CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5114|Reply: 31

Ader yg Dtg mEnganggu!

Post time 3-7-2014 10:13 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
@cerite nie berlaku tahun lepas(2013)Kat kampong ayah aku..tak tahu bagi korang mungkin cerite ini tak berape Seram...tapi bagi Aku la memang SerAM la waktu tu...OK Dari sini la bermula cerite tu!

Family Aku nie selalu balik kampong bila waktu raya jek... tiba ayah aku dapat tahu yang atuk aku nie sakit..masa tu jugak lah ayah aku dapat bonus so alang-alang ader duit banyak ayah aku pon balik jenguk atuk aku tu...
            Bila family kitorang dah sampai kat kampong ayah aku tu mcm biasa la salam saudara mara borak-borak ngan dorang..waktu sampai tu pun dah nak malam.huhu  

Hari pertama tak ade apa-apa yang berlaku..tapi bila malam hari kedua,hari yang terakhir jugak la benda tu sibok..bzzzzz@@....Waktu tu aku tengah borak-borak dengan kawan-kawan kampong aku.Tibe sorang kawan aku ni ajak la pergi rumah dia..dah la rumah dia dekat belakang rumah atok aku...huh kawasan belakang rumah atok aku pulak gelap giler...rumah atok aku pun dalam kawasan hutan dalaman..aku nie jenis penakut...tapi terpaksa la pergi sebab waktu tu aku pun tak tahu nak buat ape..huh nasib baik sorang budak nie bawak lampu suluh...>.<

Masa aku tengah jalan dengan kawan-kawan aku tu..tiba-tiba gerak hati aku nak terpandang jer pokok-pokok yang tinggi-tinggi tu.. dah la gelap kat atas pokok tu.. Waktu tu aku nak cepat sampai je..huh nasib baik la aku dah sampai kat rumah dia...tapi yang bermasalahnye kawasan sebelah rumah dia lagi la hutan tebal..aduis....Tiba adik kawan aku tu pergi suluh-suluh kat hutan tebal tu pulak...pastu dia boleh pulak cakap benda bukan-bukan...kepala penangal la pocong..aku memang takut la masa tu....akhirnya kawan aku dengan aku pergi balik ruma atuk aku jugak.....

Masa kat rumah atok aku tu kitorang tengah borak-borak ketawa-ketawa tibe tibe kitorang tebukak cerite hantu...hu seram giler dah la duduk kat tepi tingkap..dengan bayang-bayang pokok bergerak gerak lagi...bila dah lewat malam dorang pun balik rumah..aku pon pergi la tidur.....

Masa tengah-tengah malam aku terdengar bunyi hentaman..macam benda terjatuh..memang kuat giler...pastu tiba bunyi macam pasir bergolek kat atas bumbung dengan bunyi tapak kaki berjalan...rasa macam betul-betul benda tu jalan atas aku je..tiba terdengar benda tergolek laju kat atas mcm nak jatuh dari bumbung.... Tiba benda tu dah berhenti. Aku memang dah mengantuk giler masa tu....pastu aku terus sambung tidur..tibe bunyi hentaman lagi kuat bunyi macam makin dekat..aku memang takut masa tu...aku tengok kakak aku masih tidur =,=.tiba terdengar lagi benda tu berjalan-jalan atas bumbung dengan  bunyi tergolek kat atas bumbung..tibe gerak hati aku nak pandang je celah-celah bumbung rumah..aku tak tahu la benda apa kat atas bumbung tu.makin lama aku pandang makin berdebar-debar jantung aku.. Pastu aku terus tutup muka aku dengan slimut sampai tertidur..

esok nya,aku cakap kat mak aku tentang tu..mak aku pun terdengar pastu bile mak aku tegur terus benda tu senyap...........

END
             mmm aku ader satu cerita lagi....bukan la cerita seram tapi cerita mengelikan lagi menjijikan....nie cerita dia>

masa aku kecik aku tinggal kat flat PPR..waktu dulu aku selalu teman kakak aku pergi mengaji..ader sorang anak ustazah ni gila nakal...aku pun pelik dengan perangai dia...ada satu hari tu,masa aku tengah duk tengok kakak aku mengaji budak tu gi ambik piala pastu dia gi kencing kat dalam tu pastu campak kat orang lain..aku terkejut tengok dia buat camtu =,=aku tak tahu naper dia buat camtu dan boleh lak mak dia kata(sapa suruh kacau anak dia).....

esoknya,aku datang lagi rumah dia..macam biasa la aku duduk tengok kakak aku ngaji. Masa tu memang boring la tengok kakak aku mengaji jadi aku pun lepak la dengan anak ustazah tu..bila lepak dengan dia aku tengok dia ketok lipas banyak2 pastu masokkan kat dlm balang.. >,<....aku tak tahu kenapa dengan dia...huhu memang geli gila sampai lipas tu terkeluar darah putih kot......

pada suatu hari  tu,kakak aku da berhenti mengaji kat rumah dia...jadi aku tak gi da la rumah budak tu lagi...pastu masa tu aku ada dengar orang cakap budak tu potong badan kucing...aku memang terkejut beruk la masa tu...tapi aku tak percaya yang budak tu buat camtu..tapi kakak aku cerita kat aku yang dia ternampak budak tu potong seluruh anggota badan kucing tu..hmm aku pun tak tahu la nak cakap apa..aku harap budak tu dah baik sekarang...Aminn... Last edited by @ikansadin on 4-7-2014 05:57 PM

Rate

1

huh...len kali blik kampong x nak bukak cite hantu @@

Time pandang tu tak nampak apape ke?

ok... i baca ayat first dh nk muntah... sori tt... loya n alergic skit dgn ejaan moden terlampau... Aq aq aq

Aq tu mende wehhhhhh

aiyoo tt. kasi edit la itu tulisan. finin kefala ana bacalah !

Follow Us
Adoi sakit mata baca campur2 "aku/aq" tt oi

Sori2...saya budak baru belajar nak rangka ayat

citer best
tapi adoi ai pening kepala nak hadam
moden sangat bahasanya
nasib aku paham aq=aku
adoi
by the way. wew tu menatang hape?
tang tu je aku tak paham

miskay posted on 4-7-2014 07:45 AM
citer best
moden sangat bahasanya

pheww kot.....

miskay posted on 4-7-2014 07:45 AM
citer best
moden sangat bahasanya

phew....>,< Last edited by @ikansadin on 4-7-2014 10:01 AM

hilang minat bila bahasa lingkup...species apa kah aq aq tu???

pening baca weh...

orang lain pun ada gak surf forum Cari pakai phone, tapi boleh je taip penuh2.. huhuhu...

aq?.. tulis aku kan senang...
huhuhu..

mamaezah posted on 4-7-2014 08:51 AM
hilang minat bila bahasa lingkup...species apa kah aq aq tu???

sis kena blajar bahasa Y2K...hahaha.....a.k.a bahasa rosak akhlak..

aku memule semangat nak bace...
tp...tak leh hadam....so aku stop. boleh naik migraine baca karangan ejaan mcm ni.
sorry ye TT

ok...boleh hadam sesikit, citer antu atas atap....tengks tt, terus kan cerite

a-ku bukan a-kiu..menda la ejaan

aq tuck pham lew..

i cannot brain dis alien language!

12Next
Return to list New