CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13236|Reply: 39

SYAMPU GANOZHI keluaran DXN Holdings Berhad- review pehlisss

as salam..

sebagai mukadimah, haa td duk search2 pasal brand syampu mana yg elok kat donia nii..ak da start bimbang dah, rambut ak da mula bnyak gugur..lepak ats katil, tgk2 ad bnyak kt lntai walhal atas tilam mcm xde lak dorg berguguran.. banyak jenis brand gak ak da try utk syampu..sm mcm part muke ak ni, tubuh badan..walau x suka tuka2 produk tp ad tu trpksee jugak try n error brg baru..tp part muka ngn suplemen tambahan utk badan terkecuali laa sbb da jmpa yg sesuai..hr tu ak pulun gak search psal skincare sbb da bmbg (leni da okehh) tp skg bmbg psl rmbut lak niii..hadoii..mls la nk mkn suplemen khusus utk rmbut lak, bnyak beno nak nelannyer karang..

pantene dlu ms kecik2 da try, hasilnyee rmbut ggur giler babeng smpai jmpa doc..de suggest pkai J&J pnye shampoo yg bby kanak2 duk pkai tu (ni kisah skolah rendah) tp tak sukeee sbb rmbut jadi kering.. tgkk, kecik2 da pndai demand..kerlasss.. pastu skolah menengah pkai sunsilk, haa ok je tp rmbut kering gak (x pkai conditioner, leceh)..kira pernah guna sunsilk, rejoice, head & shoulder, clear, himalaya, herbal essences, dove n swarczkoff.. kebanyakan syampu ak dr range antidandruff~

ni hasil jadik kat aku la..

sunsilk = kering, kurang best
clear = mcm kelemumur bertambah jerrr.. feeling pn rasa x best ms duk pkai ( seb bek botol kecik)
himalaya antidandruff = kelemumur makin bnyak + gatal2 ( x abes pakai, tensen aku)
herbal essences = x best, kelemumur gak

rejoice = ok ini best, rmbut lembut kelemumur xdekk lgpun skali ngn conditioner
head & shoulder = best!! rmbut lembut, jarang gugur, kelemumur xdekk, kepala xde gatal2...
dove = kelemumur mcm kembali , gatal2 jugaks.. rambut lembut tp feeling pkai syampu x best.. then perasan ms pkai ni laaa rmbut gugur..mula2 x  endah, lama2 mcm pehh makin teroks gugurrr.. (nk wt cne botol besaq, mcm xnk abeskan je)
swarzkoff = yg ni beli botol kecik, br je pkai tatau la cmne.. tu pn bli sbb x bwk sympu duk p hotel.. x gatal2, kelemumur tataula..

tp tula.. ak tetap bimbang sbb rmbut gugurr..huhu..xmola teroks sgt, rmbut dalah nipis..jd ak duk search2, jmpa brand ni SYAMPU GANOZHI keluaran DXN..tgk org bg testi, rmai puas hati plus anak2 rmbut pn tumbuh.. ad dopp spe2 sini yg pernah pkai ke trdengar ke, bg ler review cket..sbb ak pn rse mcm nk bli ni.. huhuu.. hrga pn ok dlm range RM 20 - 25...

penah guna...rambut jadi kering cam dawai....tak sesuai kot ngn suree....

panjang ceritanya......saya pendekkan sikit ya.

Nak cerita sikit rasanya dulu saya pernah juga info di sini pasal syampu ni dan juga di forum melayu........syampu ni sebenarnya memang lain sikit ada yang mula pakai rambut akan jadi keras, kering dan sebagainya ada yang ok rambut terus lembut......syampu ni bergatung pada tuan punya badan apa masalah yang di hadapi......dulu saya pun mcm tu juga masa mula2 pakai rambut saya kering n keras.......saya pun berhenti pakai.....kebetulan saya pergi kerumah kakak saya rasa rambut dia lembut jer.....saya tanya dia pakai syampu apa dia kata syampu ganozhi kekadang dengan minyak gano..........saya pun heran kenapa rambut saya keras lak......jadi saya sambung pakai baru la lama2 rambut saya lembut semula.

saya memang lama pakai syampu sejak age 29 hingga sekarang 42 tak pernah  bertukar syampu yang lain....saya kaji juga masa pakai syampu ni....

bila saya luruskan rambut, rambut saya jadi kering saya akan pakai syampu ni memang rambut saya akan pulih semula......masa umur saya 29 thn rambut saya memang gugur teruk anak2 rambut pun susah sangat nak nampak......sejak saya amalkan syampu dan produk yg saya syorkan.......serta rg dan gl.....sampai sekarang rambut saya lebat dan anak2 rambut masih banyak tumbuh......rambut saya pun panjang sampai ke pinggang.

Untuk info pelanggan tetap memang ada utk produk ni.....lelaki pun ramai juga guna.......mana yg serasi tu memang tiap bulan diaorg akan order semula..

