CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siputsedut

Perangai yang annoying gila...

hampun sipuk...larik..

leylapple posted on 4-12-2013 03:43 PM
agaknya minah tu kat rumah takder teman borak kut...

jadi bila kluar dgn korang terus 'lepas gi ...

tak jugak tau.. dia ni boleh kate dia kate la pihak yang suka mendengar masalah orang lain.. kira cam shulder to cry on, padahal kadang orang tu tak mintak pun... boleh la pulak macam tu kan....dengan indon cleaner pun dia boleh ajak g alamanda, g makan ... kemal tak pandang rendah pada cleaner ke hapa, but bila da mengajak cleaner yang da tentu sah ada jadual keja yang padat pegi alamnada teman dia makan (sebab kitaorang malas nak kuar dengan dia) makcik tu pulak kena marah... kan tak fair tu.. just because dia ni kaki borak, kaki fakta, dia tak boleh nak assume semua orang kena ikut rentak dia, kena follow dia sebijik sebijik....

tak paham la perangai orang macam nih

alamak sipuukkkk sorry iols terhijack thread uols

siputsedut posted on 4-12-2013 03:15 PM
itulah..sbb suka membaca.. pastu bila aku baca mende yang aku taktau...aku jadik super duper exc ...

takpa buat berperingkat..
masa mula2 tu aku kurangkan cakap ja.. lama2 terus jadi lagi banyak mendengar and angguk2 je..
ada je mase yang aku nak sangat bentangkan hujah, tapi aku pk yang nanti menda tu jadi meleret2, or org boring or org sakit hati so aku angguk2 and senyum saje..
bila org tu tanya baru aku jawab.. tu pun aku summarize pendek je.. sampai org pun label aku pendiam skrg... tapi murah senyum la.. tu penting..

bese aku bentangkan segala menda yg au bace tu dengan tunang aku and akak ipar aku.. pasal dua makhluk ni memang suka beno tanya aku baca apa arini lepas tu ulas same2 dgn aku.. ada isu menda2 pun masing2 akan cerita fakta memasing..
tapi dgn kwn2 baik gurlssss aku, aku kepoh la jugak... tapi kepoh bergurau, bukan fakta..
fakta selit pendek2 je nanti kawan2 pun meluat..

ada 2 tips penting kau kene amal untuk kurangkan bercakap... ni pengalaman sendiri.. ade sorang ustaz ni slalu nasihat aku..
dia ni pengetua maahad tahfiz.. byk program amal dia mintak tlg aku urus.. dia ni tak byk ckp.. tapi setiap ayat yg kluar dari mulut dia mcm mutiara.. kau rase nak catat je.. walaupun dalam nada gurau.. pendek tapi padat...  
1 - sentiasa zikir/selawat dalam hati..
2 - solat tahajjud..

bila zikir/selawat, automatically kau tak rase nak buat bende2 yang remeh2 skit.. taktau nak crite guane..
solat tahajjud plak byk manfaat.. salah satunye ialah perkataan yg keluar dri mulut kita byk berhikmah la.. gitu..

aku pun in progress la.. real life ok la dah x byk ckp.. FB/twitter/forum lain pun status pendek, padat je..
forum cari ni tgh mendidik diri post pendek2... asyik panjang nau naip

Rate

1

leylapple posted on 4-12-2013 03:42 PM
wahhhhh

siap dgn emel lagik tu....tak menahan...

email kak apple oiiiii... canteeekkkkkk panjangggg punya karangan..

siap la dengan fakta dosa pahala anak anak dia semua keluar.......................

last year masa kemal nak balik bukak puasa (time tu puasa nisfu syaaban tau).. ko dah la tak puasa, ko boleh datang masuk dalam kereta aku, bawak budak baru (konon nak buat saksi) taribiyah kat kemal pasal kemal baik dengan bos.........what dehelll...... aku ni nak balik bukak puasa, dengan minyak kerta da lip lap lip lap... last last kemal sound dia, wehhh ko tak puas hati besok cerita boleh tak. aku nak balik bukak puasa. ko tak puasa, ko punya pasal la, tapi jangan tahan orang yang nak berbuka... memang la taim tu mmg geram gila..

