CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: racerX

Apa hukum mengedar dadah dibawah syariah?

Originally posted by sengat_tebuan at 2003-12-30 11:22 AM:
dah tukar dah

First time dalam sejarah LP ada forumer terpaksa tukar tajuk thread sebab takut kalah berhujah. bravo....bravo. Sudah tukar ka?

Originally posted by golok mail at 2003-12-30 11:27 AM:
tukar tajuk laaa pulak!!!!!!

buat apa tukar tajuk. forumer umno ni cukup pandai alih tiang gol bila dah nak kalah. kalau nak tukar, ikut mcm signature golok tu. tukar kerajaan!

racerX This user has been deleted
Itu je ke yang penting kat forum ni? Siapa menang, siapa kalah? Aku tukar tu sebab ditegur oleh Encik Mujahid, kata dia benda tu tak masuk bawah hukum hudud. Silap aku jugak, sebab dalam keratan yang aku ambik tu pun kata "undang-undang Islam", bukannya "undang-undang hudud". Jadi aku ubahlah. Tapi prinsipnya masih sama:

Mengikut keratan yang engkau bagi tu, mamat tu kata dakwaan mengedar dadah yang dikenakan pada dia tu tak sah disisi undang-undang Islam. Dan engkau seolah-olah setuju dengan dia. Jadi aku nak penjelasan: benar ke hujah mamat tu?

Maknanya, bawah pimpinan PAS orang akan dikenakan hukuman kalau menjual/membeli arak, tapi tak de orang akan dikenakan hukuman kalau menjual-beli dadah?

Ni dia keratan artikel tu:

Fakta Kesnya ialah dalam kes Che Omar bin Che Soh lwn Pendakwaraya, tertuduh telah didakwa di bawah seksyen 39B Akta Dadah Berbahaya yang boleh membawa hukuman mati mandatori. Dalam hujah pembelaannya tertuduh mendakwa bahawa tuduhan yang dikenakan ke atasnya adalah TIDAK SAH KERANA BERTENTANGAN DENGAN UNDANG-UNDANG ISLAM dan sekali gus bercanggah dengan Perkara 3 Perlembagaan Persekutuan.

Originally posted by racerX at 2003-12-30 07:59 PM:
Itu je ke yang penting kat forum ni? Siapa menang, siapa kalah? Aku tukar tu sebab ditegur oleh Encik Mujahid, kata dia benda tu tak masuk bawah hukum hudud. Silap aku jugak, sebab dalam keratan ya ...

suka hati ko lah labu. my advice, lain kali nak buka thread gunalah otak. jgn guna lutut. kan dah malu.

sian ko racer.

aku tompang baca ja memula. nak tunggu jawapan ahli2 syurga nih.

nampaknya hampeh ja yang ada.

yang ada pun tipikal budak2 dem. tak leh jawap siap kata orang salah lak bukak thread. nak wat cam mana. intelek standard ni ja yang ada.

ustad denan, tak kan itu aja kot. jawapan mana? tak kan nak cover malu pun dok malukan orang lain lak. tak yah gitu arrr.. orang lain yang baca tahu arr sapa yang tong konsong.

Follow Us
aku mintak kau pi edar ganja dan mintak bicara kat mahkamah syariah..........

tapi janganlaaaa pasang peguam hindu!!!!!

hahhaha

Originally posted by sepaileman at 19/08/2003 19:00:
biasanya kalau org banyak bertanya nih bukan nak cari ilmu tapi lebih kepada kesilapan pada org lain...
kalau nak cari ilmu seelok-elok bertentang mata antara guru dan anak murid...itu lah sebaikn ...

terima kasih sepaileman menerangkan lagi segala apa yang 'samar-samar'...sekarang banyak cara untuk memalukan orang...salah satu buat 'bodoh'...lebih tepat 'bingai'

hahahaa

Originally posted by adnancarut at 19/08/2003 19:24:
First time dalam sejarah LP ada forumer terpaksa tukar tajuk thread sebab takut kalah berhujah. bravo....bravo. Sudah tukar ka?

biasalah bila dah 'lembu' tu 'lembu' jugalah ...sekarang topeng pun dah bertukar sama

hahahhaa

Originally posted by golok mail at 19/08/2003 10:05:

tapi janganlaaaa pasang peguam hindu!!!!!

semoga ada juga 'lembu' yang akan faham ...bukan ikut pakat menyamar untuk malukan orang ...

kelakar This user has been deleted
bolehkah hukum manusia ngan hukum2 manusia..ishhhh

Originally posted by adnancarut at 30-12-2003 22:40:
suka hati ko lah labu. my advice, lain kali nak buka thread gunalah otak. jgn guna lutut. kan dah malu.

