CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: limesherbet

Topic Closed

i think kalau umur 34 tahun plus tak kawin lagi maybe akan consider ambil anak angkat. dulu i told my mum this dia melenting lol..

but of course time tu my career n kewangan mmg kena dh betul2 stabil, rumah yg sesuai dh ada and dh ada savings. n mmg betul2 dh mentally bersedia nk jadi seorg ibu n bapa for the child.

dulu i penah tanya sorang pegawai kebajikan yg i jumpa masa bekerja. dia kata kalau non muslim boleh ambil dari bayi. kalau muslim kena dh besar skit. aku tak ingat exactly how old. i think time tu i terlalu disappointed sbb xleh ambil dari bayi nk question her further.  ada sapa2 yg boleh confirmkan?

btw tt u nak anak lelaki or perempuan?

kalau kewangan kukuh, boleh bagi masa, kasih sayang yg secukupnya kpd baby tu, why not

limesherbet posted on 1-4-2014 09:41 PM
. sedare u tu amik dari org.. sepanjang die jaga tu ade ape2 prob tak dari pihak family anak tu?

takde problem rasanya...family anak angkat sedara saya memang baik tapi dia hidup susah la...sebab tu dia bagi anak dia kat sedara saya...

saya dapat sorang anak angkat...saya bujang..rezeki tetiba..tapi kakak ku telah caras diriku...dia ckp meh dia tolong jagakan dulu..now budak tu dah setahun lebih dan manja dengan famili kakak...aku jadi makcik ajelahh balik huhuhu...alhamdulillah kami dah tolong selamatkan sorang budak pompuan yg dah terlanjur dari buang anak merata2 then inshaa allah anak tu akan kami jaga dan beri pendidikan sebaiknya...x sabar nak tunggu dia 2 tahun utk dapat penjagaan penuh heheh...ibu loves u so much sayang!

dulu pernah terpikir nak amik anak angkat nie kalo tak kawin lg..tp skrg nie rase mcm taknak plak sbb sy dah ada anak buah yg sy anggap mcm anak sendiri..cukup la sy jage dan syg dia seorg..huhuu

akmalrahman posted on 4-4-2014 05:14 PM
saya dapat sorang anak angkat...saya bujang..rezeki tetiba..tapi kakak ku telah caras diriku...dia c ...

u dpt bawak balik sejak lahir ke? nama siapa yg bagi? bin kan abdullah atau bapa budak tu?

Follow Us
bagi aku NO walaupun aku suka bdk2.suka bdk2 dgn bersedia sepenuhnya jadi mak adalah 2 perkara yg berbeza.tapi aku betul2 hormat dgn pilihan TT nak amik nak angkat ,jadi single mom.semestinya TT dah pikir masak2 akn hal neh,byk hal kena pikir secara serius kan?semoga segala urusan TT dipermudahkan.

baguslah suka budak2 . .

NO. specify kenape

Kerwincherry posted on 6-4-2014 05:47 PM
NO. specify kenape

Specify apa tu?

mystica posted on 4-4-2014 09:29 PM
u dpt bawak balik sejak lahir ke? nama siapa yg bagi? bin kan abdullah atau bapa budak tu?

lemme cerita serba sedikit yer... budak perempuan ni kolej student pregnan then xnak parents tahu...nak jadi cerita dia cuba cari org utk amik baby dia tapi xde sapa nak sampai benda ni terdengar kat mak makcik..my mom terus jumpa budak ni tanya bebetul dia betul ker nak bagi then she said yess

malam tu jugak dia sakit nak bersalin terus gi spital swasta...esok pagi dia bersalin anak lelaki..saya dalam keadaan terkejut terus EL gi balik kg uruskan document..alhamdulillah pegawai kat jabatan pendaftaran x byk kerenah as long ada docs lengkap dari hospital walau surat nikah etc xde..saya ckp encik saya mintak tolong baby ni "special kes" then dia paham..saya bin kan dia dengan abdul wahab, kita dibenarkan untuk bin kan pada 99 nama Allah tu.