kat kampeni kemal ni pulak nak jadik permenant kena interview. so kemal dan dia bos naik kan nama, kemal lepas, dia tak. so dia bagi la email tahniah, lepas tu bukak cerita dia ni tak layak la keja kat situ , kampeni ni tak bagus la , masa dia lkat kampeni lama dia bagus la bla bla bla.... kalau aku print email tu mau 3 pages kot......... ado laie haa... sajo tak buang... wat bukti kalau kena bako dengan dia

pendek kate dia ni manusia paling annoying la selain dari sorang lagik tu

isk betul la kalau da tak suka, kita mmg da chop tak suka la..

nuryakmal posted on 4-12-2013 04:09 PM
email kak apple oiiiii... canteeekkkkkk panjangggg punya karangan..

siap la dengan fakta dosa p ...
ast year masa kemal nak balik bukak puasa (time tu puasa nisfu syaaban tau).. ko dah la tak puasa, ko boleh datang masuk dalam kereta aku, bawak budak baru (konon nak buat saksi) taribiyah kat kemal pasal kemal baik dengan bos.........what dehelll...... aku ni nak balik bukak puasa, dengan minyak kerta da lip lap lip lap... last last kemal sound dia, wehhh ko tak puas hati besok cerita boleh tak. aku nak balik bukak puasa. ko tak puasa, ko punya pasal la, tapi jangan tahan orang yang nak berbuka... memang la taim tu mmg geram gila..
huh?

giler ker apa dia tue?

perangai mcm budak2...siap bawak saksi pulak tu..yang jadi saksi tu pun satu...ko nak teman org bergaduh ka apa??

kalo iols jadi u kemal, antara yg i buat;

1. iols akan cakap mcm nie "ko nie apsal minah????aku takder mood nak layan ko nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

2. sori, i puasa...nak cakap ker? sambung esok...i nak balik bukak posa...

eh sipuk, sori hijack thread uols...

tadi iols ada benda nak komen...tapi pas kluar masuk bilik and g toilet, pastu amik jajan kat pantry, emel benda kat bos, iols lupa lah pulak..

nanti kalo teringat iols type..

Follow Us
ok..iols dah ingat...

sebenarnya perangai sipuk nie, kalo dgn chinese, diorang amat2 menggalakkan org yang byk info..then diorang akan tnya soklan dgn sipuk sampailah sipuk dah tak tau mana lagi nak korek info..

barulah diorang kluarkan info diorang lagi...

mahal tau nak bertukar2 info nie...

p/s, kalo blh, tgk2 lah dgn sapa kita nak bercakap...ada sesetgh org tak suka diberi info...IQ diorang tak sampai IQ sipuk, jadi nak digest info sipuk tu amatlah memeningkan kepala diorang sampai jadi perkara yang annoying

Rate

1

leylapple posted on 4-12-2013 04:20 PM
huh?

giler ker apa dia tue?

mmg la tak betul sikit minah tu.. masuk kereta orang, taim gua nak balik, nak bukak puasa, bawak saksi budak baru masuk keja(kalau budak yang da lama keja tu kemal macam ok dia ni relevant, tapi budak baru???!!!) pasrtu tarbiyah pasal dosa neraka sebab baik dengan bos????!!!!!!

tak ke bangang tu......... pehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

bila dia start bukak fakta here and there , kemal akan bukak henpon, main candy crush......................

leylapple posted on 4-12-2013 04:29 PM
ok..iols dah ingat...

sebenarnya perangai sipuk nie, kalo dgn chinese, diorang amat2 menggalakkan ...

tak jugak kak.... i think kalau penyampaian tu short and simple , then fine.. contoh

aku batuk

jawapan paling bagus: eh, kau batuk ke. ko better pegi klinik atau belila dequadin ke, ubat batu ke................

jawapan maha meyampah : eh ko batuk eh..?? ko tau tak batuk tu kalau tak tutup mulut boleh merebak ke orang lain.. tutup pakai lengan bukan pakai tangan sebab ko akan berjabat salam dengan orang. nanti orang tu sakit kalau sakit, aku punya report tak boleh keluar . report pasal soil investigatin tu. yang haa kalau ko batuk makan la madu. madu pak ali la paling sedap. pak ali tu dulu bomoh. bagus cara dia. gunakan ayat ayat suci. pak ali tu aku la rekemen kan kat kak ton.
so nampak tak?

