CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

Adiya posted on 8-4-2014 02:21 PM
tu la...aku tengok MPS dah slow rock skarang ni..tak macam dulu2.. nanti la kalau rasa nak menulis ...

apa plak
aku sedia menunggu cite ni
si arian pun sama
nakkena sebat korg ni

tolong laa... tolong laaa hapdet...
hari-hariku menjadi suram sebab tade cite2 misteri yang best..

yup.. cite horror cni xbrape nk horror so leh terima la.. ade yg hard rock tu, lepas bace je teringat2... hihihi... dh awok ni mmg penakut...

sabo2...nanti teman up le cerita sikit...sibuk beno skrng ni...

Adiya posted on 10-4-2014 05:06 PM
sabo2...nanti teman up le cerita sikit...sibuk beno skrng ni...

kalau bz pun
tepek gambo botol je

sekeping gambo bole menceritan 1001 kisah

cerita pasal gmbr dlm botol ni, teringat saya kt sorang akk kt tpt sy keje dlu di satu daerah kt johor.. mmg die pn pandai tarik2 benda ni n masuk dlm botol.. penah skali tu sy g kt die sebab baby sy xhenti2 nangis.. dh wat mcm2 dh tp camtu gak.. so nk tak nk g la jmpe die walaupn sbnrnye xbrape nk percaya.. g ni pn sebab kawan yg rekemen.. lps jmpe die je die ckp ank sy ni wangi so mmg benda suka kt die.. so die pn tarik2 benda ni kt anak sy..

yg bestnye die pn leh scan umh sy.. die suh sy lukis kedudukan ruang umh sy n die scan.. gentle die ckp ade byk terutama bilik sy tu.. tu sbb ank asyik nangis je.. sblm tu mmg sy perasan anak sy kalo sy letak dlm bilik tu mmg meraung.. nangis tp xnk bukak mata.. mcm takut.. yg peliknye bawak kt bilik sebelah tenang je die..

so bile scan die kata mmg ada, bsr lak tu.. so die pn tarik la dari jauh.. masuk dlm botol.. pastu die tunjuk kt sy botol tu.. sy tgk xde ape-apepun.. die kata mmg xnmpk kalo tgk camtu.. pastu die buka camera handfon die n amik gmbr.. pastu die suh sy tgk.. yeahhh, mmg ku nmpk.. ada mcm byk entiti tp yg paling jelas ialah satu bentuk macam patung org slalu dok sembah tu...

akk tu ckp tu la benda yg ade dlm bilik sy.. die kata bilik tu sblm ni mmg bilik sembahyang owner lama.. mmg rumah tu dlu ownernye sblm ni non muslim... so benda2 yg disembah ni, mmg syaitan suka la.. so pastu tu akk tu bekalkan air yg dh doa dan 4 biji botol utk letak kt 4 penjuru bilik utk sedut saki baki yg ade.. cara akk tu buat mcm byk sm la ngan adiya ni.. satu mazhab kot.. hihihi... Last edited by anilza10 on 11-4-2014 11:07 AM

Follow Us
@adiya, sy nk tanya la.. ank sy ni mcm boleh nmpk la benda2 ni.. die br 5 tahun.. skang ni dh kurang sket la tp dlu ms kecik2 mmg kerap.. tibe2 je die nangis kuat2 jerit 'antu..antu.. takut'.. skang ni dh kurang..  mmg slalu dgr org ckp bby leh nmpk benda tu tp ank sy ni dh masuk 5 thn tp still leh nmpk.. cmne ye?

ank sy ni mmg dr baby lg slalu diganggu.. die la bby yg sy cite kt ats tu.. nasib baik ank kedua tak mcm ni.. mgkn Allah bagi die kelebihan ni.. latest yg berlaku kira2 sbln lalu.. die tinggal kt umh ngan nenek die (mak sy).. sy kuar beli brg.. bile sy balik umh mak gini la lebih kurang perbualan sy ngan mak

mak: tadi abg long tibe2 nangis dlm bilik air ms nk mandi.. (ms ni br kul 10 pagi gitu)
saya: nape mak?
mak: entah, die jerit kuat sambil nangis.. takut katanya.. die kata nmpk 'benda'..

