CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dess402

persoalannya.. benarkan UMNO itu Islam ??

Close [Copy link]
Originally posted by dess402 at 30-11-2003 08:15 PM:
jadi.. kita tunggulah
yg hak tegakkan hak  ??  gitu  ??
fungsi manusia  ??  elekk  ??
takat pergi joli  ??

-  biar betul..

:bg::bg:

sebelum tau betul ka tak betul ka..

pi blajar dulu apa makna haq

aku tak kata 'hak'

aku kata haq

fungsi manusia??

manusia pun haq aperrr !! :stp:

dejay This user has been deleted
Originally posted by dess402 at 30-09-2003 20:25:
jadi.. tidak salah ler kalu
saya mengajak saudara2 saya
utk kembali tegakkan Islam..
sebab.. memang kami perlukan islam.

-  suka juga deejay.  :bg::bg:

tak salah! awak tegakkan yg tak pandai menegak tuuu.... mati pucuk sekalipun ada rawatannya dewasa ini bukanya mencari jalan mudah ceraikan isteri.....

Bukankah Islam juga sebuah agama yg berdaulat di malaysia sam dengan hak agama lain? Malah ia dipersetujui oleh yg bukan islam utk letakkanya sebagai agama rasmi yg mana tercatat dlm perlembagaan.... Tapi kalau awak rasa Islam dah pupus macam cipenzi di hutam msia, sila kemukakan hasil kajian awak pada kerajaan utk dipulihara.... ternyata cepenzi tidak mampu to be sustainanble dlm pembangunan ekonomi, sosial dan intellek di malaysia..

[ Last edited by dejay on 30-11-2003 at 08:37 PM ]

Originally posted by NURMIMIE at 2003-11-30 08:30 PM:
sebelum tau betul ka tak betul ka..

pi blajar dulu apa makna haq

aku tak kata 'hak'

aku kata haq

fungsi manusia??

manusia pun haq aperrr !! :stp:

lain kaa mime  ??   :bg::bg:
sori ler..  aku ingat hak.
tapi awattt  ??
haq itu kata hukum buleh
pilih2 kaa  ??
yg suka ambik .. yg tak suka
kita buang..

-  sori mimie. ilmu hang tinggi noo.

Originally posted by dejay at 2003-11-30 08:33 PM:
tak salah! awak tegakkan yg tak pandai menegak tuuu.... mati pucuk sekalipun ada rawatannya dewasa ini bukanya mencari jalan mudah ceraikan isteri.....

Bukankah Islam juga sebuah agama yg berda ...

awatt.. hang rasa islam tak pandai ekonomi kaa  ??
itu hang rujuk dekat malaysia..
memang tak pandai  !!
sebab depa lagi suka angguk2.
kesiankan dejay..

Saya tak tau.... itu yg perlu awak kaji. kenapa lagi ia tak padai menegak macam agama lain yg tidak diberi hakpun utk berbuat apa2 melalui agensi kerajaan.

Originally posted by dejay at 2003-11-30 08:39 PM:
Saya tak tau.... itu yg perlu awak kaji. kenapa lagi ia tak padai menegak macam agama lain yg tidak diberi hakpun utk berbuat apa2 melalui agensi kerajaan.

satu dejay.. aku suka minda berani hang.
kita memang perlu balik kepada realiti.
lagu mana kata islam bagus kalu
perlaksanaannya hampass belaka  ??
apakah itu imej islam sebenar  ??

jadi.. utk panjangkan persoalan.
mungkin kita buleh bertanya
pada puak2 umno..  apakah
pandang mereka mereka..
apakah haluan mereka  ??
apakah yg mampu islam beri
pada mereka  ??   apakah
islam yg meminta2  ??
islam yg memang kebelakang  ??
apakah salah kita  ..    -  bukan hang dejay.
apakah salah islam  ??

ISLAM yg manaaaaa  ??

Follow Us
1. Islam yg meminta2? aku tak percaya Islam itu pengemis. Mungkin sifat org islam itu yg begitu. Contohnya tuntutan royalti minyak di terengganu...
2. Islam yg memang ke belakang? Apa yg perlu anda persoalkan kalau anda tak mampu kerja keras seiringan dengan agama lain, Sebaliknya asyik mencari pertelingkahan... Lagipun tidak perna agama lain mempersoalkan agama mereka ke belakang atau ke depan. Yang shohih adalah mentaliti masyarakat sesebuah agama itu lebih maju dari org islam. Khasnya mereka yg terlalu sibuk mepersoalkan islam isleh! lihatlah kelantan..... Negara yg terkaya di malaysia.
3. Salah Islam kerana memilih utk bersengketa daripada hidup aman dan rendah diri.

itu cukup! sumbangan saya utk awak?

