CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akakbosan

[MISTERI SETEMPAT]Kisah2 Seram Taman Tun Dr Ismail, Kuala Lumpur

Aku bercerita kpd kawan2 aku tentang peristiwa yg sedang aku alami. Mereka mengusik dengan mengatakan pd aku kenapa tidak mintak nombor ekor. Aku tersengih shj. Selepas membasahkan tekak kami pun pulang. Selang 2 hari kawan ku yg bersama pd mlm tersebut menelepon aku bertanyakan tentang kesahihan cerita aku. Aku bagitau yang ia adalah cerita benar lalu aku bertanya mengapa dia bertanya soalan tersebut, kawan ku menjawab diluar rumahnya ada tetamu yg tidak diundang mengikut dan mungkin ia menumpang masa mlm tersebut. mengikut cerita maid dia yg sudah 2 kali nampak tetamu itu sentiasa duduk diatas pagar rumah mengadap kearah jalan. Dan anak2 dia selalu bangun terjaga ditengah malam dan menangis seolah olah dlm ketakutan. Seminggu kemudian kawan ku memanggil darul syifa untuk m3nghalau tetamu tersebut. Proses tersebut mengambil masa seminggu dan ade pokok yang perlu ditebang dan selepas proses tersebut tetamu yg tidak di undang itu kembali kw tempat asalnya...

Rate

1

ctaz posted on 4-9-2013 11:29 AM
aikkk sama cara hantu2 tu ngaco....
kat opis aku dulu tu macam tu la ngaco nyer....bukak pintu to ...

Hantu tu Diva kot..asyik nak minta perhatian ko je...

getarsukma posted on 5-9-2013 01:58 PM
sementara akak bosan karang cerita ai nak tanya opinion uols... kenapa dalam orang terdahulu dalam r ...

Sebelum ko tinggal sana sap yang duduk dulu...keluarga bangsa Chinese ka?

kalu ye, haaaa..aku agak la tu tempat dia sembahyang..kan ada kat kedai2 bangsa cina ni ada para bentuk rumah kecik depa dok sangkut kat didnding tepi2...aku agak bekas tempat sembahyang dia la tu...agaknyeee....

Akhirnyeeeee....habis pn bace....

ada tak lagi kisah kisah area ni. suka sangat area ttdi,damansara,pj nih!

Huwaaaa..takotnye kite...dahlah slalu berkuntum kat area ttdi..dl boypren kite keje kat AHP slalu la kite tgu die hbs keje kol 2-3 pagi...huwaaaa..kalau la tau mcmni...sumpah taknak...ntah2 ad yg tmn kite time tu..sbb mase tmn tu kite slalu tdo dlm kreta...

Follow Us
MeeSai posted on 9-9-2013 11:02 AM
awak lalu sj kat situ..
ingat kan tggl kat sinun..
arqam tu org asli sesat ke ?

saya tinggal di sana 6 tahun..dgr cerita mmg tempat org asli dulu...kat flora tu pulak bekas kubur org asli

amboi nk bce ke x...coz dok ttdi nih...seram mehh

Best cerita akak!

Dulu kawan baik mak saya pernah duduk TTDI, kat Zaaba. Ada satu rumah kat lorong masuk jalan tu, banglo besaq warna biru putih tak silap. Memang setiap kali lalu, rasa sesuatu je rumah tu. Ada satu hari, anak kawan mak saya tu, ajak kawan kawan dia masuk rumah tu, saja nak tengok apa ada, padahal masing2 penakut. Depa mcm tertarik sangat nak masuk.

Depa masuk juga, tapi tak lama. Dahlah nak masuk kena panjat pagaq, bila depa dah rasa lain macam, depa teruih lari kluaq, tobat takmau masuk dah. Masa tu tahun 2000, tak silap saya. Kami baru sekolah rendah.

Kalau mai rumah depa, time nak balik tetengah malam tu lalu situ, memang tak pandang kiri kanan laaaa. Tapi la ni tak silap rumah tu dah cantik balik, dah ada orang duduk. Baguslah, cantik lagipun rumah tu. Sayang biaq camtu ja.

intan_smsb posted on 17-10-2013 10:18 AM
salam akak,, akak masih stay kat Taman Tun kan..
baru-baru ni ada dengar cete kat area Petronas y ...

yeke weh?
aku selalu gak singgah situ b4 g jalan duta
pastu bila balik smpai selalu malam
lalu yg petronas seberang tu pulak

owner/manager petronas tu ensem

taji2906 posted on 17-10-2013 04:19 PM
tak sangka plak aku area mutiara n penchala pun ada makhluk2 ni.. dulu2 dok mutiara dlm 4 tahun takd ...

