CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13569|Reply: 63

Mencari Jurulatih Kenderaan

Salam Semua,

Aku tengah bengang ni. Baru lepas berlatih bawa kereta kancil dengan jurulatih yang disediakan oleh pusat memandu kereta (tempat yang aku daftar). Yang aku sakit hatinya diorang ajar macam tak ikhlas. Bukannya aku belajar free. Semuanya aku bayar. Bila aku tanya soalan, bukanya nak jawabkan. Dok membebel je tau (lelaki tua). Soalan yang aku tanya pun bukan susahnya nak jawab.

Soalan yang aku tanya tadi :

• Kalau tak tekan clutch masa dalam gear apa jadi?.
  • Bila lepaskan clutch secara laju semasa dalam gear apa jadi?
  • Kenapa kereta mati tiba2 (yang ni berlaku masa tengah berhenti kereta).

Itu je pun tak nak jawab. Geram sungguh.

Point aku kat sini :

Aku nak cari jurulatih personal yang boleh training aku memandu kereta dan aku nak yang betul2 ikhlas.

• Kalau boleh nak training guna kereta kancil sebab test JPJ guna kereta kancil.
  • Kawasan Selangor dan nak tempat yang diwaktu kurang orang seperti stadium pada pukul sekian2 dimana kurang orang.
  • Aku bayar ikut jam (cash). Sila nyatakan berapa harga per-jam.

Bagi aku bukan susah pun nak belajar memandu cuma orang tua tu kuat membebel dan menggangu aku untuk focus memandu. Tolong laaaaaaaaaaaaaaaa..

Terima Kasih.

Last edited by wds on 22-1-2014 01:53 PM

Rate

1

maybe dia tak paham soalan u tu.. lepaskan class? dia bkn cikgu nak lepaskan class or tangkap class.. lain kali tanya kalau lepaskan clutch pe jd.. maybe dia leh jawab.

Badut.Sarkas posted on 22-1-2014 01:50 PM
maybe dia tak paham soalan u tu.. lepaskan class? dia bkn cikgu nak lepaskan class or tangkap class. ...

Oh sorry. Maksud aku clutch, bukan class. Tengah bengang punya pasal abih keluar sume error.

request cikgu memandu lain kat situ? aku pernah jer request cikgu memandu lain sebab tak suka ngan cara cikgu pertama ajar....cikgu kedua ajar best...

dey.. sekolah memandu punya banyak satu malaysia ni. tukar je la sekolah memandu lain. kalu tak boleh refund, sila request kat sekolah tu untuk tukar instructor baru.

ko tak minta tukarkan jurulatih ke?
rasanya boleh minta tukar...

Follow Us
Ok, kita kena faham dulu fungsi clutch. Clutch fungsinya utk memutus dan menyambungkan engine dgn gearbox. Bila kita tekan clutch, gearbox akan terputus dari engine supaya kita boleh masuk atau tukar gear. Bila kita lepas clutch,engine akan bersambung dgn gearbox - gear dlm gearbox berpusing dan tayar pun berpusing - kereta bergerak.

1) Kalau tak tekan clutch masa dlm gear - a) kalau kereta bergerak - no problem. b) kalau kereta stationary - engine akan mati.

2) Bila lepas clutch secara laju semasa dlm gear, kereta akan tersenguk kedepan dan engine akan mati sekiranya kereta stationary. Kalau kereta tgh bergerak - no problem.

3) Kereta mati tiba-tiba masa berhenti maknanya kereta in gear dan clutch tidak ditekan. Engine tidak dpt bergerak kerana tayar tidak bergerak dan gearbox engaged dgn engine.

Bukankah skrg dah ada option boleh ambik lesen utk kereta auto sahaja? Kalau susah sgt, ambik jer lesen nie tp limited to bawak keta auto sahaja.

p/s: mengajar perempuan bawak memang mencabar...

Rate

1

Bell posted on 22-1-2014 02:18 PM
Ok, kita kena faham dulu fungsi clutch. Clutch fungsinya utk memutus dan menyambungkan engine dgn ge ...

Wah terima kasih tentang info ni.. Memang sangat berguna.

Aku dah cuba mintak tukar jurulatih tapi semuanya jadual dah penuh. Cuma si tua mangkuk hayun tu je free. Plan aku sekarang ni nak cepat pandai dan cepat ambil test JPJ. Aku dah malas nak hadap si tua tu. Bab refund memang xleh refund. Kat receipt pun ada tulis no refund.

Tolong laaaaaaa, aku leh bayar per-jam jika harga berpatutan... Dah la kerja aku buat programming. Bila stress aku tak leh nak fikir buat coding.

P/S : Aku tak suka kereta auto sebab aku lebih minat kereta manual.