Kadang2 kita pakai mcm2 pun tak berapa nak berkesan saya syorkan ambil rg dan gl utk dalaman kadang2 rambut gugur ni disebabkan masalah dalaman.......masa saya dulu rambut saya gugur salah satu sebab pinggang saya selalu sakit......bila saya ambil rg dan gl dlm 2 minggu keluar mcm habuk2 kecil itu mungkin nak jadi batu karang kut......lepas tu baru lah pinggang saya tak sakit pipi saya yg sembab turun semula.....sejak dari tu saya ambil rg dan gl jer ....daripada saya ambil ubat hospital baik saya ambil herba ni memang tak ada kesan sampingan.....rg dan gl ni bukan utk rambut jer tapi untuk dalaman sekal... menyeluruh.

saya promote produk ni 2004 di forum melayu  hinggalah sekarang....siapa yang bernasib baik tu pulih dengan produk yang saya syorkan tak rugilah duit belanja ribu2 kan...itu pun semua dari pengalaman saya juga dan saya cuba syorkan mana tahu ada yang sesuai kan selamat rambut kauorg...rambut saya dah ok.....boleh baca testimoni dari pelanggan di blog rambut saya ni.....http://isabela-ilabeauty.blogspot.com/

rambut ni bukan senang nak pulih saya dulu pun merata syampu saya pakai akhirnya stop kepada syampu ganozhi ni jer.....nampak sangat rambut saya pulih sedikit demi sedikit.......biasanya kita ni pakai sekali dah tukar lain termasuk la saya tapi bila tengok contoh rambut kakak saya baru saya pakai semula

Nak pulih bukan mudah kena ambil masa juga kan....kena bagi masa..........nak berniaga produk ni pun bukan senang setahun pakai baru berani nak jual Last edited by mata_bulat on 29-8-2013 05:02 PM

suree_aa posted on 29-8-2013 04:07 PM
penah guna...rambut jadi kering cam dawai....tak sesuai kot ngn suree....

haaa.. ad jugak yg kasi testi cmtu..tp pkai jugak lama2 keras da jd lembut..dorg pkai skali dgn mnyak gano tu.. heee

mata_bulat posted on 29-8-2013 04:53 PM

Nak cerita sikit rasanya dulu saya pernah juga  ...

hai akak... heee.. actually sy da survey kat blog akak sblm post kat sini tnya forummer lain kot2 ad jugak yg pkai..nsb baik kak ad reply sini jugak..heheh.. jap eh nk pm2...bnyak nk tnya ni

tak salah suree beli ngn mata bulat kan dulu2..lama dah...mcm nk try blk jer..hehehe...
rsenyer haritu suree give up cepat sgt kot...sedihla tgk rambut gugur byk..huhu...

Follow Us
suree_aa posted on 2-9-2013 03:19 PM
tak salah suree beli ngn mata bulat kan dulu2..lama dah...mcm nk try blk jer..hehehe...
rsenyer h ...

jom ler akak, kita pkai syampu ni..minta2 lama2 ok ngn rmbut kiter..sbb bimbang jgk sbb rmbut spesis nipis...

misssayuri posted on 3-9-2013 10:45 AM
jom ler akak, kita pkai syampu ni..minta2 lama2 ok ngn rmbut kiter..sbb bimbang jgk sbb rmbut spes ...

rambut akak ni dari form 4 kot gugur...ble peknen je kurang skit gugurnye...pastu gugur blk...mcm2 syampu pkai...akak pkai pantene anti hair fall mmg kurang gugur tp kelemumur tak ilang plak...hehehe...ingat nk p salon rambut..check ap yg patot...malas nk godek sendiri....give up dh kot...

haii akak....hihihi...rambut sy pun byk gugur laa...tp mujo la lebat..tp lama2 klu dibiarkan amat merisaukan..
erkk baru terpikir pasal buah pinggang tu...dlm sebulan kdg2 dtg sekali sakitnya...rasa2nya betul la kann...ada kaitan dgn buah pinggang...ni mesti kes suka tahan kencing..

mcm2 syampoo dah guna ni..rasanya nk pakai la syampoo dxn ni..mkn rg n gl sekali laa...dah tuo ni mcm2 penyakit nk hinggap...hishh...

misssayuri posted on 2-9-2013 03:06 PM
haaa.. ad jugak yg kasi testi cmtu..tp pkai jugak lama2 keras da jd lembut..dorg pkai skali dgn mn ...

sebenarnya syampu ganozhi ni daripada cendawan merah..........kalau capsul kita makan ada tindak balas seperti batuk, selesama......sama juga dengan syampu ni rambut kering, kasar kemudian barulah anak2 rambut tumbuh semula.....syampu pun ada tindak balas itulah sebabnya ada yang pakai syampu ni masalah sakit kepala ada yang berkurangan sebab syampu ni mengandungi herba.

kalau anak2 ada maslah kerak2 kulit kepala pun boleh pakai syampu ni dengan minyak gano.......gosok minyak gano tu lepas tu baru besyampu......minyak gano ni serba guna...boleh juga utk urut, gatal2 bagi yang baru lepas bersalin boleh letak dekat luka jahitan memang cepat baik luka tu rasa tak sakit.........sebanya minyak gano tu mengandungi cendawan merah, cendawan merah ni kalau masalah luka memang cepat baik tak kira luaran atau dalaman......kalau utk dalaman boleh makan rg dan gl memang cepat baik sebab ada customer bertahu hari tu.........yg luka lepas bersalin terjadi pada anak buah punyalah panjang jahit duduk pun tersiput2.....pakai minyak gano ni cepat jer baiknya.

suree_aa posted on 3-9-2013 11:22 AM
rambut akak ni dari form 4 kot gugur...ble peknen je kurang skit gugurnye...pastu gugur blk...mcm2 ...