so sy pn tanye ank sy
saya: napa abg long nangis?
a.long: takut.. tadi ada hantu..

sy pn pelik la sebab ms tu pagi lagi.. sy pn tanye die lg

saya: camne rupa die? (sbnrnye tanye ni nk duga die je... die ckp betul ke tak)
a.long: ada nenek rambut panjang.. kuku panjang.. (siap tunjuk kt sy gaya benda tu wat kt die, gaya mcm nk terkam die)

sy pn ckp kt die xde ape2 la tu, abg long takut sndri je kot.. sbnrnye sy dh biase ngan keadaan die camtu.. die slalu leh nmpk.. pernah skali ms duk putrajaya die jadi lebih kurang gitu la.. nangis tibe2 n tunjuk jari kt pintu umh.. die kata ada hantu.. banyak.. (waahhh, banyak ye.. dah la tinggal umh sorang je.. suami lum balik keje).. so sy nk wat cmne... dgn rs sedikit berani sy jerit kuat2 'kau kuar la dr umh aku... jgn la kaco aku dan anak aku.. aku tak kaco ko, ko jgn la kaco aku.. kalo ko xnak kuar xpe, ko tunggu la laki aku balik.. ko tgk la'.. gitu sy ckp.. mgkn sebab geram gak kot.. dh byk kali jd camtu.. lepas tu sy suh ank sy tu tgk balik kt pintu tu.. sy tanya 'ade lg tak ?'.. die ckp xde dh.. 'syukur Alhamdulillah'..

gitu la kisah ank sy ni.. kalo mcm die ni, hijab die terbuka ke? cmne sy nk buat ye.. sori ye TT, dh jadi mcm benang sndri lak.. hihihi...

anilza10 posted on 11-4-2014 11:24 AM
@adiya, sy nk tanya la.. ank sy ni mcm boleh nmpk la benda2 ni.. die br 5 tahun.. skang ni dh kurang ...

tak pe, tak pe....crita je apa2 pengalaman yang ada...ramai nak baca..

pasal anak ni, saya tak pasti la mcm mn..kalau nak kata hijab dia terbuka, dari kecik lagi dia mcm tu kan? so kita kata hijab dia tak tertutup le macam tu...

anak ni baru 5 thn kan? ajar dia selawat banyak2... in sya Allah pelan2 tutup le tu...1 lagi jangan le menambahkan ketakutan dia...bila dia bercerita, cakap je benda tu tak boleh buat apa2...buat2 brani la...pada halllllll

Budak2 ni memang mudah nampak...anak teman pun selalu macam tu....tp bila teman layankan, bagi dia berani, pastu ajak dia g hadap benda yang dia nampak tu...tibe2 je dia (anak) bertukar menjadi......... RYUKENDO.... Hiiiiyaaaaakkkk

@adiya, sy nk tanya la.. ank sy ni mcm boleh nmpk la benda2 ni.. die br 5 tahun.. skang ni dh kurang ...

Kengkadang kita yang tak dengar / nampak ni bila orangc akap sumthing. Kita terlau takut sampai naik 'sheikh' kan..huhu

Dulu kat kolej dulu tgh dok prepare untuk bahan presentation tetiba 'pop!" blackout satu asrama. Kitorang teruskan prepare dalam gelap guna lilin dan torchlight je. Tetiba member cakap "Korang dengar tak?" kitorang tanya dia dengar apa.
Dia cakap "Bunyi macam mengilai" waktu tu terus berdesup macam darah naik ke kepala. saya rasa macam nak naik sheikh rasa macam nak lempang dia. Saya cakap kat dia "Ko nak kene lempang ngan aku tak Mel!"
Sebenarnya takut tapi sampai jadi marah. Mau tak tgh gelap gelita dia cakap cenggitu huhu...Lepas saya cakap camtu dia senyap huhu..

