lejen yg aku dah baca, aku suka rokok nan sebatang. Jalan cerita mudah ja, tapi menarik apabila diselit ideology2 bijak dan pcanggahan pendapat. Paling best bila tiba2 timbul watak ustaz. Habis sorang2 kena tarbiah.

Novel Cekik dari penulis lain aku tak ingt nama. Sangat 18sx, sangat detail bg aku. Tapi ending fail.
Awek Chuck Taylor pun best, tak sampai 1 hari aku habiskan. Tapi aku ingatkan ada sequel, sebab ending mcm tak habis je. Tak tau pulak itu dari kisah hidup Nami sendiri, so setakat tu jela ending nye.

Rate

1

Nicki_Meow replied at 19-9-2013 10:24 AM
Dah habis baca Bayang...

Ini sinopsis dari kulit belakang buku :

pnulis de skizo. huhy. dia jdi gitu sbb kna dera pak ciknyer..

Esmiria replied at 26-4-2016 07:45 PM
pnulis de skizo. huhy. dia jdi gitu sbb kna dera pak ciknyer..

Tapi mmg takleh masuk sgt lah Es. Byk skip. Lain org mungkin lain penerimaannya.

Nicki_Meow replied at 27-4-2016 01:39 PM
Tapi mmg takleh masuk sgt lah Es. Byk skip. Lain org mungkin lain penerimaannya.

Aku minah sejarah.cam nami, mamat sejarah...huhuhu

ada buku dari lejen yang aku layan dan terkesan untuk diri sendiri macam rokok nan sebatang, heroin, rosmoh dll..

ada juga buku lejen yang baca sampai habis tapi kick dia tu tak de.. samada tak sampai atau cerita tu memang tak stimulate deria excied aku macam segulung negatif..

dan ada juga buku lejen yang aku baca tak sampai separuh, dah give up.. penggunaan perkataan yang berulang yang membuatkan aku rasa annoying, atau ceritanya sendiri memang membosankan macam pergi mati dan juga wanita kimono merah (kenapa bunuh semua orang tanpa motif? mana thrill nye?)

=)

cuma bagi aku, buku-buku macam ni adalah lagi elok daripada novel-novel mainstream sekarangy yang tajuk dan isinya adalah sejenis cliche.. you know what i mean.. =)

Rate

1

Mempersembahkan, Bumi- sebuah novel tulisan Tere Liye.

Tak faham bahasa Indonesia? Jangan risau, versi terbitan Lejen merupakan versi dalam bahasa Melayu. Sama macam novel dari Indonesia yang kami terbitkan sebelum ini.

Novel Bumi merupakan satu daripada tiga novel tulisan Tere Liye yang akan diterbitkan semula dalam bahasa Melayu.

Dua lagi adalah Bulan dan Matahari.

SINOPSIS

Namaku Raib, usiaku 15 tahun. Aku budak perempuan seperti kalian, adik-adik kalian, tetangga kalian. Aku ada dua kucing, namanya Si Putih dan Si Hitam. Mama dan papaku orang yang baik. Guru-guru di sekolahku juga baik. Teman-temanku pun baik.

Aku sama seperti remaja yang lain, kecuali satu hal. Sesuatu yang aku simpan sendiri sejak kecil. Sesuatu yang menakjubkan.

Namaku, Raib. Dan aku boleh bertukar menjadi halimunan.

kredit : FB Lejen Press

Rate

1

Follow Us
12
Return to list New