Nak cari syampu yang sesuai memang susah jangan cepat putus asa .........syampu ni memang ada yang sesuai pakai yg dah setahun pun ada
mana yang serasi setiap  bulan memang akan order semula .....

testimoni dari customer

Last edited by mata_bulat on 3-9-2013 04:31 PM

kajol77 posted on 3-9-2013 12:23 PM
haii akak....hihihi...rambut sy pun byk gugur laa...tp mujo la lebat..tp lama2 klu dibiarkan amat  ...

Memang elok ambil rg dan gl sebab rg dan gl ni utk buah pinggang memang sangat bagus.....kalau makan lebih rg dan gl ni kulit pun boleh nampak cerah and awet muda........telan je sebijik hari2 sebelum sarapan....in shaa allah mesti ada perubahannya daripada kesihatan...kalau tak boleh
nak makan daging, kambing ke in shaa allah boleh makan lepas ni.

ada customer dari perak sakit2 belakang dia makan rg dan gl ni memang dia terkejut sebab sakit dia hilang.....memang customer tetap tiap bulan dia ambil sebab dah lama sangat dia sakit makan rg dan gl ni baru pulih dari lumut perak.

kekadang saya pun tak perasan customer saya dah ambil produk ni agak lama... 8 bulan pun ada susah nak ingat semua nama....ada juga yang berhenti cari balik

testimoni setahun dah pakai lelaki......

suree_aa posted on 3-9-2013 11:22 AM
rambut akak ni dari form 4 kot gugur...ble peknen je kurang skit gugurnye...pastu gugur blk...mcm2 ...

hahaha..ok ni musykil jgk ni..org lain time pregnant rmbut bnyak gugur, tp akak terbalik pulak.. nsb baik tau..sp pnye kazen dgn gigi2 skali gugur.. haih, sy ni kang kna mnum bnyak susu ni...kalsium berkurang bnyik tulang krakkrukkrik...
xpe kak, kita try slagi bole .. rmbut sygg kott

mata_bulat posted on 3-9-2013 04:24 PM
sebenarnya syampu ganozhi ni daripada cendawan merah..........kalau capsul kita makan ada tindak ...

kak, kang pkai mnyak gano dlula pastu br syampu eh?? hihiii... harus bertabah n bernekad ni...

misssayuri posted on 4-9-2013 10:55 AM
hahaha..ok ni musykil jgk ni..org lain time pregnant rmbut bnyak gugur, tp akak terbalik pulak.. n ...

hehehe...ye ke mse peknen rmbut lg byk gugur...
akak mmg rmbut krg gugur n nmpk tebal n cantik je mse peknen...
sedih rmbut dh nipis...dulu tebal gila...

suree_aa posted on 4-9-2013 11:08 AM
akak mmg rmbut krg gugur n nmpk tebal n cantik  ...

adeee kak... ngn gigi2 skali gugur.. kurang nutrien xpun kalsium kekdahnye.. tu kan mnum susu mkn produk tenusu, suplemen bagai kot..

misssayuri posted on 4-9-2013 10:57 AM
kak, kang pkai mnyak gano dlula pastu br syampu eh?? hihiii... harus bertabah n bernekad ni... {:s ...

Mana2 pun boleh tak ada masalah...boleh pakai minyak gano malam2 esok pagi cuci kalau tak nak cuci pun tak apa.....kalau rambut yg jenis mengerabang t u elok pakai syampu ganozhi dengan minyak gano.....lurus sikit rambut tu.......kalau nak pulihkan rambut terlalu kering setelah rebonding pun boleh juga.......kalau sebelum ni buat rawatan rambut kat kedai boleh cuba buat rawatan dengan syampu ganozhi dengan minyak gano...kalau perap lama2 dengan minyak gano lagi lembut rambut tu......in shaa Allah.

Last edited by mata_bulat on 5-9-2013 04:28 PM

suree_aa posted on 4-9-2013 11:08 AM
akak mmg rmbut krg gugur n nmpk tebal n cantik  ...

dulu saya umur 29 thn rambut sikit juga.....tapi age 40an tebal.......nasib baik jumpa produk ni kalau tidak
susah juga nak cari produk rambut yang sesuai......kalau rejoice yg luruskan rambut tu jangan la pakai sangat
sebab saya tengok kawan saya pakai memang lurus tapi rambut makin kurang nampak botak dia pun tak perasan.

mata_bulat posted on 5-9-2013 04:31 PM
dulu saya umur 29 thn rambut sikit juga.....tapi age 40an tebal.......nasib baik jumpa produk  ...

hahah.. nyempat lg akak ni..

12Next
Return to list New