Originally posted by dejay at 2003-11-30 08:55 PM:
1. Islam yg meminta2? aku tak percaya Islam itu pengemis. Mungkin sifat org islam itu yg begitu. Contohnya tuntutan royalti minyak di terengganu...
2. Islam yg memang ke belakang? Apa yg perlu and ...

itu saja  ??   :bg::bg:
tapi kenapa tentang isu royalti  ??
bukankah itu hak kerajaan negeri  ??
tapi bila tak dapat pun..
ada depa tambah cukai pada rakyat  ??
takdaa.. lagi depa bagi free.
cukai free.. tol pun freee..

islam yg kebelakang  ??

islam yg tak kenal erti hukum.
semua depa sapu sajaaa.
no satu .. rasuahhhhhhh  !!
hingga terkenal k\tangan
kerajaan kaki makan rasuahhh.

lagi nak cerita  ??

1. beri tahu saya dlm ayat alquran atau hadish yg mana mengatakan royalti minyak adalah hak kerajaan negeri terengganu menurut Islam?
2. cukai free? itu dikira baik. Dalam ayat quran yg mana meminta kerajaan Islam pas itu utk memungut cukai?
3. Toll, Kerajaan negeri yg mana yg berhak kenakan toll jalan selain dari Plus dan JKR (kerajaan pusat)? Dalam ayat quran mana yg meminta unta dikenalan cukai menggunakan laluan?
4. Islam yg kebelakan? tak kenal erti hukum? buktikan secara teknikal? Pastikan awak dapat merujukkannya melibatkan org bukan islam? Contohnya Arak, Judi dan apa lagi... Ia adalah hak org bukan islam yg termaktub dlm perlembagaan.
5. Rahsuah? Yg itu saya tak boleh jawab.. kerana ia benar dan terbuktipun. tapi Kalau PAS, apa yg nak buat dengan kes itu? Awak nak potong tangan dia? mana bukti yg sah dari hukum sarak?...

Originally posted by dess402 at 30-11-2003 10:24 AM:
kerana .. Islam apa kalu acuan pemerintah itu
bercampur antara kemungkaran dan kebatilan.
islam mana yg syariatkan judi dan arak itu satu amalan  ??

kedai judi (nombor ekor) juga terdapat di Jalan Bandar, (kampung China) Kuala Terengganu.

Ini terletak berhampiran Pasar Kedai Payang. Cuma Sign Board sahaja tidak ada, tetapi operasinya berjalan seperti biasa.

Kita hairan mengapakah pihak berkuasa negeri dan Kerajaan Pas Terengganu membiarkannya, sedangkan jelas yang berjudi itu ialah orang-orang Islam.

Kedai pintu kedai hanya dibuka sedikit dan di dalamnya didindingi oleh kayu lapis untuk mengaburi mata orang awam.

Jelaslah Kerajaan Pas Terengganu buat tutup mata dan membiarkan operasinya terus berjalan selain jualan tiket judi terus berjalan di beberapa restoran di bandar Kuala Terengganu ini.

:stp::stp::stp:

Builder This user has been deleted
Adakah org islam yg mengusahakannya? atau org islam yg menjadi pelanggannya?

Originally posted by morein at 30-11-2003 11:07 AM:
:2cool:...Persoalannya disini pula Dess apa hak kamu untuk menentukan Islamnya seseorang itu!.....adakah dengan melakukan pelbagai maksiat apakah kamu berhak mengatakan mereka itu tidak Isla ...

Aku ingat Hanif Omar je yang tak jumpa ayat judi, hang pun sama. Satu guru kot, Astora Jabat? Kau cari terjemahan al Quran, lagi best Terjemahan Arrahman fasal ni Pusat Islam nyer. Cari Ayat 219 Surah AlBaqarah dan ayat 90 Surah Al Maa'idah. Selamat mengkaji, malu rasanya orang Islam tak tahu sebab masa cerita Hanif Omar keluar paper Chinese pon kate die, nanti ada masa aku post yang lain pula...babai...

[ Last edited by guagcore on 1-12-2003 at 03:48 AM ]

sirap_limau This user has been deleted
umno adalah parti politik. umno ditubuhkan oleh manusia, tidak bernyawa, seperti juga  sebuah kereta, dibina oleh manusia dan tidak bernyawa. jadi jika bertanyakan adakan umno itu islam atau tidak samalah seperti bertanyakan adakah proton wira itu islam atau tidak. ini sesuatu penilaian yang bodoh. islam ada rukunnya sendiri, untuk menjadi islam, seseorang perlu melaksanakan rukun2 islam tersebut. pertamanya mengucap dua kalimah syahadah. adalah mustahil umno, sebuah pertubuhan politik yang tidak bernyawa boleh mengucap syahadah. jadi apa bezanya dgn parti pas. ianya sekadar pertubuhan politik. menolak pas bukan beerti menolak islam. maka harus difahami bahawa yang islam adalah ahli umno dan ahli pas. harus juga difahami bahwa bukan semuat orang islam itu baik, beriman, beramal soleh, bertanggungjawab dan sebagainya, ada juga kalangan umat islam yang melakukan kemungkaran dan maksiat. namun mereka tetap islam. adakah mereka yg berzina, berjudi atau minum arak akan terkeluar dari islam? selagi mereka tidak mensyirikkan ALLAh, atau melanggar batas2 akidah, mereka tetap islam walau apapun yang mereka lakukan. jadi bagi saya adalah tidak adil dan berfikiran sempit jika mempersoaalkan bahawa UMNO itu islam atau tidak

hahahaha

setahu aku lah , dulu ada ularrrmaamak yang cakap 'UMNO' ni disebut dalam "AL-QURAN" sebagai orang beriman.

itu yang aku tahu lah...pas TAK ADA pun. sebab itu umno = islam sesangat.

