CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11462|Reply: 43

astral projection, roh keluar dari badan

astral projection? apa benda tu? astral projection maksudnya kaedah keluarkan roh daripada jasad kita dan roh tersebut boleh meneroka sendiri tanpa memerlukan jasad yang diberikan Allah swt. Biasanya apabila roh keluar dari badan kita menggunakan kaedah astral projection, kita boleh nampak jasad kita sendiri sedang berbaring.

dalam hidup korang, pernah tak sekali tu masa korang tengah tidur tiba2 korang rasa seolah-olah kena tindih dan seluruh tubuh tak boleh bergerak? sebenarnya itu bukan gangguan makhluk halus yang tindih korang. itu sebenarnya sleep paralysed. maksudnya lumpuh seketika semasa nak bangun tidur dalam 3-5 minit. tak pernah dalam sejarah dunia lagi sleep paralysed boleh lumpuh seumur hidup. Tapi kena tindih dengan makhluk halus lembaga hitam besar tu memang pernah terjadi, tapi itu bukan sleep paralysed. itu dah kategori cerita lain yang xde kaitan dengan astral projection.. kalau korang belum pernah kena sleep paralysed, tunggu jelah waktunya sebab mesti korang akan merasa jugak, sekurang2nye sekali seumur hidup.

kalau korang terkena sleep paralised ni, itulah waktu paling sesuai untuk buat astral projection. niatkan dalam hati yang roh korang nak keluar dari badan untuk sementara waktu. lepas tu tengok la apa yg jadi.

tapi ada cara lain untuk buat astral projection selain dari kaedah sleep paralysed dan cara ni aku pernah buat sendiri melalui pengalaman aku... caranya, baring kat tempat yang korang rasa betul2 selesa. kemudian, regangkan seluruh otot2 badan. tutup mata. biarkan seluruh badan rehat tanpa melakukukan sebarang pergerakan kalau boleh. yang berfungsi cuma fikiran je. jangan tidur. biar sampai korang rasa dalam keadaan betul2 selesa. kalau tak  cukup selesa lagi, cuba tarik nafas dalam2 dan perlahan-lahan. bila dah selesa, baru boleh mulakan pengeluaran roh daripada badan.

masa ni perkara penting sekali, korang kena fokus antara jasad dan roh korang. kemudian bila korang dapat rasakan seluruh jasad semakin berat dan semakin berat seakan2 macam tak nak bergerak lagi tapi ada 'sesuatu' yg ringan dalam jasad korang seolah2 macam nak keluar dari badan, itulah sebenarnya roh dan korang fokuskan lagi seluruh tubuh, benda ringan dalam badan tu seakan-akan makin ringan dan keluar dari badan dan terbang ke atas dan tinggalkan badan korang kemudian terbang melayang dengan ringan. lepas tu tengok la hasilnya. lebih afedhol dilakukan masa korang tengah ngantuk.

aku pernah buat cara ni, memang menjadi beb. aku rasa badan aku ringan dan boleh pergi mana2 je aku nak. tapi benda pantang tak boleh jalan terlalu jauh. takut 'sesat' habis la korang...

ni cerita lain, aku pernah dengar cerita dari sorang kawan aku kira2 6-7 tahun lepas yg kakak dia pernah koma akibat kemalangan. masa tu semua orang bacakan yasin pada kakak dia. tapi dengan tiba2 kakak dia bangun dari koma. semua orang terkejut. selang beberapa hari kemudian kakak dia pun cerita kat keluarga dia, masa dia koma tu, dia boleh nampak jasad dia tengah berbaring dan dia nampak ahli keluarga dia tengah bacakan yassin untuk dia. dia cuba untuk tegur ayah dia, mak dia, nenek dia, tapi semua orang seolah-olah macam tak nampak dia dan tak pedulikan dia. dia menangis dan terus menangis sebab menyangka yang dia dah mati. tapi entah macam mana lepas tu tiba2 dia terjaga dari koma dan lepas koma tu pun dia hidup macam manusia biasa.

lepas tu aku ade terbaca lagi dalam majalah mastika keluaran terbaru ni, kisah orang yg koma berbulan2 kat hospital tapi bila dipasangkan musik2 kegemaran diorang, dengan tiba2 sekian lamanya mata orang koma tu terbuka dan terus sedar dari koma. bila dibacakan baris lirik lagu tu balik, lirik2 tu ade unsur2 yang meningkatkan tahap kesedaran. contohnya macam "there's fire in my heart bla bla bla"

so aku buat kesimpulan mungkin cerita2 ni ada kaitan dengan astral projection... rahsia alam dunia ni memang penuh dengan misteri....  aku sekadar kongsi pengalaman. cuba la korang buat astral projection ni, mana tahu boleh sampai ke kampung bunian. dapat kawin dengan awek2 bunian yang comel2 dan cantik2 belaka

Rate

1

Rasanya dah ada thread cakap pasal ni by the way, saya pernah cuba buat tapi gagal. Rasa mcm roh saya kena ikat. Cuba banyak kali tapi takleh. Pernah dah hampir2 berjaya nak keluar mcm ditarik balik. Ada satu kali saya rasa mcm berjaya keluar tapibbila sampai je kat pintu, tak boleh pulak naknbukak. Sekejap tu saya jaga. Mungkin mimpi.