Last edited by wds on 22-1-2014 02:30 PM

iolss teda tau bwk kete manual, kalu x mmg iolss akan tolon tt....

baru dapat instructor cerewet dah stress...tu belum lagi dapat pegawai jpj yg kerek time test nanti....silap haribulan, fail saje... Nasihat aku, nak bawak kete ni kene FOKUS!!! sebab nanti kat jalan sebenar lagi banyak benda yg boleh buat ko stress tahap cipan..

kalau cerewt takpelah lagi buatnyer dapat yang tua gatal nak mampus . aku tukar gear pun nak pegang tangan aku . siap main tarik2 hidung . meyampah den

tetap nk ulang 48 kali..aku tetap benci kat cikgu memandu aku ex army tu.. harap kepiah je kat kepala tp xmalu langsung dok bersntuhan . motif aku tgh pegang gear dia blh plak tindih tgn dia atas tgn aku untuk tolak gear sbb xpuas hti cr aku tolak gear kasar mcm jantan katanya

pastu marah sebab aku pendiam. dia kata dia bosan sbb aku xlayan dia sembang.. dh bt lawak bodoh caner aku nk gelak.

pastu aku gaduh gila babi ngn dia smpai aku tinggalkan kreta gtu je .. rugi byr sejam  mntak tkr aku dpt cikgu ex dj radio kl. yg ni tegas jugak tp hati kita xsakit sebab dia xmerepek. dia siap ckp jgn risau saya pon masuk u jugak, so kita paham saikoloji xakan nak memalukan sapa2.. org tu lain la setakat pandai angkt senapang je nk sembang kencang (dia pon sakit hati kt cikgu ex army tu sebab berlagak nk mampus)

aku sampai kemurungan masa dpt cikgu jahat tu. hari2 rasa berat hati nk g kelas.trauma. orang opis tu cakap la apesal xckp awal2 mintak tukar... ramai jugak budak yg tukar cikgu sbb xnak dia ..kata kerani tu

wds posted on 22-1-2014 01:53 PM
Oh sorry. Maksud aku clutch, bukan class. Tengah bengang punya pasal abih keluar sume error.

lam internet ni berlambak info tentang fungsi clutch, accelerator ngan brake.. baca dan paham. then u will understand how the system works.. u will understand nape kaki kiri mesti kat clutch and kaki kanan accelerator ngan brake.. bukannya kaki kiri kat accelerator n kaki kanan kat brake.. just cth je.

wds posted on 22-1-2014 02:28 PM
Wah terima kasih tentang info ni.. Memang sangat berguna.

Aku dah cuba mintak tukar jurulatih t ...

Stay kat mana dik? Kalau duk KL kereta manual tak relevant dah. Jem yg hamat. Abg pakai auto jer (motif nak start mengatal )....

lepapilon posted on 22-1-2014 04:19 PM
tetap nk ulang 48 kali..aku tetap benci kat cikgu memandu aku ex army tu.. harap kepiah je kat kepal ...

Nak raba china doll takut terlajak. Jadi raba student jer laa...

Bell posted on 22-1-2014 05:25 PM
Nak raba china doll takut terlajak. Jadi raba student jer laa...

memang gatai suka nak merenyeh, bila aku xgelak lawak bodo  dia tu yg dia start panas,...cikgu baru tu siap kata.. student la kena tau hak.. sexual harrasment buleh repot.. hehehe. idokler repot sebab puas hati dpt maki dia.. dah lama aku sabar. terkejut dia aku yg nmpk diam soft ni blh lawan makian dia dia siap kata kat aku kamu ni nama je masuk u ada otak xnak guna. cilakak sgt. aku plk kata harap je berkopiah tapi xde adab lansung.. mengangakang dlm keta tapak kaki tala kat org siap bergesel dgn tgn kita..

Lein kali msa nak boking jam 2..tanya dlu dpt ckgu apa.kalu ckgu 2 yg free cncel je hr tu..tgu ckgu lain free awok p book..

Sbb kwn aku pun kena mcm 2..terok gak smpi nanes2..mgu dpn dia tanya dlu ckgu mana yg dia dpt.lau ckgu yg buat dia ngs trus dia kata dia busy time 2...

Nsb aku kena dgn sorg akak ni..first2 dpt dia trus dia cop aku...tanya bla aku free dia suh aku dtg.huhu

Memang dalam internet banyak info tentang kereta ni tapi aku lebih suka dapat jawapan live in forum kerana ianya macam pengalaman sendiri bagi pihak yang men-reply ni.

Aku stay klang je.

Mak aih, takde orang ke nak buat side income dengan aku ni. Aku bayar RM 100 sehari xkan xnak kot untuk beberapa jam?...

QziraH posted on 22-1-2014 05:54 PM
Lein kali msa nak boking jam 2..tanya dlu dpt ckgu apa.kalu ckgu 2 yg free cncel je hr tu..tgu ckgu  ...

Kalau boleh aku nak selesaikan cepat bab lesen ni sebab takut lepas ni aku ada project lain lak dari client. Sementara client2 aku tak cari aku bab maintenance ni dan masa ni lah sesuai untuk aku amik lesen. Serius aku cakap, pusat memandu ni langsung xde timetable. Yang ni buat aku sakit hati jugak sebab setiap kali belajar memandu mesti kena tunggu 3-4 jam. Dah la setiap kali belajar tak sampai sejam.