sri damansara?
area flat cempaka tu agak creepy gak

syue86 posted on 3-1-2014 04:25 PM
yeke weh?
aku selalu gak singgah situ b4 g jalan duta
pastu bila balik smpai selalu malam

Ye baru tdengar cete aritu mmg to kawasan Penempatan die

intan_smsb posted on 3-1-2014 09:03 PM
Ye baru tdengar cete aritu mmg to kawasan Penempatan die

cerciter lagi ape yg didengar
tp situ mg senyap sunyiiii
nak2 bila aku rempit sorg2 dr duta tu
isyh..seram

syue86 posted on 6-1-2014 09:01 AM
cerciter lagi ape yg didengar
tp situ mg senyap sunyiiii
nak2 bila aku rempit sorg2 dr duta tu

bese die mengilai dan berterbangan ke arah bertentangan

nnati klu ko jalan cuba pandang atas

intan_smsb posted on 6-1-2014 04:25 PM
bese die mengilai dan berterbangan ke arah bertentangan

nnati klu ko jalan cuba pandang atas  ...

choy!
ko nk aku kuar surat khabar esoknye ke?
eksiden atas flyover tuh
huhuh

syue86 posted on 6-1-2014 05:56 PM
choy!
ko nk aku kuar surat khabar esoknye ke?
eksiden atas flyover tuh

Jgn la smpi eksidennn aku srh nengok je... tp org kt area stu cete kdg2 die maen cak2 kt tingkap rmh gedik taw die

sya baru baca thread @akak bosan yang sebelum ni dgn yg ini.Memang best.Teringat kisah pelik yang terjadi dalam famili sya.Mak saya seorg guru sek rendah di Sg Air Tawar,Sabak Bernam.Keluarga kami antara keluarga terwal duduk dalam kuartes guru dalam sekolah.Mak Ayah orng Penang,jadi mustahil nk cari rumah sewa lain ketika itu,Tak silap saya tahun 1990.Masa tu saya memboyot dalam perut mak lagi.Tahun 1991 baru saya lahir.Untuk pengetahuan semua,rumah yang saya duduk tu betul2 rumah kolonial inggeris untuk menempatkan guru2 dari british sekitar tahun 1929-1934.Rumah tu memang lama.Jenis tinggi tiangnya dan tandas diletakkan di bahgian bawah rumah.Tengok gambar yang saya bg.Sejibik cmtu la.

Kisah yang mak selalu cerita sampai ke hari ini bilamana jika ayah takde kat rumah dan tinggal saya berdua bersama adik perempuan bersama mak..sekitar tahun 1995 (masa tu 2 beradik,sekrg 6 da).Mak mesti akan masak awal2.x berani nak keluar.Sebab depan rumah adalah kawasan padang sekolah.Mak cakap masa mula2 masuk die nampak ada 2 budak perempuan selalu main2 belakang rumah.Mak ingat anak2 jiran.(belakang rumah ada klinik desa).Mak biarkan jela.Sampai satu hari ada sorang cikgu cerita kat mak."Aini, ko duduk rumah tu ada nampak budak bunian main belakng rumah x?" Mak kata" merepek;anak jiran 2 orang ada lah main kadang" .Cikgu tu bals balik "Ha yang tu la" . Mak tak percaya sampai satu masa mak pergi kutip serai belakng rumah.Nampak budak tu main.Mak panggil2 tapi budak tu buat dekk je.Mak panggil dan pergi dekat.Tibe2 budak 2 orang tu lari dan terjun parit.Hilang camtu je.(Parit tu cetek,kalau org dewasa setakat lutut je) Aku taulah sebab selalu rembat penapis santan mak buat cari ikan laga.

pastu,mak pernah cerita die pernah nampak waktu subuh2 kat kawasan padang depan rumah ,dia nampak mcm org tengah berperang.Jepun dengan British.Betul2 siap dengn bunyi dan asap lagi.Mak mencicit mask rumah kejut ayah.Bila ayah tengok trus takda.Mak demam lepas tu.