Tak pe lah kalau kau nak buat muka sadin kat sini, Nankarut. Depan member-member mana boleh nampak tak macho, itu aku faham, perangai Melayu yang tak boleh diubah walau dengan kehadiran ugama sekalipun. Tapi kalau engkau betul pegang pada Kebenaran, maka aku yakin hati engkau tu, engkau dan Allah saja yang tahu isinya.

Lagipun, Encik Golokmail dah setuju dengan aku, yang engkau tu salah. Sebab tu dia setuju, dalam undang-undang syariah yang dah ada ni sekalipun, mengedar dadah tu sah salah disisi undang-undang Islam:

Originally posted by golok mail at 31-12-2003 10:05:

[ Last edited by racerX on 31-12-2003 at 02:29 PM ]

neon This user has been deleted
Originally posted by Pak su at 30-12-2003 12:14 PM:
Bergitulah urusan allah kita sebagai hambanya perlu taat pada suruhan dan laranganNYA. tak perlu membantah dan bertanya kenapa dan mengapa!

miar ha haha... patut pong puak ni suka angguk-angguk aje. sebab tok garooo dah bagi warning... jangan bantah, jangan tanya... ANGGUK-ANGGUK SAJA!!! ni semua Allah punya perintah...walau kebanyakan ialah nyanyuk dan tipoo tok garoo aje

tapi fikir balik...miar ha ha ha senangnya nak tipooo puak angguk-angguk ni!!

pas mesra ANGGUK-ANGGUK :nana:

Aik, kata dalam sinin si TukangKarut tu tak mo belit jugak ke? Atau sebab dia dah terbelit awal-awal lagi?

kpd en racerx: aku bukan expert nak jatuhkan hukum agama,

jadi ko boleh la tanya terus kpd ustaz yg berdekatan... aku rasa: jika ko kurang faham tentang masalah hukum ni, elok ko cari ustaz yg berdekatan.

senang ustaz tu explain ko terus tentang apa yg ko tak paham ... kalo ko nak senang, pergi ke masjid, tanya imam situ.

kalo ko sibuk, boleh pergi ke mana mana sekolah menengah , cari ustaz dan tanya dia.

atau, ko boleh tepon jabatan agama atau jakim ker, tanya diaorg pasal hukum yg ko tak pasti ..

tak pon, ko boleh dengar ceramah agama tambah ilmu dimana mana .. sila lihat iklan ceramah tu.

kalau berminat nak dengar ceramah online, boleh ke laman web www.harakahdaily.net setiap pagi jumaat

lepas tu, pastikan ko ada real player punya software, ko boleh dengar ceramah agama kat mimbarrusila.parti-pas.org ..

jika racerx benar benar ikhlas nak tahu, mungkin aku sudah tunjukkan jalan dan usaha selain kat forum ni , terpulang kpd kamu

Originally posted by racerX at 2004-1-1 01:48 PM:
Aik, kata dalam sinin si TukangKarut tu tak mo belit jugak ke? Atau sebab dia dah terbelit awal-awal lagi?

aku tak berapa syok sembang kat tajuk yg orang dah tukar ni.

dulu ada sorang forumer bernama NewHusband, create tajuk thread "anak pemimpin Pas penagih dadah" berdasarkan artikel yg dia ambil dari The Star. Bila kebodohannya semua orang dah tahu , dia terus delete tajuk tu. Dgn dia dia sekali terus lesap, agaknya kerana terlalu malu terus tukar nick. Itulah tajuk thread terakhir NewHusband. Harap2 racerX tidak mengikut jejak NewHusband.  

Maka demikianlah bisik ular kepada Adam dan Hawa.

Originally posted by adnancarut at 1-1-2004 22:43:
aku tak berapa syok sembang kat tajuk yg orang dah tukar ni.

dulu ada sorang forumer bernama NewHusband, create tajuk thread "anak pemimpin Pas penagih dadah" berdasarkan artikel yg dia ambil dari The Star. Bila kebodohannya semua orang dah tahu , dia terus delete tajuk tu. Dgn dia dia sekali terus lesap, agaknya kerana terlalu malu terus tukar nick. Itulah tajuk thread terakhir NewHusband. Harap2 racerX tidak mengikut jejak NewHusband.  

Originally posted by manusia biasa at 1-1-2004 21:25:
kpd en racerx: aku bukan expert nak jatuhkan hukum agama,

jadi ko boleh la tanya terus kpd ustaz yg berdekatan... aku rasa: jika ko kurang faham tentang masalah hukum ni, elok ko c ...

Terimakasih. Kalau tak, aku takkan tau kat luar nun ada buat ceramah ugama, kelas ugama, etc.