Adiya posted on 11-4-2014 12:28 PM
tak pe, tak pe....crita je apa2 pengalaman yang ada...ramai nak baca..

pasal anak ni, saya tak  ...

aik.. leh bertukar jadi ryukendo ke? ank mike berani kot.. ank teman lum jadi ryukendo lg dh menangis semahu2nye.. dh teman ni pulak la kalut nk pujuk die.. dh la suara die tu sejak azali mmg kuat giler.. mmg suara stok yg mcm org pakai mic gitu... tp thanks la sebab bg tips tu.. Alhamdulillah, die mmg rajin selawat dan baca surah2 lazim (beberapa surah lazim yang ringkas dah hafal) kt rumah, kt dlm kete walaupun pelat lagi.. skang pun kami dh mula tekankan solat pada die.. sebagai latihan dan pendinding diri die jugak kan... cume bile jadi gitu mmg kesian kt die... tp cmne cara nk layankan je tu? teman ni pn jenis xkuat semangat... hihihi... (penakut la senang ckp)...

mnSK posted on 16-11-2013 01:26 AM
Kate adik aku, ok dh.. si leha kate dia duk mlm2 takde gangguan..aku ckp tgk lg seminggu nie.. kal ...

baru semalam nampak thread ni . wuwu sedih . ni baru sampai page 22 . kena bukak mata luas luas sampai page 60 ni .
eh pegi adik punya konvo ? -_- rasa macam sama dengan konvo sy je . hehe . unitar ke ?

cite lagi
sesambil tunggu adiya pree

adoii.. penat2 taip ilang lak..

malasnya nk taip balik...

ada gak yg sudi dgr.. thanks @leenaz..

Citenye begini..

Ade satu hari tu, ms tu yg ada kt rumah cuma sy, kakak sy dan ank sy (abg long).. husband keje.. Kami tgh tgk laptop kt atas lantai (meniarap la ni).. tp abg long telentang tgh main toy die kalo tak silap.. (waahh.. detail ye cite kedudukan bagai kan.. sebab nanti ade kaitan dalam ini cerita...) ms ktrg duk syok tgk laptop tibe2 je dgr abg long nangis kuat2..

Haa sudah.. nape lak ni.. sy pn tanye la kt kakak sy..

Sy: nape tibe2 je nangis ni ngah? (sy tanye die sbb abg long baring sblh die.. sy kt hujung, angah kt tgh2 dan abg long hujung belah sane, sebelah angah)
Kakak: ntah la, td elok je tibe2 je nangis.. tp angah prasan gak mula2 die tgk atas pastu tibe2 duk ngiring ngadap angah rapat2 pastu nangis kuat2..
Sy: dh nape lak ni.. abg long nape? Sakit perut ke?
Abg long: takut.. hantu…

Pulakk dah.. kene lg la ni.. sy pn sebab tak tau buat ape2 so sy baca ayat kursi lepas tu sy g dapur..    jeng.. jeng.. jeng…

Sy amik la penyapu (hahaha.. ) pastu sy libas la kiri kanan konon2 nk halau la padahal xnmpak apa pn.. sj nk bg abg long tgk… pastu sy ckp kt ank sy ‘dh abg long, mama dh halau dh ngan penyapu’.. pastu sy pujuk je la ank sy yg duk nangis tu.. (nsb baik xde parang kontot, kalo tak mmg sy guna parang kontot gak.. hihihi)

Tp sy tau ank sy ckp ape yg die nmpk.. die ni jenis jarang nangis kalo xde sebab.. sy mmg perasan dr sy mengandung sampai abg long dh 5 tahun ni, mmg berlaku la kejadian2 yg macam sy cerita ni.. Syukur Alhamdulillah ank yg kedua tak jadi lak mcm ni..

Dlu ms ngandungkan abg long sy ade gak la diganggu.. ade yg menumpang ayah die.. lum lg kisah bapa mertua yg dtg umh sebab nk tgk baby (abg long la tu), tibe2 tgh mlm kene cekak baju oleh ‘sesuatu’ sebab die marah bapa mertua sy dtg..

So sy mmg alu2kan sesapa ade tips yg leh bantu ank sy agar xnmpk lg benda2 cmni.. skang ni sy mmg galakkan die banyak selawat mcm yg @Adiya cadangkan.. tp mcm biasa la, disuruh selawat tp selawat tahiyat akhir tu yg dibaca sampai habis.. hihihi…

anilza10 posted on 14-4-2014 10:44 AM
ada gak yg sudi dgr.. thanks @leenaz..