Hoho aku kerap gak kena sleep paralysed nih... kerap berlaku time nak terjaga dari tido... tp bila aku kena sleep paralysed ni kan aku kerap dengar tapak kaki berjalan jalan tp aku tak nampak ler tuan punya badan...

dalam hidup korang, pernah tak sekali tu masa korang tengah tidur tiba2 korang rasa seolah-olah kena tindih dan seluruh tubuh tak boleh bergerak? sebenarnya itu bukan gangguan makhluk halus yang tindih korang. itu sebenarnya sleep paralysed.

sy rase mcm pernah jer alami keadaan yg mcm nie..

pernah gak time nak tidor, tapi badan letih sgt, so takleh nak tidor hah.... tapi badan dah macam keras semacam, riso gak, so cepat2 try jugak gerakkan badan... xtaw lak bende nieyh di panggil astral projection nieyh...

u shud watch insidious

cite pasal astral projection ni

Follow Us
jetFUEL posted on 3-2-2014 04:44 PM
u shud watch insidious

cite pasal astral projection ni

so creepy when the things that is not from our world try to take over our body
so, kalau buat astral projection tu, roh kita xde kat badan
kemungkinan tak benda lain akn take over tubuh kita?

trebadoure7 posted on 3-2-2014 08:53 PM
so creepy when the things that is not from our world try to take over our body
so, kalau buat as ...

emmm i dont know la beb

maybe u shud ask someone much more professional
but i rasa tak mustahil la kan.
kita cuma tak nampak je makhluk lain but diorang ade je disekeliling kita

Sape nk buat astral projection blh contact aku

Tp aku kenakan upah rm10k

Dah transfer bank tu blh contact bgtau aku korang nk style camne roh keluar tu

Pakai sniper ke, style accident ke, tolak dari bangunan tinggi ke camne blh contact aku

:lol

burque posted on 3-2-2014 09:50 PM

itu dah bkn sleep paralyzed dah, tu dah tahap masok kubur teros tu

dulu kat board legenda mitos ada thread sal ni
berjela- jela jugak la thread tu cite sal ni
sume info ada. mcm yg TT ckp pn ada dikongsi kan
klua lah cite jumpa mcm2x jenis benda
paling ku ingat, ada org citer, bila dh dpt buat astral pro ni,
tgh syok jalan2x kalau ada org kejar kena lari cepat2x

burque posted on 3-2-2014 09:50 PM

bro, bole terangkan kat gua cara yg pakai sniper tu

kuriboh posted on 3-2-2014 10:00 PM
itu dah bkn sleep paralyzed dah, tu dah tahap masok kubur teros tu

Yg penting roh keluar dari badan bro

trebadoure7 posted on 3-2-2014 10:02 PM
bro, bole terangkan kat gua cara yg pakai sniper tu

Ko bayo 10 k dulu bro
Pastu contact aku bgtau part badan mana ko nk kena sniper tu haha

burque posted on 3-2-2014 10:47 PM
Ko bayo 10 k dulu bro

kalau aku mengelak sniper kau tu, aku boleh dpt refund + hadiah percuma x? haha

Kalau tak salah thread u tt dia @olyd88  

burque posted on 3-2-2014 10:47 PM
Ko bayo 10 k dulu bro

cara lain lagi? ada x cara kita astral pro lepas tu bole g brasil jumpa adriana lima?

ooo, so betullah wujud benda mcm ni . aku igt cita insidious nipu pasal benda2 ni . habis tu kan, mcm mana kita nk balik ke badan kita semula ?

AmiraLee posted on 4-2-2014 10:08 AM
ooo, so betullah wujud benda mcm ni . aku igt cita insidious nipu pasal benda2 ni . habis tu kan, mc ...

Klu ko ada pilihan ko nk balik ke bdn sendiri
Baik ko masuk badan aiswarya rai

trebadoure7 posted on 4-2-2014 07:57 AM
cara lain lagi? ada x cara kita astral pro lepas tu bole g brasil jumpa adriana lima ...

Klu ko dpt astral bro ko nk ke takat jumpa adriana
Masuk le terus dlm bdn dia
Pastu pegang pegang mana yg patut