Masa kecik2 jugak saya suka main dalam kawasan sekolah,maklumlah ada taman permainan.Masa tu anak cikgu je boleh main.dan keluarga sayalah satu2nya yang ada.rumah sebelah dah kene roboh,rumah satu lagi da jadi stor alat sukan.Saya memang suka keluar rumah,dan g main sorang2 kat taman permainan.masa tu dlam kawasan sekolah,jadi mak x kisah sgtlah.Saya ingat lagi masa saya tengah main saya nampak sorang lelaki dengan pakaian seragam jepun berlari di tingkat 2 koridor sekolah.Saya buat x kisah,balik cerita kat mak.Mak terus x bagi main sorang2 da

Ayah pernah cerita jugak,masa mak da pecah ketuban nak beranakkan adik ktiga saya(masa tahun 1996).Ayah tolong bawak mak masuk kereta ,tibe2 bila ayah nak bergerak.Ayah nampak ada ular sawa melintas depan kereta.Ayah kata masa tu nampak 3,4 orang lelaki tengah berdiri dalam kelas(rumah saya memang depan blok A) sambil tengok ayah.Lepas je ular tu lepas ayah terus pecut bawak mak ke Hospital Sabak Bernam

Kat rumah kami ni die gunakan papan sebagai dinding dan lantai,tiang rumh je batu besar,so menakutkan sikit bile malam2 sebab ayah x suka pakai karpet(berhabuk katanya) so boleh la nampak bawah rumah bile malam2.seramlah msa tu,tibe2 nampak mata merah ke(imaginasi saya masa tu)heheh

Ada sekali pakcik ayah datang dari Kuala Kedah,famili kitorang mmg orang penang asli.sampai sekarang ayah still pekat penang die walau da 23 tahun duduk sini.Pakcik ayah datang rumah,die ni antara pewaris Pondok Hj Zakaria.Moyang belah ayah ada sekolah pondok yang terkenal kat Kedah dulu.Ayah ceritalah masa tengah makan bersila ramai2 kat bawah( kami orang utara mmg makan kat bawah kalau ramai2 sebab meriah).Pakcik yang tengah makan masa tu bangun tiba2 dan bukak pintu rumah.Semua tercengang,x sampai berapa lama die tutup balik dan pergi ambil wuduk dan solat.Ayah ceritalah pakcik(da arwah dia,Al fatihah) die nampak ada lembaga duduk sebelah adik sambil main2 rambut adik saya masa tengah makan.Die bukak pintu dan mintak lembaga tu keluar.Bile taip ni teringat rumah tu mmg angker

Lpas tahun 1997,unit kuartes baru dibina 25 metr dari rumah kami,dan kami berpindah kt kaurtes baru,rumah yang besar,rumah batu plak.So rumah yang lama ada cikgu lain duduk.Rumah yg bru ni pon ada cerita jugak.Yang ni mak cite,kalu mak cite pasal ni msti saya meremang.Masa seminggu pertama duduk rumah,adk selalu menangis malam2.yela baby kan,normallah.Yang x bestnya umah abru ni umah batu, x mcm rumah lama saya yang memang sejuk gila bila malam.tu die x biasa kot.Satu malam dalam 2,3 pagi adik terjaga dan menangis mintak susu.Mak dgn ayah bangunlah.masa tu mamai.mana lah nak bangun buat susu.Tibe2 ada suara yang amat-amat garau dari tingkap.."Woi Manusia,Pergi Buat susu untuk anak kau"
Ayah terkejut dan terus jnguk kat tgkap tapi xde pape.

Panjang cite saya ni.maaflah..saya x pernah berkongsi cite ni pada sape2 pon..heheh sekarang saya student Universiti Malaya tahun 3 kolej kelima.Saya suke pergi bukit tunku,bukit petaling sorang2 naik moto,sebab die ada feel sometg yang xde kat tempat lain.Saya pernah lalu perkuburan cina jalan bellamy yang lalauan dari nasi lemak kubur gara-gara ikut GPS Papago kat HP.heheh

[img][/img]

RaihanRozhan posted on 19-1-2014 10:15 AM
sya baru baca thread @akak bosan yang sebelum ni dgn yg ini.Memang best.Teringat kisah pelik yang te ...

ni la bntuk rumah saya dulu

Last edited by RaihanRozhan on 19-1-2014 10:25 AM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

seronok baca kesah seram ttdi yg akakbosan tulis! Sy dok ttdi jaya shah alam. kat sini pun ada kesah angker gak.

RaihanRozhan posted on 19-1-2014 10:15 AM
sya baru baca thread @akak bosan yang sebelum ni dgn yg ini.Memang best.Teringat kisah pelik yang te ...

seramnyaaaa...sg.air tawar ni atas lg dari BNO ka?