Citenye begini..

masa dok kibas2 penyapu tu
anak x bgtau kedudukan antu  kat mana?

dulu ada sorg kawan
dia ni mmg x nampak
tp ada sorg kawan ni mmg nampak tp penakut..
masa dia nampak tu...kaki dia otomatik terpasung
masa tu kami baru tutup gelanggang kononya (sesaja eksesais bersilat kuarkan peluh)

datang la kawan ni
kebetulan dia pakai pakaian penuh lincah
selendang lincah berkalimah

terjun terbang ke tgh gelanggang
sambil suh kawan bgtau kat mana lokasi
biar dia libas

dah kami tgk x rasa seram
rasa lawak..sebab yg bagi arahan
kiri sikit...haa...dia dah kebelakang..pusing..pusing..libas serong keatas
yang bersilat tak nampak dah macam katun

leenaz posted on 15-4-2014 04:33 PM
masa dok kibas2 penyapu tu
anak x bgtau kedudukan antu  kat mana?

Hahaha... Mmg lawak... Libas angin la gamaknye... Cmne ank tu nk bgtau kalo duk nangis je... Kite pn panik sbb die nangis mmg kuat giler la... Stok suara dh pakai mic gitu haa..

anilza10 posted on 16-4-2014 10:56 AM
Hahaha... Mmg lawak... Libas angin la gamaknye... Cmne ank tu nk bgtau kalo duk nangis je... Kit ...

hahahaha
seb baik xde adegan mcm kawan tu

finally khatammm thread ni . ekekekeke . up lahh story baru TT . hihihi . tak sabar nak dengarrr cerita lagii . (lagi lagi banyak sangat berasapnyaa) . ekekeke .

'Alo tuan, tuan ada dimana?' sms dari bang Di

'Halo halo....ada kat rumah ni bang..kat ampang' balas aku

'Rumah hang kat mana? aku nak jumpa mlm ni boleh?'

'Kat area ^*&^%%$#@$ tu..abang turun sana, jumpa petronas abang call..nanti saya p amik.'

'ok2..beres...' balas bang Di

-------------------------------------------------------------------------------------------------

'aku ada kat restaurant D-^%$$$#@ ni..mai kita minum dulu..' msg dari bang Di

'ok lagi 5min saya sampai..' balas aku

Setibanya aku di mapley tu, udah nampak bang Di dok pekena teh o panas...

"ni hang mai parking ataih ni pun boleh..." kata bang Di..perli aku la tu dok terpinga2 cari parking moto..

"sini boleh ni..." jawab aku.

Kami berjabat salam sambil mengucapkan salam kesejahteraan kepada satu sama lain...aku ode mee goreng n teh o ais...baru sedap nak sembang...
Bang Di ngan aku adalah rakan sekerja suatu masa dulu..dia ni senior aku...otai orangnya.. aku beranggapan pertemuan kami malam tu hanyalah untuk bersembang2 saja sebab aku dah lama keluar dari opis lama...nak gosip2 la kononnya... Sembang punya sembang, ayo pun udah nak abis,,,,

"hang dok mengubat lagi ka?" tanya bang Di

"tak dak la bang...kat sini saya tak mengubat..payah la...rumah kecik, luaq nampak elok, dalam udah rope sarang tikus dah...malu kat orang la.." jawabku

"emmhhhh..rumah bujang..standart la...kalau rumah bujang dok tersusun elok, tak bujang la lagu tu..."

"hahahahaha..betoi2.."
"awat abang tanya saya pasai mengubat?" soalku

"lagu ni...rumah aku kat kampung tu duit keja dok hilang la....dulu depa dok mengadu kat aku..tapi aku buat tak tau je...minggu lepas kena kat aku..had ni yang aku nak angin ni...200 hang tau dak? kalau 2ringgit, aku tak kesah lagi.." crita bang Di

"uih banyaknye..dah lama ka benda ni?"