Originally posted by sirap_limau at 1-12-2003 10:09 AM:
umno adalah parti politik. umno ditubuhkan oleh manusia, tidak bernyawa, seperti juga  sebuah kereta, dibina oleh manusia dan tidak bernyawa. jadi jika bertanyakan adakan umno itu islam atau tidak  ...

Memangla sume orang tahu parti cuma sekadar parti, tak bernyawa, abis kao ingat parti PAS tu boleh ngucap kot? Tapi yang jadi persoalannya apa asasnya, nak ikut Islam atau tidak, nak laksanakan apa yang Allah suruh atau tidak? Tahun 80an dulu ade la sorang ULArdalamseMAK ameno yang kata dari ayat 'ya aiyuhallazi na amanu'=' wahai orang2 amno' sedangkan orang bute pon tahu maknanya wahai orang2 beriman, tu yang dia fobia sangat fasal orang tahu kalu ameno bukak Quran nak putar belit la tu

sirap_limau This user has been deleted
Originally posted by guagcore at 1-12-2003 10:18 AM:
Memangla sume orang tahu parti cuma sekadar parti, tak bernyawa, abis kao ingat parti PAS tu boleh ngucap kot? Tapi yang jadi persoalannya apa asasnya, nak ikut Islam atau tidak, nak laksanakan apa ...

so yang bangang pergi persoalkan umno itu islam ke tidak buat apa? politik2 juga, tapi sampai mempersoalkan keislaman orang lain kenapa? persoalkan dosa pahala orang lain kenapa? soal dasar atau asas parti, itu terpulang kepada ahli dan kepemimpinan umno utk menentukanya. jika ada yang tidak suka atau tidak bersetuju buatlah cadangan perubahan atau beralih ke parti lain. mudah saja. islam  itu bukan pertubuhan, islam bukan parti politik, Rasulullah sendiri pada zaman baginda tidak menubuhkan parti politik utk menegakkan negara islam. Rasulullah juga tidak menubuhkan sebarang persatuan utk menyebarkan islam. hatta dizaman khalifah sendiripun tiada parti atau persatuan ditubuhkan utk menubuhkan kerajaan mahupun menyebarkan islam kenapa para wali ditanah melayu di suatu ketika dahulu tidak menubuhkan persatuan wali sepertimana ulama malaysia dizaman moden ada persatuan ulama?

Originally posted by sirap_limau at 1-12-2003 10:47 AM:
so yang bangang pergi persoalkan umno itu islam ke tidak buat apa? politik2 juga, tapi sampai mempersoalkan keislaman orang lain kenapa? persoalkan dosa pahala orang lain kenapa? soal dasar atau as ...

Tak payah nak sampai ke zaman Rasulullah, nak ikut pon camana ngan kerajaan Umaiyah ataupon Abbasiah, ade ke masa zaman Rasulullah tampuk pemerintahan di wariskan? Ni dah ameno yang sanggup buat masa penjajah nak bagi Malaya merdeka, so tanggungjawab kita, tangan kita nak ubah, apa yang ameno nak buat untuk mengubah? Aku tak nampak, mungkinkao bole kasitau kot

Nora_Ismail This user has been deleted
Persoalan yang terpenting untuk orang yang selalu ada hati nak mengukur keislaman orang lain, ialah, adakah PAS tu sendiri Islam?

Nora ~ ... selain dari nama "Aslam" tu, yang ada pada PAS hanyalah memalukan Islam.... :eek: :eek: :eek:

Originally posted by sirap_limau at 19/08/2003 10:47:
so yang bangang pergi persoalkan umno itu islam ke tidak buat apa? politik2 juga, tapi sampai mempersoalkan keislaman orang lain kenapa? persoalkan dosa pahala orang lain kenapa? soal dasar atau as ...

zaman rasulullah mana ada ' the beach ' buka bulan puasa. sampai melimpah gro2 termasuklah yang bergelar 'nenek' pun mencari rezeki di bumi islam ini. cayalah umno , kini bertambah islam dengan ada PM yang boleh imam kan sembahyang.

Originally posted by sengat_tebuan at 1-12-2003 11:03 AM:
zaman rasulullah mana ada ' the beach ' buka bulan puasa. sampai melimpah gro2 termasuklah yang bergelar 'nenek' pun mencari rezeki di bumi islam ini. cayalah umno , kini bertambah islam dengan ada ...

Memang tak ada tapi mungkin imaginasi diorang ada kot...