selesai urusan surat beranak yg x sampai sehari tu saya tanya prosedur untuk anak angkat, dia bagi satu borang kena isi then kena endorsed dekat pesuruhjaya sumpah.  yang tu saya pergi 1 week lepas mak dia bersalin sebab nak bawak gi pesuruhjaya sumpah.

lepas urusan dokumentasi selesai ohh ye dekat coloum nama ayah ditulis tidak diketahui saya bawak baby balik..kakak saya yg sulong offer untuk jaga sementara tapi sampailah sekarang hehehe

sebulan lepas tu saya gi JPN balik amik mykid tanpa ada byk masalah..kebetulan dengan pegawai yg sama..dia senyum ajer...iyelah rasanya dia tahu kita ikhlas agaknya hehe

Saya sedang mencari anak angkat untuk dipelihara. Telah berkahwin selama 4 tahun tetapi masih belum dikurniakan zuriat sendiri. Jika ada yang mahu menyerahkan anak angkat, saya dan suami amat mengalu2 kan. Kami tidak ada masalah dari segi kewangan, cuma terasa sunyi tanpa penyeri rumahtangga. Insha allah jika diberi peluang memiliki anak angkat ini, akan kami pelihara seperti darah daging sendiri. Insha allah.
Jika ada, boleh lah hubungi kami 012-368 6596

tuan tanah, klu segala usaha dah buat tp hati masih ragu2 atau ada penghalang utk mendapatkan anak angkat...harap bersabarlah.
Allah telah rancangkan sebaik2 rancangan buat TT.

semoga TT berbahagia dan di pertemukan jodoh.

syarinarose replied at 22-2-2016 11:09 PM
Saya sedang mencari anak angkat untuk dipelihara. Telah berkahwin selama 4 tahun tetapi masih belum  ...

Assalamualaikum.

seorang sahabat baik saya telah berkhawin selama 7 tahun. pelbagai usha mrk buat utk zuriat.
bulan lepas Allah makbulkan doa mereka

semoga saudari dipermudahkan mendapat zuriat.amin

Kalau saye, ramai kawan2 yg sebaya saye dah kahwin awal. Settle down awal. Tapi rase mcm tunggu lu kot, mane tau jodoh dtg tibe2. Tpi kalau 30 han tak kawin2, consider ambik anak angkat la aku. Yg besar skit la, 3-4 tahun.

mizkajura replied at 23-2-2016 11:19 AM
Assalamualaikum.

seorang sahabat baik saya telah berkhawin selama 7 tahun. pelbagai usha mrk bu ...

Aminn.. inshaallah..
Itu yang kami suami isteri harapkan.. terima kasih mizkajura atas doa mu.. walaupun sekarang kami alhamdulillah cukup bahagia.. tetapi masih terasa kurang selagi tiada cahayamata sebagai penyeri rumahtangga kami..

Doakan moga2 ada peluang kami.. inshaallah.. dengan izin Allah.. amin.

syarinarose replied at 28-2-2016 12:33 AM
Aminn.. inshaallah..
Itu yang kami suami isteri harapkan.. terima kasih mizkajura atas doa mu.. w ...

dear, klu sis atau pasangan sis berbadan besar cuba amalkan 2 minggu diet atkins.

Alhamdulillah
Allah mendengar segala doa hambanya..
Tahun ini Allah beri kami suami isteri peluang utk bersama dengan zuriat kami sendiri. Selepas 6 tahun ttc. Sentiasa bersangka baik dengan Allah. Enjoy masa2 yang ada selagi belum ada zuriat. Dan jangan terlalu berharap sehingga boleh menyebabkan stress. Aturan Allah itu Maha Hebat. Percaya lah pada rezeki yang di aturkan oleh Nya. Kepada yang belum ada zuriat, saya doakan ada rezeki anda  semua satu hari nanti. Inshaallah Amin...

12
Return to list New