"lama dah...habih adik bradik aku yang balik sana, duit hilang..duit yang aku bagi kat mak aku buat blaja pun hilang...larat la aku nak bagi tiap2 hari..." kata bang di

"ooo orang2 kat leroh tu dah hilang duit jugak dak? ada tanya2 jiran dekat2 rumah tu?" soal aku lagi

"aku ada p sembang ngan member2 kampung..aku tanya la depa kot2 ada hilang atau dengaq crita orang hilang duit... depa kata ada...tapi rumah aku ja..rumah depa tak kena...."

"aik? rumah abang ja yang dok hilang duit?"

"ha' rumah aku ja..."jawab bang di

"emhhhh..kalau lagu tu bukan keja benda kita tak nampak ni...ni keja toyol kepala hitam..."

"aku pun dok rasa lagu tu la..tapi masalahnya tak dak bukti...kalau ada bukti, aku dah henyak budak tu..." marah beno bang di..

"ok tak pa la...kalau abang nak buat jugak, kita buat la..saya tak kisah..."

"ok2 kita buat je la..aku pun dah bawak barang2 ni...alang2 dah mai sini, kita buat je la..."

"Moh kita ke rumah teman..." jemputku.

Tiba kat rumah aku, hari pun dah lewat jugak dah..dalam kul 11mlm mcm tu..jadi aku pun percepatkanlah proses pemasangan perangkap dan pemagar untuk rumah mak abang Di.. Perangkap aku sediakan 2 botoi..sebab nak letak kat ruang tamu rumah n kat belah dapur... selesai buat perangkap, aku terus buat pagar pulak.. ada la dalam 20 minit, baru settle kerja2 aku malam tu..

"bang, botoi ni nanti abang bawak p rumah kat kg tu, abang buka la penutup dia ni..biarkan 24jam terbuka..lepas tu, esoknya abang tutup la balik n p buang kat sungai.. yang garam n lada ni abang taboq kat keliling rumah lepas abang tutup  botoi tu ye.." terang aku

"ok2..paham..ni garam ni aku taboq kat rumah aku sikit boleh dak? rumah aku tu pun boleh tahan jugak tu..." soal bang Di

"boleh je bang tak dak masalah..sebab saya doa tadi pun pakai nama abang..bukan pakai nama mak abang..tapi kalau di rumah abg tu ada benda tak elok tu, takut dia tak boleh keluaq la bila dah pagaq...elok sebelom taboq tu abang azan kan dulu dalam rumah tu...abis azan, baru taboq..kalau malas nak azan sangat, tunggu bang maghrib esok kat tv, abang pasang la kuat2 sikit..abis dia bang tu, abang p la taboq kat luaq rumah tu.." jelasku

"ooooo ok2.."
"ok la kot no'..dah lewat ni..aku tak balik rumah lagi...apa2 nanti aku call hang tengok lagu mana.."

"ok bang..boleh...tak dak masalah.."

Kami berjabat salam dan bang Di pun balik rumah dia...

Sebenarnya aku tak yakin dengan kes hilang duit kat kg bang Di tu disebabkan toyol @ makhluk2 gaib yang lain...ni mesti kerja manusia ni..Tp yang aku buat perangkap dengan pendinding tu bukan untuk yang mencuri duit tu..masa aku scan tengok rumah tu, ada 1 benda ni yang dah dok lama kat rumah tu..rupa dia mcm kak limah balik rumah je...jadi apa yang aku buat malam tu adalah nak settlekan benda tu la...bang Di pun ada crita kat rumah tu ada yang peliknya, selak tingkap (tingkap lama yang macam pintu tu) selalu terbuka sendiri dan tingkap akan terbuka luas.. abang di sendiri pernah letakkan selak (kayu penghalang) kat tingkap tu dan dia tunggu depan tingkap tu...dok dalam 15min, selak tu jatuh sendiri dan tingkap dibuka..tp tak ada sapa pun kat luar rumah..

Jadi aku berharap kaedah aku buat tu, dapat lah memerangkap benda tu dan clearkan rumah kampung abang Di tu.. Sejak dari hari tu, abang di tak pernah pun contack aku lagi..dah settle la tu kot..mintak2 bagitu la... In sya Allah...

K TAMAT.....
Last edited by Adiya on 24-4-2014 12:48 PM