I am refraining myself from writing further comment kat fb..tp tak tertahannn rasanya..ade ke anak buah aku sakit...masuk ward..sbb virus dlm paru2..aku suggest kat kak ipar suh bagi makan sup ayam reneh dengan api perlahan, with loads of garlic and frsh ginger...sebab tekak inflammed..mmg ler susah nk telan makanan...dan garlic tu antiviral...tiba2 ipar aku boleh cakap..alah anak buah aku tu rilek aje makan jajan dlm ward..nk pengsannn..jgn komennn jgn komennn jgn komennnnnnn...errrr tangan terketar2

nuryakmal posted on 4-12-2013 04:38 PM
tak jugak kak.... i think kalau penyampaian tu short and simple , then fine.. contoh

aku batuk
...
jawapan maha meyampah : eh ko batuk eh..?? ko tau tak batuk tu kalau tak tutup mulut boleh merebak ke orang lain.. tutup pakai lengan bukan pakai tangan sebab ko akan berjabat salam dengan orang. nanti orang tu sakit kalau sakit, aku punya report tak boleh keluar . report pasal soil investigatin tu. yang haa kalau ko batuk makan la madu. madu pak ali la paling sedap. pak ali tu dulu bomoh. bagus cara dia. gunakan ayat ayat suci. pak ali tu aku la rekemen kan kat kak ton.
yang nie mmg nak makan penampor nie

leylapple posted on 4-12-2013 04:29 PM
ok..iols dah ingat...

sebenarnya perangai sipuk nie, kalo dgn chinese, diorang amat2 menggalakkan ...

ye ke... kadang2 iols rasa org mls melayan iols maybe sbb iols ni very book person...orang taknak dengar kot..fakta membosankan...tak macam org yang dah go through dengan pengalaman..camne nk cakap eh...tp camtuh lah..rasanya kaka apple pon paham ape iols nk maksudkan..

kat opis iols ni mmg ramai chinese..team iols ada dua org..sorang tu budak2 sikit..so topik kitorang sembang psl drama korea..budak tu mmg amazed dengan kebolehan iols boleh recall nama retis or tajuk drama bila die bagi clue sikit.. sorang lg makcik..iols suka sembang dengan dia..dia mmg suka tanya itu ini..macam2..dan suka share psl apa die tau...

tp iols rasa makcik melayu pon camni jugak..cuma makcik melayu tak berapa nk open to suggestion or tak suka org bangkang apa die ckp..eh eh sounds familiar

hijack ajelah kaka ley dan kaka kemal

leylapple posted on 4-12-2013 04:58 PM
yang nie mmg nak makan penampor nie

so akak boleh bayangkan tak bila saya berhadapan dengan minah nih

siputsedut posted on 4-12-2013 05:00 PM
hijack ajelah kaka ley dan kaka kemal

maap yek tuan tanah kedaoung

copMohor posted on 4-12-2013 04:09 PM
takpa buat berperingkat..
masa mula2 tu aku kurangkan cakap ja.. lama2 terus jadi lagi banyak men ...

suka sangat post ni...harap momod @prettyuglybabe dpt bagi tacang lebat2 kat copmohor...

aku nk contohi ko lah...nk kene kurangkan sikit sikit...

thanks for the tips..akan aku amalkan mulai dari sekarang

amal12bh posted on 4-12-2013 03:58 PM
hampun sipuk...larik..

hamboi hamboi..sempat lagi melombong kat thread sendu iols ni

Innrukia posted on 4-12-2013 03:25 PM
Tambah skit lg, rasanya hang ni jns bercerita kot? Bagus gak hg cerita boleh depa dpt info. Tetapi k ...

hehe..aah...aku mmg panglipurlara sedari aku kecik lg kot..dulu2 aku suka melawak..cerita yang best2 yang org nk dengar..dulu2 aku rasa kawan2 suka berdamping dengan aku...lately ni je info aku dah bertukar jadik ala wikipedia..pastuh aku perasan sejak2 aku dah tak merepek2 cam dulu...tp still potpet dengan fakta itu ini..org dah start perli2 aku

nuryakmal posted on 4-12-2013 03:26 PM
ni bila perangai da bertukun berkurun kurun, susah nak buang....
kadang kala kena belajar refrain ...

tu la..kene perhatikan body language orang lah gamaknya

yanasan21 posted on 4-12-2013 03:30 PM
bgsla camtu...bukan apa...aku baru je td beli majalan mingguan wanita. ada satu artikel tu cerita  ...

jomm jommm berubah..ye kot..laki tak suka pompuan potpetpotpet....